KTM do të shitet 2013 690 Duka dhe 990 Modele Adventure Baja në Amerikën e Veriut

19 qershor 2015 | autor: | Comments Off në KTM do të shitet 2013 690 Duka dhe 990 Modele Adventure Baja në Amerikën e Veriut
KTM 990 Adventure Limited Edition

KTM do të shitet 2013 690 Duka dhe 990 Modele Adventure Baja në Amerikën e Veriut

KTM njofton dy modele të reja rrugë për 2013

Murrieta, CA KTM Amerikën e Veriut, inc. është e ngazëllyer për të njoftuar dy modele të reja në rrugë, the 690 Duke dhe 990 Adventure Baja në tregun rrugë të Amerikës së Veriut për 2013.

690 dukë

KTM është e ngazëllyer për kthimin e biçikletë më të njohura zhveshur KTM-së, the 690 dukë. Nëse ju jeni një kalorës rrugë, udhëtarëve ose një kalorës ditë udhë kjo biçikletë ofron trajtimin e shkëlqyer dhe kënaqësi papërzier hipur.

The 690 Duka është një model i ri për tregjet amerikane dhe kanadeze për 2013 dhe përmban një lartësi të ulët sigurimi i 32.9 inç për të lejuar më shumë komoditet kalorës. Motori ka qenë redesigned me një kokë të re cilindër me ndezjen dyfishtë dhe ndezjen selektive individuale për secilin plug. Kjo është një e vërtetë udhëtim-by-wire sistem që ofron menaxhim të shkëlqyer të karburantit dhe rritjen e kilometrazhin e karburantit.

veç, futje dhe shter sistem lartëson motor për të prodhuar një 70hp dajak, një mal i çift rrotullues dhe mbyt përgjigje të dytë për të nuk ka konceptin e multi-cilindër. Heqël tufë APTC siguron kalorës me ndihmë mekanike të qetë downshifts dhe për të zvogëluar ndikimin e motorit frenimit.

Ajo gjithashtu përfshin një kornizë lehtë kafaz të stilit të çelikut chromoly dhe një krejtësisht vetë-mbështetjen vdesin-hedhur alumini pasme subframe me komponente me cilësi të lartë pezullimin WP dhe sistemin e frenimit Brembo për t'ju sjellë përvojën e fundit hipur për çdo udhëtim. Në shënjestër në një audiencë më të gjerë, i ri 690 Duke është i pozicionuar në një konkurrues dhe do të jetë në dispozicion në dy mënyra ngjyra për 2013: e zeze dhe e bardhe.

990 Adventure Baja

KTM ka qenë e angazhuar në rritje segmentin Travel Adventure gjatë dekadës së kaluar duke filluar me saj 950 Aventurë dhe kërcen në të 990 gjeneratat aventurë. për 2013, the 990 Adventure Baja do të shtyjë kufirin e ku një 1000cc twin-powered motor mund të sjellë riders. Ky model Limited Edition është ndërtuar posaçërisht për tregun e Amerikës së Veriut.

Kjo është një haraç për Baja, vendi i Rezultati i famshëm / Baja 1000 por gjithashtu të rides të shumta aventurë të udhëtimit dhe mitingje.

Modeli i ri përfshin bodywork bardhë me të kufizuara grafikë edition Bajë dhe një pluhur-veshura kornizë portokalli. Ajo gjithashtu përfshin Dunlop 908 Gomat RR, portokalli rojet rrëzimit, LED dritat ndihmëse, vend-style kamoshi, radiatorëve alumini roje, Baza GPS mali dhe dhëmbë SuperSprox çeliku alumini. veç, njësia Baja standarde vjen me një qese tank dhe të pasme qese i papërshkueshëm nga uji valixhe, si dhe para plotësisht të rregullueshme dhe pezullimin e pasme wp.

Kjo është me të vërtetë biçikletë që mund të ju merr në çdo aventurë.

Përveç kësaj KTM do të kthehet me përditësime për modelet e mëposhtme: 1190 Rc8 R, 990 SM T, 690 Enduro R, 500 EXC dhe 350 EXC-F.

