Ducati përbindësh S4 Foggy

20 Jun 2015 | autor: | Comments Off në Ducati përbindësh S4 Foggy
Ducati M 900 S4

S4 Fogarty i ri, me të vërtetë një klasik të menjëhershme, është një haraç për karrierë të mahnitshme të një katër herë kampion WSBK.

Një biçikletë njëjës për entuziastët më të hollë.

Shtet-e-artit-komponenteve dhe aksesorëve të transformuar një standard M S4 në një collectible vërtetë dhe raketave në rrugën e duhur.

Brenda M.Y. 2002 varg përbindësh, S4 përbindësh ka një histori të vetën. MS4 përfaqëson një evolucion ekstreme dhe sqimë e përbindësh koncept-një koncept që rezultatet e entuziastë rreth botës kanë ardhur për të admirojnë dhe respekt.

Për të vënë është thjesht, S4 përbindësh nuk është një variant i përbindësh 900 i veçantë, por një motor krejtësisht të re me një mision krejtësisht të re.

However, për shkak të shtrirjes së komponentëve, përmbajtja teknike, performanca e përgjithshme dhe qasje racionale, S4 përbindësh ka mbetur besnik konceptit styling origjinale përbindësh.

Për të përcaktuar çdo detaj në mënyrë sa më racionale dhe të saktë, Ducati përdorur për herë të parë avancuar software UNIGRAPHICS për modelimin kompjuterik 3D. Të tilla teknologji tepër të sofistikuara kompjuterike mundësuar testimin saktë strukturor dhe funksional para për ndërtimin e prototipit operativ. Si rezultat, Ora zhvillim është ulur në mënyrë dramatike dhe projekti u optimizuar plotësisht para zbatimit.

S4 përbindësh rrjedh nga një simbiozë të përsosur të kornizës fuqishme ST4, the 916 cc Desmoquattro motor dy cilindra me trurin modifikuar dhe ulur cam shkarkimit dhe një suspendimi i ri pasme me një swingarm alumini, i cili u mesme për të marrë një 1440 mm wheelbase.

Doli qe 101 Hp, me 66.5 ft. lbs. çift ​​rrotullues kulmin dhe një kurbë të jashtëzakonshme të prodhimit në të gjithë një gamë tepër të gjerë rpm.

Përbindësh S4 Fogarty jo vetëm që ofron përshpejtimin pabesueshme dhe përmirësim, me ligët saj 414 lbs. por trajtimi edhe paparë. ajo ulet 20 mm më i lartë se monsters të tjera në mënyrë që të sigurojë pastrimin terren të nevojshme për riders rrugore duke përdorur habitshme e saj cornering aftësinë për të plotë të saj.

rishikim

Le të përballen me atë, edhe prapa në 1993, kur 900 cc Ducati përbindësh u zbulua, nuk kishte asgjë në lidhje me monstruoze 80 kuaj-fuqi se mulli i vjetër ftohur me ajër të prodhuara. Edhe atëherë, dinosaurët si gsx-Rs, FZRs dhe ZX-11S roamed planetin tokë, dhe emri i Përbindësh dukej pak mendjemadhe për të thënë aspak. megjithatë, biçikletë quajtur jo-aq-vend doli të jetë shpëtimi i Ducati-së.

Dhjetëra mijëra Monsters në zhvendosjet e ndryshme u bë një element kryesor Ducati dhe hapi tregje të reja për një fabrikë që ka qenë identifikuar gjithmonë me racks torturës pakompromis hiper-sportive.

Historia e përbindësh origjinal është asgjë më pak se një mrekulli. Një ditë, një projektuesi i ri i quajtur Miguel Galuzzi filluar të luajë me një mbetur 888 kornizë, një dritë e madhe front nga pjesët oborrin e shtëpisë bin, dhe një tank balte modeluar me gaz. Ky prototip i parë ishte diçka që menaxhimi i Ducati-së thjesht nuk mund të – ose nuk do të – aprovim i.

Por projektuesi Argjentinas-italiane ishte mbi diçka. Ajo dukej shëmtuar të mjaftueshme për t'u quajtur përbindësh, por ajo ishte një biçikletë joshës me i thyer, duket street-luftarakë.

Ne kemi pasur gjithmonë një sport të butë për përbindësh Ducati-së. Swap për një 916 motor vetëm që e bën mall tonë për biçikletë edhe më të fortë.

Amazingly, biçikletë origjinal nga '93 e ka bërë atë në mijëvjeçarin e ri, pa ndryshime të mëdha në atë të tetë jeta vit, shpëtuar për futjen e injektimit të karburantit dixhitale sezonin e kaluar. Por fëmijët e ri në bllok si Speed ​​Triple Triumph-së, Raptor Cagiva-së 1000 dhe X1 Honda ka filluar për të hedhur hije menacing mbi nën-powered përbindësh. Kjo nuk ishte një moment shumë herët për të çarë e ujit ftohur Njësisë 916 së energjisë në përbindësh.

