Test KTM Duke 690 2012: Tmerrësisht Mono Kultura

19 qershor 2015 | autor: | Comments Off on Test KTM Duke 690 2012: Tmerrësisht Mono Kultura
KTM 690 Duke

Test KTM Duke 690 2012: Tmerrësisht Mono Kultura

July 7, 2012 | paraqitur sipas: KTM | postuar nga: Rao Ashraf

KTM Duke 690 zhvillohet në mënyrë të konsiderueshme në 2012. KTM ripërcaktuar konceptin e saj e supermotard shofer kamioni mono për ta bërë atë më të kapshëm për të përditshmen, më e lehtë për të kontrolluar dhe më të arritshme me blerjen. KTM Duke 690 2012 nuk mbeten në lidhje me atë më pak një shikuar biçikletë me motor, fun, efektive dhe shumë të fuqishme! Le të shohim se menjëherë ...

KTM ka befasuar botën e saj në fund të vitit 2011 duke zbuluar një version të ri KTM Duka saj 690 2012 duke e kthyer mbrapa me konceptin e super motorik Extreme Road. Në gjysmë të rrugës në mes të supermotard dhe Roadster sportive, ka pasur të gjitha hidhërimet për të rregulluar Duka në një kategori të saktë.

Aq më tepër si KTM fërguara Listat, me një ofertë prej Supermoto dhe të pastër hard mishërohet nga LC4 KMM-ja. rastësisht, e fundit KTM Duke 690 përfituar nga pajisjet e kualitetit të lartë, e cila ka ndikuar në çmimin e vështirë: në më shumë se 9,000 € fundin, ata janë adresuar vetëm për një publik të ekspertëve.

për 2012, ajo është e përfunduar. Lajmi KTM Duke 690 2012 zbulon një figurë më konsensuale - pothuajse zbutjen pjatë dritë, më shumë shter klasike - dhe duket se për të marrë dy hapa prapa pajisjeve side - fund-e-varg pirun përmbyset, Master-cilindër i frenave para axial - me shikim të parë.

Duke paraqitet nga tani e tutje më shumë në formën e një biçikletë sportive të vogël që si një rrugë super hot ". Në ritëm si në ergonomi shalë arrin kulmin në 835 mm, por smoothness e përgjithshme e bën të mundur që të paraqesin dy pikat në çdo anë që një masë 1.70 Mr. pozita është e gjitha që ka të naturalness, dhe një është i habitur tashmë në zhurma nga formën nga shalë që shfaqet gjerë për pilot, si për pasagjer.

Të footrests e banuesve janë vendosur gjithashtu mjaft e ulët: çfarë duhet të liroj këmbët e tyre. djall, ata vënë rehati brenda! kontakt, motor LC4 - për të lëngshme ftohur 4 valvola: ftohur nga uji me 4 valvulave - trashëguar drejtpërdrejt gjeneratën e fundit të Duka R, nënkupton tij në zë shumë pak shkëmbor ....

Është e qartë, Ky motor është mjaft e zhurmshme: duket për të bërë të dëgjuar shpërndarjen e saj, ndërsa në të njëjtën kohë, të pulsimesh me shter është sjellë më afër dhe të tharë, fryt i një rregullim të ndezjes dyfishtë në përputhje me teknikë të caktuara. Kjo është larg, poemë façon Yamaha XT 600: këtu, që dridhet, se grumbles, dhe në një fjalë, tingëllim e serisë të papunë nuk është shumë e këndshme.

Lehtësia ajo është megjithatë e mirë

Si i kapur në dorë, një vëren butësi e makinës menjëherë. me 164 kg të gjitha faktet e plota - matet me kujdesin tonë - KTM Duka 690 vallet mes bumpers si një balerinë. rrezja e tij në vend short kthese gjithashtu bën të mundur për fije në një vrimë të miut.

