2007 Kawasaki Z 750 motor shqyrtim @ Top Speed

20 Jun 2015 | autor: | Comments Off në 2007 Kawasaki Z 750 motor shqyrtim @ Top Speed
Kawasaki Z 750

specifikimet:

Siç u kthyem nga Intermot, Kawasaki na ka dërguar fotot e para të një Z pabotuar 750 që do të shfaqet në Milano.

Vazhdo te lexosh

SURPRISE! Dukej se Kawasaki kishte qëlluar të gjitha fishekë e saj (dhe çfarë fishekë!) në sallën e Kolonisë.

Por ne nuk e kishte bërë llogaritë me gjallëri të Shtëpisë së Akashi që në vitet e fundit ka vendosur të rritet me hapa të mëdhenj të gjitha radhët e shitjes.

Prandaj ju do të dulled edhe nga ky Z 750, Kapitulli i dytë i gamës zhveshur nga Kawasaki, vetëm futur në Itali, ku tregu i këtij motor është më e rëndësishme.

ndjenja Family . Estetika më shumë të detyruar se në të kaluarën janë shumë afër me atë të NewZ 1000. me vetme, Z 750 është shumë dificult për të ngatërruar me ndonjë tjetër zhveshur, nëse jo me motrën më të madhe.

Kjo nuk do të mbetet që të prisni për EICMA kur ne do të dimë more.It është i sigurt se beteja për udhëheqjen në segmentin e zhveshur do të jetë më interesante.

Features

Z750 i ri kombinon hipur serioze rrugë dhe me agresive styling thikë tehe. projektuar posaçërisht për të hipur në rrugë të lartë të performancës, Ky ri-moshë street-luftëtar ofron ekuilibrin e përsosur e motorit dhe shasi performancës.

të përkryer të ekuilibruar


Qëllimi zhvillimit për "Z Re” Series ishte "True Rruga Performance.” Dhe ndërsa të dy Z1000 i ri dhe Z750 ri të ndajnë këtë cilësi, Qasjet e tyre janë rrënjësisht të ndryshme. "Bilanci Perfect” është term që përshkruan më mirë të Z750 re, dërgimin e freskët, quick-revving fuqinë dhe trajtimin e mprehtë me reagime të shkëlqyer kalorës. styling e saj avant-gardës përkryer shpreh punën e këtij mjeti të mprehtë tehe rrugë, i vetmi 750 cm³ super lakuriq në klasën e saj.

Bisturi trajtimin mprehtë

Kawasaki Z 750

Një shasi pakta dhe kompakt jep manovrimit Z750 shkëlqyer dhe trajtimin e saktë në një gamë të gjerë të situatave të hipur. Pikat kryesore përfshijnë Shasia një të ri 41 mm përmbysur pirun, tuned për të përballuar me të kërkuar hipur sportive, ndërsa përmirësimin e cilësisë udhëtim dhe të ndjehen.

reagime Superb

shasi’ Bilanci ngurtësi është e optimizuar për të dhënë reagime pozitive në të gjithë gamën shpejtësi. veç, një marrëdhënie e përmirësuar ndërmjet ndenjësen, Handlebars dhe pozicionet footpeg rrit më tej komunikimin midis kalorës dhe makinë.

fuqia sensual

Plotësuar shasi e re e Z750 është një njësi e re-tuned pushtet. Lëngshme ftohur, 748 cm3, 16-valvul, Në-linjë Four ka thirrje më të menjëhershme dhe fuqinë e parakalimit vetëm atë që është e nevojshme për të shkëlqejnë në mjedisin e sotëm hipur urbane. Ndryshimet rezultojë në një kurbë të gjerë çift rrotullues mes-varg, ndërsa mbajtjen e dehje lartë rpm i modelit të mëparshëm.

Këto karakteristika uprated energjisë janë theksuar nga një unik silenciator të ri dhe të dyfishtë-dalje fund-cap emitting një sensual 4-cilindër shter shënim që është i pastër Kawasaki, ndërsa motori zhvendos rritet pas cilindër shumë të reduktuar dridhje motor transmetuar për të sprovuar.

Ofrimi vetëm sasi të drejtën e pushtetit në një paketë të përgjegjshëm dhe të mprehtë në kërkim, Z750 i ri vetëm mund të jetë makinë më të mirë të balancuar të vitit të ri të modelit.

artikuj interesante

Tagged si:

Artikuj të tjerë të kategorisë "Kawasaki":

përkthim
 Edit Translation
partnerët tanë
Na ndiq
Na kontaktoni
Kontaktet tona

dima911@gmail.com

I lindur në BRSS

423360519

About this site

For all questions about advertising, please contact listed on the site.


Motorcycles katalog me specifikimet, pictures, ratings, komente dhe discusssions rreth Motorcycles.