2005 Honda Silverwing Specs eHow

20 Jun 2015 | autor: | Comments Off në 2005 Honda Silverwing Specs eHow
Honda Silver Wing

2005 Honda Silverwing Specs

trims

The 2005 Honda Silver Wing është një dy-pasagjerëve turne skuter që vjen në dy trims, modeli bazë Silver Wing dhe ABS Silver Wing. Modeli bazë është në dispozicion në ngjyrë të zezë dhe titan, ndërsa modeli ABS është në dispozicion në ngjyra të duotone e zezë / argjendi dhe titan / argjendi. Paneli orkestrim ofron karakteristikat themelore si udhëtim rrugëmatës, niveli i karburantit paralajmërim dhe një orë.

I vetmi ndryshim i madh në mes të dy modeleve është se modeli ABS ofron një sistem antilock frenave si standarde.

Motor dhe Performance

Të dy modelet janë të pajisura me një 50-kuaj-fuqi, 582-cc likuid ftohur me katër-goditje paralele-dyshe motor me 37 £ ft. e momentit rrotullues në 6,000 rpm. bore e motorrit dhe goditje në tru është 72.0 mm dhe 71.5 mm respektivisht, dhe ajo ka një raport compression e 10.2-to-1. transmetimit Argjendi Wing është një V-matic makinë automatike rrip dhe biçikletë ka një ndezjen elektrike.

Kapaciteti i karburantit është 4.2 litra me një rezervat 0.9-gallon. The 2005 model gjithashtu plotëson Carb 2004 standardet e emetimit.

Më shumë Like This

Comments

Ju mund të dëshironi

Silver Wing ishte një mes të madhësisë turne biçikletë (ose motor), Honda prodhuar në fillim të viteve 1980. Edhe pse ajo dukej si një më të vogël.

2005 Specifikimet Honda Rincon. The 2005 Honda Rincon është një nga automjetet e të gjitha-terrenit të kompanisë. Futur në treg në 2003, sipas.

Para se të filloni ndonjë punë riparim, ju duhet të keni mjetet dhe pjesët e nevojshme në dorë. Frenat dhe komponentet e pezullimit të një motor janë.

Karakteristikat e Gold krahut Honda. The 2010 Linja e Honda Gold Wing motoçikleta turne shënon vitin e 35-të prodhimit për.

Specifikimet honda Goldwing. Gold Wing Honda është një motor turne prodhuar nga Honda viti 1975. Biçikletë është e njohur në mesin e.

Mirëmbajtja e rregullt është thelbësore për Scooters, edhe aq më shumë se sa me makina, sepse motorët skuter duhet të punojnë më shumë dhe dështimi komponent është.

1982 Honda Silverwing Specifikimet 500cc motor. Honda GL500 Silverwing u lirua të parë në 1981 si një variant të Honda mëparshëm.

Kryerja Specifikimet për një Honda Silverwing. Silverwing nga Honda u lirua të parë në treg në 2002. Ajo ishte Honda e madhe.

The Honda Silver Wing është një scooter lartë të mundësuar që vjen me nje marsh automatik, dhomë për dy riders, një sistem karburantit injeksion, underseat.

Honda Silver Wing

2005 Honda CR 250 R Specs. Honda 2005 CR 250R motor ofruar një mori të përmirësimeve mbi modelet e mëparshme. Kompania u përqëndrua.

500 CC Honda Specs. CX-500 është një nga të parë 500 motorcycles CC ndërtuar nga Honda në 1978. Ajo u konsiderua.

GL 650 është zhvilluar një motor nga Honda Motor Corporation. Ndërsa ajo ishte prodhuar vetëm në 1983, ajo përbërë një.

1982 Honda C70 Passport Scooter Specs. futet në 1980, Honda C70 Pasaporta është një version më i Honda Cub, një.

Në klasën e shkencës, fëmijët të mësojnë se planetet rrotullohen rreth diellit. Ndërtimi i një model të sistemit diellor, përfshirë diellit, tetë planetet.

Specifikimet honda Z50R. Motor Honda Z50R ishte një zinxhir të shtyrë, mini biçikletë gjurmët që u prezantua në 1979. Ajo ishte në prodhim.

Të dy Honda dhe Suzuki janë të njohur edhe prodhuesit skuter. Të dyja ofrojnë Scooters që fillojnë në 50cc dhe shkoni nga atje. The.

Kornizë Aero dhe rrota janë bërë prej çeliku. Pezullimi front biçikletë të përdorur forks e 1.6 diameter inç me 4.6 inç.

A Honda Silver Wing Eshte nje 600 motor cc skuter. Ashtu si shumica e motoçikletave dhe Scooters motor, the 2007 Silver Wing nuk ka.

Gjetja e numrit motor serial në një motor Honda mund të jetë e lehtë apo më shumë një sfidë, në varësi të modelit të.

Honda Silver Wing
Honda Silver Wing
Honda Silver Wing
Honda Silver Wing


artikuj interesante

Tagged si:

Artikuj të tjerë të kategorisë "honda":

përkthim
 Edit Translation
partnerët tanë
Na ndiq
Na kontaktoni
Kontaktet tona

dima911@gmail.com

I lindur në BRSS

423360519

About this site

For all questions about advertising, please contact listed on the site.


Motorcycles katalog me specifikimet, pictures, ratings, komente dhe discusssions rreth Motorcycles.