2012 Indian Cycles Shefi Dark Horse Killer Klasik ~ motorboxer

20 Jun 2015 | autor: | Comments Off në 2012 Indian Cycles Shefi Dark Horse Killer Klasik ~ motorboxer
Indian Chief Classic

2012 Ciklet Indian Shefi Dark Horse Killer Klasik

I kaloi fundjavën Dita e Punës me një indian motor Chief Dark Horse. I kap atë të premten e mbajti atë deri të martën. I hipi dreq nga ajo dhe të vënë në më shumë se 500 milje gjatë së cilës kohë unë kisha fun vënë atë nëpërmjet paces e saj. The 2012 Indian Dark Horse . ngurtë karburantit injektuar montuar 105 Cubic motor inch Power-Plus V-Twin, 6-shpejtësia Trans, dhe disk frenat Brembo.

Ajo ishte e gjitha e aksioneve, përveç për flokë në ndenjësen ajo ishte e vetmja mundësi e shtuar. Lista e çmimeve bazë (nga faqja e internetit): $27,999.00 plus set-up dhe taksat. Në një vend unë u ndal, ka pasur një vajzë e vogël në lidhje me 8 vjeç. Ajo tha se ajo i pëlqente biçikletë. Unë e pyeta se pse dhe ajo tha se vendi dukej si një kauboj xhaketë s.

Ajo nuk e di emrin e saj, por ajo i pëlqente cepin gjithsesi. Unë do të imagjinohet se ajo do të pëlqente atë edhe më shumë në qoftë se ajo kishte një sërë çanta lëkure fringed. Të gjithë gjatë udhëtimit tim, Kam shikuar në bikes on-vijnë si unë tundnin në kërkim për këtë nënshkrim Loti dritë të indian. Unë nuk shoh asnjë jo një!

Ndërsa ulur në ndenjësen në një sinjal 'stop', Unë kam të dy këmbët në tokë me këmbët e mia pak prirje. lartësia e ulët e vend (27.25) është një përshtatje të përsosur.

Indian motor Shefi Dark Horse Power-Plus është zemra e motor. Ajo ka më shumë çift rrotullues dhe fuqi se shumica e njerëzve do të përdorin kurrë. Ajo është gjithashtu shumë i shpejtë dhe karburantit-injeksion e bën atë shumë të përgjegjshëm.

Unë kam qenë shumë i impresionuar nga mungesa e zhurmës motorit. Shumë të tjera të shëndoshë V-Twins si makina dajak por motor indian të tingëllon si ajo është bërë mirë dhe është shumë i qetë. Tingulli i shkarkimit nuk është e ashpër ose me zë të lartë, por tingëllon shëndetshme sidomos kur nën përshpejtimin.

Shumë do të thonë se ajo është shumë e qetë. Kjo është një dy në një konfiguracion me një konvertim katalitik kështu që kjo është një motor gjelbër me më pak emisionet. Gjatë udhëtim tim, biçikletë mori vetëm mbi 40 mpg në hi-provë (ajo kërkon një 91 oktan minimum).

Indian Shefi Dark Horse dyfishtë 4-pistoni frenat Brembo para me rotors lundrues do

sjellë 750 lb motor në një ndalesë të shpejtë dhe të qetë me pak përpjekje në levë. Levë rregullueshme frenave do të bëjë atë një përshtatje të përsosur në dorën tuaj. Dyfishtë pistoni pasme Brembo frenave me rotorit lundrues do të bllokohet rrotën e pasme gjatë frenimit të vështirë. frenimit pragu duhet të praktikohet në pedale e frenave pasme kështu që biçikletë nuk shkon në një trung.

Nuk ka ABS ose frenave lidhur sisteme në dispozicion.

Indian Shefi errët transmetimit Horse 6-shpejtësi trans është e përshtatshme të përkryer për të motorit. Raporti gear vë motorin në rreth 2100 RPM në 60 MPH i cili është shumë i qetë. Tufë hidraulike ka tërheqë minimale dhe me levë rregullueshme, dora e majtë nuk ka marrë lënduar – jo edhe në stacion dhe të shkojnë të trafikut.

