2009 Kawasaki Vulcan Voyager 1700 rishikim – Ultimate Motoçiklizëm

20 qershor 2015 | autor: | Comments Off në 2009 Kawasaki Vulcan Voyager 1700 rishikim – Ultimate Motoçiklizëm
Kawasaki VN 1700 Voyager

2009 Kawasaki Vulcan Voyager 1700 | rishikim

High-Tech Classic

Pas një pushim gjashtë-vjeçare nga autostrada, Kawasaki ka rihyrë në tregun turne të plotë-fustan me përpara teknologjikisht, nostalgji vetëquajtur, 2009 eksplorator. Kawasaki është touting Vulcan e tyre të ri 1700 seri si një parashikim për të ardhmen e kompanisë në segmentin kryqëzor, dhe reimagined Voyager ka qenë i porositur si anije Luxe linjën e tyre lundrim.

Me afat-stroke 1700cc V-twin motorin e tij dhe të fryrë '60 muskujve riffs styling makinë, the 1700 Voyager ngjan një kushëri me lëvore amerikane e inline katër Voyager XII që u zhduk mbi horizont në 2003. gardërobë të re Voyager Occidental është goditje vizuale në strategjinë Kawasaki për të zhvilluar një motor se ajo shpreson që do të shfrytëzojnë një boshllëkun e lënë nga konkurrenca, përkatësisht, një lartë-tek metrik V-dyshe mundësuar, të plotë-fustan Cruiser.

Rritja aktuale trajektore segmentin turne e sfidon gravitetin e rënies së përgjithshme industrinë motor e shitjes, dhe Kawasaki sheh të ardhurave të disponueshme në to Thar saddlebags. Kompania është bast se një muskuloz ri milje-eater në katin sallë ekspozite do të forcojë imunitetin e tij kundër rënies. Zhvillimi i Vulcan 1700 seri (i cili përfshin gjithashtu të njohur Classic, Classic LT dhe Nomad) ishte një përpjekje nga lart-poshtë, fillimisht duke u fokusuar në Voyager.

duken të vjetra / fusion re të teknologjisë Voyager-së sigurisht që të ketë sukses në të frenuar. Gone dhe (në shumicën e lagjet) unlamented janë kënde pointy, motor fshehur, saddlebags boxy dhe përforcues-vend rri Denny pasagjerëve i XII. Voyager ringjallur merr cues e saj styling nga LBJ-ERA Detroit, me një dremitje të qartë dhe të pashmangshme në Milwaukee. Peshqesh klasik curvilinear është kornizë-montuar, kështu transferimin presionin e ajrit në shasi, sesa Handlebars.

Mburojë e jo-frills headlamp dhe dritat ndihmëse rritur duket e saj të cilësisë së mirë të mirë. Duke shtuar disa funksion të formës janë shfryn rregullueshme ajrore mbi mburoja këmbën peshqesh ulët. Tank 5.3-gallon tucks vetë unobtrusively nën cik e shalë dhe është në krye me një rrip të gjerë kromit.

Dyfishtë saddlebags dhjetë-gallon janë elegante rrumbullakosura dhe të vëllimshëm, por latches mund të jetë pedant. Për ata junk cilëve kërkon një trungu, Kawasaki ofron. Shkëlqim gjoks 13.2-gallon nuk duket sikur ajo mund të përmbajë dy helmeta të plotë-fytyrë, por në ata të shkojnë pa u ankuar.

riders Touring kërkuar për dritat e pasme të ndritshme dhe, përsëri, Kawasaki mori marrin parasysh. Përveç V-formë parafango-montuar LED dritë e pasme, trungu shtëpi një të gjerë, dual-rrip bisht LED / sinjal 'stop', montuar lartë dhe të ndritshme në posteriore biçikletë-së. deri para, 45mm chunky pirunet pin nje 16 inç, 130mm Bridgestone Exedra radial, me një 16 inç 170 duke e çuar deri pasme.

Kawasaki hartuar i ri 1700 mulli pjesërisht në përgjigje të kërkesës së konsumatorit për një hap-up nga 1600. Bazuar lirshëm në Vulcan si elefant 2000, i ri 1700 zëvendësuesit SOHC, 4VPC arkitekturës për dizajn tradicionale e vitit 2000-së pushrod. A pin maniak single thekson ulët fund V-dyfishtë pulsi, ndërsa counterbalancers binjake policisë dridhjet.

