bikes, pjesë, aksesorë, servis, Lajme mbi të gjitha Ducati, KTM dhe Husaberg…

19 qershor 2015 | autor: | Comments Off në bikes, pjesë, aksesorë, servis, Lajme mbi të gjitha Ducati, KTM dhe Husaberg…
KTM 125 Race Concept

Botëve më të gjithanshëm Enduro udhëtimit

Qe nga fillimi, transferimi pakompromis i njohurive nga gara të prodhimit në masë ka siguruar se jashtë rrugës, aventurën seri KTM ka qenë gjithmonë një gjatesite pak përpara e të gjithë enduros e tjera të udhëtimit. ajo themeluar shpejt veten si Enduro ideal dy-cilindër për turne ekstreme dhe hipur vështirë jashtë rrugës. në një përpjekje të jashtëzakonshme të zhvillimit, KTM tani ka vënë së bashku e re 1190 aventurë, shkathtësi të cilit në çdo aspekt do të përcaktojë standarde të reja në segmentin e udhëtimit pa sakrifikuar një këmbë të vetme të tokës ku performanca është e shqetësuar. Në kundërshtim me: në 150 hp e pushtetit dhe një peshë prej vetëm 230 kg ushqyer plotësisht, e fundit Adven- Parametrat themelore gjeneratës tura e eclipse secilit dhe çdo njëri prej konkurrentëve të saj. ngarkuar me sistemet më të sofistikuara të asistencës elektronike, nga Abs multi-faza e kombinuar për një kontroll të shumë-faza tërheqje me opsional, Sistemi programueshme elektronik fikje, ajo de- gjobat standarde të reja për të shkurajojnë enduros tjera të udhëtimit edhe në pistë.

Dhe jo vetëm aty ku performanca është e shqetësuar: Kombinimi i ergonomi sportiv ende të rehatshme me një të fuqishëm, ekonomike dhe të rafinuar motor v2 shkon ashtu si edhe me cruising relaksuar dhe turne të rehatshme- ing si ajo e bën me Twisty rrugët mbrapa kaosi dhe ekskursione në këtë botën magjepëse përtej rrugëve të asfaltuara. Pajisja shumë-se-plotë e ri 1190 Adventure si dhe gamë më të gjerë të aksesorëve të ofruara ndonjëherë për çdo model KTM përfunduar foto e një Enduro udhëtimit për të vendosur standarde të reja në të gjitha terrenet dhe në çdo disiplinë.

Aventurë e parë nga Mattighofen filloi më shumë se një dekadë më parë. ajo themeloi një seri të modeleve legjendar dallohen nga ADN-në e këtyre sajuar makinave gara KTM që kanë fituar tubim Dakar jo më pak se njëmbëdhjetë herë në një rresht. Me shume se 40,000 Njësitë e shitura provojë se KTM ka zgjedhur rrugën e drejtë për të kapërcyer hendekun në mes të pistë dhe jashtë rrugës pa humbur sytë e motos së tyre gati për garën. tani, KTM vendos një moment të ri në këtë rrugë me të fundit, krejt gjenerata e re Adventure.

Seksioni Zhvillimi i KTM është gjithmonë në lidhje të vështirë, Puna e fokusuar sa herë që ata nisem në një projekt të ri. por me një të emërtuar "Adventure 2013", përpjekja është kryer në ekstreme: ide të panumërta kanë lindur, refuzuar apo plotësohet më tej, duke punuar pa pushim, zhvillimin pa pushim. prototipa rrethuar globit tridhjetë herë gjatë para se të ri 1190 Aventurë në fund kishte vet roll-out. Fryti i të gjithë të munduar është një KTM që përkrah vlerat tradicionale tërë asambleja Core me peshën e saj unbeatably ulët, dinamika e tij të lartë dhe siguria e saj shembullore duke i kombinuar ato me aftësi të mëdha turne, Comfort papritur, shkathtësi të pabesueshme dhe rroje saktësi të mprehtë në një mënyrë të tillë që nuk duhet të kenë frikë edhe çdo kundërshtar në pistë. shkurtimisht: the 1190 Adventure mbetet një KTM i vërtetë dhe është ende një lloj krejtësisht i ri i KTM.

