i ndotur: Moto Guzzi Norway Mis Motor

20 Jun 2015 | autor: | Comments Off në i ndotur: Moto Guzzi Norway Mis Motor
Moto Guzzi Norge Sport Touring

i ndotur: Moto Guzzi Norge

Moto Guzzi Norge ka qenë në periferi të vetëdijes sime të bikes turne për disa kohë. Një nga modelet më të goditura në treg, ajo gjithashtu ndodh të jetë një nga më të mirë me çmim dhe më praktike - qoftë edhe një nga më të rëndë. Me një model të ri të lëshuar këtë vit të fundit, si pjesë e një përpjekje të pamëshirshëm për të vënë Moto Guzzi në rrjedhë, Norge është e pamundur që të injorojë edhe në tregun e mbushur me njerëz e sotëm turne.

Ashtu si shumë firma italiane me motor, Moto Guzzi është tepër krenar për trashëgiminë e, dhe Norge ka një të veçantë të veçantë. Ajo u emërua pas GT Norge, novator i kompanisë 1928 Model - vetë emëruar për airship që ishte i pari që fluturojnë mbi Polin e Veriut. 500cc GT Norge përfunduar një udhëtim provë 4000-milje nga HQ italiane e kompanisë për të Lapland Norvegjisë, në buzë brenda të Rrethit Polar të Veriut.

Kjo është lloj i udhëtim ne do të klasifikohet si një udhëtim epik ndër-kontinentale edhe sot, dhe ne 1928 ajo është dhënë edhe më shumë gjendjen e rrugëve. Kompania kishte një pikë për të provuar: rear të setup i tyre pezullimin swingarm - i pari në llojin e vet - ka punuar, dhe mund të mundësojnë udhëtimet e distanca më të mëdha se ishin ndryshe tolerueshme. Inxhinier Guiseppe Guzzi bërë udhëtimin në katër javë.

Kur Norge u riparaqiti në 2005, ajo doli me era-tuneli-projektuar peshqesh dhe një moderne motor V-twin dhe accoutrements, dhe ka përfunduar se i njëjti udhëtim. Deklarata e qëllimit ishte i qartë, edhe pse ajo nuk ishte pa probleme të saj. Raportet e një vend të pakëndshme, dridhje-lumtur Handlebars dhe një mbinxehje motor plot një deklaratë tjetër të ngurta.

The 2011-2012 Cikli release ka parë një model redesigned rëndë liruar, sportive një peshqesh të re, vend, shter, panniers, elektronike ekran rregullueshme dhe motor tetë-valve. Sipas raporteve të shtypit, deri në 80% e biçikletë është e re. Torque është nga 20% në modelin e vjetër, së bashku me një 7% rritja kuaj-fuqi.

Me fuqi të madhe vjen edhe rehati të madhe; suspensioni është plotësisht i rregullueshëm (dhe një fëmijë fortë) dhe nga të gjitha llogaritë e cilësisë së mirë, dhe selia e re ka korrigjohet çështjet e vjetër.

Përmirësimet janë shumë të nevojshme për një biçikletë në një treg të dominuar nga linja e vjetër të sportit-tourers. Është e qartë se Moto Guzzi janë angling për Norge për të shkuar në shputë-to-shputë me VFR1200 Honda, Sprint GT triumfit dhe praktike të gjitha-beisbolli tjera që dyfishtë bikes si kompetent turne. Norge sigurisht sportive peshën e një turist - në 257kg pa karburant, ajo është më e rëndë se shumica e konkurrentëve – por ajo gjithashtu mburret me një koleksion të mahnitshëm të aksesorëve.

Moto Guzzi Norge Sport Touring

Me një standard i vendosur bagazheve, mbërthen nxehtë, ABS dhe një Bluetooth-enabled Tom Tom GPS, mjaft e dhimbshme, duke kërkuar £ 11.549 çmimi tag nuk duket aq e keqe. Kjo e bën për një krahasim veçanërisht interesante me të lartë të teknologjisë dhe të lartë-Price R1200RT BMW. Edhe pse një 24kg plotë të lehta se Norge, BMW është gjithashtu një mijë paund më shumë – dhe kjo është pa mbërthen të nxehtë apo një GPS.

Me këtë tha, Unë nuk mund të ndihmojë ndjenjë dyshime serioze në lidhje me Norge AS një të vërtetë të gjithë-rounder. Pesha pabesueshme dhe pozita e re tapiceri - një kompromis ankth mes të lartë, kunjat sportiv dhe Handlebars i drejtë - do të thotë se në qoftë se endje përmes trafikut është jeta juaj e përditshme ka një mijë bikes të tjera që do të bëni jetën tuaj më të lehtë. Duke thënë se, në qoftë se ju keni forcën e sipërme krah për të trajtuar atë dhe nder turne, nyje minimale e ri Norge për argëtim dhe të performancës mund të japë udhëtimin tuaj gjatë gëzimin ekstra një Tourer racave të pastërta mund të dështojnë për të siguruar.

Mashtrim i fundit për të bërë më të madhe të atributeve të konsiderueshme të Norge është, of course, para - dhe ndoshta më shumë nga ajo se keni shqetësime në lidhje me amortizimin. The 2012 botim ka pësuar ndryshime të mëdha dhe të vogla, dhe të gjitha janë të rëndësishme dhe të shkojë një rrugë të gjatë drejt justifikuar "biçikletë të re" premium. Për të blerë një Norge vjetër do të jetë që të japë dorëheqjen veten për njohuritë e vazhdueshme që ju nuk jeni duke përjetuar biçikletë në të mirë të saj.

Kjo nuk mund të jetë një problem, of course, dhe në të vërtetë ju mund të gjeni modele mbi pesë vjet të vjetra për mes pesë dhe shtatë mijë paund. Edhe me mire, ata nuk kanë tendencë për sipërmarrje sipër 20,000 milje, me 10.000-të forta matësit një pamje e zakonshme. Por ata nuk do të jenë si mjaft spektakolare dhe të lëmuar, dhe ju do të duhet të buxhetit në intervale të shërbimit 6250-milje në çdo rast.

Norge i ri është një motor bindëse, dhe në të vërtetë një çuditërisht praktike. Në bazë të hulumtimeve vetëm, sa shumë unë rekomandoj ajo vjen poshtë në pjesë të madhe për të se sa ju dashuroj shanset tuaj për transportin atë rreth një U-ana e tij në mes të askund në gjysmë të rrugës të gjithë Evropën. Në qoftë se ajo kalon këtë provë, ajo mund të jetë vetëm një nga marrëveshjet më të mirë në tregun e madh turne sot.

Moto Guzzi Norge Sport Touring


artikuj interesante

Artikuj të tjerë të kategorisë "Moto Guzzi":

përkthim
 Edit Translation
partnerët tanë
Na ndiq
Na kontaktoni
Kontaktet tona

dima911@gmail.com

I lindur në BRSS

423360519

Rreth kësaj faqe

Për të gjitha pyetjet në lidhje me reklamat, Ju lutemi të kontaktoni të listuara në këtë faqe interneti.


Motorcycles katalog me specifikimet, pictures, ratings, komente dhe discusssions rreth Motorcycles.