Kawasaki pretendon se powerplant ri jep 108 ft / lbs e çift rrotullues në një përpiktë 2750 rpm në Voyager. Kjo shifër përfaqëson një avantazh prej 15 për qind gjatë 1600. Kawasaki nuk është e gatshme për të mburremi se, së bashku me shtesë 100 cubes, the 1700 gëzon një rritje prej 20 për qind në kuaj-fuqi, cila maja në 5000 revs.


Për të administruar muskul Voyager-së, Kawasaki ka zhvilluar sistemin e saj të parë plotësisht elektronik Mbyt Valve (ETV). Duke punuar me një sistem të injektimit të karburantit të bazuar në ato që gjenden në 650r Ninja dhe Vulcan 900, ETV mundëson ECU për të kontrolluar shkëndijë, ajrit dhe karburantit hyrje, ndërsa përshtatur për pozicionin mbyt, temperaturë, presionin e ajrit dhe të ngarkesës.

Mbyt makara mbetet kabllo-ACTUATED, lejuar për rezistencë të njohur në kthetrat. ETV konverton se input analog në një përgjigje të saktë dixhitale, duke rezultuar në fillimin e lehtë, përmirësuar ekonominë e karburantit dhe emisionet më të ulët.

Kawasaki është i shpejtë për të siguruar ata prej nesh që kanë ruajtur një të shëndetshme techno-skepticizmin, së bashku me kreshtat tona vetull, që ne të mund të bjerë klubet dhe dalin nga shpella; ETV monitorohet nga një sistem në bord diagnostike, e cila do të parazgjedhur për një nga tre mënyrat dështojnë-të sigurt në rast të dështimit të komponentit, duke lejuar motori për të vazhduar drejtimin e. Së bashku me Nomad, ETV Voyager-së përfshin kontrollin e lundrimit në katër ingranazhet e lartë.

Kawasaki është kuptohet krenar e re V-binjake e saj, dhe ka përshtatur pendë skalitur biçikletë dhe të lëngshme ftohur cilindra sipërme për shikueshmëri maksimale brenda bodywork curvaceous Voyager-së. Termocentralit të ri është pjesë e një martesë të rregulluar me transmetimin e ri Kavasaki me gjashtë shpejtësi, e cila nuk pret një, por dy ingranazhet Overdrive. I tërë Linja Vulcan ka rënë bosht dhe tani transferon pushtetin për rrota e pasme nëpërmjet një rrip shtathedhur.

Fibër karboni rrip 28mm është jo vetëm shumë më lehtë se marrëveshjes së vjetër bosht shtyrë, por transmeton fuqinë në mënyrë më efikase, dhe duket shumë pije freskuese në proces.

Shoehorning këtë hardware zhvilluar rishtazi dhe teknologji në një dizajn ekzistues shasi do të ishte e ngjashme me zvarritje MacBook Air tuaj rreth në një qese Ralphs. Kawasaki ka zhvilluar një shtyllë të re të vetme, kornizë të dyfishtë djep për 1700 vija që është 40 përqind më të ngurtë dhe zhvesh 4.4 £ off në pension 1600 version. Për të rritur manovrimit, shasi e re është më kompakt-the wheelbase është shkurtuar në 65.6 inç, ndërsa grabujë ka qenë rruhet dy klikime të 30 gradë.

Ergonomi Rider janë shtrënguar, dhe ngjeshur trekëndësh konkluzion është menjëherë e dukshme, ne nje rruge te mire. Floorboards janë ngritur dhe përpara, ndërsa Handlebars kërkojnë një shtrirje më të shkurtër se baggers më të mëdha. E gjithë kjo shkon deri në një pozitë shumë të natyrshme të drejtë me e madhe, scooped vend 28.7-inç duke ofruar rezistencë të mjaftueshme për të ulët mbrapa tim.

Xhamash vetëm kryeson vijën e syve mesatare kalorës dhe është shtrembërim i lirë. Rezultati dëshmon rehatshme nga koha që ju të trokas përsëri kickstand në mëngjes për kohën që ju trokas përsëri një birrë në muzg.

Vendoseshin në shalë e madhe turne dhe duke tërhequr 886-shtypës drejtë (shtoni nëntë paund për modelin ABS), e rinis Flashback makinë të muskujve. Sa më shpejt që unë lëshoi ​​në kabinë me e madhe e saj, vlerëson krom-bezeled, Unë u kujtoi se unë kam një '65 Mustang në garazh, durim në pritje të restaurimit. Hint i vetëm i modernizmit është ekran LCD multi-funksion sandwiched midis dials.

