Moto Giro Vintage Motoçikleta

20 Jun 2015 | autor: | Comments Off në Moto Giro Vintage Motoçikleta
Moto Morini 250 T

'66 Sears Gilera 106

Moto-Giro California është disa muaj larg, por kjo është koha e përkryer për të filluar planifikimin dhe unë kam një vend i madh për të filluar. A 1966 Gilera 106. Ajo i përshtatet të drejtë në rregullat dhe do të jetë e përkryer.

Kthehu në 1960 Sears Roebuck and Company shiten vetëm në lidhje me çdo gjë ... refridgerators, dyshekët, mjete, gjithëve 'përsëri në shkollë' rroba dhe po, motorcycles. Katalogu Sears ishte Bibla pakicë. Çfarë kec nuk ka shpenzuar tërë muajit nëntor kërkuar mbi seksionin lodër, baba në kërkim të mjeteve dhe mom kontrolluar nga të gjitha pajisjet e KENMORE?

Dhe aty ishin ata (weirdo është midis nesh) duke kërkuar në traktorë lëndinë dhe motoçikleta.

nga 1951 përmes diku rreth 1969, Sears shitur motorrë nga Puch, Vespa, dhe Gilera. importeve të lira që të përshtatshme publikun blerjen amerikan. Now, Unë e di unë kam shkruar para se amerikanët gjithmonë besonte se ishte më mirë të mëdha dhe të vogla bikes zhvendosje ishin në thelb të kuqe në kokë fëmijëve hap në botën e shitjes motor.

por, mendoni për këtë ... Honda CB350 është ende më i shitur motor i të gjitha kohërave.

gjë interesante këtu; pse Sears shitur bikes nga prodhues të ndryshëm evropianë nën markë Allstate, Gilera-së janë shitur nën simbol e 'Sears. Gilera 106 shitur mirë por ajo ishte modeli 124cc që në fakt shiten më mirë, por për disa arsye është shumë e rrallë në treg të përdorura?

Në thelb 106 u shikuar në si thjesht një biçikletë të vogël udhëtarëve. Një krah shtrihen 9HP dhe, një shpejtësi maksimale prej diku një paraqitje të shkurtër të vogël të 60 mph, kjo nuk është diçka që unë do të përpiqet hipur mbi një Kalifornisë Jugore Freeway, kjo nuk është edhe ligjore në shumicën e Interstates përdorimit. por, backroads Shteti ose rreth qytetit, mënyrë shumë fun.

Me një çmim të shitjes me pakicë në atë kohë të një rrafshim portofolin $385, kjo pak 106 Sears Gilera ishte një vlerë e madhe.

Kështu që, Kam gjetur këtë Sears vërtetë e bukur pak / Gilera 106 në ebay dhe kjo duket si një marrëveshje të vërtetë të mirë, nëse ju jeni duke kërkuar për një biçikletë të vogël që ka nevojë për pak punë. Shpallja ebay thotë se ka vetëm 604 milje, por në qoftë se ju shikoni në Odo me të vërtetë ka 6043 milje, kështu ... ju mund të kenë nevojë për të bërë një shërbim të vogël në biçikletë. Pjesët nuk janë të gjitha që vështirë për të gjetur, nuk është një burim i madh në "Sears Motorcycleclub 'grupeve Yahoo.

Gjej shënjat tank, e një bazë "të shkojnë nëpër 'e biçikletë dhe ju jeni gati për të shkuar. Por ...

... I tha si në fillim të kësaj historie të vogël, Kjo Gilera është e përkryer për Moto Giro Kaliforni. Rides nëpër fshat veriore dhe qendrore të Kalifornisë me si entuziastësh mendje moto, lexuar Crazies, është mënyrë shumë e bukur. Kjo është një motor që do të ju vë në një klub shumë të veçantë të riders.

Një klub i riders që duan motoçikletat që kanë një grimë e një historie.

Kështu që, këtu është historia e kësaj një. Një grua e re e bleu këtë Gilera vogël, ajo është një kalorës rishtar dhe thjesht vendosi se nuk ishte për të. Humbja e saj është fitimi juaj.

Moto Morini 250 T

Në tërësi, nëse ju jeni në Bikes të vogla që janë vrapues tani, dhe çmime të arsyeshme ... e quajnë këtë grua. Dhe se të marrë veten të gatshme të MotoGiro ... Italinë apo Kaliforni. Unë do të shoh se jeni në California Giro vitit të ardhshëm në Benelli tim..

Klikoni mbi pics më poshtë për më shumë informacion dhe një numër kontakti. Kjo është një biçikletë të vërtetë i zoti pak në atë që ndjej është një çmim i madh.

'66 Sears Gilera 106

'56 Gilera 150 Sport

Disa vjet më parë kam mësuar në lidhje me Giro Moto në Itali, kjo është një udhëtim që është e drejtë deri rrugicë e mia. Por ... unë nuk kanë një motor që kualifikohet. Të ngasin Moto Giro në frymën e plotë të ngjarjes ju duhet të pilot një motor që është më pak se 175cc-së dhe të ndërtuar para 1958 ... hmmm, vështirë për të gjetur në buxhetin tim.

sot, cruising përmes eBay kam gjetur një Gilera shumë të ftohtë pak që do të jetë e përkryer për të gjithë që duan të ngasin një motoçikletë të vogël klasik zhvendosje. Është një 1956 Gilera 150 Sport. Biçikletë ka qenë i ulur për një kohë, ka 12,000 milje në orën, ajo ka drejtuar dhe shkon mjaft mirë në bazë të pronarit. motor pak 150cc vë një 8HP tronditëse kështu që nuk kthesë mbyt shumë e vështirë, ose ju jeni do të gjeni veten duke fluturuar në një qoshe një shumë të shpejtë që ju të kërkuar për ....

Kjo është një biçikletë të vjetër dhe kjo duket se është mosha, e cila nuk është domosdoshmërisht një gjë e keqe. Mendoni klasik italian, në kërkim të madhe për të është mosha, Sophia Loren ... është kjo Gilera vogël që mirë në kërkim? jo, por ne jemi duke marrë atje. Ajo duket të jetë një vlerë e mirë dhe do të ishte një biçikletë e madhe për mbledhjen e askujt, por më shumë argëtim hipur atë në vendtakim tuaj të preferuar motor, ku ai me siguri do të tërheqë një grup të mirë të admiruesve.

Klikoni mbi pics më poshtë për më shumë informacion dhe ndoshta formën tuaj hyrja në Moto Giro.

Moto Morini 250 T
Moto Morini 250 T
Moto Morini 250 T


artikuj interesante

Tagged si:

Artikuj të tjerë të kategorisë "Moto Morini":

përkthim
 Edit Translation
partnerët tanë
Na ndiq
Na kontaktoni
Kontaktet tona

dima911@gmail.com

I lindur në BRSS

423360519

About this site

For all questions about advertising, please contact listed on the site.


Motorcycles katalog me specifikimet, pictures, ratings, komente dhe discusssions rreth Motorcycles.