Si të instaloj një eHow Harley Rocker ECM

1 Jan 2015 | autor: | Comments Off në Si të instaloj një eHow Harley Rocker ECM
Harley-Davidson FXCW Rocker Classic

Udhëzime

Heqin pasme të selinë karrige lëkundëse dhe tërheq lart dhe mbrapa. Hiq dy bulonave ekspozuar Allen vetëm pas bombol gazi me një pikëllim Allen. Hiq vend.

Liroj bulonave kokë katër magji që Sigurt zi, plastik, ruajnë nën kuvendit vendesh me një pikëllim socket dhe fole magji. Hiq roje.

Comments

Ju mund të dëshironi

Harley-Davidson referohet modulin e kontrollit elektrike (ECM) si u mbyllën në kuti elektrike. Vendndodhjen e kuti elektrike, megjithatë.

The 1999 Infiniti G20´s elektronike Kontrolli Module (ECM) është një kompjuter i rëndësishëm që ruan automjetin tuaj´s kodet vështirësi dhe alarme ju e.

Harley riders zakonisht duhet të zhvendosen dritat e tyre bisht para se ata mund të instaloj barrët në motoēikletat e tyre. Kompania motor ka engineered.

Popullariteti i kundërkulturës motor është duke arritur një të gjitha me kohë të lartë. Por ndërsa fun dhe aventurë e udhëtimit motor mundet.

Një modul kontrolli ndezjen merr sinjal nga spirale ose Hall-efekt sensor marr-up dhe të shkakton spirale bazuar në atë sinjal.

Një Softail Harley është një motor Harley-Davidson me një pezullim të fshehur pasme. Ajo duket si ajo ka një kornizë të ngurtë ose hard-bisht.

Sipas Webster Dictionary Merriam internet, a cam është një cilindër rrotulluese ose i lëvizshëm që është e vendosur në shufër me gumga e.

Hiq arrë që është sigurimi bosht e pasme në vend duke përdorur pikëllim. Set arrë mënjanë dhe të shtyjë pjesën e pasme.

Rrjedh Rondelet kuti rocker ishin një problem i veçantë me motorë Harley Evolution. Harley shkuan përmes katër breza të karrige lëkundëse mbulon të ulëta dhe.

Harley Davidson kuti karrige lëkundëse janë një asamble alumini tre-pjesë me Rondelet vulë quad gome për të mbajtur të lartë-fund vaj motori lubrifikim. karrige lëkundëse.

Motori Evolution ishte një përmirësim i rëndësishëm gjatë mësipërm bimët Shovelhead energjisë. Pjesë e redesign ishte zëvendësimi i.

Harley-Davidson FXCW Rocker Classic

seri Harley-Davidson së Road Mbreti ka vendosur një nivel të lartë të standardeve. Ndërtuar për ngarkesë të gjatë, motor Road Mbreti V-binjak ka.

Harley Rocker Seat Specifikimet. Në 2008 Harley-Davidson prezantoi Rocker në përputhje softail e motoçikletave. Kjo softail modifikuar është një ulët-slung.

Nëse xham në Harley Davidson tuaj është shumë i lartë ose ju nuk mendoj se stili shkon me pamjen e juaj.

për shumë, Detyrat e përfshira me mbajtjen e një Harley-Davidson janë të vështira. Megjithatë Punë të tilla si ndryshimin Rondelet pikon dhe heqjen rrota nuk janë.

Screaming Eagle, ose Screamin’ shqiponjë, është ndarja me performancë të lartë e Harley Davidson. Ata prodhojnë një software garë akordues projektuar për të lejuar një.

Harley Davidson Rocker Specs. Harley-Davidson Rocker C është një biçikletë kryqëzor-style në përputhje softtail Harley-së. The 2011 Modeli përfshin tipare të reja.

motorcycles Harley Davidson kanë injectors karburantit elektronike. Moduli i kontrollit elektronik i injeksion karburanti kontrollon sasinë e karburantit dhe ajrit.

floorboards Universal aftë të zëvendësojë shtylla këmbë në një 2007 harley Sportster. Mali është pikërisht i njëjtë për kalorës dhe pasagjerit.

Edhe pse motorcycles Harley-Davidson janë të dizajnuara për të pushtuar milje pafund e autostradës, gomat e tyre përfundimisht do të dalë jashtë. veshin gomave mund të ndodhë në.

Harley-Davidson FXCW Rocker Classic
Harley-Davidson FXCW Rocker Classic
Harley-Davidson FXCW Rocker Classic
Harley-Davidson FXCW Rocker Classic


artikuj interesante

Artikuj të tjerë të kategorisë "Harley-Davidson":

përkthim
 Edit Translation
partnerët tanë
Na ndiq
Na kontaktoni
Kontaktet tona

dima911@gmail.com

I lindur në BRSS

423360519

Rreth kësaj faqe

Për të gjitha pyetjet në lidhje me reklamat, Ju lutemi të kontaktoni të listuara në këtë faqe interneti.


Motorcycles katalog me specifikimet, pictures, ratings, komente dhe discusssions rreth Motorcycles.