Yamaha C3 – Owner Shqyrtime Motor Scooter Guide

rubrikë: yamaha | 20 Qershor 2015 | Comments Off në Yamaha C3 – Owner Shqyrtime Motor Scooter Guide
Yamaha C3 – Owner Reviews Motor Scooter Guide

YAMAHA C3 / C-Cubed (XF50) – KOMENTET pronari 2007 YAMAHA C3 kilometrazh: 1000 – 5000 milje preferencë: Largësi, Hapsirë ruajtjeje Dislikes: Çështjet pompë e karburantit rishikim: "Unë e dua këtë skuter të vogël (I mesatare 115 mpg!), por kjo nuk do të mbajë drejtimin në temps gjatë 90. Është aktualisht të ulur në parkingun e një McDonald-së dhe unë nuk jam i lumtur që kam pasur për të ecur përsëri për të punuar në temps sipër 90. Unë jam duke shkuar për të kontaktuar Yamaha, por u tha në verën e 2011 se ata nuk kanë bërë asgjë për të rregulluar këtë çështje; ai do të bjerë në të pronarëve për të rregulluar. Unë do update këtë pas kësaj të gjithë luan jashtë.” 2008 YAMAHA C3 kilometrazh: 1000 – 5000 milje preferencë: Çdo gjë në lidhje me këtë skuter. ...

Lexo artikullin e plotë »

Yamaha Super Tenere Worldcrosser – Ultimate Motoçiklizëm

rubrikë: yamaha | 20 Qershor 2015 | Comments Off në Yamaha Super Tenere Worldcrosser – Ultimate Motoçiklizëm
Yamaha Super Tenere Worldcrosser – Ultimate MotorCycling

Yamaha Super Tenere Worldcrosser Concept Motorcycle Krijuar nga Yamaha posaçërisht për shfaqje INTERMOT dhe EICMA tregon motor të Evropës në, ri Super Tenere Worldcrosser (Më vjen keq, kjo është vetëm një motor koncept) merr segment aventurë biçikletë një hap më tej. Tenere Worldcrosser Super tregon motor globetrotting eksploruesit një mënyrë të re për të udhëtuar në të gjithë botën. Kjo Yamaha 1200cc paralele me dy është plotësisht e pajisur me një gamë të veçantë të përbërësve të lehtë shasi; koncepti i lartë specifikim është projektuar me riders aventureske në mendje që duan një motor supremely aftë për sfidën vështira globale. Duke krijuar konceptin e modelit Worldcrosser, yamaha ...

Lexo artikullin e plotë »

Yamaha XJ6 Diversion – një të gjitha rounder për dekadën e ardhshme? MIND…

rubrikë: yamaha | 19 Qershor 2015 | Comments Off në Yamaha XJ6 Diversion – një të gjitha rounder për dekadën e ardhshme? MIND…
Yamaha XJ6 Diversion – an all rounder for the next decade? MIND…

Yamaha XJ6 Diversion - një të gjitha rounder për dekadën e ardhshme? Diçka që unë kam përmendur disa herë në vitet e fundit ka qenë mungesa e emocionuese, por të përballueshme gjithë-beisbolli në ndarjen mesme, një problem që përkeqëson tendencën e riders të kualifikuar rishtazi të hidhen mbi bikes sportive që janë ndoshta shumë nga një pjesë të vogël. Megjithatë, kjo nuk ishte gjithmonë si kjo. Vetëm picking disa shembuj të rastit nga vitet e fundit njëzet e rastësishëm, ne mund të tregojnë për një bandë e tërë e Bikes se ai shitur mjaft mirë dhe të mbushur një nevojë në një nivel të performancës nën bikes sportive të ditës. XBR500 provoi kishte një treg për një sportiv i vetëm i gjallë, pavarësisht trajtimit të pazakontë (e di, I vënë 85,000 milje ...

Lexo artikullin e plotë »

Yamaha X-max 250 provë

rubrikë: yamaha | 19 Qershor 2015 | Comments Off në Yamaha X-max 250 provë
Yamaha X-Max 250 Test

Yamaha X-max 250 provë shkurt 2, 2012 | paraqitur sipas: yamaha | postuar nga: Rana Abaidullah U deshën gati dy vjet që ai më në fund mbërriti në Francë, por Yamaha X-Max 250 meritonte prisni: një skuter që e bën 250 cm3 për 400 hije cm3 duke e mbajtur avantazhet e një 125 cm3, atë që një mënyrë e madhe për t'u kthyer licencës tuaj â € 4 490 Ndërsa Italia dhe Spanja mbështjellë nga Yamaha X-Max 250 edhe para fillimit të vëllait të tij të vogël dhe homologu 125 cm3, ajo arrin vetëm në Francë. Një gjashtëkëndor besojnë se tregu pothuajse të pjekur dhe në veçanti i hapur për idenë e Scooters kanë më pak të fuqishme dhe të lehtë. Modelet urbane të tilla si GT Nexus 250 Gilera . Kymco Grand Mendoni 250 dhe X-cituar Piaggio ...

