KTM 350 dhe 450 SX-F – Cikli Torque Magazine

19 Jun 2015 | autor: | Comments Off në KTM 350 dhe 450 SX-F – Cikli Torque Magazine
KTM 350 SX-F

Rregull i ri

Test nga Todd Reed. Pics nga Chris Pickett

Lirimin e të gjithë të ri KTM 350SX-F ka ngjallur interes në mbarë botën dhe është e fundit racer klasa e hapur nga fabrika KTM. Frymëzuar nga MX legjenda Stefan Everts, 350cc katër-stroke ka për qëllim të marrë kontrollin e 450cc klasës së MX dhe është modeli anije KTM në kategorinë e big-lindi. Një krijim të gjitha të reja nga toka, the 350 ka marrë të gjitha këmbanat dhe bilbilave, dhe është ndoshta një nga më të bikes kreative dhe inovative të prodhimit në historinë e kohëve të fundit, dhe kjo është marrë tashmë shkon në bord duke fituar një kampionat botëror.

Një 350cc gjë e madhe kundër një paketë të 450s nuk është detyrë e lehtë, dhe kjo është një veprim shumë Ballsy nga KTM për të bërë fushatë një biçikletë kapacitet më të vogël kundër më të mëdha dhe më të shpejtë bikes Motocross në planet. Juria është jashtë në këtë makinë, dhe si fillon sezonin e ri gara ne së shpejti do të gjeni se në qoftë se 350cc është i aftë për të vënë atë në 450cc larg nga fabrika e mbështetur skenën GP.

Cast mendjen tuaj mbrapa disa muaj dhe ju do të mbani mend ne ishim sesi Cikli Torque mori të ngasin 2011 KTM varg më parë në 2010 në nisjen varg KTM MX: aq shumë kështu që ne kemi vendosur se do të ishte një ide e madhe për të dhënë atë një provë më të plotë në terren të njohur në vetë rrugën tonë MX provë në Hunter Valley NSW.

Motori është padyshim pika e madhe e biletave këtu, kjo është një kompjuter i projektuar, qëllim të ndërtuar 350cc, katër-valvul DOHC, ujë ftohur, katër-goditje powerplant. Kjo nuk është një bore e madhe 250F dhe kjo nuk është një 450F sleeved poshtë. Kjo është një e drejtë deri markë koncept i ri dizajn 350cc.

Shikoni përtej sy të lirë dhe ju do të gjeni një mori karakteristikash të lartë të motorit nivel në KTM ri: ekziston një Motocross specifik pesë-speed gearbox, Keihin elektronike Fuel Injection, tufë Magura hidraulike dhe ndoshta tipari më i përshtatshëm i ri - start elektrike.

Sa më shpejt që ju të merrni off poshtë pista ju menjëherë të vini re se motor 350cc është e plotë të jetës dhe ka shumë fuqi nën kapuç. Pasi bën një rregullim pak personale në kabinë kemi filluar të vendosen në një ritëm në anën 350 dhe të hedhin poshtë disa xhiro konkurruese. Motori është sigurisht pjesa më mbresëlënëse e 350SX-F, ajo është shumë e lehtë për të përshtatur për të dhe është shumë frymëzues besimi.

Është e lirë-revving dhe dëshiron të udhëtojë shumë si një lindi vogël 250F ende shumë më e fuqishme dhe të trullosur. Ajo ka fuqi të mirë off fund dhe është e fortë e saj deri në fund të mesit dhe të lartë.

Shasia Pezullimi

Një shasi gjithë i ri është zhvilluar për gamë të KTM SX-F në 2011. Gjueti në bindjet e tyre dhe atë që punon për bikes portokalli, inxhinierët KTM tweaked djep tyre Chromoly çeliku, shtoi ngurtësi shtesë torsional dhe një sistem të ri shok rritje. Maja e shokut tani rritet në atë që disa mund të konsiderojnë të jetë një nën-kornizë e cila është ngjitur në drejtim të pasme të shasi.

Kjo ka për qëllim marrjen e forcave të pasme tronditëse larg nga pjesa tjetër e shasisë dhe për të izoluar forcat tronditëse në kuadër rritje ndërtuar në pjesën e pasme të shasisë së tanishme.

KTM katër goditje tani vijnë me një sistem lidhëse, diçka që konsumatorët janë duke bërtitur për. 2011 do të jetë hera e parë markë austriak do të përfshijë një lidhje në linjën e tyre të prodhimit, që ... edhe një kohë shumë të gjatë më parë. Edhe një herë për 2011 KTM kanë listuar shërbimet e pezullimit wp për të trajtuar të gjithë komponentët e tyre pezullimit, varg është e ngjashme me atë që mund të gjenden në ndonjë 2010 Model SX-F, por me modifikime të dukshme që i përshtaten shasi të re dhe lidhjen.

