KTM 450 Rally Replica dispozicion për të porositur – Motor USA

20 Qershor 2015 | autor: | Comments Off në KTM 450 Rally Replica dispozicion për të porositur – Motor USA
KTM 660 Rally REPLICA
KTM 660 Rally REPLICA

KTM 450 Rally Replica dispozicion për të porositur

KTM 450 Rally Replica shpejti do të jetë në dispozicion të publikut, por është e paqartë nëse ajo do të vijnë në SHBA.

KTM notched e tij të 13 radhazi Dakar Rally fitojë në 2014, me Marc Coma përfunduar gati dy orë përpara e konkurrencës së tij më të ngushtë. Arma Spanjolli ishte një version i përditësuar i KTM-së 450 Rally biçikletë, një version i cili markë Orange ka njoftuar së shpejti do të jetë në dispozicion të publikut.

KTM 450 Rally Replica përmban një kornizë redesigned dhe ergonomi të përditësuar, pezullimin e re e pasme dhe raca-provuar, karburantit-injektuar motor 450cc. Për detyrë tubim Replica vjen me një karburant-pompë dhe të shumta tanke përparme dhe të pasme, si dhe për të zgjeruar gamën e.

Çmimi shkon, siç tregohet nga njoftimi për shtyp poshtë, është EUR 24,000, e cila si e shkrimit të këtij neni konverton në rreth $32,988. Është e paqartë nëse Rally Replica do të jenë në dispozicion në tregun e SHBA. – MotoUSA Byron Wilson

Modeli i ri i KTM 450 makinë Rally në livre fabrikës bëri debutimin e saj në tetor në miting Marok si një provë e parë dhe të fundit në kushte racore. Makinë ishte atëherë objekt duke marrë në provë përfundimtare në Dakar, dhe biçikletë vazhdoi të punojë njësoj gjatë gjithë garës 9,000km me Marc Coma në bord për të marrë fitoren e 13-të radhazi KTM-së.

Si modeli i mëparshëm i makinës tubim është ndërtuar për epokën 690cc, Kjo makinë e re ishte projektuar nga toka deri në jetë e përshtatshme për terrenin e sotme Dakar dhe më të vogël motor 450cc kapaciteteve. Me shumën e saj të madhe të përvojës, Departamenti Motorsport KTM ndërtuar biçikletë të re me ekspertizë Kiska në dizajn nga modeli balta për të hartuar përfunduar, së bashku me departamentin RD KTM dhe KTM Technologies.

Biçikletë përmban një kornizë të gjithë-re inkorporuar një dizajn ergonomik, një formë të pakta trup me një pozitë më të mirë të shtrojë, krejtësisht të ri-punuar pezullimin e pasme dhe një overhead single cam motor të ri 450cc karburantit-injeksion. Biçikletë gjithashtu mburret me një sistem të para dhe të pasme të karburantit-pompë me tanke të shumta, e cila lejon kalorës të marr një burim të karburantit të shfrytëzuar peshë në varësi të terrenit, një kullë të karbonit në frontin e biçikletë që i jep kalorës dukshmëri më të mirë të rrotën e përparme dhe kështu rrënjosjen e besimit shtesë me vizion përmirësuar së bashku me shumë të tjerë në të gjithë Perpunimet projektimin e makinës për të krijuar Ultimate Rally biçikletë garë.

KTM 660 Rally REPLICA

Është pritur se konkurrenca do të jetë më i fortë në 2014 tubim, dhe kjo ka thelluar vetëm motivim KTM për të vazhduar 13-vjeçare fituar brez e saj. Vitet e përvojës dhe njohurive në departamentin tubim KTM-së së bashku me ekipin e RD ishte madhëruar vetëm me një 1-2 Fitorja përsëri këtë vit, ndoshta vetëm më spektakolare sa i dytë i vendosur Jordi Viladoms as nuk e ngasin biçikletën përpara se të arrijë Argjentinën në fillim të garës.

Coma dhe Viladoms kohët e fundit vizitoi fabrikën në Mattighofen dhe Kiska të falënderoj të gjithë të përfshirë me projektin tubim për punën e tyre të vështirë, i cili ka qenë i rëndësishëm në suksesin e riders fabrikës.

CEO KTM Stefan Pierer lidhje me të gjitha të ri 450 Rally Replica: "Suksesi këtë vit në tubim Dakar ka theksuar përvojën dhe punën e madhe të popullit tonë KTM, i cili ka punuar ngushtë me ekipin e Kiska mbi projektin e ri Bike Rally, kombinuar me reagime nga të gjitha riders tona fabrikës dhe të dhëna të rënda nga Marc Coma. Ne tani duam të kalojë në përvojën e një kohë kaq të suksesshëm në Dakar këtij viti për çdo konkluzion që dëshiron të vet këtë biçikletë fantastike, dhe sidomos për ata që janë të angazhuar për të bërë miting tyre ëndrrat vijnë e vërtetë ose të realizojnë ambiciet e tyre Dakar. Gara shërbimit që ne ofrojmë për privateers është si krejtësisht i fortë si shërbimi që ne japim për riders tona fabrikës dhe ne jemi shumë krenarë për të ndihmuar shumë riders arritur qëllimet e tyre në tubim.”

Për ata që kërkojnë nivelin e ardhshëm në konkurrencë Rally 2014 KTM Rally Replica biçikletë është në dispozicion për të blerë për EUR 24,000 (më shumë TVSH) dhe mund të porositen përmes tregtari tuaj lokale KTM. Një shërbim dhe mbështetje pako është në dispozicion në Dakar Rally në një kosto shtesë për të gjitha modelet e biçikletë KTM tubim. Ju lutem, pyesni shitësin tuaj lokale për më shumë informacion.

Ju lutemi vini re makinë dhe të shërbimit paketa të dyja janë të kufizuara.

KTM 660 Rally REPLICA
KTM 660 Rally REPLICA
KTM 660 Rally REPLICA
KTM 660 Rally REPLICA


artikuj interesante

Artikuj të tjerë të kategorisë "KTM":

përkthim
 Edit Translation
partnerët tanë
Na ndiq
Na kontaktoni
Kontaktet tona

dima911@gmail.com

I lindur në BRSS

423360519

Rreth kësaj faqe

Për të gjitha pyetjet në lidhje me reklamat, Ju lutemi të kontaktoni të listuara në këtë faqe interneti.


Motorcycles katalog me specifikimet, pictures, ratings, komente dhe discusssions rreth Motorcycles.