Ekrani tregon një tregues gear, orën dhe paralajmërim dritat, përveç në një mënyrë të dyfishtë Odo / tripmeter dhe monitorimin e karburantit.

gjithashtu, njësia kreu audio është një hibrid i estetikës vjetra dhe të reja pult. Kufje-aftë sistemi Intercom përfshin një FM / AM / Radios WX dhe është në përputhje me lojtarët MP3, një radio XM tuner dhe, për ato adoptuesit e hershëm, radio CB. Njesia kokë tucked nën mat kabinë, por mund të operohet nga një kontrollues në timon e majtë.

Të Ergos rehatshëm dhe të gjeometri kompakt drejtues të kontribuojë për të respektuar shkathtësi të ulët me shpejtësi Voyager-së. Pas disa shtrënguar çizme-on-the-bordet U-kthehet, Unë kisha për të marrë off biçikletë dhe të rishikonte pjesë më e madhe e saj viziv. Vulcan madhe u rrit më shumë shkathët si unë thembra / toe zhvendosur nëpër ingranazhet.

Transmetimi i ri është e qetë dhe clunkless me dritë, përpjekje progresive në tufë. Përveç kësaj, ekskluzive Finder pozitiv Neutrale Kavasaki eliminon nevojën për kuturu me Shifter derisa drita N materializohet ndërsa biçikletë është e ndaluar.

Inxhinierë Kawasaki padyshim munduar për të gjetur një ekuilibër mes sjellje të çrregullt të mëdha-dyshe dhe një përbërë, turne temperamentin. Voyager jep një impuls burrëror kundërbalancuar motor, e cila plotëson thwapp glottal ofruar gjërat tuba të mëdha slash-prerë. Në ingranazhet pestë dhe të gjashtë, vibes janë damped edukatë për durim.

Përpiqen përmes sweepers dembel tokës bujqësore me një ritëm të lopë-kthese, I përkuli mbi ingranazhet tretë dhe të katërt pothuajse ekskluzivisht. Mishi i rrallë është në qendër të biftek, dhe nuk ka fuqi të mjaftueshme dhe varg në dy cogs mesme për pothuajse çdo situatë jo të autostradës. Sepse fundi i fuqishëm Voyager së front ndihet mbjellë më shumë të sigurt se ato të kushërinjtë e tij Vulcan, Unë kam qenë në gjendje për kënd peshqesh i madh mbi më larg se sa e prisja.

Kawasaki VN 1700 Voyager

Kawasaki ka mated kornizë shkathët biçikletë të re me pezullimin turne-të gatshme. Përveç të 45mm Showa me një Lanky 5.5 inç e udhëtimit deri përpara, goditjet sportive swingarm twin ajrit me 3 inç e udhëtimit dhe fikje të rregullueshme tërhiqem. Vendosjen e parazgjedhur është i konfiguruar për një kalorës peshon 150 paund, kështu që shumica prej nesh do të jetë duke shtuar disa ajër të ekuacionit për reduktimin maksimal rrudhë.

Standardi Voyager përmban fuqinë adekuate muskulare ndalimin; calipers katër-pistoni vënë kafshimin mbi dyfishtë 300mm platters në fillim, me një të vetme 300mm disk transportin poshtë e pasme. Ndërkohë që Setup njohur provuar siguruar në çdo rrethanë kam hasur, Avancuar Coactive frenimit Technology Kavasaki (K-ACT) ABS opsion-në dispozicion vetëm në Voyager-është një shtesë e mirëpritur në një biçikletë turne luksoze shtyrë 900 paund.

Ndërsa sistemi K-ACT përkthehet dhëna kalorës në fuqi të balancuar frenimit, ajo nuk duhet të ngatërrohet me standarde të lidhur sistemet e frenimit. Përgjigje të dhëna nga presionit dhe shpejtësi sensore, ECU frenave kontrollon pompave hidraulike të drejtuar me motor, që të japë sasinë e duhur të presionit të calipers frenave. Pirg poshtë në levë e djathtë, pasme pedal frenave, ose të dyja, dhe sistemi do të angazhohen dhe të aplikojnë progresive, matur ndalimin fuqinë për të dy para dhe frenat e pasme, parandalimin e lock-up.

Sistemi është i projektuar për të ndjehen të natyrshme për të sprovuar, duke dhënë një impuls të vogël me levë dhe pedale për të treguar aktivitetin e saj. Sistemi K-ACT nuk angazhohen poshtë 12 mph, dhe ABS është clipped poshtë 4 mph. ende, ajo kërkohet një shtrydh fuqishëm për mua për të marrë sistemin për të aktivizuar.