Lexo artikullin e plotë »

Yamaha Hyn Tregut Electric Motor – Ultimate Motoçiklizëm

rubrikë: yamaha | 19 Qershor 2015 | Comments Off në Yamaha Hyn Tregut Electric Motor – Ultimate Motoçiklizëm
Yamaha Enters Electric Motorcycle Market – Ultimate MotorCycling

Yamaha Hyn Tregut Electric Motor Zero-Emetimet Motor Duke filluar me nisjen e KE-03 skuter elektrike në Japoni, Motor Company Yamaha po hyn në tregun për motoçikleta elektrike, me një sy drejt avancimit në nivel global. Yamaha planet për të futur motoēikletat elektrike në tregjet e Tajvanit dhe të Evropës në 2011. Kërkesa për motoēikletat elektrike në Japoni, Tajvani dhe Evropa parashikohet të arrijë në 300,000 në 500,000 njësi në mesin e 2010s. Kina është tregu më i madh për biçikleta elektrike, me kërkesa vjetore vlerësuar tejkalon 20 milionë njësi. A akoma më të madhe të tregut për motoçikleta elektrike pritet të zhvillohet në Kinë. Yamaha ka nisur në këtë zgjerimin ...

Lexo artikullin e plotë »

motoçikletë: yamaha Scooter 2012 fotografitë madhështi dhe specifikimet në…

rubrikë: yamaha | 19 Qershor 2015 | Comments Off në motoçikletë: yamaha Scooter 2012 fotografitë madhështi dhe specifikimet në…
Motorbike: Yamaha Scooter 2012 Majesty pictures and specifications in…

motoçikletë: yamaha Scooter 2012 fotografitë madhështi dhe specifikimet yamaha Scooter 2012 kinema Majesty aq i mirë sa specifikimeve një njëjës e motoçikletë pjesë detajeve. Këtu motorcycles aq i mirë sa informacionit motor biçikletë, lumtur për të lexuar Yamaha Scooter 2012 kinema Majesty aq i mirë sa specifikimeve informacionit. pictures yamaha Scooter, shqyrtojë aq i mirë sa specifikimet specifikimet SHBA MSRP Price: $ 6,750 (qymyr druri) Në dispozicion nga gushti, 2011 ENGINE Karburanti Kapaciteti 3.7 vajzë Ekonominë e karburantit ** 50 mpg Wet Pesha *** 467 lb TË TJERA garanci 1 vit (Limited Fabrika Garanci) 2012 Yamaha Majesty Rishikimi Gati për të shkuar mbi rrugët e qytetit me hapjen trullosur aq i mirë sa unsentimental karakteristika bollëk. mbret ...

Lexo artikullin e plotë »

Yamaha C3 – Performance Upgrade Loobin’ tubat

rubrikë: yamaha | 19 Qershor 2015 | Comments Off në Yamaha C3 – Performance Upgrade Loobin’ tubat
Yamaha C3 – Performance Upgrade Loobin’ the Tubes

natyrë’ tubat Yamaha C3 - Upgrade Performance prill 23, 2011 Për të festuar viti im i tretë hipur tim 2008 Yamaha C3, I vendosur për të pavlefshme pjesën tjetër të garancisë dhe ndreq kryerjen pak. për fat të keq, ka një sasi shumë e vogël e informatave të dobishme atje rreth C3 (aka Giggle, aka Vox). Kam pieced së bashku një pak të mirë të informacionit në mënyrë që unë jam regjistruar këtu për veten dhe dikush tjetër në të njëjtën pozitë. Gjëja më e rëndësishme të dini fillimisht për akordim deri C3 është që ju duhet të hiqni rondele kufizuese . Diskutimet e akordim të performancës C3, modifikime peshë rul, dhe ndryshime të tjera të gjitha të supozojmë se ju keni de-kufizuar skuter. ...

