Ducati përbindësh 696 Shitjet Superbike Website personal

1 Jan 2015 | autor: | Comments Off në Ducati përbindësh 696 Shitjet Superbike Website personal
Ducati Monster 696

Ducati përbindësh 696

Për shumicën e njerëzve, imazhi solli në mendje me emrin Ducati është ndoshta një Sportbike faired plotësisht e kuqe si klasik 916 ose bashkëkohore 1098. Por thelbi i Ducati, në qoftë se ju shikoni në shifrat e shitjes, është me të vërtetë përbindësh. Ky model ka shitur mbi 200,000 njësi në mbarë botën (që përfaqësojnë rreth gjysmën e nivelet aktuale të prodhimit Ducati-së), dhe kjo sjell në shtëpi paratë e nevojshme për zhvillimin e projekteve më ambicioze Ducati-së.

Por përbindësh nuk është vetëm flash disa djalë të marketingut të madhështi. Makinë ofron shije shumë të rëndësishme Ducati dhe stil me një çmim më të përballueshme, me modele të ndryshme pe off një temë qendrore. Dhe parashikim se ku Ducati po ndodh me këtë koncept në të ardhmen është 2009 përbindësh 696.

Është e njohur akoma i ri, parashikueshme por habitshme, dhe kjo parathotë vazhdimësisë mundshme e Monsters ndërtuar off arkitekturën e saj themelore.

Pavarësisht çmimeve relativisht të përballueshme. ju gatshme mund të përjetojnë shijen thelbësor të Marque mirënjohur italiane në çdo kohë, qoshe gjithëpërfshirës. The 696 Flicks në çast, në përgjigje të input kalorës-së, atëherë është e qëndrueshme dhe të parashikueshme në të plotë të ligët, në gjendje për të përshkruar një hark të përkryer saktë, që kanë nevojë për ndryshime vetëm vogël në presion në bare banesë. Në të njëjtën kohë, motori i përgjigjet dore djathtë e kalorës me një shënim shter bindëse që ndryshon në intensitet në çdo ndryshim të vogël të pozitës mbyt.

Një personalitet që është e përgjegjshme, extroverted, dhe karizmatik; kjo është një kombinim që ju dëshironi në një motor dhe përbindësh 696 dorëzon atë. Unë mendoj se mund të vijë si një e papritur për njerëzit të cilët e konsiderojnë përbindësh vetëm një Ducati hyrje të nivelit për ata riders nuk financiarisht në gjendje për të përmbushur kërkesat e shokë më ekzotike qëndrueshme e makinës.

Por në qoftë se ju doni të merrni riders tëri në karakterin quintessential e linjës motor Ducati-së, duhet të ketë një shërbim të mirë-sized e joshë mekanike në modelin bazë. Dhe në 696 ka.

shasi e 696 është gjitha-re, si ajo duhet të jetë të sigurojë bazën për një brez të tërë të re e Monsters. Kafaz çeliku ku ka hipur transportim me platformë në motor ftohur me ajër L-binjake përdor hollë-mur, gjerë-diametër tub sesa në modelet e mëparshme, dhe grepa për një subframe reja të aluminit që mbështet vendin dhe pezullimin e pasme.

Edhe pse ne kemi parë pezullimin e pasme përshkruar si një rritje të normës së lidhjes, njësia monoshock Sachs është ngritur direkt në mes të krahut të ri ritëm dhe nën kuadrin e pasme. Nëse ka ndonjë ndryshim në normën e, kjo është për shkak të ndryshimit në marrëdhëniet e dy pika armature si krahu ritëm deflects.

Ne cdo ngjarje, ndërprerja e pasme merr avantazh off ndikimet përplasem mirë, dhe mban një udhëtim mjaft të sheshtë me një minimum prej lëvizje të panevojshme. Rrota e përparme është i kontrolluar nga një Showa pirun të përmbysur e ndërtimit të dukshëm guximshëm, dhe edhe pse kjo njësi është e fortë dhe damped mirë, Marrëdhënia e saj me timon sheshtë me tuba është i tillë që sipërfaqet rippled transmetojë disa vibracionet butë jack-hammer.

Shumicen e kohes, udhëtim është i mirë. Pra, është pozicioni hipur, e cila është çuditërisht sportiv për një biçikletë të lirë me një timon tub. Ngjit off përbindësh 696 mbi, them, Suzuki SV650, dhe kontrasti është për t'u habitur.

bare përbindësh-së janë të vendosur të ulët dhe shumë më përpara, dhe sjellje kalorës i përfundon duke qenë diku në mes të asaj të një sportbike dhe atë të një standardi. Ndërsa footpegs janë të vendosur mjaft larg prapa, ata janë ngritur mjaft i ulët për të shmangur palosur-up ndjenja ju merrni në disa Sportbikes përkushtuar.

Kjo është një kompromis i mirë, dhe shkon disa mënyra për të ndihmuar mohojnë windblast që e bën rrugën e tij të fundit në ekran të vogël mizave që zbukuron fundin e përparme përbindësh s. Uluni në një biçikletë më të drejtë dhe të përpiqemi për të njëjtën shpejtësi dhe ju jeni shpejti varur në për jetën e dashur. Dhe ata shpejtësi të kthehet të jetë shumë e lartë.

