Përshtypja e parë: Ducati përbindësh 696, përbindësh 1100, Sport Classic Sports…

20 Jun 2015 | autor: | Comments Off në Përshtypja e parë: Ducati përbindësh 696, përbindësh 1100, Sport Classic Sports…
Ducati Monster 1000
Ducati Monster 1000

Përshtypja e parë: Ducati përbindësh 696, përbindësh 1100, Sport Classic Sports 1000 Biposto

Në një ngjarje ngarje këtë vjeshtë, kemi pasur një shans për të mostrës një motoēikletat pak ne nuk mund të testuar zyrtarisht. Si me makina të lartë të performancës, motorcycles lartë fund shpesh të vendosur standarde për trajtimin, frenim, përshpejtim, dhe atributet e tjera. Ndërsa kemi filluar Scooters dhe motoēikletat testimin përsëri vitin e kaluar u përqëndrua në nivelin e hyrjes dhe tregut të përdorim rastësor, ne kemi qenë të mostrave të mëdha, bikes më të fuqishëm për të mbeten të kalibruar. (Shih motor paraardhëse postimet tona blog .)

Ne hipi tre bikes Ducati: hyrja nivelit përbindësh 696, përbindësh të mëdha 1100, dhe SportClassic Sport 1000 Biposto, një biçikletë vetëquajtur si një klasik kafe-vrapues.

Ducati përbindësh 696

Listing në $8,995, përbindësh 696 është biçikletë Ducati për hyrje të nivelit dhe llogaritë për 80 për qind të shitjeve të tij, thotë zëdhënësi i Ducati John Paolo Canton. Ajo përdor një 696 cc (e quajti atë një 700) version i Ducati e karburantit-injektuar, ftohur me ajër 90 gradë V-dyshe, me valvulat desmodromic. (Valves se mbyllur mekanikisht, jo me burime.) Bën 80 hp në 9,000 rpm, with 10.7:1 ngjeshje. Ajo ka një transmetimi gjashtë shpejtësi dhe frenat disk dyfishtë në para dhe një disk të vetëm në pjesën e pasme.


Ajo peshon një super-dritë 365 paund. lartësi vend është 30.3 në.

Përshtypja e parë: Për një biçikletë hyrje të nivelit, pak përbindësh ishte frikësuese në fillim. duke u nisur, mbyt ndjehet me të vërtetë i ndjeshëm, duke e bërë biçikletë fillimisht e vështirë për të hipur pa probleme. Pasi jashtë në rrugë, pesha të lehta dhe fuqia e bollshme të bëjë Përbindësh shumë më të këndshme. Biçikletë është me të vërtetë i shkathët dhe ndryshon drejtime të gatshme dhe ka shumë fuqi.

Pozicioni kalë është i ngushtë, të paktën për riders shtatlartë. Është e rehatshme të mjaftueshme për të armëve, por kunjat këmbë janë shumë afër.

Ducati përbindësh 1100

përbindësh 1100 është shumë si përbindësh 696, me një motor të madh dhe një tag çmim më të lartë: $11,995. Motori ka një konfigurim të ngjashëm si 696: një karburant-injektuar, i ftohur me ajër, 90-shkalla V-dyshe, pse shpërnguljes 1078 cc dhe prodhimin 95 hp në 7,500 rpm. Ajo gjithashtu ka një transmetimi gjashtë shpejtësi, dhe frenat antilock janë fakultative. Pesha shkon nga më pak se 10 £ për të 373, dhe kjo është pak shtatlartë me një 31.9 në lartësi vend. (Editor Associate Jim Travers tregon madhësinë dhe të shtrojë pozicionin, pas heqjes veshje e tij.)

Përshtypja e parë: çuditërisht, përbindësh 1100 ndjerë më i urtë se vëllai i saj i vogël, përbindësh 696, edhe pse ajo është më e rëndë dhe më të fuqishme. A multi-disk tufë lagësht bën biçikletë e madhe e lehtë për të hipur probleme me shpejtësi të ulët. Por një shumë e përbindësh 1100 e lehtë hipur ndjenjë vjen nga jashtëzakonshëm çift rrotullues mes varg motorit big. Edhe një herë deri në shpejtësinë, ajo ndjehet e butë se ose bikes të tjera, dhe ndërsa ne nuk mund saktësisht të shtrij, pozicioni hipur nuk ndjehen aq të imët.

Në fund, përbindësh 1100 ndjehet më i pjekur se ose bikes të tjera.

Ducati Monster 1000
Ducati Monster 1000

Ducati SportClassic Sport 1000 Biposto

Biposto është një retro-vetëquajtur biçikletë e madhe-looking që ishte ndërprerë në 2009. Por Ducati solli atë për ngjarjen për faktorin ftohtë, dhe për shkak se mund të ketë disa lënë në shitësve. Ajo ka krom foli rrota dhe pasqyra krom montuar në skajet e Handlebars. Motori është zhvendos 992 cc dhe e bën 92 hp në 8,000 rpm.

Çmimi për styling Retro është pesha. Sporti 1000 Këshilla Biposto peshore në 402 paund, sidomos 27 më shumë se përbindësh 1100. Selia është pak më lart në 32.5 në. Në përputhje me temën retro, ai përdor goditjet dyfishtë pasme.

ABS nuk është në dispozicion. The $11,995 Çmimi është i njëjtë si për përbindësh 1100.

Përshtypja e parë: Bazuar në duket e saj, ne me të vërtetë të kërkuar për të si sport 1000 Biposto. Por styling-shtyrë kompromise ergonomik bërë kjo hairiest nga tre bikes për të hipur. Handlebars janë me të vërtetë e ulët, që kompromenton shikimit dhe e bën qëndrimi hipur më lodhës. Me pasqyrat deri më tani jashtë në Handlebars, ajo merr një sy të gjatë jashtë rrugës për të parë se çfarë është pas jush. Unë gjithashtu gjeti se duke u përkulur mbi bërë të vështirë për të kontrolluar biçikletë në twisties.

Të paktën kunjat këmbë le këmbët zgjas pak. Gjithashtu, si përbindësh 696, Sporti 1000 përdor një tufë të thatë, e cila e kombinuar me motor bërë manovrat e saj të lartë-revving parking choppier. Jashtë në autostradë, biçikletë ndjehet mirë.

Shih motor dhe skuter blerjen tonë këshilla dhe vlerësime .

artikuj interesante

Artikuj të tjerë të kategorisë "Ducati":

përkthim
 Edit Translation
partnerët tanë
Na ndiq
Na kontaktoni
Kontaktet tona

dima911@gmail.com

I lindur në BRSS

423360519

Rreth kësaj faqe

Për të gjitha pyetjet në lidhje me reklamat, Ju lutemi të kontaktoni të listuara në këtë faqe interneti.


Motorcycles katalog me specifikimet, pictures, ratings, komente dhe discusssions rreth Motorcycles.