The 2009 Harley Davidson Road Mbreti – Yahoo Voicesvoices.yahoo.com

20 Jun 2015 | autor: | Comments OffThe 2009 Harley Davidson Road Mbreti – Yahoo Voicesvoices.yahoo.com
Harley-Davidson FLHRI Road King Injection

Përuluni para mbretit, the 2009 Harley Davidson Road Mbreti

Duke parë në të shihni profilin e 2009 Harley Davidson Road Mbreti, nuk ka kuptim që një është në kërkim në apoteozë e motoçiklizmit. The 2009 Harley Davidson Road King është një biçikletë fëmijët e vegjël emri i parë, kur guessing se çfarë është një motor është. A është kjo një mbret Road?

Pavarësisht nëse biçikletë është në fakt një Harley Davidson ose jo. The 2009 Harley Davidson Road mbreti për këtë vit modeli përmban një kornizë redesigned, pezullim, dhe rrota, ndër komponentët e tjerë, së bashku duke krijuar një më të shkathët, Rider-friendly Road Mbreti që duket aq i mirë sa ajo kryen. The 2009 Harley Davidson Road Mbreti gjithashtu merr redesigned sistemi të izoluar harley makinë këtë vit modeli, që integron compensator pasme rrota në qendër pasme rrota, duke siguruar një vështrim më të seamless, dhe i cili siguron përshpejtim të qetë në të gjithë brezin e energjisë.


Motori për 2009 Harley Davidson Road Mbreti është ajri i kudogjendur Harley-së ftohur Twin Cam 96 V-dyshe, i cili siguron 92.6 MM / ft i çift rrotullues në vetëm 3500 RPM. Ushqyer me elektronike port Sequential injektimit të karburantit, the 2009 Harley Davidson Road King është në gjendje të arrijë 54 milje per gallon në autostradë hipur, dhe 35 milje per gallon në qytet. Frenat katër-pistoni para dhe të pasme janë standarde, dhe 2009 Harley Davidson Road King është në dispozicion me ABS për një kosto shtesë për MSRP.

Një tank-montuar shpejtësimatës elektronike është e madhe dhe e lehtë për të parë, duke përfshirë një rrugëmatës, orë, metra dyfishtë udhëtim, tregues të ulët të karburantit që përfshin një tipar kilometrazhin countdown (Ndoshta një tipar frikshme në varësi të se sa larg nga qytetërimi ju gjeni veten,) Treguesi i presionit të ulët të naftës, Diagnostics motor, dhe një dritë trans s me shpejtësi. Ekziston edhe një dritë tregues të mos e dini se dritat tuaj drejtimin janë në.

Harley-Davidson FLHRI Road King Injection

The 2009 standarde Harley Davidson Road King është në dispozicion në ngjyra më pak se sa klasike, por ende ofron një sërë zgjedhjesh për riders, duke përfshirë edhe tre ngjyra të reja, Red Hot Sunglo, Dy-ton Flaka Blue Pearl / lidhje kallaji me plumb Pearl, dhe dy-ton Red Hot Sunglo / Smokey Gold. Çmimi fillon me bazë Vivid ngjyrë të zezë, në $16,999. Ose Dark Blue Pearl ose Red Hot Sunglo do t'ju kushtojë $17,374, dhe dy-tones do të përcaktojë ju prapa $17,729. Security është një $345 alternativë, ndërsa rrotat përmirësoi janë $450.

kontrolli Cruiser është një opsion në $270.

Kështu që, pyetja bëhet, eshte 2009 Harley Davidson Road Mbreti motor e drejtë për ju? Çmimi është vetëm nën atë të rrugës Mbretit klasik dhe rreth mesatare për formacion Harley Davidson për 2009. Pasi ju merrni larg çmimi, kjo është e gjitha në lidhje me stilin tuaj personal.

Unë jam aktualisht në dispozicion në bazë të kontratës për projektet e pavarur nga të shkruarit teknike për ghostwriting. Zonat e mia të specializimit përfshijnë administratën e biznesit të vogël, riparim auto dhe auto / restor motor. Shiko Profilin

Harley-Davidson FLHRI Road King Injection
Harley-Davidson FLHRI Road King Injection

artikuj interesante

Artikuj të tjerë të kategorisë "Harley-Davidson":

përkthim
 Edit Translation
partnerët tanë
Na ndiq
Na kontaktoni
Kontaktet tona

dima911@gmail.com

I lindur në BRSS

423360519

About this site

For all questions about advertising, please contact listed on the site.


Motorcycles katalog me specifikimet, pictures, ratings, komente dhe discusssions rreth Motorcycles.