Edhe në fillim, inxhinierët në Mattighofen bërë një pikë të shmangur ndonjë kompromis: ata zgjodhën Superbike KTM 1190 motor shumë të fuqishëm Rc8 R-së lc8 si bazë, pastaj vendoset në qendër të zhvillimit jo aq shumë në forcën brutale, por përdorshmërisë maksimale në çdo ritëm. Jashtëzakonisht të lehta katër motor valvula tani prodhon jo më pak se 150 hp (110 kw) e pushtetit dhe 125 nm e çift rrotullues maksimal prej 1,195 cc e zhvendosjes. ndezjen e saj të dyfishtë ul konsumin e karburantit dhe emisionet duke siguruar sqimë me shpejtësi të ulët të motorit.

Një tufë re heqël eliminon bezdisshëm bërbëlit rear-wheel gjatë frenimit të fortë, ndërsa në të njëjtën kohë ulur forcën manual tufë. The 75 V2 powerplant me elektronike, udhëtim-by-wire sistemi i menaxhimit të motorit ofron gjithçka një top-klasë të nevojave Enduro udhëtimit, dhe në sqimë të madhe: shumë pushtet edhe në revs të ulët për përdorim jashtë rrugës, një grusht të fortë mes-varg për turne me një ngarkesë të plotë, dhe fuqia e madhe maksimale dhe reagimi sa herë që me të vërtetë rëndësi. Kjo mënyrë, i ri 1190 varg Adventure për të ap- plication përfshin të gjithë Bandwidth nga cruising të këndshme për të gjithë-out kaosi.

150 hp në vetëm 230 kg të peshës ushqyer plotësisht të thotë një raport pushtet-to-peshë të paparë në segmentin Enduro udhëtimit, duke çuar nga ana e tij për të në mënyrë të barabartë unpar- nivelet alleled të dinamizmit. Shasia e re 1190 Adventure jo vetëm të lehtë copes me sfidat që rezultojnë, ai jep nivele të paimagjinueshme të shpëtoj- ing argëtim në çdo situatë dhe në çdo ritëm, nga 'relaksuar plotësisht’ për 'jashtëzakonisht të shpejtë'. përveç ultra-light saj, krom çeliku molibden kornizë jashtëzakonisht të fortë kafaz me gjeometri e saj të shquar, kreditë për këtë të shkojnë në të lartë-forcë die-hedhur krahun grilë ritëm si dhe fund të lartë komponentëve plotësisht rregullueshme pezullimit me pezullimin wp cilat ju sigurojnë as duhet të heq dorë com lartë- fort kur qetësi turne as të pranojë një fund kërcim pasme kur djegur poshtë twisties. Frenat patejkalueshëm nga Global Brembo udhëheqësit e tregut dhe KTM 1190 Novator sistemet e ndihmës së Adventure, zhvilluar në bashkëpunim të ngushtë me Bosch, të sigurojë një avantazh të qartë në parashikueshmërisë absolute dhe sigurinë më të lartë.

KTM 125 Race Concept

përveç kombinuara frenat krejtësisht të reja antilock c-Abs, këto terren- thyer sistemet e reja përfshijnë kontrollin motor tërheqje MTC me funksionin jashtë rrugës një risi e vërtetë botërore, si dhe opsional, program fleksibile- Mable elektronik fikje eds sistemit. C-Abs para së gjithash siguron se rrota e pasme gjithmonë shton një sasi të përcaktuar mirë të forcës frenave në mënyrë që të zgjedh stabilitetin frenim. veç, c-Abs mund jo vetëm të shkëputur plotësisht, por gjithashtu ka një regjim off-rrugor që lejon një shkallë më të lartë shkarje rrotës së përparme, si dhe të plotë rrota e pasme e kyçit-up një avantazh vendimtar në jashtë rrugës qafe- ing. Motor tërheqje kontrollit MTPT, të cilat gjithashtu mund të jenë të shkëputur, shton tre mënyra të ndryshme të hipur, duke lejuar shkallë të ndryshme të shkarje në lëvizje e lehtë e një kaloni në timon e majtë: kontroll absolut përmes shkarje minimale në mënyrë rrugë, kontrolluar tjerr rear wheel në mënyrë sportive dhe deri në 100% gabim- faqe për të kryer hipur jashtë rrugës, sa më shpejt që kaloni është vendosur në "offroad". më në fund, eds optional elektronik sistemi fikje ofron katër parametrat e ndryshme pranverë para-ngarkesës në shtytje e një butoni, si dhe komoditetin tre settings përkatëse flutur, rrugë dhe sport.