Lexo artikullin e plotë »

Yamaha FZS1000 Do (2000-2005) Motoçikletë Rishikimi MCN

rubrikë: yamaha | 19 Qershor 2015 | Comments Off në Yamaha FZS1000 Do (2000-2005) Motoçikletë Rishikimi MCN
Yamaha FZS1000 Fazer (2000-2005) Motorbike Review MCN

pronarët’ Vlerësimi i përgjithshëm (35 komente) FZS1000 nuk i jepet gjithmonë kredi që meriton. I blerë tim ’05 modeluar një një biçikletë 18-mujore të vjetër me një mijë milje në të dhe në kërkim si ajo sapo doli nga arkë. Pronari i mëparshëm ishte gjithashtu mjaft e mirë për të kanë kaluar një të mirë disa paund në sende të ndryshme nga katalogu Yamaha accessory. pikëpamjet e mia në ndërtimin e cilësisë nuk janë probaly aq të rëndësishme si disa si unë nuk e ngasin me më të keqen e dimrit (I DO udhëtim në dimër, por jo në lagësht. qenë atje, bërë që, nuk kanë nevojë për atë më LOL) por si një biçikletë tani pothuajse pesë vjeçare ajo mbetet e papërlyer. Edhe pse unë do të kujdesen për bikes mia. Unë kam lexuar komente negative mbi ...

Lexo artikullin e plotë »

2010 Yamaha Stratoliner Deluxe Yamaha Motorcycles .org – Yamaha Motor…

rubrikë: yamaha | 19 Qershor 2015 | Comments Off në 2010 Yamaha Stratoliner Deluxe Yamaha Motorcycles .org – Yamaha Motor…
2010 Yamaha Stratoliner Deluxe Yamaha Motorcycles .org – Yamaha Motorcycle…

25 nëntor, 2009 në 1:02 pm Stratoliner ri me një pjesë të madhe, peshqesh skalitur, xham shorty dhe hardbags mbyllje për stilin e fundit. Futja e re 2010 Yamaha Stratoliner Deluxe. rehati, komoditet dhe stil janë mbiemra më të mira për të përshkruar këtë të ri rastësor fustan plot turne mali. Nga ajri e saj autentike ftohur motor V-Twin me EFI të hijshme "New-klasike" linja styling të peshqesh ri, the 2010 Stratoliner Deluxe është e gatshme për një kohë të rëndë rrugor. Crosstown ose jashtë qytetit. Mendoni të gjitha baggers janë krijuar të barabartë? Mendohu perseri. I ri 2010 Yamaha Stratoliner Deluxe është një nga më të fuqishme dhe me stil. i madh, era qethur peshqesh me Ipod jack, besnikëri të lartë ...

Lexo artikullin e plotë »

Yamaha YZF-R125 Bike – çmimet, Shqyrtime, Fotografitë, Largësi, Features & i caktuar…

rubrikë: yamaha | 18 Qershor 2015 | Comments Off në Yamaha YZF-R125 Bike – çmimet, Shqyrtime, Fotografitë, Largësi, Features & i caktuar…
Yamaha YZF-R125 Bike – Prices, Reviews, Photos, Mileage, Features & Specificat…

Yamaha YZF-R125 Biçikletë ardhshëm i Yamaha, YZF-R125 është versioni i zvogëluar i YZF-R1 së bashku me disa nga tiparet e frymëzuar nga vëllai i saj më të madh YZF-R6. Biçikletë është shitësi më i mirë në Mbretërinë e Bashkuar në kategorinë e sportive biçikletë. Tani ajo ka mbushur me sukses hendekun në rangun e motor 125cc sportive në mënyrë që ajo mund të konkurrojë me rivalët e saj si CBR125R Honda dhe Aprilia RS125. Kjo biçikletë është projektuar nga të njëjtat inxhinierët e R1 dhe R6 super Bikes. The 2009 Yamaha YZF-R125 është i ngarkuar me frymën dhe fuqinë e racës. Veshur në bojë joshëse dhe ngjyra të zgjeruara me grafikë të pasur, kjo është padyshim një prerje mbi pjesën tjetër, në kategoritë e saj me sy agresive dhe styling cribbed ...

Lexo artikullin e plotë »
përkthim
 Edit Translation
Our partners
Follow us
Contact us
Our contacts

dima911@gmail.com

I lindur në BRSS

423360519

Rreth kësaj faqe

Për të gjitha pyetjet në lidhje me reklamat, Ju lutemi të kontaktoni të listuara në këtë faqe interneti.


Motorcycles katalog me specifikimet, pictures, ratings, komente dhe discusssions rreth Motorcycles.