I ri përbindësh prodhon një modeste 80-kuaj-fuqi, por ju nuk do të mendoni kështu nga rruga entuziaste kjo biçikletë thrusts në zonën e lundrimit 90-mph.

E motorrit vdekur qetë në atë shpejtësi shumë, dhe biçikletë ndjehet si ajo mund të mbajë këtë ritëm për ditë. Si V-binjakeve tjera (Na vjen keq Ducati, L-twins) ka dridhje e theksuar në shpejtësi të ulëta të motorit në hapje të mëdha mbyt që dekurajon një nga shfrytëzuar plotësisht përhapjen e mirë të çift rrotullues. më poshtë në lidhje me 4,000 rpm, të thuds motor dukshëm nëse ju kthesë kthetrat.

Ju mund të përdorni shpejtësi të ulët motor për cruising butë me një mbyt plasaritur mezi, por në qoftë se ju doni më shumë pushtet, pastaj një downshift është në rregull.

Që të rishikuar L-binjak (tani me kokat e reja dhe valvulave të mëdha) tërheq me dëshirë të përtej kulmin e saj të energjisë së 9,000 rpm, ka shumë të gamë të. Dhe kur ajo shkon jashtë, mirë, Shifter punon pa probleme, dhe tufë është një tërheq shumë të lehta, edhe nëse ajo angazhohet në fund të hedhin Lever-së, dhe është shumë e shumë një mekanizëm on-off. Kjo e bën hipur rreth qytetit pak e ndërlikuar derisa ju të mësohen me të, por kjo është e madhe për të hipur normale rrugë, sepse ju jap vetëm tufë një tërheqje të shkurtër gjatë ndërrimeve dhe puna është bërë.

As e leva është e rregullueshme, por ku ne mund të ketë ndryshuar pozicionin e marrë-up levë tufë-së, levë frenave ndjerë vetëm gjobë. Kontrollimi dy rotors mëdha kapluar nga radiale mali calipers katër-piston, kjo levë kurrë ndjerë mbi-powered ose grabby, edhe pse një ngjeshje dy-vjedh është e gjitha që duhet për të qëndruar biçikletë mbi rrota e përparme e saj.

Drejtues është i shpejtë në këtë biçikletë, dhe e gjithë platforma është si flickable sa çdo gjë atje. Ndërsa ajo merr një kohë për të marrë mësuar me këtë përgjigje shumë, ajo është bashkuar me stabilitetin qetësuese në kanioneve. Një qendër të ulët e gravitetit ndihmon edhe këtu, lënë një të ndryshojë drejtimin kalorës me shumë pak përpjekje.

footpegs Low-hipur le ju e dini kur pastrimin terren po bëhet një çështje, por ata e bëjnë këtë kryesisht duke rënë në buzë të thembra e çizmet tuaja mbi sipërfaqen e rrugës.

Kjo për shkak se vetë shtylla janë të shkurtër, dhe ata ndajnë një hedh disi pashije që shërben si hardware në rritje për kunjat e pasagjerëve. Hedh detyron thembrat e çizmet tuaja jashtme. Në këtë pozicion pëllumb-toed, çizmet e mia janë më të gjerë se sa shtylla. prandaj, paralajmërimi i parë në lidhje me kufizimet ligët vjen në formën e një dridhje të butë si asfalt grinds off gome e vetme.

i sigurt, ka mënyra më e keqe e të mësuarit në lidhje me të.

Është e lehtë për të parë pse Monsters janë të njohura me riders të cilët udhëtojnë për të punuar, si dhe të marrë në kodrat në fundjavë. Biçikletë e bën fun e as ushtrimit. drita e tij, drejtues të shpejtë punon edhe në situata të trafikut, sidomos tani që Ducati ka rritur sasinë e bllokohet drejtues në 64 gradë duke e vendosur hapje-ajrit futje ku kaloni timon cubes afrohen tank. (Tank i vërtetë dhe ajër-box janë nën dy zëvendësueshme plastike gjysmave tank-mbuluar.)

Që nga intakes janë recessed, bare mund të lëvizin më shumë para se të goditur ndonjë gjë. Me këtë lock shumë, U-kthehet në rrugë me dy korsi janë të lehtë për të menaxhuar. Selia është ngritur në një lartësi mjaft të ulët, shërbyer më mirë riders më të shkurtra, dhe në qoftë se ju tërheq off Kapak pasme vend që vjen si standard në 696s SHBA-të tregut, ju mund të marrë së bashku një pasagjer.

Kjo shkathtësi është për t'u përgëzuar në një treg të dominuar nga produkti fort fokusuar, dhe ne mendojmë se 696 ofron një kombinim interesant të shërbimeve dhe dehje. Sidomos në atë çmim. Tani le të shohim se çfarë makina tjera të paraqiten në Monsters e ardhshme.


artikuj interesante

Artikuj të tjerë të kategorisë "Ducati":

përkthim
 Edit Translation
partnerët tanë
Na ndiq
Na kontaktoni
Kontaktet tona

dima911@gmail.com

I lindur në BRSS

423360519

Rreth kësaj faqe

Për të gjitha pyetjet në lidhje me reklamat, Ju lutemi të kontaktoni të listuara në këtë faqe interneti.


Motorcycles katalog me specifikimet, pictures, ratings, komente dhe discusssions rreth Motorcycles.