2010 KAWASAKI Mule and Teryx Rreshtimi paraqitet

20 qershor 2015 | Author: | Comments Off on 2010 KAWASAKI Mule and Teryx Rreshtimi paraqitet
Kawasaki KR 1 S

2010 KAWASAKI Mule and Teryx Rreshtimi paraqitet

Pas largimit të saj 2010 ATV formacion kryesisht e pandryshuar, Kawasaki mori një qasje të ndryshme me anë-nga-anët e saj duke futur një mushkë sportiv të re (po, ju keni lexuar se si duhet) dhe duke i dhënë tashmë mbresëlënëse Teryx një tweaks pak.

2010 mushkë 610 4×4 XC


Kur është fjala për automjete pune, Mule Kawasaki është një nga emrat e parë që pranverë në mendje. Emri Mule ka qenë rreth e rrotull për më shumë se 20 vjet dhe tërë formacion marrë disa përmirësime të rëndësishme kozmetike dhe performancës në 2009. për 2010, Kawasaki vendosur për të shtuar një zbavitje të vogël të saj anë-nga-krah workhorse.

Falë gomat e reja trupmadh, Kawasaki thotë se Mule ka tërheqje shumë më të mirë, pastrimin terren është rritur me 1.4 inç në 8.1 inç dhe udhë është zgjeruar nga 1.3 inç. Për të akomoduar këtë aftësi të re, i ri 1.1 inç të gjatë para dhe 1.5 inç pezullimin e më pasme duhet të ndihmojë të rritet mushkën mbi pengesat më të mëdha se kurrë, ndërsa pllaka standarde trung të mbrojtur sistemet vitale.

Për të ndihmuar në vend të bëjë për gomat e reja, parakolp para ka ecur përpara në lidhje me 1.2 inç, dhe ndërsa ata ishin në atë ekip Mule shtuar grafika sportiv reja. Gjithashtu, Kawasaki thotë se një vend të ri dhe më të rehatshme mbuluar me një material më të përpunueshëm është shtuar, si dhe një më të vogël, me diametër timon sport ngrihet drejt nga Kawasaki Teryx.

Në përputhje me mushka origjinale 610 4×4, modeli i ri XC ndan drivetrain të besueshme dhe ekonomike. A 401cc Motori i sipërm-valvul provuar ventilatorit ftohur mated te transmetimit vazhdimisht ndryshueshme (CVT) ushqen fuqinë për të gjitha katër rrota si të nevojshme. Mushka mund të filluar në përpara (Hi apo Lo) ose reverse ingranazh, me kusht pedale frenave është aplikuar.

Kawasaki KR 1 S
Kawasaki KR 1 S

thithjen Bump vjen mirësjellje e Macpherson traversë pezullimin e përparme, ndërsa drejtues raft-dhe-lidh duart ndihmon të merrni ju rreth pengesa. Një sistem përmirësoi frenimit sjell të gjithë paketën për të ndalur një.

Megjithë pamjen e saj më shumë argëtim, XC është ende një makinë pune. Një i ri i veçantë bojë cilësi zezë aplikuar në 400-kile shtratin e saj tilting kapacitet lejon për qëndrueshmëri më të madhe, dhe një kapacitet rimorkimi 1100-pound që do të thotë që ju mund të sjellë vetëm në lidhje me çdo gjë që ju nevojitet së bashku për udhëtim. Karakteristika të tjera përfshijnë mbajtësit filxhan dyfishtë, një kuti gjerë fiks, dhe individualitet para pops hapur për të zbuluar më shumë se 12 gallons-vlerë e magazinimit.

pajisje të popullarizuar përfshijnë një taksi mbyllur, çan borë, çikrik, dhe në krye të butë apo e vështirë, dispozicion përmes tregtarëve Kawasaki.

2010 Kawasaki Mule 610 4×4 XC

Kawasaki KR 1 S
Kawasaki KR 1 S
Kawasaki KR 1 S
Kawasaki KR 1 S
Kawasaki KR 1 S
Kawasaki KR 1 S
Kawasaki KR 1 S
Kawasaki KR 1 S
Kawasaki KR 1 S
Kawasaki KR 1 S

artikuj interesante

Tagged as:

Other articles of the category "Kawasaki":

Përkthim
 Edit Translation
Our partners
Follow us
Contact us
Our contacts

dima911@gmail.com

I lindur në BRSS

423360519

Rreth kësaj faqe

Për të gjitha pyetjet në lidhje me reklamat, Ju lutemi të kontaktoni të listuara në këtë faqe interneti.


Motorcycles katalog me specifikimet, pictures, ratings, komente dhe discusssions rreth Motorcycles.