2009 KTM 990 Supermoto T motor shqyrtim @ Top Speed

19 qershor 2015 | autor: | Comments Off në 2009 KTM 990 Supermoto T motor shqyrtim @ Top Speed

specifikimet:

Prezantimi

Dhe ne mund të jetë i habitur vetëm me punë mbresëlënëse që kam bërë, jo vetëm në transformuar rrënjësisht 990 modelet Supermoto, por duke hapur rrugën për një kategori të re të motoçikletave turne.

makina Supermoto KTM-së janë të njohur në mbarë botën si më të mirë në biznes, por, nga natyra e tyre, këto janë menduar për të udhëtuar mbi barrë të gjatë në mënyrë që ajo është versioni Touring është këtu për të rregulluar. Ajo përdor përshtypjelënëse dritë (58 kg) dhe motor kompakt LC8 montuar në kornizë krom-molibden (11 kg) si dhe shasi wp, por shton një peshqesh gjysmë dhe xhamash në krye të kësaj, duke e bërë atë ideal për udhëtime të gjata, të jenë ato në apo edhe jashtë rrugëve.

histori

KTM krijuar 950 Supermoto Modeli përsëri në 2005 duke marrë motorin nga 950 Aventurë dhe montim atë në një dritë dhe të gjithanshëm shasi që ishte të zbulojë karakteristikat e tmerrshme rrugore, sidomos në atë që ka të bëjë cornering. Ishte, dhe ende mbetet një nga disa bikes të mundësuar nga një motor V-Twin që trajtohen si Sportbikes i vërtetë që, me e rendesishmja, nuk është bërë në Japoni.

carbureted, likuid ftohur 942 cc, 72 V-dyshe, DOHC, katër valvola për cilindër motor zhvilluara 98 hp në 8,000 rpm dhe 90 Nm në 7,000 rpm, e cila është më shumë se mirë duke pasur parasysh konfigurimin e motorit. Gjithashtu, tuba kornizë hapësirë ​​chromoly dhe pezullime wp ishin aty që nga fillimi, duke shënuar bukur (http://www.topspeed.com/motorcycles/motorcycle-reviews/suzuki/2009-suzuki-v-strom-1000-ar66291.html )histori. Ajo dukej modern, vendosur kalorës të mirë dhe kjo ishte një shpërthim i vërtetë kështu KTM mbajë në të mirë për këtë një të tillë.

Një vit pas prezantimit të modelit të ri KTM provuar qenë konsekuent në veprimet e saj me shtimin e "R” version. Bazuar në modelin origjinal, kjo ishte më shumë një motor udhë sa më pak peshë dhe të marrë një vështrim më agresive. Të dy modelet ishin të prodhohen dhe shiten në paralele.

Fundi i 2007 pa futjen e përditësuar 990 Supermoto dhe 990 Modelet Supermoto R. Motori ishte tani një 999 njësi cc cili prodhohet 113.98 hp në 9,000 rpm dhe 97 Nm në 7,000 rpm. Ky është i njëjti motor që është kryer në të 2009 KTM 990 Supermoto T.

Konkurs

tani, the 2009 KTM 990 Supermoto është një ide krejt të re dhe ka një kohë mjaft të vështirë gjetjen e një konkurrent të mirë, por duket se 2009 Suzuki V-Strom është gjëja më e afërt për të. Kjo nuk do të merret fare si një biçikletë Supermoto, por ajo ka 996 cc V-Twin motor dhe kjo mund të udhëtojnë në mënyrë që Mish kërkesat themelore për këtë konkurs.

që vjen nga jashtë

Style është ajo që KTM gjitha të ri është mbi të gjitha dhe kjo është një kombinim i Touring pastër me Supermoto dhe Dual-sport. Fund agresive front përmban një dritë të integruar dhe një xhamash shumë të projektuar në mënyrë efikase, ndërsa linjat këndore, nga tani një karakteristikë KTM, janë të gjithë gjysmë peshqesh T modelit.

Lloji i sprovuar që do të blej një makinë të tillë ka shumë të ngjarë lëviz shumë në njëkohshëm saj vend me drejtues në terrenet e ndryshme që 990 Supermoto T është i aftë për të shkuar nëpër kështu që pasqyra duhej të jetë i pozicionuar në Handlebars për dukshmëri më të madhe të menjëhershme në të gjitha situatat hipur. Gjithashtu, rojet dore ndajnë një gjë apo dy në jashtë rrugës duke shkuar në aftësitë si dhe 7.68 inç (195mm) e pastrimit terren.

por, në kundërshtim me veçoritë off-rrugë dhe të sinqertë në ato on-rrugë, kënd koka drejtues është pozicionuar në një 65.6, diçka që i jep atë në këtë të bukur Supermoto duken agresive pavarësisht nga pajisjet shtesë të përmendur më parë.

KTM 50 Supermoto

Austriakët gjithashtu kishte një shumë prej ridizajnimin për të bërë për atë ngushtë më parë, tani të bollshme dhe të rehatshme vend, edhe në atë që ka të bëjë me pjesën e pasagjerëve. Pas te gjithave, Kjo është një motor Touring dhe duhet të ndjehen si një duke filluar withthe prapanicë.

Nën të gjitha ato tweaks të projektimit, një trim V-dyshe, dritë si vetme cilindrit si pretendimeve KTM, duket i urtë dhe ende gati për të marrë në vënien ato Silencers për të punuar në çdo kohë. Pra, në qoftë se madhësia e motorrit nuk zbulojë zhvendosjen, shpresojmë se ato do kanaçe.

Rrotat 17-inch prej alumini të duket si zgjidhje adekuate për biçikletë të re, duke marrë parasysh trashëgiminë e saj dhe se kendin e drejtimit thjesht nuk do të kishte punuar si duhet, së bashku me një palë të rrotave foli.

Ngjyrat në dispozicion janë Orange dhe Silver.

përfundim

Me 990 Supermoto T, KTM tregon mënyrat e ndryshme në të cilat një motor mund të zhvillohet dhe, të jetë mjaft i sinqertë, ajo e bën këtë në mënyrën më shprehëse. Kush ka dyshuar kurrë që një biçikletë Supermoto mund të shihni rrugën e saj prej brigjeve të bregdetit dhe kalorës të çohet atë në një copë? mirë, Ne nuk e kanë bërë ende se, por ne besojmë se Supermoto i ri është deri në sfidë.

SPECIFIKIMET

Motor dhe Transmisionit

Kalibër x goditje: 101 x 62.4 mm (3.98 x 2.46)

KTM 50 Supermoto
KTM 50 Supermoto
KTM 50 Supermoto
KTM 50 Supermoto
KTM 50 Supermoto
KTM 50 Supermoto
KTM 50 Supermoto


artikuj interesante

Tagged si:

Artikuj të tjerë të kategorisë "KTM":

përkthim
 Edit Translation
partnerët tanë
Na ndiq
Na kontaktoni
Kontaktet tona

dima911@gmail.com

I lindur në BRSS

423360519

Rreth kësaj faqe

Për të gjitha pyetjet në lidhje me reklamat, Ju lutemi të kontaktoni të listuara në këtë faqe interneti.


Motorcycles katalog me specifikimet, pictures, ratings, komente dhe discusssions rreth Motorcycles.