Repsol Honda – Video Encyclopedia

20 Jun 2015 | autor: | Comments Off në Repsol Honda – Video Encyclopedia
Honda CBR 1000 RR Casey Stoner Replica

Repsol Honda

histori [ redaktoj ]

Në 1995 ekipi hyri në një 3 kalorës formacion me Mick Doohan. Àlex Crivillé dhe Shinichi Itoh hipur në Honda NSR500. Mick Doohan fitoi Kampionatin Botëror për herë të dytë në një rresht në Argjentinë. me një garë lënë për në fund të sezonit me shtatë fiton garën, Àlex Crivillé përfundoi sezonin e katërt me 1 Win gara, ndërsa Shinichi Itoh përfundoi e pesta në përgjithësi.

Katër kalorës line-up e vazhdueshme në 1997 me Michael Doohan. Àlex Crivillé dhe Tadayuki Okada në Honda NSR500 dhe Takuma Aoki e në Honda NSR500V. Repsol Honda fitoi të gjithë 15 gara të sezonit me Mick Doohan fitues 12 gara, dhe duke thyer rekordin Giacomo Agostini 's per fitore në një sezon, në rrugën e tij për tij Kampionatin e katërt Botëror.

Tadayuki Okada përfundoi runner-up me një fitore garë. Àlex Crivillé përfundoi e katërta me 2 fiton por kishte të humbasë pesë gara, pas një aksident të rëndë në Assen. Takuma Aoki përfundoi e pesta në përgjithësi. Repsol Honda riders mori të gjitha pozicionet podium në katër ngjarjet, Japoni.

Spanjë. Gjermania dhe Indonezia .

për 1998 Michael Doohan. Àlex Crivillé dhe Tadayuki Okada ka vazhduar me ekipin hipur Honda NSR500 dhe Sete Gibernau u bashkua me ta hipur Honda NSR500V. Michael Doohan vazhduan të dominojnë kampionatin me 8 fiton dhe u kurorëzua kampion Botëror për herë të pestë në Australi. para tifozëve të tij në shtëpi dhe me një garë të mbetur në sezonin. Àlex Crivillé përfundoi përgjithësi të tretë me 2 fiton Tadayuki Okada duhej të humbasë tri gara pas prishjes dore e tij gjatë praktikës së Grand Prix italiane dhe përfundoi përgjithësi tetë. Sete Gibernau, përfunduar njëmbëdhjetë.

Ekipi line-up mbetur e njëjtë për 1999 me Michael Doohan. Àlex Crivillé dhe Tadayuki Okada ka vazhduar me ekipin hipur Honda NSR500 dhe Sete Gibernau hipur e Honda NSR500V. Gjatë kualifikuese për Çmimin e Madh të Spanjës. pesë-herë kampioni i botës Michael Doohan pasur një aksident të rëndë dhe u detyrua të humbasë pjesën tjetër të sezonit dhe në fund të njoftuar tërheqjen e tij si një kalorës. Àlex Crivillé shkoi për të fituar gjashtë gara dhe të përfundoj kampionatin botëror në Brazil me një garë të mbetur në sezonin.

Tadayuki Okada përfundoi përgjithësi të tretë me tri fiton garën. Sete Gibernau. i cili i është dhënë Honda NSR500 pas lëndimit Doohan-së, përfundoi e pesta në përgjithësi. Ekipi ka arritur një të gjitha Repsol Honda riders podium në Catalunya me Crivillé parë, Okada dytë dhe Sete Gibernau tretë.

Àlex Crivillé Tadayuki Okada dhe Sete Gibernau mbeti me ekipin për 2000 të gjitha në motoēikletat Honda NSR500. 2000 ishte një vit i vështirë për Ekipit Honda Repsol. Àlex Crivillé mori vetëm një fitore dhe përfundoi nëntë overall.Tadayuki Okada përfunduar njëmbëdhjetë dhe Sete Gibernau pesëmbëdhjetë.

Në 2001 Àlex Crivillé u bashkua me Tohru Ukawa. Sezoni i nuk ishte shumë më mirë se 2000. Àlex Crivillé mund të menaxhojnë vetëm 2 podiume dhe përfundoi i teti sezon. Tohru Ukawa përfundoi dhjetën me një fund të vetme podium.

Në 2002. viti debutimin e klasës së re të MotoGP, Valentino Rossi u bashkua me ekipin së bashku Tohru Ukawa hipur e ri Honda RC211V. vetëm dy riders që të përdorin motor të ri deri afër fundit të sezonit, kur Alex Barros dhe Daijiro Kato janë dhënë edhe RC211V. Valentino Rossi dominuar sezonin dhe me njëmbëdhjetë fiton garën bërë kampion bote me katër gara lënë për në fund të sezonit. Tohru Ukawa me një fitore dhe tetë përfundon podium, përfundoi e treta në përgjithësi.

