2014 Ducati 1199 Superleggera ‘ Nëse ju duhet të pyesni, Ju nuk mund…

20 Jun 2015 | autor: | Comments Off në 2014 Ducati 1199 Superleggera ‘ Nëse ju duhet të pyesni, Ju nuk mund…
Ducati 98 T

2014 Ducati 1199 Superleggera ... Nëse ju duhet të pyesni, Ju nuk mund ta përballojë atë

Nganjëherë, Ducati prezanton jashtëzakonisht ekskluzive, botimet outrageously të shtrenjta të veçanta. E "zemërim" nuk ka për qëllim të thotë këtë biçikletë nuk është e vlefshme, vetëm se ajo është ... një makinë mjaft të outrageously shtrenjtë. oh, dhe ne nuk e di edhe çmimin ende.

Çfarë jeni duke kërkuar në është 2014 Ducati 1199 Superleggera cili thotë Ducati "kombinon një koktej të çmuar të materialeve të tilla si titan, magnez dhe fibra karboni për të vendosur më të lartë të energjisë-në-peshes raporti i ndonjë motor prodhimit ". Një paketë peshon më pak se 350 paund, dhe prodhimin e "më shumë se 200hp".

Të gjitha detajet janë në deklaratën për shtyp në vijim nga Ducati, por mbani një gjë në mend. Edhe në qoftë se ju mund të përballojë një të tillë, numri i kufizuar i 500 Njësitë është shitur pothuajse jashtë, siç ishte ofruar për herë të parë për të pronarëve të Desmosedici RR dhe R version Superbikes. Më vjen keq.

Krijuar pa kufij, për të frymëzuar dëshirën pakufizuar

Duke festuar angazhimin e prodhuesit italian në teknologji të performancës dhe të ndërtimit lehtë, Ducati tani me krenari prezanton modelin e saj të fundit ëndërr edicionin e kufizuar, Tepër ekskluzive 1199 Superleggera. Makinë e re kombinon një koktej të çmuar të materialeve të tilla si titan, magnez dhe fibra karboni për të vendosur më të lartë të energjisë-në-peshes raporti i ndonjë motor prodhimit në histori. Prodhuar më shumë se 200hp dhe peshon-në në vetëm 155kg * (341.7lb *), Ducati vitrinë inxhinieri e tyre inovative dhe qasje me stil për të hartuar, duke pohuar maksimën: "Performance autentike italiane".

Superleggera vijon në gjurmët e suksesshme timonit të edicioneve të mëparshme portreti kufizuar, si Desmosedici RR, me ekskluzivitetin e saj guxim nënvizuar me vetëm 500 shembuj të kësaj makine të jashtëzakonshme duke u mbledhur në selinë Ducati në Bolonjë, Itali, secili me numrin e vet individual gdhendur në mengene krye.

Me bazë të saj duke filluar nga tashmë mbresëlënëse 1199 specifikim Panigale 'R', Superleggera përfshin një kornizë monocoque magnez dhe fallsifikuara rrota Marchesini magnez para marrjes së lehtë në ekstrem me një nën-frame fibra karboni pasme dhe bodywork, litium-ion (LIB) dhe të plotë sistemi i shkarkimit titan me headers çelik inox. Shumë nga bulonave dhe fasteners në të dy motor dhe shasi janë të modës edhe në titan.

enhancements shtesë përfshijnë peshë e lehtë pezullimin e përparme Öhlins FL916 me fundeve plotësisht machined pirun dhe një pasme pezullimin Öhlins TTX36 me pranverë titani. frenat Brembo M50 Monobloc e Superleggera të trashëgojnë një garash-style MCS 19-21 cilindër para master dhe ankesat e largët dhe makinë e saj final merr modernizuar me një dhëmbë lehtë Ergal pasme, dhe World Superbike-spekulim 520 zinxhir makinë. Vëmendje në detaje finer është e fshehur në formën e punës së trupit fibër karboni, i cili është formuar me formë të njëjtë të lartë të depërtimit të dhënë normalisht nga "R" spekulim shtesë aero-kit.

Motori Superquadro, cila sportive titan con-shufra dhe valvulat hyrjes, tani shton titan valvulave shter, dhe, për herë të parë në një motor Ducati rrugë, veçanta Pistons dy-ring. këto Pistons, zakonisht gjenden në Superbikes gara, përdorin funde të shkurtra dhe vetëm dy unaza (compression dhe vaj), duke i lejuar ata që të reduktojë në mënyrë dramatike në masë dhe fërkime. Për të rritur më tej performancën, dhoma djegie modifikohet gjithashtu specs Superbike nga një kurorë ri pistoni që rrit raport kompresimit.

