Blata Mini Motos

20 Jun 2015 | autor: | Comments Off në Blata Mini Motos

Blata Mini Motos

Blata – bikes shkëlqyer për nis të lulëzojë yjet.

Varësisht se çfarë lloji i motos Blata mini ju keni, motorë të ndryshojnë për të deri në 13HP dhe ju mund të përshpejtojë bashku në 50mph në disa bën.

minibikes Blata

Pavel Blata filluar në hobi e bikes xhep të ndërtimit në 1990, kurrë nuk e kuptuar se si do të ndikojë në të ardhmen e tij dhe të ardhmen e Racers nëpër linjat ndërkombëtare. Kjo kompani Czechoslovakian nuk mund të ketë filluar, ose do të marrë shumë më të gjatë, sikur të mos ishte për një takim shans me Rastislav Brodsky gjatë një ekspozitë të automobilave në Pragë.

Ajo nuk ka marrë kohë për të dy për të diskutuar mbi hartimin e një skuter të re, më vonë e quajtur skuter Blatino. Ata të dy të dashur gara dhe për shkak se, futur Elite tyre 11 bikes xhep gjatë garat e mbajtura në 1993. Fytyra e Blata motos mini rrit dhe evoluar nga atje, marrjen e famë ndërkombëtare gjatë rrugës, kur ata futen risi dhe modele pardesy projektuar për shpejtësi.

Kompania kishte një progresion të natyrshme për rritjen me risitë dhe shumë punë e vështirë. Fakti se forca e punës është i ri gjithashtu bën një dallim që ata të përqëndrohen në ato të përfshirë thellë në gara, por edhe racers reja too.Shpesh newbie vrapues zgjedh një moto Blata mini për shkak se ata kanë cilësi të mirë në një çmim të arsyeshëm. Ata ishin kompania e parë Czechoslovakian për të përdorur teknologjinë kompjuterike për të gjithë hartimin e një biçikletë dhe kishte shumë firsts tjera, përfshirë motor Blata-ndërtuar për Blata Elitës 13.

Kohët e fundit kompania Blata lëvizur disa fokusin e tyre nga motos mini Blata për motoçikleta madhësi të plotë. Sipas themeluesit të kompanisë, Kjo ka qenë gjithmonë pjesë e planit të tyre dhe një progresion të natyrshme për një biçikletë të madhe me madhësi pa humbur cilësinë ata tashmë të prodhuar.

Ndërsa Blata ventured në fusha të tjera të dy rrota transportin, shtyllë kompania janë ende mini motos Blata, veçanërisht minibike, origami B1. Kjo biçikletë shpejtë xhep mund të udhëtojnë deri në 50 mph dhe ka aftësinë e 14.5 kuaj-fuqi për të bërë përvojën hipur emocionuese për vets kalitur dhe riders të reja.

Statistikat.

Çfarë një biçikletë tipike Blata ka. Matjet përfshijnë biçikletë vjen në afërsisht gjatë 1.5 këmbët e larta, 3 këmbët e gjatë dhe peshon vetëm 48lbs.

Motori është një e vetme-cilindër dy-stroke, Benzinë ​​motor me djegie, dhe ka një filtrin e ajrit dhe shter silenciator.

Ajo vjen me para dhe frenat e pasme disk, operuar nga leva mbi Handlebars. Kjo është një zinxhir i drejtuar biçikletë të shkëlqyer dhe mund të shkoni kudo bikes të tjera mini mund të shkoni.

bikes Blata janë të mëdha për argëtim dhe shpejtësinë dhe ju do t'i gjeni vështirë të rezistojë.

Interesuar në Blata motos mini. Pra ju do të nisej për www.blata.co.uk, por para se të shkoni të marrë një vështrim në disa nga ofertat e tyre.

Nëse tuaj duke folur motos mini Blata – atëherë B1 Origami në kuqe / Të verdhë do të jetë ndalesa juaj e parë. Ata jo vetëm që duken magjepsëse, por janë engineered shumë dhe mund të lëvizin në 60+ MPH! Ka disa bikes kineze atje që duken si këto, por merret e vërtetë do të kushtojë rreth. £1,299.

Ata kane 2 goditje, 1 motorët cilindër, me një fillim të tërhequr dhe tufë auto. Bërë nga aliazh të lehta me para dhe frenat e pasme disk, dhe djali do të keni nevojë për to.

Me vetëm një peshë prej 25 kg (55 lb), ata janë super të shpejtë dhe super të lehta, por Blata gjithashtu të bëjë shumë më tepër!

Blata Style 60

Biçikletë Blata Mini Moto

Për ne dirtbikers ata të ndërtuar disa rrugë ligjore bikes dirt dhe bikes dirt mahnitshme Enduro. Ashtu si Blata Enduro 125 dhe Blata Motard 125. Këto bikes dyfishtë sportive kanë 4-stroke, ajrit të ftohur motorëve vetme cilindër.

Ideal për shumë një udhë biçikletë poshtër (me gomat e duhura natyrisht), me një motor fuqishme.

Një transmetimit pesë shpejtësi, pirun përparme hidraulike, swingarm pasme me amortizues dhe një rrugë përçmohet ligjore ( megjithatë kontrolloni vendin tuaj të origjinës për të parë nëse ky grup të lehta është e ligjshme për ju). E gjithë paketa është në rajonin e 110 kg, tani thats të mirë.

Një tjetër Blata Mini Moto modeli që duhet marrë parasysh është elita Blata minimoto 4.2, me një kornizë dhe të duhur motorino shumë të fortë nuk e tij një fëmijë të lirë mini biçikletë – kështu që ju nuk mund të shohin atë në çdo reklama fëmijët biçikletë në ebay vetëm ende.

Por, për një pazar të madh të dorës së dytë është një makinë vlefshëm Blata. Ne kemi parë komente të madh në këtë udhëtim, dhe ka shumë të përdorura mini moto Blata 2 bikes goditje, dhe me madhësi të plotë MX style bikes lundrues rreth.

Pra, zgjedhja është e juaja ose vizitoni dyqanin Blata biçikletë për modele të reja, ose të bëjë disa gërmime arkeologjike dhe për të shpëtuar qindra dollarë. Por në qoftë se ju bleni përdorur Blata-së, dont harroni këto kontrolle të gjitha të rëndësishme të sigurisë.

Mini Moto racing

Blata është një mini prodhues i shkëlqyer moto me një motor të shkëlqyer moto mini bërë për dajak rreth tuaj biçikletë-park ose rrugën e duhur.

Pse nuk e marrin atë Mini Moto Racing në qoftë se ata kanë gjurmët rreth në zonën tuaj dhe të tregojnë off aftësitë tuaja. Mbajnë Motos Blata mini do të merrni thats të vëmendjes për sigurt.

Blata Style 60
Blata Style 60
Blata Style 60

artikuj interesante

Tagged si:

Artikuj të tjerë të kategorisë "interesant":

përkthim
 Edit Translation
partnerët tanë
Na ndiq
Na kontaktoni
Kontaktet tona

dima911@gmail.com

I lindur në BRSS

423360519

About this site

For all questions about advertising, please contact listed on the site.


Motorcycles katalog me specifikimet, pictures, ratings, komente dhe discusssions rreth Motorcycles.