Urdhërat janë të buta, me imazhin e tufë e cila përfiton nga sistemi anti-driblime, dhe nuk do të bllokojë rrota aft mbi kaseta bardhë nën efektin e frenave motor. Levë frena dore gjithashtu është e lehtë për proporcionin e parë të gjithë dhe prania e ABS siguron për keq kryera frenim.

pezullime, siç parashikohet gjithmonë nga WP provojë mjaft fleksibël, sidomos pirun i ri i kundërt. Por në qoftë se ajo është futur shpejt, ajo thith gurët duke hapur mjaft mirë. Një fleksibilitet pak më shumë, ne anen tjeter, nuk do të të bëjë të keqen me motor, e cila nuk i pëlqen shumë temat e gazit nën 3000 tr / min.

Miratimi i një urdhërimin elektronike të përshpejtues ndryshuar asgjë me karakter njëra asgjë ON / OFF të LC4 mono, i cili shumë shpejt e bën të kuptojmë se ai e pëlqen kulture hipur.

Dhe zgjedhja gjithashtu vlerëson vetëm në mënyrë të drejtë të gjysmë-masa e. Kështu që shpejtësitë janë të mbyllur mirë, mprehtë Këmba e majtë duhet të ishte. Të mbajë një skuter maksimale, jashtë diskutimit për të përfunduar prapa, gaz! Dhe KTM Duke 690 2012 hapa pa kohë të vdekur, zbulimin pershpejtim jolineare pastaj.

Është e qartë: ky lajm Duke do të jetë gati për të shkuar në një datë në qendër të qytetit, por motori i saj gjysmë-gaz jep dëshirën për të marrë një të gjerë.

70 nags, një mono!

fikse në 130 km / h metër për pothuajse 5000 tr / min në 6, I le Ravel shiritin autostradës. Akselerator elektronike shkopinj dhe me ushtrimin, e cila nuk është gjithmonë rasti i rrudhë me tela, nganjëherë i lëvizshëm në fije të gazit. Mbrojtja është e pranueshme duke marrë parasysh filozofinë e Dukës, komoditetin e shalë duket firma të gjithë të njëjtë, por Duka 690 nuk është projektuar për të gëlltisë fazat e mëdha të vetë Yuck.

Well, kjo nuk do të humbasë një frymë! E "edukatorë" kalimit Gjermania do të ketë të gjithë kohën e lirë e të postoni goxha 193 km / h (për 187 realitete) me matesit e KTM dukë 690 2012. pa dyshim, në këtë shpejtësi, gjilpërë flirts me zonën e kuqe dhe vibracionet shkundur biçikletë me motor, i cili jep ndjenjën për të pështyj kuajt e saj si një duhanpirës të madhe makinën e tij prek me alarm clock, por performanca është atje.

më në përgjithësi, motori tregon një mbushje efektiv, një përgjigje ultra-të shpejtë për të trajtuar të anën e djathtë si shpesh në KTM dhe një sasi e konsiderueshme vibracioneve. pa dyshim, KTM Duke 690 Duke nuk lëkund si Höchberg d 'Enduro, por nuk mund të Okult quivering e tij në ritmin stabilizuar. In fact, për Voyages, një është fiksuar përfundimisht në intervale të qeta, 110/120 km / h nga mesatarja.

A shale i cili kufizon lëvizjen

Sa më shpejt që ju sulmojnë e rrugëve të vogla, banane është regjistruar menjëherë nën përkrenare tuaj. atje, vibracionet janë të zbresë në plan të dytë, sepse një më shumë i kushton vëmendje për shëndetin e motorit. Ajo përshpejton shpejt në mes 3000 tr / min dhe 4500 tr / min, rinovimi i energjisë është i dukshëm, atëherë, ndërprerë nga një zgavra të lehta para se të vendos përsëri nga më të bukur drejt zonën e kuqe, me një shpejtësi të bukur për këto pistoni vetme 102 mms në diametër.

The 70 Kuajt galop njoftoi pa rezervë, por, më shumë se pushteti i pastër, Ajo është fuqia pesha raporti që një masa pastaj. me 70 kuaj për 164 kg, KTM lë me forcë të kthehet, dhe i jep nganjëherë ndjenja që të nxirren nga kthesa si një kapacitet më të lartë kub.