Shtuar në këtë është një super-lehtësohet bosht me gunga, precision balancuar duke përdorur fut dendura tungsten. Enhancements të rezultojë në një prodhim të pabesueshme prej më shumë se 200hp si ajo e rrotullon jashtë fabrikës Ducati s Borgo Panigale në Bolonjë, Itali.

shquar pushtet-to-peshë raportit të Superleggera-së mund të rritet edhe më tej me udhë-vetëm furnizuar Race Kit **. kit, cili rrit fuqinë nga 5hp dhe redukton peshë nga 2.5kg (5.5 lb), përbëhet nga një titani Akrapovic sistemi shkarkimi raca përfshirë silenciatore dhe 2-in-1 kolektor, të lartë garash xhamash, mbuluar pluhuri dedikuar, para dhe qëndron pasme Paddock, machined pasqyrë Fill-caps, dhe kits heqjen për mbajtësit pjatë e regjistrimit, dhe sidestand.

elektronike modelin së janë përmirësuar gjithashtu në sajë të sistemit të ri për menaxhimin ashensor front-wheel Ducati

Kontrolli Wheelie (DWC) i cili është i bazuar në një platformë Inerciale. Ky sistem DWC, së bashku me Ducati

Traction Kontrollit (DTC) dhe Kontrollit Engine Brake (EBC), është optimizuar me kalibrimit ri automatike të madhësisë së pasme gomë dhe raporti përfundimtar të transmisionit. Ducati Analiza e të dhënave + (GOOD +) Sistemi i shton një sensor shtesë

dhe kanal software për të regjistruar dhe të automjeteve të shfaqin kënde të ligët. Ky koleksion mbresëlënëse e përfshirë

elektronike është përfunduar nga një grup i racës-rrjedh, timon montuar butonat e kontrollit për të mundësuar të shpejtë, Ontrack

rregullimet në nivelet e para-përzgjedhur kanale të DTS, DWC, ose EBC.

E përshtatshme të statusit të saj shumë të veçantë si një nga Ducatis më ekzotike dhe të dëshirueshme të të gjitha kohërave, the

1199 Superleggera është veshur exquisitely në Ducati Corse Red bazë livre, plotësuar me të falsifikuara dhe

rrotat machined magnez.

*pesha e thatë ** Përdorimi Track vetëm

1199 karakteristika Superleggera

monocoque Magnezi

rrota magnez

Carbon-fibër rear nën-kornizë

Öhlins FL916 pezullimin e përparme

Öhlins TTX36 pasme pezullimin me pranverë titani

Single-njëanshëm swingarm me 4-rruga strumbullar rregullueshme

Brembo MCS 19-21 front mjeshtër cilindër

fibër karboni bodywork

Numri Individual gdhendur në mengene krye

Superquadro: L-dyshe cilindër, 4 valvola titan per cilindrit, Desmodromic, lëngshme ftohur

Pistons Bota Superbike-style me 2 unaza dhe kurora modifikuara për një raport në rritje compression

bosht me gunga lehtë me fut bilancit tungsten

Titan lidh shufra

Ducati 98 T

titan plotë sistemi i shkarkimit

Ducati Kontrolli Traction me madhësi automatike gomave rikalibrimi (DTC)

Ducati Wheelie Kontrollit (DWC)

buttons dedikuar timon për në-rrugë rregullimit të DTC, DWC ose EBC

Ducati Data Analyzer + me sensor ligët (GOOD +)

Ducati Quick Shifter (DQS)

Engine Brake Kontrollit (EBC)

Riding Modes

Udhëtim-by-wire

ndriçim të plotë LED

Full TFT orkestrim

litium-ion (LIB)

mbuluar pluhuri

Front dhe qëndron pasme Paddock

targë heqjen mbajtës Kit

Të lartë garash xhamash

Sidestand heqjen kit

Machined pasqyrë Fill-caps

garë të plotë sistemi i shkarkimit nga Akrapovic.

Ducati 98 T
Ducati 98 T
Ducati 98 T
Ducati 98 T
Ducati 98 T
Ducati 98 T


artikuj interesante

Tagged si:

Artikuj të tjerë të kategorisë "Ducati":

përkthim
 Edit Translation
partnerët tanë
Na ndiq
Na kontaktoni
Kontaktet tona

dima911@gmail.com

I lindur në BRSS

423360519

About this site

For all questions about advertising, please contact listed on the site.


Motorcycles katalog me specifikimet, pictures, ratings, komente dhe discusssions rreth Motorcycles.