Ducati Philippines nis Diavel kryqëzor – Lajme

19 Jun 2015 | autor: | Comments Off në Ducati Philippines nis Diavel kryqëzor – Lajme
Ducati Diavel

Ducati Philippines nis Diavel kryqëzor

Ducati është i njohur mirë për sportin e saj dhe bikes zhveshur. Now, prodhuesi italian motor, përmes distributori lokal Ducati Filipine. ka pamjet e saj në tregun vendor të vendit kryqëzor motor duke nisur Diavel .

Diavel është, pa asnjë dyshim, risi më emocionuese në Ducati 2011 Linja sepse ajo përfaqëson një koncept të ri të motor, tha Toti Alberto, Shefi ekzekutiv i Ducati Filipine. Është vetëquajtur si një kryqëzor, por ajo ka fuqinë e një biçikletë të muskujve dhe performancën e një biçikletë sportive .

Alberto mund besim pohojnë se Diavel është e gjitha që, duke fluturuar në bazën Ducati në shtëpi në Bolonjë, Itali, të mostrës motor para shpërndarjen këtu.

Ajo peshon vetëm 456lbs por motori i saj ka një prodhim prej 162hp që ajo mund të shkojnë nga zero në 100kph në vetëm 2.7 sekonda . Ajo mund gjithashtu të ligët nga sa më shumë 55-gradë kur shkon rreth qoshe kështu që ka shifrat e performancës për të mbështetur duket e saj agresive, shtuar Alberto.

Duke ndihmuar për të siguruar që Diavel ka tërheqje të mjaftueshme për të shkuar me fuqinë e saj, motor që kalëron mbi një masiv 240-seksioni pasme gomave për kontakt maksimal në rrugë. Lartësia e saj vend të mat 30.3in, një nga lartësitë më të ulëta vend në Ducati varg që, përveç një të ulët-slung shasi set-up mundëson kalorës për të marrë të dy këmbët në tokë për një qëndrim të sigurt-shpejtë dhe të sigurt. risi të tjera të veçanta që plotësojnë dizajn fizike e Diavel janë para rrotë që është mbajtur afër trupit biçikletë-së, bisht të saj të shkurtër ashtu si ajo e një biçikletë sportive, dhe të gjerë-sup e saj look mirësjellje e radiatorëve saj aerodinamik anësore që kon poshtë nëpër motor.

Vë në lëvizje Diavel është një version retuned të njëjtin motor Testastretta përdorur nga Ducati-së 1198 Superbike. Përveç rishikuara konsum dhe sos portet, Dallimi kryesor në mes motorit të Diavel dhe atë të 1198 është se mulli Testastretta e Diavel ka një kënd 11-shkallë, një ndryshim 30-shkallë kënd prej 41 gradë shfrytëzohen nga motori i Testastretta Evoluzione cilat kompetenca të 1198. Sipas Ducati, rezultati është një rrjedhë të re ngarkuar gji që është më pak e komprometuar nga gazrat dalin shter, duke rezultuar në një djegie shumë më e duhur, përveç përmirësuar ekonominë e karburantit dhe emisionet më të ulët të shkarkuara.

Ducati Philippines ka qenë para-shitjen e Diavel që nga janari dhe të gjitha pesë njësitë që janë dorëzuar së fundi tashmë janë folur për. Edhe pesë njësi janë për shkak të mbërrijë në dy javë dhe, sipas Alberto, katër njësi tashmë kanë pronarët.

Për vitin, ne jemi duke pritur për të shitur 20 Diavels. Ne kemi arritur gati gjysmën e kësaj shifre kështu që ne jemi të sigurt për të arritur që para skajet vitit, Alberto shtuar.

Diavel është në dispozicion në dy variante, me modeli bazë duke u shitur në P1.250 milionë dhe top-of-the linjë, karbonit-fibër-veshur Diavel Carbon ka një çmim prej P1.450 milion .

Ducati Diavel
Ducati Diavel
Ducati Diavel
Ducati Diavel
Ducati Diavel


artikuj interesante

Tagged si:

Artikuj të tjerë të kategorisë "Ducati":

përkthim
 Edit Translation
partnerët tanë
Na ndiq
Na kontaktoni
Kontaktet tona

dima911@gmail.com

I lindur në BRSS

423360519

About this site

For all questions about advertising, please contact listed on the site.


Motorcycles katalog me specifikimet, pictures, ratings, komente dhe discusssions rreth Motorcycles.