Kur ajo e bëri, ajo u përgjigj si reklamohen. ai e bën, megjithatë, marrë pak duke u përdorur për të qenë në gjendje për të rrëmbyer një pjesë të vogël të frenave e përparme pa hundë përpjekur për të varrosur veten në asfalto-beton. Një Kawasaki rep vuri në dukje se shumica e kryqëzor dhe turne e tyre riders preferojnë konfigurimin standarde frenimit, por riders rrit deri në një mal të madh do të gjeni K-të veprojnë për të jetë një investim i vlefshëm.

Me një lëvizje e lehtë të kthehet sinjal onto autostradë, Voyager zbulon ana tjetër e personalitetit-një udhëtar e saj HALCYON me lidhjes iPod. Duke rënë në ingranazhet mbajmë keq pestë dhe të gjashtë, angazhuar kontrollin e lundrimit dhe cranking deri meloditë, ofron disa dukshëm civilizuar kënaqësi gjatë çoj.

ingranazhet Highway ofrojmë ofrimit të qetë të energjisë dhe një impuls mbytur motor në vendin e roll-on përshpejtimin gjetur në cogs ulëta. Për mesatare-sized kalorës, Ergonomi kompakt biçikletë janë të kënaqur me kalimin e kohës të zgjatur turne, pse pilotët lankier mund të gjatë për disa ekstra këmbë-shtrirje. strehim pasagjerëve përfshijnë floorboards dhe një trungu-montuar mbështetëse lakuar që gjithashtu siguron mbështetje krah.

Funksioni kontrollin e lundrimit Voyager e ETV është arrihen nga timon e duhur dhe mund të jenë të angazhuar në mes 30 dhe 85 mph në tri ingranazhet e lartë. Pasi shpejtësia e dëshiruar është vendosur, ajo mund të ngrihet ose të ulet në rritje të vetme mph. Sistemi mund të shkelet nga mbyt, frenave ose të dhëna friksion.

po aq intuitive, është njësia audio Voyager-së. Sistemi tre-band është në disponim nëpërmjet timon majtë dhe mund të kontrollojë plotësisht një iPod nëpërmjet shfaqjen e saj kabinë. Sistemi dy-Gjuha është upgradeable, duke lejuar shtimin e folësve të pasme. Audiophiles do të jetë i shpejtë për të bie në ujdi nga hardware.

Në shpejtësi të autostradës, çdo gjë nga Chet Baker në Bad Religion bë varak veshit kur cranked në një vëllim audible. Voyager gjithashtu përmban inputeve për pajisje navigacion, veshje e nxehtë dhe gadgetry tjera roadgoing. Asnjë fjalë në kohën për shtyp në lidhje me Xbox apo makinë karaoke lidhjes.

Kawasaki do të lëkundet nga një katalogu të gjerë accessory me disa accoutrements të njohur, duke përfshirë vende jastëk të lartë xhel, racks trungu, torbë trim, dhe oxhaku trungu, përveç audio dhe Intercom pajisje.

Nuk do të jenë ata që të dorëzohej për të ri-shikoni Bukuroshja amerikane Voyager-së, ashtu si ka me siguri do të ketë një bërthamë fuqishëm të bindurit që vajtojnë për të vjetër në-linjë katër të joshë këndore. Të dy kampet do të gjejnë gjuhën e përbashkët në trajtimin shkathët edicionin e ri, muskul bollshme, dhe tech-apel. The 2009 Kawasaki Vulcan Voyager 1700 është e sigurt për të nxitur një debat të fuqishme dhe shumë një udhëtim bon.

Fotografitë nga Adam Campbell

Artikuj të tjerë ju do të gëzojë:

Kawasaki VN 1700 Voyager
Kawasaki VN 1700 Voyager

artikuj interesante

Artikuj të tjerë të kategorisë "Kawasaki":

përkthim
 Edit Translation
partnerët tanë
Na ndiq
Na kontaktoni
Kontaktet tona

dima911@gmail.com

I lindur në BRSS

423360519

Rreth kësaj faqe

Për të gjitha pyetjet në lidhje me reklamat, Ju lutemi të kontaktoni të listuara në këtë faqe interneti.


Motorcycles katalog me specifikimet, pictures, ratings, komente dhe discusssions rreth Motorcycles.