Në sajë të teknologjisë së saj novator pezullimit, i ri 1190 Adventure lë asgjë për të dëshiruar në stabilitetin dhe performancën dinamike. por zhvillimi en- gineers bëri shumë më tepër për të siguruar Enduro ri udhëtimit ndihet ashtu si në shtëpi në twisties si në rides shpejtë magjistrale. Ata optimizuar talentet e saj në pistë nga choos- ing rrota rrugë të mesme 19 inç përparme, 17 inç pasme si dhe shumë të ngjitet, goma pa trung rrugore nga kontinental në dimensione të reja 120/70-19 dhe 170/60-17 që sigurojnë kënaqësi të pastër hipur, reagime të përsosur dhe të sigurisë maksimale. Gjithashtu, teknikët e uli lartësi vend në krahasim me modelin e vitit të kaluar, ergo optimizuar- nomics dhe rehati duke e bërë lartësi vend, Handlebars, kunjat këmbë dhe xhami rregullueshme, dhe ata e ngritur varg duke rritur ndjeshëm kilometrazhin e karburantit dhe duke siguruar një tank 23-litër.

i pakrahasueshëm me konkurrentët e saj, the 1190 pajisje të plotë Adventure bën çmimet e saj të gjithë më interesante. Shtoni në të këtë një koleksion të konsiderueshme të aksesorëve që variojnë nga TPMS opsionale sistemit gomave monitorimit presion për të paralajmëruar kalorës në rast të humbjes presionin e gomave, në një sistem të mirë pse-out bagazhit, në vendet e nxehta dhe mbërthen, në një sistem alarmi në short: të në thelb të përfshijë gjithçka për të bërë riders turne lumtur, pa marrë parasysh nëse ata e konsiderojnë përdorimin e tyre 1190 Adventure për udhëtime të shkurtra në fundjavë, Udhëtimet e gjata pushime apo edhe aventura e vërtetë udhëtimi.

I ri 1190 Adventure nuk është vetëm e lehtë, më të fuqishme dhe të pajisur më mirë se kurrë: në sajë të rritjes së kilometrazhin, rezervuari i madh, dhe intervale të shërbimit zgjeruar për 15,000km, ajo gjithashtu ka nevojë për të ndaluar më shpesh. Dhe ajo ka nevojë për frikë nga asnjë konkurrent në rrugë.

kalojë Alpine apo rrugë bregdetare, Autostrada ose Dirt Road, Rrugët Twisty mbrapa ose xhungël urban i ri 1190 Adventure është Enduro fundit e udhëtimit për aventurat në të gjitha llojet e rrugëve të kësaj bote. me fjalë të shkurtra: ajo është më e shkathët e të gjithë enduros udhëtimit. Dhe në qoftë se nuk ishin për ardhshme 1190 aventurë r, the 1190 Adventure gjithashtu do të jetë më i off-rruga Enduro aftë të udhëtimit.

KTM 125 Race Concept
KTM 125 Race Concept
KTM 125 Race Concept
KTM 125 Race Concept
KTM 125 Race Concept


artikuj interesante

Artikuj të tjerë të kategorisë "KTM":

përkthim
 Edit Translation
partnerët tanë
Na ndiq
Na kontaktoni
Kontaktet tona

dima911@gmail.com

I lindur në BRSS

423360519

Rreth kësaj faqe

Për të gjitha pyetjet në lidhje me reklamat, Ju lutemi të kontaktoni të listuara në këtë faqe interneti.


Motorcycles katalog me specifikimet, pictures, ratings, komente dhe discusssions rreth Motorcycles.