Pas vendoseshin në një ritëm të mirë rreth pista Motocross dhe duke u përdorur për të KTM ajo ishte koha për të dhënë pezullimin një stërvitje dhe të shikoni se çfarë ky 350 ishte për të gjithë. Për pajisje standarde të 350 pezullimi punon edhe në më të gjithë situatat e bordit. Ne kemi bërë disa rregullime Clicker gjatë ditës për të marrë maksimumin e pezullimit wp, kemi gjetur standardin përcaktimit të jetë pak i zënë dhe kemi punuar në qetësimin poshtë ndjehen të pezullimit për t'i bërë gjërat pak më të rehatshme për të sprovuar, të cilat ne kemi arritur.

ndërsa 350 është të flasim për shesh stërvitjeje për kuajt dhe është duke marrë të gjitha glitz dhe magjepsës, the 450 marrë pjesën e saj të drejtë të rejat dhe nuk ka kaluar plotësisht pa u vënë re nga fabrika austriak. Ne menduam se do të jetë vetëm e drejtë për të sjellë jashtë armët e madhe dhe udhëtim 450 në të njëjtën ditë, si 350, Kjo do të na japë një krahasim më të saktë të asaj se si secili biçikletë shumë të lart në klasën e madhe lindi dhe se si konkurrues këto dy bikes janë. Edhe një herë KTM doli me mallrat dhe bleu së bashku një 2011 450SX-F për ne që të ketë një të luajë në.

Cfare ka te re

E madhe-bore KTM marrë një të gjithë shasi të re së bashku me pjesën tjetër të flotës, dhe gjithashtu mori sistemin e ri lidhjen SX-F. Një swingarm ri komplimente e re e shokut / lidhje / sistem shasi dhe gjithashtu hedh rreth 300g, kur në krahasim me modelin e mëparshëm. Gjithashtu në listë është një rrota të reja para dhe mbrapa.

Fabrika KTM kanë shkuar përsëri në argjendi Excel rims, në vend të zi ata kanë qenë përdorur në prodhimin për një kohë tani, dhe gjithashtu kanë një shtresë të re në spokes dhe foli nipples. E fundit por jo më pak 450 ndan bodywork gjithë e re në 2011 Modelet KTM SX-F, Të gjitha plastike të reja dhe grafika të bëjë për një përditësuar, look modern i ri.

Në rrugën

KTM 450SX-F është e pajisur me një karburator keihin dhe është jetted edhe të drejtën off dysheme sallë ekspozite, ndërsa ne nuk kemi probleme me carby sigurt të vjetër në 450 si ajo e bën çdo gjë ne kërkojmë dhe më shumë, ajo do të jetë mirë për të parë sy KTM në EFI në gjë e madhe e tyre të madh lindi. vendim: Edhe pas një dite të gjatë në zyrë testimin e KTM 350SX-F dhe 450SX-F ne ishim të gjithë ndjenjë shumë e lodhur. Testi nuk ishte aq shumë për të gjetur një "fitues" jashtë këtyre dy bikes, aq më tepër për të parë se si ata të dy të përshtaten në klasë të hapur tregun e sotëm Motocross.

Në gjurmët ku rregullat kuaj-fuqi atëherë do të ishte e vështirë të shohin përtej fuqisë dhe shënoj e 450. Ajo ishte aq shumë fun duke u përpjekur për të përdorur të gjithë pushtetin nën mbulesë të KTM madh. Shtoni disa vija të ngushta dhe gunga të mëdha dhe shumë shpejt të vogla 350 vjen në lojë si ajo mendon se pak më të lehta dhe më e lehtë të ngasin si xhiro vazhdojnë dhe të gjithë energjinë tuaj merrni lënë prapa.

Ajo do të jetë një vendim i vështirë për të zgjedhur mes dy, dhe ka shumë gjëra për t'u marrë parasysh nëse ju jeni në treg për secilin prej këtyre bikes, por ju nuk mund të vërtetë të marrë një vendim të keq - të dy bikes janë makina të mira.


artikuj interesante

Tagged si:

Artikuj të tjerë të kategorisë "KTM":

përkthim
 Edit Translation
partnerët tanë
Na ndiq
Na kontaktoni
Kontaktet tona

dima911@gmail.com

I lindur në BRSS

423360519

Rreth kësaj faqe

Për të gjitha pyetjet në lidhje me reklamat, Ju lutemi të kontaktoni të listuara në këtë faqe interneti.


Motorcycles katalog me specifikimet, pictures, ratings, komente dhe discusssions rreth Motorcycles.