Motorcycles pakrahasueshme

20 qershor 2015 | autor: | Comments Off në Motorcycles pakrahasueshme
Matchless G 80 E

Motorcycles pakrahasueshme

Një histori e shkurtër e Marque: i pakrahasueshëm

Vëllezërit Collier ndërtuar makinën e tyre të parë në 1899, dhe nga 1907 janë fituar në Isle of Man TT racave. Pas një vend të dytë në 1908, ata fituan përsëri në 1909 dhe 1910. Pas Luftës së Parë Botërore prodhimi rifilloi duke përdorur motorët nga të dy JAP dhe MAG .

Fri May 24 2013

duhoda76wanadoo.fr

jmpot tubim france

video video

Francë

prill 2013

Diten e mire,

Emri im është JT Davis, Unë jam një Producer Associate në Sirens Media dhe ne jemi të vendosur pesë milje nga Shtetet e Bashkuara Kapitol. Ne jemi duke prodhuar një seri të re për Discovery Channel në lidhje me një mekanik i cili riparimet dhe rikthen motoēikletat e cilësisë së mirë. Ne funksion gjashtë (6) bikes mbi një seri tre-pjesë, çdo episod kemi në plan për të ndarë detaje interesante në lidhje me motor e cila kërkon disa kontrollimin fakt.

Unë jam duke bërë kërkime për të përcaktuar vlerën e një motor në një gjendje të pacenuar restauruar.


Motor në episodin e parë është një 1931 Pakrahasueshëm Model X me një Brough Superior kosh. Unë e kam bashkangjitur para dhe pas fotot e biçikletë dhe restaurimin.

A mund të vënë mua në kontakt me dikë që mund të vlerësojë këtë para biçikletë / Post restaurimit? Unë e kuptoj se do të jetë e vështirë për të dhënë vlerën aktuale pa e ditur detajet se si u rivendos biçikletë, çfarë produkte janë përdorur dhe kujdesi marrë për ta sjellë atë përsëri në jetë. megjithatë, një figurë ballpark me një vlerësim vizual mund të ndihmojnë në dhënien e informacionit të saktë për shikuesit Discovery Channel.

Nëse keni ndonjë pyetje unë mund të arrihet nëpërmjet email ose me telefon, 310-987-7498. Faleminderit për kohën tuaj dhe unë pres që të dëgjuar nga ju.

JT Davis | Producer Associate

sirens MEDIA

8505 Fenton Rruga | komplet 206 | Silver Spring, MD 20910

Tue shkurt 05 2013

Annandalebarvallei.co.za

motori i pakrahasueshëm

pakrahasueshëm G80 / 135.056

ju lutem mund të më jepni specifikimet në këtë motor me borestroke dhe vitin e prodhimit ka një Magneto dhe një alternator?

Afrika e Jugut

Provo faqen në numrat serik për të dhëna mbi modelin, dhe 1956 galeri ka një faqe të specs për këtë një.

http://cybermotorcycle.com/gallery/matchless-1956/Matchless-1956-Catalogue-DK-15.htm

http://en.wikipedia.org/wiki/Matchless-G80

Unë vetëm të ketë motor që kam ndërmend përshtatshëm në një Statesman Ajs i cili është ish Force Mbrojtjes Afrikës së Jugut.

Ajo ishte kaiki dhe kam pikturuar atë Blu Zi me shënjat e mëdha të kromit.

Si biçikletë është spirale ndezjen unë dua të përshtaten motor me një magneto.Then unë nuk jam aq i varur në bateri.

AJS është kryesisht Norton dhe mund të ketë qenë badged ose ose.

Me aq sa unë e kuptoj se duhet të jetë rreth 1963.

Nëse ju do të donte mua për të unë mund të ju dërgojë fotografitë.

Faleminderit për interesimin tuaj.

artikuj interesante

Other articles of the category "interesant":

përkthim
 Edit Translation
Our partners
Na ndiq
Na kontaktoni
Our contacts

dima911@gmail.com

Born in the USSR

423360519

Rreth kësaj faqe

Për të gjitha pyetjet në lidhje me reklamat, Ju lutemi të kontaktoni të listuara në këtë faqe interneti.


Motorcycles katalog me specifikimet, pictures, ratings, komente dhe discusssions rreth Motorcycles.