2012 KTM 450 SX-F Factory Edition- Riding Rishikimi Impression

19 qershor 2015 | autor: | Comments Off në 2012 KTM 450 SX-F Factory Edition- Riding Rishikimi Impression

2012 KTM 450 SX-F Fabrika Edition - Riding Impression Një Dungey Replica, KTM Next-Generation 450.

fotograf. Jeff Allen

Kevin Cameron mund të shkruaj një libër rreth asaj se si racing ndihmon teknologji gyp për motoēikletat prodhimit. Ky libër do të ishte shumë informative, por ai nuk e ka shkruar atë, kështu që ne nuk mund ta lexoni atë. për fat të mirë, Të gjitha që racers Motocross duhet të bëni është vetëm të shikoni në KTM së re 450 SX-F Factory Edition dhe të shohim se ajo është ndërtuar me qëllim për gara profesionale, por në dispozicion për të konsumit të etur.

vetëm 400 janë duke u shitur në U.S. megjithëse, kështu që nëse ju nuk e keni një të tillë, ju mund të jetë shumë vonë.

Ju ndoshta dëshironi të dini rreth Fabrika gjithsesi, sepse ajo është asgjë si standardin 2012 450 SX-F; në fakt, ajo i ngjan më nga afër një XC-W jashtë roader. Motori bazë është grabitur nga 450 XC-W për të bërë përdorimin e plotë të rasteve të reja që Motor-së vdesin-hedhur. (KTM përdorur më parë raste rërë-hedhur në të gjitha modelet jashtë rrugës dhe vazhdon ta bëjë këtë në shumicën e tyre.)

Pavarësisht lëvdatë luksin e fillimit elektrike, motori është 4.4 £ lehta se standardi 450 MXer-së. Ajo gjithashtu ka 1.8 lb. më pak rradhës masë valvetrain për shkak të përdorimit të një cam lart në vend të dy; një bosht të vetëm drejton dy counterbalancer dhe ujë çezme. Gearbox është e gjitha-re, dhe makinë tufë Kushi është zhvendosur nga shporta e jashtme në shportë brendshme për rritjen e kapacitetit të naftës dhe më pak fuqi nevojshme në levë.

Ka gjithashtu një sistem të ri keihin EFI që injekton karburantit në pjesën e poshtme të trupit 44mm mbyt në vend të në krye; KTM thotë që përmirëson reagimin mbyt dhe fuqinë e përgjithshme.

Në rrugën, Fueling është spot-on dhe përhapja e pushtetit është jashtëzakonisht të gjerë të mjaftueshme në mënyrë që të ju lejojnë të kandidojë ose një veshje të lartë ose një ingranazh të ulët. Ofrimit të është e qetë off fund, por në qoftë se ju nuk jeni të kujdesshëm me mbyt, gomave pasme do të tjerr jashtë kontrollit. I preferuar për të ngasin fabrikën e një veshje të lartë, duke shkuar nëpër kthesa pa probleme duke përdorur mezi çdo mbyt.

i përgjithshëm, FE është 5 lb. lehta sesa standarde SX-F, por në disa aspekte, ajo mbart peshën e saj të njëjtën gjë. Qoshet e butë të marrë disa punë për të marrë kafshën kthyer, kështu që ju duhet të jenë shumë të qëllimshme në ekzekutimin tuaj qoshe. Por, në seksionet e vështirë-paketuara, FE thonjtë kthehet dhe është në gjendje të ndryshojë drejtimin e shpejt pa marrë parasysh se si është formuar qoshe ose angled.

KTM 450 SX
KTM 450 SX

Fuqia masive e motorrit ndihmon për drejtues me fundin e pasme.


Shasi është pak në anën e ashpër, e cila është e mirë për të shkuar shpejt, por WP pirun mungon plushness e lartë fund KYB ose Showa pezullime të. As ishte front-to-pasme të përsosur bilanci, edhe pse kam pasur vetëm disa orë për të ngasin biçikletën dhe nuk kanë kohë të mjaftueshme për të thirrni atë në. Por nuk ka asgjë të paparashikueshme në lidhje me trajtimin; kjo është një paketë të ngurta në përgjithësi.

Krahasuar me ergonomi tipike KTM, pozita e fabrikës hipur është ndryshuar pak. Selia është e sheshtë dhe të fortë me një gjerësi të mirë. Kornizë tani ka një mbajtëse kryq në kokë drejtues për të përmirësuar ngurtësi lateral, tuba hollë djep dhe një rregullim motor të ri në rritje.

Ka edhe shrouds reja radiator që i japin këmbët e kalorës të një zonë më të madhe kontakti për një kuptim më të mirë të kontrollit.

The graphics fabrikë janë një prekje e bukur, përfshirë numrin e Dungey-së 5 në pjatë. Nuk është një rrugë e keqe për të treguar deri në rrugën e duhur, edhe me një biçikletë që, në $9599, kushtojë më shumë se kamion tim. Por në qoftë se kjo fabrikë Edition është ndonjë shenjë e brezit të ardhshëm të KTM e motoēikletat, dhe kompania këmbëngul se ai është-duhet të ketë disa vite mbresëlënëse portokalli përpara.

KTM 450 SX
KTM 450 SX
KTM 450 SX
KTM 450 SX
KTM 450 SX

artikuj interesante

Tagged si:

Artikuj të tjerë të kategorisë "KTM":

përkthim
 Edit Translation
partnerët tanë
Na ndiq
Na kontaktoni
Kontaktet tona

dima911@gmail.com

I lindur në BRSS

423360519

Rreth kësaj faqe

Për të gjitha pyetjet në lidhje me reklamat, Ju lutemi të kontaktoni të listuara në këtë faqe interneti.


Motorcycles katalog me specifikimet, pictures, ratings, komente dhe discusssions rreth Motorcycles.