Thembra-shputë Shifter punuar mirë, por unë kurrë nuk e përdorur pjesën thembra e saj dhe do të lehtë të hequr atë për të marrë më shumë lëvizjen e këmbës time të majtë. Pjesa thembra e Shifter mbajtur këmbët e mia nga lëviz prapa gjatë udhëtimit. Makinë përfundimtar është një rrip i cili shton funksionimin normal dhe të qetë.

Indian Chief Classic

Indian Shefi Dark Horse Pezullimi Fronti ka 41mm forks hidraulike telescoping me 4.25 Udhëtim. Pasme është një faqes mono-shok (nën vend) me rregullime preload dhe vetëm më pak se 3 Udhëtim. Ajo zbutur nga gunga në rrugë, por jo aq shumë sa që ju nuk mund të ndjehen të tyre.

Pezullimi nuk zhyten në kthesa dhe mbajti floorboards nga zvarritur. Ajo ka pamjen e një biçikletë e madhe e rëndë, por kjo është shumë e shkathët.

Indian Shefi Dark Horse Trajtimi Pasi në rrugë, kalë të errët trajton shumë mirë. Është shumë e shkathët pavarësisht tij 750 lbs. Problemi është duke bërë manovra Parking Lot.

Rrezja e kthyer është e gjerë dhe ka pasur raste që unë kam për të mbështetur për të marrë një kënd më të mirë për ta bërë këtë kthesë të fortë. Kjo nuk ishte një problem lëvizur biçikletë. I lehtë pushtoj ecur atë përpara dhe prapa.

I ri 2012 Indian Shefi Dark Horse Styling është vendi ku ata me të vërtetë goditi në shenjë. Të gjithë ata që kam biseduar me të dashur pamjen e përgjithshme të biçikletë. Kushtet si Bad-Ass, Killer dhe Kick-Ass janë përdorur zakonisht për të përshkruar ndjenjat e tyre. Matte zezë e bën atë të duket i keq dhe fenders gjatë bërë atë të duket shkollë e vjetër.

Flokësh ngjyrë Indian në anët e tank shtuar ngjyra vetëm të mjaftueshme. Sasi e vogël e Chrome në motor blacked-out u dallua për të rritur apel vizuel e madhe V-Twin. Një njeri tha se kjo ishte diçka e vjetër me elektronikë të reja të besueshme. Ai nuk do të ndalet duke folur në lidhje me duket dhe se sa ai i pëlqente biçikletë.

Ndoshta ai do të ndalet në sallë ekspozite dhe për të blerë një të tillë.

I ri 2012 Indian Shefi errët Fit dhe Finish unë kam qenë shumë i impresionuar nga niveli i aftë dhe të përfundojë në këtë motor. Ajo kishte pamjen e një motor me porosi me copa të kromit në shfaqje Chrome jo vetëm normale krom plating që përdoren në të tjera V-Twins. Accessories Indian ka një linjë të plotë të aksesorëve në dispozicion me disa përshtatur në mënyrë specifike për kalë të errët si: Ndenjësja e pasagjerit, Black mbi-parafango raft valixhe, mbështetëse të pasagjerëve (kornizë të zezë), Rojet e zezë motor, kornizë të zezë xham, çanta vështirë dhe e butë shalë dhe një sende të tjera.

Indian Chief Classic
Indian Chief Classic
Indian Chief Classic
Indian Chief Classic


artikuj interesante

Artikuj të tjerë të kategorisë "Indian Chief":

përkthim
 Edit Translation
partnerët tanë
Na ndiq
Na kontaktoni
Kontaktet tona

dima911@gmail.com

I lindur në BRSS

423360519

About this site

For all questions about advertising, please contact listed on the site.


Motorcycles katalog me specifikimet, pictures, ratings, komente dhe discusssions rreth Motorcycles.