2002 AMA Superbike Champion Nicky Hayden u bashkuan Valentino Rossi në 2003 .Valentino Rossi me nëntë fitore dhe duke përfunduar në podium në të gjitha garat, bë kampion i botës për herë të tretë me radhë me dy garat e mbetur në sezonin. Nicky Hayden përfundoi e pesta në përgjithësi me dy përfundon podium.

për 2006. Nicky Hayden u bashkua me 250cc World Champion Dani Pedrosa. Nicky Hayden udhëhoqi kampionatin për shumicën e sezonit, por në Çmimin e Madh të Portugalisë. skuadrës Dani Pedrosa pakujdesia u rrëzua në të. Të dy riders ishin jashtë garës dhe Valentino Rossi mori kryesimin e kampionatit me një garë u largua për të shkuar. Në garën e fundit të sezonit, Rossi ra off motor e tij në prehër 5 duke u përpjekur për të bërë për një fillim të dobët.

Hayden kishte një garë konservator përfunduar një 3rd të sigurt dhe kështu bë kampion i botës. Ai mori 2 fiton garën dhe tetë përfundon tjera podium. Dani Pedrosa përfundoi e pesta me dy fiton garën dhe 5 podium tjetër përfundon.

Honda CBR 1000 RR Casey Stoner Replica

E njëjta line-up mbetur për 2007. Ekipi përdori ri 800cc Honda RC212V. Motor i ri nuk ka pasur suksesin e pritur menjëherë, por më vonë në të sezonit motorycle është përmirësuar.

Dani Pedrosa u 2 fiton garën dhe e përfundoi sezonin kontrabandist deri. Nicky Hayden mund të menaxhojnë vetëm përfundon podium dhe përfundoi i teti sezon në përgjithësi.

për 2008. Dani Pedrosa dhe Nicky Hayden përbërë kalorës line-up, me Mike Leitner dhe Pete Benson kur Pedrosa and Hayden e mekanikës krerët, përkatësisht, dhe Kazuhiko Yamano si menaxher i ekipit. Gjatë sezonit Pedrosa kaloi në goma Bridgestone dhe një mur ishte vendosur në mes të garazhet e Pedrosa dhe Hayden për të parandaluar vëzhgimin e të dhënave gomave. Një mur në mes të garazheve të njëjtin ekip ishte krijuar për herë të parë nga Rossi në fillim të sezonit në mes të tij dhe shok grupi i tij në Michelins, Jorge Lorenzo. [ 1 ]

për 2009. Dani Pedrosa dhe Andrea Dovizioso ishin riders ekipit.

për 2010. Drejtori i ekipit HRC është Kazuhiko Yamano, mbikëqyrjen e të gjitha operacionet, duke përfshirë ekipet fabrikës dhe ekipet satelitore. Toshiyuki Yamaji zëvendëson Yamano si Team Manager dhe do të drejtojë të gjithë ekipin Repsol Honda. Alberto Puig është Menaxher Pedrosa ekipit dhe Gianni Berti është Ekipi Menaxher Dovizioso. Shinichi KOKUBU është Prix drejtori i Grand Teknik, mbikëqyrjen e gjashtë makinat RC212V në MotoGP. [ 2 ]

për 2011. Shuhei Nakamoto është Vice President HRC dhe drejton të gjitha ekipet MotoGP. Shinichi KOKUBU është Drejtor Teknik, dhe Livio Suppo është HRC Komunikimi dhe Drejtor Marketingu. dani Pedrosa, Andrea Dovizioso, Casey Stoner ishin riders ekipit. [ 3 ]

për 2012. Dani Pedrosa dhe Casey Stoner ishin riders ekipit. për 2013. Dani Pedrosa vazhdon të shkojë për ekipin, ndërsa Marc Marquez është bashkëlojtari i tij, si dhe Livio Suppo është Principal Ekipi.

Referencat [ redaktoj ]

Linqe te jashtme [ redaktoj ]

Honda CBR 1000 RR Casey Stoner Replica
Honda CBR 1000 RR Casey Stoner Replica
Honda CBR 1000 RR Casey Stoner Replica
Honda CBR 1000 RR Casey Stoner Replica


artikuj interesante

Artikuj të tjerë të kategorisë "honda":

përkthim
 Edit Translation
partnerët tanë
Na ndiq
Na kontaktoni
Kontaktet tona

dima911@gmail.com

I lindur në BRSS

423360519

About this site

For all questions about advertising, please contact listed on the site.


Motorcycles katalog me specifikimet, pictures, ratings, komente dhe discusssions rreth Motorcycles.