-Bazuar Duke KTM Supermoto spiunuar! – lodh

19 qershor 2015 | autor: | Comments Off në -Bazuar Duke KTM Supermoto spiunuar! – lodh
KTM 50 Supermoto

Supermoto-bazuar Duke KTM spiunuar!

Ky imazh i një supermotard bazuar në mënyrë të qartë në platformën KTM Duka ka shfaqur në një forum KTM Evropian. KTM CEO Stefan Pierer shpesh ka folur për planet e kompanisë me Bajaj Auto zbulimin e nakeds (tashmë nga), bikes sportive (vijnë për Auto Expo më e mundshme) dhe bikes Enduro (ngjarë vonë 2014 ose në fillim 2015). Por një supermotard asnjëherë nuk është përmendur.

Historikisht format supermotard ishte një konfeksione shijshme lindur nga shtimin e rrotave të rrugës (duke shkuar nga një spoked 21 front / 19 pasme të një aliazh 17 inç set), goma dhe një frenave madhe front për një biçikletë poshtër. Ata u nxituan në pjesë-papastërtitë dhe kurset part-pistë. Ata kanë provuar edhe të jetë demonët jashtëzakonshme urbane duke përdorur dimensionet e tyre i dobët, shtrojë gjatë dhe aftësinë menjëhershme kthese për efekt të madh.

Supermoto-bazuar Duke KTM

Pra, pse është KTM bërë një supermotard Duke? Së pari është e lehtë për të bërë. Nëse ju jeni tashmë në punë në një Enduro ju keni marrë tashmë më të madhe të punës së pezullimit zgjidhet.

Swap rrota, Gomat dhe frenat dhe ju jeni të vendosur. i dytë, India ka treguar deri më tani një ngurrimin ekstreme për të shpenzuar para në të dyja jashtë rrugës motoçikletave, si dhe motoēikletat që duken si ata mund të jenë off-roaders. Përhapja e rrezikut nëpër dy të ngjashme për të bërë dhe modele Inxhinier është vetëm e mirë për biznes.

Nëse ju shikoni nga afër në imazhin që ju do të vend disa ngjashmëri mes Dukes dhe Supermoto

Nëse ju shikoni nga afër në imazhin që ju do të vend disa nga detajet. Biçikletë është i veshur në mënyrë të qartë të njëjtat rims si ato që ne të merrni në Duka kështu në formën e prodhimit të pres për të parë të njëjtat goma të MRF / METZELER si Dukes. Megjithatë USD pirun para është qartë më e gjatë me më shumë të udhëtimit, si dhe një i poshtër, biçikletë style pirun mbrojtës.

Kjo nuk është plotësisht e qartë, por kjo duket si gjeometria drejtues ka qenë i qetë pak, si dhe.

Bodywork qartë detyrohet më shumë për bikes dirt, ndërsa e njëjta kornizë kafaz është qartazi e dukshme. Në këtë biçikletë treguesit janë identike me Duka dhe formën e dritës kreu peshqesh duket e njëjtë si Duka. Gjithashtu identike janë pasqyra, mbërthen, nivelet dhe switchgear.

Handlbar është e ngjashme, por ka një rritje të madhe në përkulem.

Vini re vendin e gjatë të sheshtë që pothuajse shkon në timon - kjo është kritike për të lejuar kalorës për të vendosur peshën e tij ose të saj në motor për të bërë më të madhe të çfarëdo tërheqje është në dispozicion.

Në pjesën e pasme ka një LED dritë e vogël bisht dhe atë që duket si një shter aftermarket shumë në rritje dhe formë një element dirt bike-style. Shoku bardhë mono pasme do të ketë më shumë të udhëtimit, si dhe. Por këto janë vetëm bit.

Pak vërtetë lëng është këndi i ri swingarm e cila çon në një lartësi të përgjithshme udhëtim më të lartë, si dhe pastrimin deri më parë.

Çfarë kjo do të thotë është se në qoftë se ju hedh një sy dhe të imagjinojmë një rrotë të madhe spoked përparme, disk të vogla para dhe një të madhe (gjithashtu spoked) rrotë të pasme me knobblies, ju mund të marrë një kuptim të asaj që motor Enduro vjen off këtë platformë mund të duket si.

Gjë tjetër kjo do të thotë është se të paktën dy njerëz në Overdrive sapo kanë vënë planet e tyre për të blerë Duka dhe RC390 në pritje të ulen dhe të presin për KTM 390 SM për të nisur.

KTM 50 Supermoto
KTM 50 Supermoto
KTM 50 Supermoto
KTM 50 Supermoto


artikuj interesante

Tagged si:

Artikuj të tjerë të kategorisë "KTM":

përkthim
 Edit Translation
partnerët tanë
Na ndiq
Na kontaktoni
Kontaktet tona

dima911@gmail.com

I lindur në BRSS

423360519

Rreth kësaj faqe

Për të gjitha pyetjet në lidhje me reklamat, Ju lutemi të kontaktoni të listuara në këtë faqe interneti.


Motorcycles katalog me specifikimet, pictures, ratings, komente dhe discusssions rreth Motorcycles.