Dhe në anën intuitive dhe lojtar i markës janë gjetur. KTM Duke 690 2012 është shumë e lehtë për të regjistrohen në kurbë, dhe lejon të lehtë të modifikuar një trajektore vlerësuar keq. Me nëse pak në masë të vjen, e kundërta do të ishte e mahnitshme, por kohezioni i përgjithshëm është se, në dritën e pezullime tepër fleksibile të cilat më pak dhe të përmbajë Transferet Mass një dhunshëm se brezat që shkuan.

Proportioning e frenave, Nga tani e tutje themelore, është gjithashtu kirurgjikale, por nuk është kryesisht ajo që të ketë argëtim dhe ata nuk janë Continental Conti SM i cili do të kufizojë nxehet: grip dhe të vënë në kënd progresive është me lëvizje.

Një pastaj pëlqen veten të rrokulliset shumë shpejt në rrugë të vogla, duke anashkaluar kurthet falë butësi. dhe pastaj, KTM Duke 690 i kërkon të gjithë të njëjtën gjë më pak për koncentrim se Super Duka 990, i cili me V2 tij, arritur shpejtësi të lartë ndërmjet dy kthesa. atje, ajo është më e menaxhueshme nga ana njerëzore. Finally, nuk është se kjo shalë në mënyrë të veçantë që të lënë në mëdyshje.

Tërhequr në shales e kalit, ajo duket të jetë konceptuar për të kontrolluar në linjë. pads saj anësore të bllokojë lëvizjet e basenit dhe një ka vështirësi në lëvizje. Ne ishim tre të njëjtin mendim për të mos kuptuar këtë zgjedhje.

vlerësim: Duke Demokratike

Pas disa ditë të shoqëruar nga lajmi Duka 690, një mat plotësisht punën e kryer dhe zgjedhjet e arsyes aplikuar nga KTM. Aesthetically në afërsi të një bruto 125 dukë, Lajme 690 është treguar më të qasshme për numrin e madh. Lartësia e shalë të mirë, ergonomi relaksuar, rreze të shkurtër kthese dhe pesha përmbante të mirë urban.

E saj një-cilindër, në mesin e më të fuqishme të prodhimit, është vënë me qytetin, si dhe të jetë e mundur, në dritën e një karakteri sportive pamohueshëm.

Dhe për këtë arsye KTM Duke 690 2012 vërtetë shfaqet në rrugë. Veçanërisht ato të vogla dhe që kthehet shumë, fusha e saj e preferuar e lojës. Më shumë me qëllim të përgjithshëm në kuadër të një hirit përdorimit vjetore edhe në praninë e një ABS shkëputje në gjendje, ajo nuk do të jetë shumë përshtatet me nisje në fundjavë në duet, për shkak të motorit të saj një cilindër i cili nuk është projektuar për mbledhjet e autostradës me zgjerimin, por ajo mund të më të luajnë ato urbane për shëtitje të dy që brezave të mëparshëm.


Sold 7,490 €, ajo është paraqitur më në fund në alternativë të dukshme e roadsters vogla sportive të tregut. Dhe edhe në qoftë se ajo është më pak e mirë e pajisur se anësore pjesë-ciklit brezat që shkuan e sidomos, ajo gjithmonë tregon kënaqësi dhe efektive në kontrollin dinamik, ajo është e mirë ajo që ka rëndësi për një KTM pasi të gjithë.

Postuar nga Rao Ashraf në korrik 7, 2012. Paraqitur sipas KTM. Ju mund të ndiqni çdo përgjigjet për këtë term nëpërmjet RSS 2.0. Ju mund të lërë një përgjigje ose ndjekëse për këtë term

artikuj interesante

Tagged si:

Artikuj të tjerë të kategorisë "KTM":

Përkthim
 Edit Translation
Our partners
Follow us
Contact us
Our contacts

dima911@gmail.com

I lindur në BRSS

423360519

Rreth kësaj faqe

Për të gjitha pyetjet në lidhje me reklamat, Ju lutemi të kontaktoni të listuara në këtë faqe interneti.


Motorcycles katalog me specifikimet, pictures, ratings, komente dhe discusssions rreth Motorcycles.