Moto Morini Scrambler 1200 Shiko parë – Motor USA

5 Jun 2015 | autor: | Comments Off në Moto Morini Scrambler 1200 Shiko parë – Motor USA
Moto Morini 3 1/2 Touring

Moto Morini Scrambler 1200 Shiko parë

Moto Morini looks to the 1960s to revive the vintage dirt bike styling with all the technology of today in the Scrambler 1200.

Projektuar nga Marabese të "ndjell ditët lavdia e bikes dirt mëdha e kapaciteteve të 1960,"I ri Moto Morini 1200cc Scrambler tani ka një të bardhë të ftohtë akull dhe skemës së ngjyrave të kuqe, plus një gamë të aksesorëve styling për ata që duan të dal edhe më tej nga turma.

Ashtu si shumë prodhues të tjerë, Moto Morini realizon ajo mund të marrë disa fitim nga pjesë doganore si makinë kryesore. Pra, për ata për të cilët një lartë-mali silenciator twin-tapered, një dritë e madhe e rrumbullaktë kurorëzuar nga një peshqesh mini, dhe 19 front/17 rear wheels shod with Michelin Anakee2 hybrid tires is not enough, they can add factory fit items to make it appear even more purposeful and protect it off-road.

These include black steel grills to protect the front headlight and an alloy skid plate that covers the exhaust down pipe. veç, for the really authentic competition/adventure look, is a plastic race number holder.

While this is already with us, insiders suggest that the Supermoto version of the Granpasso enduro could break cover at the Milan show, having been seen testing recently.

Keep checking Motorcycle USA for the full details to come.

Moto Morini Scrambler 1200 Specifikimet teknike

motor: Moto Morini – Bialbero CorsaCorta, 2 cyl, 87° V longitudinal, 4 goditje

ftohës: Liquid ftohur

Sistemi koha: Double overhead camshaft


Valves per cylinder: 4

Kalibër x goditje: 107 x 66 mm / 4,21 x 2,59 inç

zhvendosje: 1187 cc

raporti compression: 12.5:1

pushtet: 117 HP @ 8500 rpm

çift ​​rrotullues: 75.22 ft/lbs @ 6700 rpm

Sistemi i karburantit: Marelli indirect electronic injection with 54 mm / 2,12 inch Ø throttle body

ndezje: I.A.W. elektronik

fillimi: elektrik

Gearbox: 6 speed With constant mesh spur gears

makinë Primar: Spur ingranazhet 55:31

final makinë: Zinxhir 17/40

shter: skapamento, 3-way catalytic converter with oxygen sensor

kornizë: Verlicchi high-strength steel tube trellis frame

wheelbase: 1500 mm / 59,05 inç

Headstock rake: 26.5°

grabujë: 120 mm / 4,72 inç

pezullimi Front: Marzocchi upside-down fork with 50 mm / 1,96 inch Ø legs

udhëtimit Front wheel: 155 mm / 6,10 inç

Swing arm: With large section, made of hydroformed aluminum

pezullimi rear: Single lateral shock absorber with fully adjustable piggy back tank

udhëtimit Rear wheel: 190 mm / 7,48 inç

frenave Front: Brembo 298 mm / 11,73 inch double disc with 2 – piston callipers

Moto Morini 3 1/2 Touring

frenave rear: Brembo 250 mm / 9,84 inch single disc with 2-piston calliper

Front tire: 110/80 R19 Tubeless

Rear tire: 150/70 R17 Tubeless

Rims: Excel spoke rims with aluminium channel

Front rim size: MT 2.50 x 19”

Rear rim size: MT 4.25 x 17”

Total length: 2180 mm / 85,82 inç

Max. gjerësi: 865 mm / 34,05 inç (excluding rear-view mirrors)

lartësi vend: 840 mm / 33,07 inç

më. height from ground: 162 mm / 6,37 inç

peshës së thatë . 198 kg / 440 lbs

Moto Morini indicates the weight of the motorcycle complete with battery, cooling liquid, engine oil and without fuel

kapacitet

Tank capacity: 21 litra / 5.54 gal SHBA

Reserve capacity: 4.5 litra / 1.2 gal SHBA

Instrument panel: Electronic/analogical rev counter and speedometer with multifunctional LCD display Versions

Colors: Black/white with black frame, White/red with black frame

garanci: 3 vjet

Moto Morini 3 1/2 Touring
Moto Morini 3 1/2 Touring

artikuj interesante

Artikuj të tjerë të kategorisë "Moto Morini":

përkthim
 Edit Translation
partnerët tanë
Na ndiq
Na kontaktoni
Kontaktet tona

dima911@gmail.com

I lindur në BRSS

423360519

About this site

For all questions about advertising, please contact listed on the site.


Motorcycles katalog me specifikimet, pictures, ratings, komente dhe discusssions rreth Motorcycles.