Përshtypja e parë: 2005 KTM 125 SX dhe 250 SX – Transworld Motocross

20 Jun 2015 | Author: | Comments Off on Përshtypja e parë: 2005 KTM 125 SX dhe 250 SX – Transworld Motocross
KTM 125 SX

Përshtypja e parë: 2005 KTM 125 SX dhe 250 SX


Si sezon i ri biçikletë afrohet aktivitet të plotë, Dita e fundit e hipur stafit testimi TWMX ishte shpenzuar me 2005 dy-goditje KTM formacion. Në një botë që tashmë duket se dominohet nga thumpers, pasi kaloi një roosting plotë pasdite rreth Perris Raceway ne jemi këtu për të thënë se dy-goditje nuk ka vdekur vetëm ende!

[IMAGE 1]

Tashmë lajmëruar si një nga pak konkurruese dy ciklet e mbetura në klasën e saj, KTM125 SX hapa deri në pjatë në 2005 më të gatshëm se kurrë për të sfiduar rivalët e saj katër-Stoke. Për fillestaret, Trajtimi është përmirësuar shumë në sajë të një kornizë dhe pezullimi paketë të gjithë-re, të cilën 250SX gjithashtu gëzon.

[IMAGE 2]

Çfarë është e ndryshme nga korniza e mëparshme? Si ju mund ose nuk mund të mbani mend, KTMS në të kaluarën kanë paraqitur rrumbullakët, tub-si korniza chromoly. Këtë vit fama është ende çeliku chromoly, por ndryshimi i madh qëndron në dy gussets shtuar dhe saldimet gjenden në të gjithë kuadrin dhe të gjitha të ri, ovale tub.

lateral, Dizajni tuba kishte për qëllim për të ndihmuar në stabilitetin në fund para, kur hyjnë dhe dalin kthehet gjah, dhe të gjitha në të gjitha mban bikes më të qëndrueshme në gjëra të përafërt.

[IMAGE 3]

Pezullimi WP është gjithashtu i ri në të dy bikes. Pirun ka qenë redesigned tërësisht, dhe formacion SX tani përmban tubat balancuara brendshme dhe të jashtme pirun që ndihmojnë të mbani këmbët flexing në mënyrë të barabartë për një të ndjehen më të mirë të përgjithshëm të trajtimit. Pistons krom-kromuar janë shtuar edhe për më pak fërkime, dhe forks kanë shumë më mirë Bottoming rezistencë se sa në vitet e kaluara.

Sa për shok, një kallam modifikuar piston dhe punë të re trupi shok së bashku për të ofruar përmirësuar fikje karakteristikat dhe bottoming rezistencë. Qëllimi KTM me setup ishte për të ofruar Riders tërheqje më të mirë mbi gunga përshpejtimin dhe një ndjehen përmirësuar vijnë në formë të gungave të ashpra frenimit.

Një tjetër tipar i ftohtë i 2005 Modelet është se të dy bikes vijnë aksioneve me një rregullueshme-kompensuar, alumin pirg treshe. Atë që dikur ishte një artikull popullor aftermarket tani është pajisje standarde, dhe 2005 KTM riders kanë luksin e zgjedhjes nga një ose 18mm kompensuar ose një 20mm kompensuar, varësi të faktit nëse ata duan kontroll më të rreptë drejtues apo stabilitet më të mirë në shpejtësi. Mashtrim.

[IMAGE 4]

Nëse ju mendoni se vetëm për shkak se ka pasur ndryshime substanciale shasi bëra për makinat SX që inxhinierët austriakë flinte në Gjeneratorë, ju jeni të vdekur gabuar! diametra më të mëdha bosht me gunga, unaza të dyfishtë pistoni, një cilindër i ri dhe settings ndryshme carburetor të gjitha të shtoni deri për të bërë ’05 250SX më shpejt se kurrë. The 125 nuk e kam marrë mjaft sa më shumë ndryshime në motor e tij, por në qoftë se ju e dini asgjë rreth raketa të vogël portokalli, ju ndoshta tashmë e dini se ajo nuk ka nevojë për të!