1190 Rc8 R

Biçikletë më e fuqishme në rrugë line-up qëndron brenda 1190 Rc8 R. Kjo makinë është biçikletë e zgjedhjes për Ekipit KTM / HMC Superbike kalorës Chris Fillmore. Vetëm në një sezon të plotë në biçikletë, Fillmore ka marrë tashmë të shumta pesë përfundon për të provuar më tej makinat aftësitë në segmentin Sportbike. Rc8 R me një vështrim të ri për 2013, është e përbërë nga një 1195cc, 75– motor V-twin që i vë jashtë 175 hp.

Ai gjithashtu përmban një tufë të re heqël për të ulur bërbëlit pasme wheel në downshifts duke lejuar për të rritur shpejtësinë e hyrjes qoshe. Rc8 R është projektuar për të hipur Supersport lartë të performancës dhe gara dhe ka ergonomi plotësisht të rregullueshme, duke përfshirë: clip-ons, footpegs, një Shifter gear, tufë dhe frenave leva dhe lartësia subframe.

990 SM T

999cc, i fuqishëm, LC8, DOHC, V-Twin motor që e bën deri 990 SM T, prodhon 115hp dhe 71.5 lb-ft çift rrotullues. Biçikletë përfshin grafikë të reja, një dy-ton kamoshi-style vend të ri së bashku me një sistem të frenimit me cilësi të lartë të prodhuar nga Brembo, një kohë të gjatë-në distancë kapacitet rezervuar karburanti i 5 gallons dhe butë-anësore qese lehtë shalë si pajisje standarde. Ajo është shoqërues i përsosur për udhëtime të gjata deri bregdetit.

690 Enduro R

Vetme-cilindër, 4-motor goditje e 690 Enduro R përfshin një udhëtim-nga-teli gjysmë sistemit elektronik të karburantit-injeksion si dhe një tufë heqël, 6-speed gearbox që e bëjnë atë zgjedhja e vetme për të vërtetë të madhe me kalibër të riders offroad. Tank raft-mbështetës plastike karburantit subframe, vend të rehatshëm, bodywork me ergonomi Rider-friendly dhe pezullimin plotësisht të rregullueshme me një peshë të rishikuar pranverë të kontribuojnë në trajtimin e përsosur e kësaj makine dual-spot. në 300 lbs. kjo është një motor shumë të lehta dhe më të shkathët të vetme-cilindër që ngrihet mbi konkurrencën.

500 EXC 350 EXC-F

Linja EXC është ndër njësitë më të njohura KTM-së shitjes. Me dizajn jashtëzakonisht kompakt motor dhe mirëmbajtjen e lehtë këto njësi karburantit-injektuar sigurojë pakrahasueshëm Enduro performancë të veçantë dhe rideability. Linja EXC përbën zhvendosjes rrugë-ligjor motoçikletave të vogla KTM-së që përfshijnë korniza lehtë çeliku chromoly me cilësi të lartë dhe PDS pezullimin e pasme.

Të motorcycles vijnë edhe pajisur me një DDS (Dampuara Diafragma çeliku) një copë shportë tufë e kombinuar me veshje kryesor që garanton qëndrueshmëri të pakrahasueshme dhe kontribuon në madhësinë ngushtë motorit. The 500 EXC dhe 350 EXC-F janë Offroad orientuar makinë më street-ligjore që mund të blini.

Shpallja e 2013 rrugë line-up gjithashtu shënon kthimin e KTM për të zgjedhur International Motor Tregon duke filluar në Long Beach, CA në dhjetor 7, 2012. E gjithë rruga line-up mund të shihet në kabinë KTM në shfaqje të International Motor Tregtisë ose në faqen e internetit KTM në www.ktmusa.com


artikuj interesante

Artikuj të tjerë të kategorisë "KTM":

përkthim
 Edit Translation
partnerët tanë
Na ndiq
Na kontaktoni
Kontaktet tona

dima911@gmail.com

I lindur në BRSS

423360519

Rreth kësaj faqe

Për të gjitha pyetjet në lidhje me reklamat, Ju lutemi të kontaktoni të listuara në këtë faqe interneti.


Motorcycles katalog me specifikimet, pictures, ratings, komente dhe discusssions rreth Motorcycles.