Kawasaki Ninja 650r 2012 Çmimi në Indi & specifikimet

20 Qershor 2015 | autor: | Comments Off në Kawasaki Ninja 650r 2012 Çmimi në Indi & specifikimet

Kawasaki Ninja 650r 2012 Çmimi në Indi – specifikimet

Bajaj Auto ka prezantuar të gjitha të reja 2012 Edicioni i Kawasaki Ninja 650r Superbike javën e kaluar. Për informacionin tuaj, mbretit Bajaj deri më tani ka shitur 3,000 Njësitë në familje Ninja, i cili u prezantua për herë të parë në vitin e 2009. E fundit 2012 Modeli ndjek nisjen e Ninja 650r futur në qershor 2011.

Siç e dimë të gjithë, Kawasaki është lider në segmentin e sportive biçikletë shkonin në mes të Rs 2 në 5 lakh me një pjesë tregu prej 65 përqind. Kjo është e treta sportive premium biçikletë me motor futur në vend pas Ninja 250R të Kawasaki dhe KTM 200 dukë. Nuk ka dyshim stilin e tij dhe konfigurimi do të shkojnë përtej të kushtojë.

Kawasaki Ninja 650r 2012 specifikimet

Katër-stroke, likuid ftohur, DOHC, katër-valvul, motor paralel binjake

649 zhvendosje cc

72 Ps @ 8500 RPM fuqia maksimale

66 Nm çift rrotullues @ 7000 RPM çift rrotullues maksimal

injeksion Digital karburantit me dy organe Mbyt 38mm keihin

83.0 mm cilindër bore dhe 60.0 mm stoke

11.3:1 compression ratio

TCBI me ndezjen elektronike paraprakisht

15.5 Ltrs kapacitetin karburantit

Filloni vetë

rrota aliazh me 1410 bazë mm rrotë

front -120 / 70-17 ZRI7M / C (58W), Pasme 160 / 60 - 17 ZRI7M / C (69W) gomë

6 Shpejtësia kuti e shpejtësisë

dual 300 mm kukurec petal disk front me dy calipers pistoni frenat

i vetëm 220 mm petal disk pasme me vetëm pistoni caliper frenave

41 mm largpamës Fork / 120 mm pezullimin e përparme

Kjo është një peshë biçikletë stil që ka frenuar të 460.8 lbs dhe 31.7 lartësitë vend. Ajo ka gjatësi të përgjithshme prej 83.1 në, gjerësia e 30.3 në me 46.5 në lartësi. Kjo Superbike vjen në metalike shkëndijë zezë, karamele bli gjelbër, dhe pasioni flavors kuqe.

Është thënë se, rezervimet do të fillojë nga muaji gusht 14 dhe ofrimit të do të fillojë në tre deri në katër javët e ardhshme.

Kawasaki Ninja 650r 2012 Çmimi në Indi . The 2012 botim 649 cc Superbike nga Kawasaki do të jenë në dispozicion përmes shitore ProBiking të gjithë vendin me një çmim prej Rs. 4,99,834/- (ex-showroom në Delhi).

Hare janë disa opsione më shumë në varg të njëjtin çmim, vetëm një shikim.

BMW F650 GS : ri eduro Niveli hyrjes në-rrugë-off-rrugë motoçikletë nga BMW është aktualisht në dispozicion në Rs.999,000 /- (ex-showroom Delhi). Ajo duket si një të shtrenjtë por i fuqishëm motoçikletë që ka ujë të ftohur në-line binjake motor 798cc cilindra që prodhon 71hp @ 7000rpm dhe 75Nm e çift rrotullues @ 4500rpm.

Kawasaki Z750R : Bike Kawasaki Z750R lakuriq do të jetë në dispozicion së shpejti në dyqanet me një çmim prej Rs 7 lakh (i pritur) në Indi. Ajo ka 4-stroke Liquid-cooled748 cc motor benzinë ​​dhe karakteristika 16 Në-linjë valvula (Mekanizmi DOHC Valve) lidhur teknologji Digital Ignition.

Yamaha YZF-R1 : Yamaha YZF-R1 Bike është tani në dispozicion me një çmim prej Rs 14 lakh si përafërt (On-Road, Mumbai) Çmimi në Indi. ajo ka 4 cilindër i lidhur 998 cc zhvendosur Liquid ftohur motor me një nivel të performancës të 179 BHP energjisë 115.5 Njuton meter Torque.

Kawasaki Ninja 650r 2012 video:

Klikoni këtë buton në qoftë se ju ka pëlqyer artikull!

Ne do të ju dërgoj disa më shumë informacion në lidhje me Kawasaki Ninja 650r 2012 Çmimi në Indi – specifikimet

Kawasaki Ninja 650R
Kawasaki Ninja 650R
Kawasaki Ninja 650R
Kawasaki Ninja 650R


artikuj interesante

Artikuj të tjerë të kategorisë "Kawasaki":

përkthim
 Edit Translation
partnerët tanë
Na ndiq
Na kontaktoni
Kontaktet tona

dima911@gmail.com

I lindur në BRSS

423360519

Rreth kësaj faqe

Për të gjitha pyetjet në lidhje me reklamat, Ju lutemi të kontaktoni të listuara në këtë faqe interneti.


Motorcycles katalog me specifikimet, pictures, ratings, komente dhe discusssions rreth Motorcycles.