[IMAGE 5]

Mjaft e ndryshime të vogla hollësi edhe me bollëk në 2005 mbledhja SX, më e rëndësishme duke qenë shtimi i një aksioneve para parafango mbajtëse. Riders do të ankohen më i aksioneve para parafango shpullë kundër timon gjatë hits vështirë—the ’05 është si të ngurta si një shkëmb! shrouds reja janë gjetur edhe në anën 2005, si jane dridhje reduktimin, mbërthen dyfishtë përbërë montuar në magazinë 1 1/8 Handlebars alumini.

mirë, mjaft i mut përditësimin teknik, le të shkojnë në atë… Në rrugën, dy bikes treguan përmirësim të madh mbi modelet e vitit të kaluar. Trajtimi më i mirë ishte emri i lojës gjatë këtij viti, dhe korniza e re është padyshim një ndryshim i mirëpritur. Të dy 125 dhe 250 qoshet hyrë dhe dalë dhe i përafërt, whooped-out seksione si ata kurrë nuk kanë parë.

KTM 125 SX

guru ynë Testi Rich Taylor përmblodhi atë më të mirë duke thënë, "Ne te shkuaren, e KTMS kanë qenë në mënyrë të shpejtë, motor-i mençur, se shasi nuk mund të mbajnë deri me ta. Kete vit, me ngurtësi të përmirësuar dhe ngurtësi, Unë mund të vërtetë të përfitojnë nga powerplant fortë biçikletë-së.

[IMAGE 6]

Nuk është sekret se KTMS e dikurshëm u rrënuar nga krah-për-krah lëvizjes në seksionet Uh dhe të tjera shumë të përafërt të pista—ajo ka qenë një gjemb në anën e tyre për vite me rradhë. Kornizë ashpër i ’05 ka më në fund të gjitha, por eeliminated këtë problem në të dy bikes, më së shumti 250. Pezullimi i ri gjithashtu ka ndihmuar në departamentin trajtimin, dhe riders tona provë raved për pirunët e mëdhenj të përditësuar, e cila rezistuar bottoming ende ishin ende pelushi bollshëm në pres.

Kalimi te motorit, si zakonisht dy KTMS janë firebreathers. Edhe pse pak i ngadaltë off fund, Pasi fuqia godet në KTM125SX ju më mirë të jetë mbajtur në të shtrënguar! Mid-varg dhe pushtet të lartë-fund është mbresëlënëse vërtetë.

Pas tjerrje xhiro mbi të 2005 YZ125 javën e kaluar ne kemi menduar se nuk do të ketë konkurrencë për peshk i vockël blu të këtij viti, por KTM ka na dytë guessing veten. Sa për 250, kjo shumë ishte pak i ngadaltë off fund me e aksioneve shpejton, por një herë hitet e energjisë ka shumë e saj në rubinet. Mesi dhe fuqi të lartë-fund ishte aq i qetë dhe i parashikueshëm si ajo ishte e shpejtë dhe e dobishme.

Të dy KTMS dy-stroke janë produkt i disa ndryshime dhe përditësime për 2005, duke i bërë ata më të mira bikes portokalli të rrokulliset ndonjëherë off line kuvendit në Austri. Duke pasur parasysh faktin se ne jemi tani vetëm në mes të korrikut dhe mezi në verë, luftërat shtëna janë tashmë të formësuar të jetë një nga më të mirë ndonjëherë. Mbani sytë tuaj peeled për versionin tetor të TWMX . ku ne do të kemi testet e plotë të 2005 Modelet KTM125 dhe 250SX.

Duan të shohin KTM 125 SX dhe 250 SX në veprim? Kliko lidhjet video në të drejtën e sipërme. Për të parë videot, ju do të duhet Quicktime 6.x, e cila punon për të dy Mac dhe PC, është në dispozicion si një shkarko pa pagesë në www.apple.com/quicktime/download.

125 Specs Video: Koha per vrap: 2:49.25/madhësia e skedës: 10.2 MB.

250 Specs Video: Koha per vrap: 3:17.07/madhësia e skedës: 9.3 MB.

artikuj interesante

Tagged si:

Other articles of the category "KTM":

përkthim
 Edit Translation
Our partners
Follow us
Contact us
Our contacts

dima911@gmail.com

Born in the USSR

423360519

Rreth kësaj faqe

Për të gjitha pyetjet në lidhje me reklamat, Ju lutemi të kontaktoni të listuara në këtë faqe interneti.


Motorcycles katalog me specifikimet, pictures, ratings, komente dhe discusssions rreth Motorcycles.