Classic çeliku GP-së #63: 2005 Suzuki RM250 PulpMX

19 Jun 2015 | autor: | Comments Off në Classic çeliku GP-së #63: 2005 Suzuki RM250 PulpMX
Suzuki AN 250 S

sondazh

Nëse ju shikoni lart fjalën "dy-stroke" në një fjalor, kjo është makinë ju duhet të shikoni. The 2005 RM250 këput në vëmendjen në prekjen më të vogël të mbyt dhe grabitur nëpërmjet powerband me shpejtësi të prish. Ajo ishte antiteza e saktë e valës së re të thumpers marrë përsipër sport.

Mbreti i zing. Pas dekadave të luajtur violinë e dytë në lotari energjisë, Suzuki më në fund goditi vend i ëmbël në 2005. Mulli 249cc barked nga kthesë e parë e mbyt dhe mbahen në duke tërhequr deri lopë u kthye në shtëpi.

Ajo ishte e shpejtë revving dhe më pak të qetë se Yamaha elektrike, por po aq efektive në rrugën e duhur.

në fund 2004, Suzuki tërhoqi grusht shteti të shekullit duke snagging Ricky Carmichael larg nga Honda. Amazingly, pas dhënë pesë tituj në tre vjet (i vetmi që ai nuk fitoi, ishte ai ai u tërhoq nga për shkak të lëndimit), Honda nuk pranoi për të ri-nënshkruar cjapit dhe Suzuki ishte më shumë se i lumtur për të rrëmbyer deri kalorës winningest në historinë e AMA-s. Në 2005, RC do të shpërblejë Suzuki me titullin e saj të parë në Supercross 24 vjet.

Gjatë kësaj periudhe të dominimit blu, Suzuki u gdhendje ngrohtë e vet të veçantë si Mbreti i zing. Ndryshe nga YZ, e cila u zhvillua (guxoj të them se) gati si një katër-stroke, RM ishte e gjitha në lidhje me të goditur rëndë dhe qarkullim të shpejtë. Ajo ishte gjallë, shpejtë dhe shpërthyese. Kjo fuqi ishte e përkryer për Supercross dhe ndërsa jo aq e lehtë për t'u përdorur si YZ, shumë konkurrues. Ku RM ra shkurtër e YZ kryesor klasës, ishte në gjerësinë e fuqisë së saj.

Pas të ulët të saj shpërthyese në mes hit, RM kërkoi një tjetër ndryshim, ndërsa YZ mund të jetë shtrirë në kthesën e ardhshme. Nëse Suzuki ishin duke shkuar për të çarë larg titullin e klasës kampion, ata do të duhet të reinvent një-dimensionale centralin elektrik.

Suzuki AN 250 S

Ky është një mallkim e mirë motor në kërkim. Per mendimin tim, çdo Factory RM i këtij stili të trupit ka qenë një shikues. Nga bikes Sobe në vitet Makita, Punimet RM-së ishin në pikë në fillim të viteve 2000.

Tronditja në '05 RM ishte po aq e ëmbël si forks, dhe kreu dhe supet në krye të klasës. Normat Pranvera ishin vend më për përdorim Motocross dhe në ballpark për këdo të shkurtër të një pro AMA. Njësia Showa gjurmuar drejt në përafërt, qarkulloi pse uh dhe kërkoi hit i madh.

Ajo kurrë nuk filloi, hopped dhe mori kalorës në befasi. Kjo ishte një zgjidhet shumë mirë jashtë fund e pasme.

Është me vend që ndoshta më e "dy-stroke" 250 bërë ndonjëherë do të jetë e fundit për të fituar ndonjëherë një titull të madh amerikan SX / MX. '05 RM mishëruar çdo gjë që e bëri dy-goditje e bukur dhe distiluar atë poshtë për një kombinim perfekt të fun dhe i tërbuar. Ajo ishte më e shpejtë e shpejtë dhe më të mprehta e të mprehtë.

Është bërë hipur argëtim dhe duke fituar lehtë; ajo që më shumë ju mund të kërkoni nga një makinë Motocross?

Suzuki AN 250 S
Suzuki AN 250 S
Suzuki AN 250 S
Suzuki AN 250 S


artikuj interesante

Tagged si:

Artikuj të tjerë të kategorisë "Suzuki":

përkthim
 Edit Translation
partnerët tanë
Na ndiq
Na kontaktoni
Kontaktet tona

dima911@gmail.com

I lindur në BRSS

423360519

About this site

For all questions about advertising, please contact listed on the site.


Motorcycles katalog me specifikimet, pictures, ratings, komente dhe discusssions rreth Motorcycles.