Moto Morini Kanguro dhe Dart – Classic Roadtest Motor – RealClassic.co.uk

20 qershor 2015 | Author: | Comments Off on Moto Morini Kanguro dhe Dart – Classic Roadtest Motor – RealClassic.co.uk


Moto Morini Kanguro dhe Dart

Shumica e njerëzve priren për të shëndoshet për një nga të njohur modele Morini sport ose Strada. Por në skajet e kundërta të shkallës ju do të gjeni Dart super-të lëmuar dhe rufty-rritet tufa-tufa Kanguro. Pra, si e bëri Ken Philp vjen të vet dy?

Për herë të parë pashë një Kanguro në Gjykatën Earls në 1982, dhe ishte i impresionuar si ajo ishte një off-rrugë V-twin. Unë kisha një problem mjekësor në 1984, kështu mori shpëtoj disa bikes dhe bleva këtë një të tillë, Kanguro parë që NLM kishte në dyqan.

Ajo thjesht do mbajtur sa herë që kam kërkuar atë për të! Ajo më dha një shumë kënaqësi jashtë rrugës, në dritën e peshës së saj, dhe unë jam një Shortie – 5'5. Unë vetëm mori shpëtoj prej tij në 2003 sepse unë vetëm 15% Kapaciteti i mushkërive tani.

Unë nuk mund të thonë se ka pasur ndonjë gjë që unë nuk e pëlqen në lidhje me të. I përdorur atë për enduros, gjurmët-hipur, Weston Beach Race, gjykimet distancave të gjata, dhe kështu me radhë, dhe një herë e mbuluar 720 milje në 20 orë në një ngjarje të KSM.

Në total I mbuluar rreth 16,000 milje. Nuk ka pasur probleme reale, vetëm ata që ishin faji im!

Çdokush blerë një Kanguro duhet të mbajnë të qartë të parë të X-modele. X1 dhe X2 kanë korniza tuba, dhe X çara kornizë në pikën e duhur këmbe. X1 ka përforcimin ka.

Headlamp është vetëm dritë AC drejtpërdrejtë, kështu që prodhimi ndryshon me shpejtësi motor. Është gjithashtu një sistem ndriçimi 6-volt, me një bateri shumë të vogël!

Kështu që, që ka në pronësi Kanguro nga re, Unë me të vërtetë ishte shumë i impresionuar me motor. Pastaj pashë një foto të një shigjetë të ri në shtyp, dhe nuk ishte shumë i impresionuar – deri sa unë pashë një ngushtë-up në Gjykatën Earls Show në 1998. I drooled pozitivisht!

Moto Morini 350 Kanguro
Moto Morini 350 Kanguro

Kështu që unë pashë NLM shpaketoj një të parë që kishin nga Harglo, dhe blerë atë menjëherë.

Kjo është një qershor 1990-regjistruar Moto Morini Dart, kështu që tani është pothuajse 16 vjeç. Ajo ka 54,000km mbi të dhe është ende në gjendje shumë të mirë. Ajo kishte një mods pak, bërë të gjitha nga unë – si gearchange duhur këmbë / frenave majtë këmbë, një rregulluesi Honda NTV650 hidraulike në monoshock pasme MARZOCCHI, aliazh tank, dhe raisers timon.

Unë gjithashtu i pajisur me një filtër ajri KN, me ndryshime të përshtatshme jet, dhe Y-copë në shkarkimit në vend të dhomës paarritshëm zgjerimit, dhe një shter Micron mund off një Ducati 750SS. Ky i fundit është bërë pjesërisht për të reduktuar peshën, pjesërisht për ta bërë atë të tingëllojë si një të duhur V-binjak! Është gjithashtu kishte ndarësit shtesë dërgoi në mbi burimet e brendshme pirun.

Pa dyshim, karakteristikat e tij më të mira janë të duket e saj, dhe performanca. Shigjetë nuk është veçanërisht e shpejtë (Unë kam parë një max e 101.1mph në Speedo dixhital tim ciklit – e cila është shumë e saktë, meqe ra fjala), por trajtimi është madhështor! Është gjithashtu ekonomik dhe i ka dhënë 64mpg gjatë jetës së tij (Unë kam një rekord të të gjitha karburantit të përdorur nga të reja).

Është e rehatshme për një Shortie, dhe kjo na është marrë në një çift të Kontinental turne dy-up.

Moto Morini 350 Kanguro
Moto Morini 350 Kanguro

artikuj interesante

Artikuj të tjerë të kategorisë "Moto Morini":

përkthim
 Edit Translation
partnerët tanë
Na ndiq
Na kontaktoni
Kontaktet tona

dima911@gmail.com

Born in the USSR

423360519

About this site

For all questions about advertising, please contact listed on the site.


Motorcycles katalog me specifikimet, pictures, ratings, komente dhe discusssions rreth Motorcycles.