2013 Suzuki Burgman 400 Top Motoçikleta reja

20 qershor 2015 | autor: | Comments Off në 2013 Suzuki Burgman 400 Top Motoçikleta reja
Suzuki Burgman Fuell Cell Concept

2013 Suzuki Burgman 400

Moderne dhe ekskluzive, Suzuki Burgman i ri 400, një karrem për ata që përveç rehati superiore dhe driveability janë në kërkim për një skuter që do të kthejnë kokat, dhe çmimi nuk është një problem i ...

Përveç lëvizshmëri në rritje kundrejt makinave në qytet, Scooters mëdha si Suzuki Burgman 400 fituar betejën në rrugë të hapura dhe autostrada deri. Burgman paraqitur për herë të parë në publik në Gjermani 1998th që e bën një kuptim, sepse "Burgman" në gjermanisht do të thotë "njeri urban". Pas disa redesign gjatë viteve, Burgman 400 ka ardhur modernizuar dhe zbukuruar më tej 2007. vit.

Dallimi kryesor në lidhje me modelin e mëparshëm janë rritur compression, dhe kështu fuqia maksimale që i jep këtë të vetme-cilindër me ujë ftohur motor.

Wheelbase tani është pak më e gjatë, dhe hapja gji ajrit në grilë dukshëm më i lartë. Me dizajn të ri Suzuki Burgman tani duket shumë e duhur, dhe më i këndshëm. Dy ndriçues të mëdhenj me sinjale të integruara ana e tij janë shpërndarë horizontalisht në të gjithë grilë e përparme dhe pak duket si një buzëqeshje të madhe.

Duke parë në hapësirën totale bagazhit të Burgman 400, ne mbetemi të impresionuar nga madhësia e hapësirës vetëm nën vend dhe të shumta compartments magazinimit. Një në çdo anë të Wich rrota mund të strehojë dorashka, dokumente dhe telefonin celular, dhe një tjetër e madhe nën timon ku artikujt e sheshtë si një videokamera apo një aparat fotografik që mund edhe të jetë i ngarkuar me anë të portit 12V.

Hapësira me ndenjësen, kapacitet 62 litra, qetë të përshtaten dy përkrenare të plotë-fytyrë, dhe dy anë pak e fshehur compartments mjete dhe sende të tjera të vogla. Të mëdha dhe ergonomik vend rregullueshme është në pjesën e prapme më të ulët për të siguruar mbështetje pavarësisht nga gjatësia dhe pozitën e këmbët e shoferit.

Paneli instrument duket shumë si në një makinë më të shtrenjtë, me fjale te tjera, i madh. Përveç shpejtësisë analog ekran, rpm, karburantit dhe ftohës kushtet në mes të pjatë, ka një LCD. Ajo tregon distancën udhëtuar, Konsumi aktual dhe mesatar të karburantit, temperatura e jashtme, etj.

Njëcilindërsh, ujë ftohur, katër-stroke kapacitet DOHC motorit 399.6 cc jep 25 kW / 34 kuaj te 7500 / min. Ajo ka një injeksion të avancuar elektronik të karburantit që lejon ndezjen lehtë në çdo temperaturë jashtme, më mirë përgjigje për gazin me konsumin më të ulët të karburantit dhe emisionet. Suzuki Burgman 400 përshpejtohet pak lazy, por kur fije gjilpërë 40 km / h dhe motori arrin një shpejtësi prej rreth 5250 / min dhe fillon për të tërhequr me forcë deri 140 km / h dhe pastaj vazhdon rrudhë deri 160 km / orë.

Pirun përparme hidraulike është një rrotë 14 inç, Gomat masë 120/80, dhe për kujdesin e dy frenat disk diametër 260 mm. i pasëm, Swingarm me dy amortizatorë rregullueshme shokut hidraulike, gomë 150/70-13 dhe diametër një disk 210 mm.

Kushtet në mbërritje kërko:

Burgman 400 akuzuar 12v

Burgman 400 krahasim

scooters Burgman 650

Kërkesat Maint për 2013 Burgman 400

Burgman suzuki 400 2014 ngarkuar 12v


artikuj interesante

Artikuj të tjerë të kategorisë "Suzuki":

përkthim
 Edit Translation
partnerët tanë
Na ndiq
Na kontaktoni
Kontaktet tona

dima911@gmail.com

I lindur në BRSS

423360519

Rreth kësaj faqe

Për të gjitha pyetjet në lidhje me reklamat, Ju lutemi të kontaktoni të listuara në këtë faqe interneti.


Motorcycles katalog me specifikimet, pictures, ratings, komente dhe discusssions rreth Motorcycles.