Moto Guzzi V7 Classic (2010) rishikim

20 Jun 2015 | autor: | Comments Off në Moto Guzzi V7 Classic (2010) rishikim
Moto Guzzi 1000S

fije: Moto Guzzi V7 Classic (2010) rishikim

Moto Guzzi V7 Classic (2010) rishikim

Braaaarp. Braaaarp. burrrr pop pop pop.

Kjo Moto Guzzi V7 Classic tingëllon bukur (dhe me zë të lartë) me mufflers bukur Neptuni instaluara.

Unë kam qenë me mirësjellje huazuar kjo bukuroshe 2010 V7 Classic 750 nga Mark në Scooterazzi ndërsa vajza ime e varfër e kuqe është duke u riparuar ende. Ajo është mjaft e një kontrast të Norge unë u huazuar para se.

E pra, ku mund të fillojë?

1970 takohet 2010 është mënyra më e mirë për të përshkruar V7.

styling klasik me disa të këqijat mod. Më shumë për këtë më vonë.

Shikoni në syze dhe kjo nuk është një rrahës Gixxer.

49hp? Është që të gjithë? Kush dreqin do të duan vetëm që shumë?

Edhe ju jeni të humbur pikë në qoftë se ju shikoni në syze dhe vetëm me motor bazuar në atë.

i sigurt 2011 GSX-R 600 është marrë 2 më hp dhe 2 më pak kgs (ndoshta) kështu që koha për të tregtisë në 2010 Modeli si ajo nuk është e mirë. Unë jam i habitur se si shumë njerëz mendojnë si kjo. kollë kollë, kur isha i ri kam përdorur të jetë si kjo .....

Por kjo nuk është ajo që Guzzi të jeni gati.


Ajo është mbi të gjitha duke fun brenda kufiri i shpejtësisë dhe shijuar udhëtim.

Well V7 dritë në 182kgs kështu me çift rrotullues kulmin në 3600rpm më të madhe të pushtetit është në mes të varg. Me këto tuba të lirë-frymëmarrje ajo merr së bashku mjaft bukur me një shënim shter për të vdekur për.

Fuqia vjen më në 2750rpm dhe është në të gjithë nga 7000rpm me jo shumë të pikës revving ai dërgoi atje. Ju ngasin atë në mes-varg dhe 5 ingranazhet janë të gjitha ajo ka nevojë. Nuk ka nevojë për 6.

Ajo ulet në 100 km / h në 4300rpm me fuqi të mirë parakalimit dhe nuk ka nevojë për ndryshimin e poshtë.

Pozicioni Riding është shumë e drejtë me shtylla një përpara pak më tej se unë jam i përdorur për. Got acclimatised mjaft shpejt pse.

Kontrollet hipur janë të pozicionuar mirë dhe instrumentet lehtë për të lexuar përveç cluttered kombinuara mph-km / h shifra në Speedo.

Seat është e sheshtë, por mjaft e vështirë.

Të gjitha në të gjitha shumë të 70-.

fizikisht, biçikletë është shumë e vogël për një 750, duket më shumë si një 250.

Ajo trajton mjaft e parashikueshme, por ka marrë pak jashtë forme qoftë shtyrë shumë e vështirë. ende, është shumë e fun për shkak të peshës së saj të lehta dhe të shënoj të mirë nga qoshet.

Frenat nuk janë shumë të këqija me të ndjehen mirë. Me rims thatë, një disk të dytë në pjesën e përparme do të jetë overkill.

Moto Guzzi 1000S

Vetëm për të parë në V7 ju mund të shihni "70 kudo nga dials kromit, vendi i drejtë, chrome rims spoked plus atë bukuroshe heron-kreu V-binjak motor me origjinën që të kthehemi në vitet '70 me V50.

pikë minus?

E pra kjo nuk është aq ekonomike sa kam menduar se do të ishte, mesatarisht 14-15km / l në udhëtimin tim deri në veri. Mind you, të nxitur dhe të hapur tuba ndryshuara mund të kontribuojnë në këtë. 17 tank litër është i përshtatshëm edhe pse.

Siç u përmend më parë, udhëtime të gjata janë duke shkuar për të dhënë një prapanicë lënduar pasi vendi është mjaft e vështirë.

Disa nga fund nuk është deri në standard të zakonshme Guzzi, p.sh. aliazh rrufe në qiell-copë mbi kapak tank rrethojnë ka njollosur pas vetëm 2000kms dhe një biçikletë që është 1 vjeçar, plus kryesore rrufe në qiell drejtues rrjedhin duket tepër Placemakers-ish.

Një qendër-qëndrim do të jetë i mirëpritur në një biçikletë si kjo. Asnjë justifikim për të mos pasur një të tillë.

Të gjitha pikat e vogla, sepse edhe pse unë tërësisht gëzuar kohën time në V7 Classic.

Nëse unë kam për të karakterizuar të gjitha të Guzzi e kam në pronësi / tejkalohen do të jetë si ky:-

Norge - një njeri i nderuar sofistikuar në të 60-të tij që ka shumë para dhe ka të gjitha MM-kundrat

Griso - një person në mes të 30-ave - shumë e stilit dhe ende shumë e marrë së dhe të shkojnë.

Bellagio - një djalë në 50-at, ka stil delikate, por është pak më ndryshe nga normal.

V11 Sport - në 40-at, do 70-rock muzikë dhe atë stil, por gjithashtu i pëlqen të partisë vështirë kur rasti lind.

V7 Classic - një 10 vjeçar boy - nuk ka marrë një shumë të pushtetit, por i pëlqen të luajë dhe nuk ka asgjë për të provuar - i pëlqen të vihet re.

Moto Guzzi 1000S
Moto Guzzi 1000S
Moto Guzzi 1000S

artikuj interesante

Tagged si:

Artikuj të tjerë të kategorisë "Moto Guzzi":

përkthim
 Edit Translation
partnerët tanë
Na ndiq
Na kontaktoni
Kontaktet tona

dima911@gmail.com

I lindur në BRSS

423360519

Rreth kësaj faqe

Për të gjitha pyetjet në lidhje me reklamat, Ju lutemi të kontaktoni të listuara në këtë faqe interneti.


Motorcycles katalog me specifikimet, pictures, ratings, komente dhe discusssions rreth Motorcycles.