2010 KTM 300 XC-W Rishikimi –

19 qershor 2015 | autor: | Comments Off në 2010 KTM 300 XC-W Rishikimi –
KTM 300 GS Enduro Sport

Më shumë se vetëm përfundimtar pyje vrapues të

Fotografitë nga Dan Paris

Jashtë rrugës gara është i madh tani, hedhur Moto-media në një ndër-vend dhe Endurocross-gara valë. Në këto tregime, shikoni nga afër në fotot. Shanset janë që ju do të shihni një biçikletë më shpesh se çdo gjë tjetër: KTM 300 XC, ose vëllai i tij transmetimit gjerë-raporti, the 300 XC-W.

Pavarësisht revolucionit katër-stroke, KTM ka mbetur e angazhuar për të përmirësuar motor dy-stroke, dhe për arsye të mirë. Çmim i ulët, zhurmë të ulët, Thjeshtësia dhe fuqia mirë modës së vjetër në raport peshë janë pikat e forta të shitjes që KTM ka përfituar financiarisht me linjën e tyre të gjerë të makinave me dy goditje.

The 300 fillon lehtë, por në rast se ju jeni me të vërtetë dembel ajo ka butonin magjik. Yup, E-start në një dy-stroke! Kjo mund të tingëllojë e pakuptimtë në fillim, por si ju do të gjeni se ne e kemi dashur atë funksion!

Kjo makinë ka qenë gjithmonë një shitës i madh për KTM, por për 2010 biçikletë ende marrë përditësime të AIRBOX, sistem dhe shter ftohjes.

Tufë hidraulike ka një tërheqje të lehta dhe të ndjehen mirë, por ajo do të zhduket kur ajo merr nxehtë. Pas abuzimit në rrugën e duhur Motocross nga një kalorës Pro testuar tufë filluan të zvarriten, i cili u korrigjuar, por nuk shërohet tërësisht nga gjakderdhje të sistemit. Zhvendosur është i shkëlqyeshëm, me boshllëqet në transmetimin gjerë raportin e biçikletë tonë provë tejkalohen lehtë nga motori torquey.

Ne do të preferojnë të ngushtë versionin raport XC për Motocross dhe pyje Lindore gara, por sinqerisht transmetimi gjerë-raport është një çështje e vogël me aq shumë pushtet në rubinet.

Duke folur për Motocross, kjo biçikletë do të vriste në moshë apo zonjat klasa ku nuk ka rregull zhvendosje. Ajo do të kandidojë me 450s, fillon me një shtytje e butonit dhe është e lehtë dhe më e lehtë për të hipur se një 250F, por shumë më e fuqishme. ende, pezullimi është qëllimisht "mes të rrugës", qëllim më shumë në ndër-vend gara më shumë se Motocross.

175-kile jonë Pro është vazhdimisht i pavlerë me parametrat pezullim në dy gjurmët tona të ndryshme të testit, një balte e vështirë dhe një rërë të thellë plazh, kurrë nuk vijnë në një mjedis të lumtur dhe përfundimisht të bindur se biçikletë do të ketë nevojë për ndihmë profesionale në të dyja anët. Në pyje pezullimi u paraqit shumë më mirë. Kemi dëgjuar shumë pak ankuar në lidhje me fundin e pasme apo forks nga shumica e testers tona, por Pro kalorës jonë ende dëshironte për fikje të ashpër compression dhe rezistenca më bottoming.

gjithkush, i ngadalshëm apo i shpejtë, whined rreth pasur nevojë të diskutojë me cilësimet aq shumë në çdo vend tjetër provë kur disa bikes të tjera ne kemi testuar kohët e fundit ka punuar aq mirë kudo të drejtë të dalë nga kutia.


Disa pika të tjera të dobëta ngriti kokat e tyre në pyll. Ne overheated e frenave mbrapa disa herë; në një rast aq keq ne kishim për të ftohur caliper me ujë në mënyrë rrota do të kthehet. Barku i tub varet mënyrë për të dalë atje në erë, që kërkon një roje në mënyrën më të keqe. Ndërsa ju jeni forca të blinduara plating të KTM ju do të duhet një pjatë trung dhe rojet dore shumë.

Woods garë gati? jo fare, por KTM është një pak më të lirë për t'u përgatitur për jashtë rrugës gara se konvertimin e një biçikletë normale Motocross.

Trajtimi me shpejtësi u përmirësuar me kalimin KTMS mëparshme, me pak i headshake famshme KTM dhe nervozizmi i përgjithshëm. Cornering ishte e shpejtë, të lehta dhe të saktë kur pezullimi u ngritur siç duhet, por përsëri biçikletë ishte shumë nazeli në atë departament. Në pyll ne përfundimisht shkau forks deri në clamps trefishtë derisa ata ishin të prekur pjesën e poshtme të Handlebars, që kishim ngritur në pozitë më të largët përpara.

Që ndihmoi 300 lëvizje e lehtë nëpër pemë me më shumë saktësi, në kurriz të disa stabilitetit.

Ajo që ne kemi këtu është një biçikletë që ka nevojë për organizim shumë të kujdesshëm, por është plotësisht e aftë për të fituar çdo lloj garash ju hedhin në të. besimi frymëzues, the 300 XC-W është dritë dhe të përgjegjshme - duke e bërë kalorës të ndjehen të pamposhtur. Ajo nuk stallë lehtë, por në qoftë se ju bëni vidhos deri një lëvizje e lehtë e gishtit ka ajo kandidon sërish pa humbur kohë.

Motocross kontrollor ynë Pro, që normalisht gara një Honda CRF450R, ishte aq i goditur me biçikletë tonë provë se ai u përpoq për të blerë biçikletë tonë provë nga KTM ... jo vetëm për pyjet gara, por për Motocross gara dhe mësimin shkolla e tij Motocross. personalisht, I urryer për të dhënë këtë biçikletë prapa.

testers tjera, nivel mesatar dhe fillestar, ishin më pak të entuziazmuar. Ata i pëlqente biçikletë fine përgjithshme, por çështje të bezdisshëm setup dhe thjesht nuk u përdorur për të hipur në një dy-stroke i bëri të përshtatet.

Bottom line? Kjo është një biçikletë mund të fitojë - kudo dhe kurdo. Ky fakt është provuar mbi dhe mbi përsëri në të gjithë botën.

Merrni kohë për të thirrni 300 XC-W (MSRP $7,998) në për çdo gjë që ju dëshironi që ajo të bëjë, të mësojnë të merren me idiosyncrasies e saj dhe ju do të shpërblehet me biçikletë më të gjithanshëm dhe konkurrues garë dy-stroke ju mund të blejnë.

Faqet Reading

artikuj interesante

Artikuj të tjerë të kategorisë "KTM":

përkthim
 Edit Translation
partnerët tanë
Na ndiq
Na kontaktoni
Kontaktet tona

dima911@gmail.com

I lindur në BRSS

423360519

Rreth kësaj faqe

Për të gjitha pyetjet në lidhje me reklamat, Ju lutemi të kontaktoni të listuara në këtë faqe interneti.


Motorcycles katalog me specifikimet, pictures, ratings, komente dhe discusssions rreth Motorcycles.