Transplanti Zemra ka kërkuar mjaft disa ndryshime në kuadrin. Më i dukshëm me sy të lirë është i guximshëm krahu i ri ritëm që përfshin një lidhje krejtësisht të ndryshme pezullimin e pasme. Ajo duket vetëm si një në turist ST4, por me shter të cilindrit e pasme të tub shpartalluar drejtë nëpërmjet saj. Qëndron e ndryshimeve thjesht e bën vend për dimensionet e ndryshme të motorit dhe një vend më të lartë.

Për të dalluar më tej S4 nga vëllezërit e motrat e saj më të ulët, biçikletë është e mbushur me pjesë fibër karboni shkëlqim. Front dhe rojet e pasme baltë, rrip cam mbulon, panele anësore dhe mbrojtësit silenciator luajnë lojëra me rrezet e diellit dhe të bëjë që ju të ndjeheni si një pilot bombardues Stealth. Një fabrikë-montuar bikini peshqesh, Cowling pasme vend dhe rrota e kuqe të vendosur S4 më larg larg.

Ducati M 900 S4

Si mbresëlënëse si të gjitha këto pjesë janë, ka ende një unpleasing pak, nga detajet vend. Pasqyra lirë në kërkim nuk i përkasin këtu. atëherë, e majtë side-montuar pompë uji është pak e një thumb i lënduar, fërkimit jashtë sidomos nga avioni qetë kornizës së.

Ditto për të ulët, tub uji gome zi që shkon nga pompa në radiator. Vetëm sigurohuni që të parkojë S4 tuaj ardhshme në një mur, kur është e mundur.

Motori vetë ka qenë Detuned nga gjendja origjinale Superbike për ndeshjen më të mirë të kërkesave të rrugë-luftimeve. cams buta përplasem kurbë rrotullues drejt midrange dhe, sigurisht, pakësojë fuqinë të lartë fund disi. Përveç se, shumë pak ka ndryshuar në njësi bazë të energjisë që solli Ducati mjaft disa kampionate WSBK dhe, me të vërtetë, ndjenja e ekspozuar këtë pjesë të mirë të inxhinierisë të gjithë qytetin është shumë e kënaqshme.

Italia është mjaft e plotë të monsters, por në dritat ndaluar ju mund të shihni pronarët e tjerë Ducati hedh duket ziliqar në motor garë-edukuar S4-së. Fatmirësisht, në rastin e S4, ka substancë prapa paraqesin dhe kjo është me të vërtetë fuqia që grabs vëmendjen tuaj të menjëhershëm. Njëqind apo më shumë kuaj në rrota e pasme mund të mos tingëllojë aq shumë në ditët e sotme, por së bashku me shpejton shkurtër S4, kjo lehtë furnizon përshpejtimin shkëlqyer.

nga 4,000 rpm tutje, S4 fluturon në limiter rev në 9,500 me lehtësi, catapulting kalorës në varg 100-plus mph me një forcë që përbindësh të vjetër mund të ëndërrojnë vetëm rreth. Jo më pak mbresëlënëse se nxitimi është rrjedhshmëri dhe smoothness e 916 mulli. Krahasuar me njësinë e vjetër, një i ri merr punën e bërë me shumë më pak bujë dhe clattering.

i sigurt, trokitja markë e tufë thatë është ende atje, por kjo është në lidhje.

Fatmirësisht, ka një përmirësim të caktuar në ergonomi shumë. Kujtimet e mia të modelit të vjetër, ku nga një vend që ishte shumë i ulët dhe kunjat këmbë që ishin shumë të larta. I ri përbindësh ka fituar më shumë se një inç në lartësi vend dhe gjunjët e mi nuk duhet të bëj të racës kënde riprodhim.

Themeluesit e Ducati sigurt e dinte se ku për të ndërtuar fabrikën e tyre. Shesh lojërash mahnitshme dhe kodrinore të Toskanës fillon në Bolonjë dhe kjo është ajo ku kam vendosur të shkojë drejt mbi picking biçikletë në fabrikë. Si mbresëlënëse si motori është, në këto rrugë malore, ka ende diçka që unë nuk më pëlqen në lidhje me trajtimin.

Drejtues është shumë e saktë dhe e qëndrueshme, por biçikletë duket galiç poshtë në fund të saj të pasme shumë, duke i dhënë një ndjenjë jo e qartë kur pitching atë në radhë. Kjo gjithashtu krijon një grimë e nën-rri gjatë daljet. Me vone, I vendosur për të kontrolluar parametrat pezullimit vetëm për të zbuluar se ata janë mënyra off.

preload Front ishte mënyra shumë e lartë dhe në pjesën e pasme ishte vetëm e kundërta. I kishte hipur me të paktën një shkallë më të pjerrët se sa ishte planifikuar dhe fikje pasme pezullimin ishte në 8 në vend të 16. Dikush ka qenë duke u përpjekur për ta kthyer biçikletë në një hanxhar!

Ducati M 900 S4
Ducati M 900 S4
Ducati M 900 S4
Ducati M 900 S4


artikuj interesante

Tagged si:

Artikuj të tjerë të kategorisë "Ducati":

përkthim
 Edit Translation
partnerët tanë
Na ndiq
Na kontaktoni
Kontaktet tona

dima911@gmail.com

I lindur në BRSS

423360519

About this site

For all questions about advertising, please contact listed on the site.


Motorcycles katalog me specifikimet, pictures, ratings, komente dhe discusssions rreth Motorcycles.