2009 Aprilia Mana 850 GT Rishikimi – Ultimate Motoçiklizëm

Rubric: Aprilia | 19 Jun 2015 | Comments Off në 2009 Aprilia Mana 850 GT Rishikimi – Ultimate Motoçiklizëm
2009 Aprilia Mana 850 GT Review – Ultimate MotorCycling

2009 Aprilia Mana 850 GT | rishikim çfarë 850 GT Rishikimi Viti 2009 duket të jetë viti kur elektrike mund të merrni një zbulim të madh në ndërgjegjen tonë për të ardhmen në motoçiklizmit dhe unë mendoj se Aprilia Mana 850 GT mund të jetë motor për të na sjellë në një epokë të re në mënyrë të qetë. Piaggio, pronarët e Aprilia, meriton famë për duke u përpjekur të çojë rrugën në shumë fusha të reja në botë me dy rrota. Piaggio është duke bërë Scooters inovative tre rrota (MP3) dhe motoēikletat kapacitet të madh me transmetimit automatike (mana) rrjedhë, dhe ka hibride serioze në rrugën e saj shumë. Kur vjen puna deri në praktike vdekur-lehtë dhe zgjidhje të zgjuar, Aprilia Mana 850 GT është e drejtë deri ...

Read full article »

Aprilia NA 850 çfarë

Rubric: Aprilia | 18 Jun 2015 | Comments Off në Aprilia NA 850 çfarë
The Aprilia NA 850 Mana

Aprilia NA 850 Mana Në vijim është nga Aprilia Mbretërinë e Bashkuar dhe është menduar si një pararendës i një rishikimi LB. Prezantimi Nuk ka një Aprilia qenë aq inovative, as kishte një teknologji kaq të avancuar. Aprilia kanë dalë me një "mënyrë të re për të marrë në lidhje me biçikletë’ që do të jetë pushtues rrugët e botës gjatë. Me sajë të sistemit të tyre të avancuar elektronik të menaxhimit të Transmisionit, Aprilia NA gjitha të reja 850 Mana garanton një udhëtim relaksues me argëtim maksimal dhe efikas. Edhe njehere, Aprilia udhëheq rrugën, duke lënë konkurrentët e saj për të ndjekur në prag të saj. Aprilia NA 850 ushers Mana në një mënyrë të re për të marrë rreth në dy rrota. Praktike kur është e nevojshme, sportiv kur të doni, pastaj nje 850 çfarë ...

Read full article »

Aprilia Mana 850GT Rishikimi Scooter Lajme dhe Shqyrtime Scootersales

Rubric: Aprilia | 16 Jun 2015 | Comments Off në Aprilia Mana 850GT Rishikimi Scooter Lajme dhe Shqyrtime Scootersales
Aprilia Mana 850GT Review Scooter News and Reviews Scootersales

Aprilia Mana 850GT Rishikimi Aprilia kanë marrë më të mirë të të dy botëve në konsideratë kur në zhvillim Mana 850GT. Kjo ato të bëra me kalorës në mendje. Prezantimi Aprilia Mana gjithmonë ka pasur disa vështirësi duke u kuptuar. A është kjo një motor, një skuter, një përzierje e të dyja, konfuzion nganjëherë mund të bëhet qendra e neglizhencës. Mana ka luftuar gjithmonë për të përshtaten me turmën motor, për origjinën e tij automatike nuk rri mirë. Na skuter riders kuptojnë automatics, ne fakt duan komoditetin, lehtësia dhe kontrollin që vjen me të. Pra, si e bën këtë versioni i fundit i Mana kapërcej në jetën e përditshme, mund të kënaqë të dyja palët? Ne gjeni. specifikimet ...

Read full article »

Aprilia Mana 850, BMW F800S dhe Ducati përbindësh 696 – WSJ.com

Rubric: Aprilia | 13 Jun 2015 | Comments Off në Aprilia Mana 850, BMW F800S dhe Ducati përbindësh 696 – WSJ.com
Aprilia Mana 850, BMW F800S and Ducati Monster 696 – WSJ.com

Ruaje në përditësuar tetor. 3, 2008 11:59 ores. ET Njerëzit thonë se pjesa më e vështirë për të hyrë në motoçiklizmit po kalon testin rrugor. Por duke zgjedhur një biçikletë e parë mund të jetë po aq e frikshme. Ne realitet, shumica e riders të dëshironi të filloni me një biçikletë shkëlqen ri që do të lë përshtypje miqtë e tyre. Ajo ka për të dalë jashtë në mesin e të tjera dy-wheelers në garazh parking kompani apo jashtë kafene lokale. Ata injorojnë potencialin për të tip mbi, ndërsa fumbling me ingranazhet në një semafor dhe zeroja që shkëlqen bojë në asfalt. Për këto optimistët, Unë vetëm testuar tri motoēikletat hyrje të nivelit që duhet të bëjë atë për listat e tyre tregtare: Aprilia Mana 850, BMW F800S dhe Ducati përbindësh 696. këto ...

Read full article »

Shpejtë dhe të shpejtë: udhëtarëve speciale: The 2008 Aprilia Mana 850

Rubric: Aprilia | 12 Jun 2015 | Comments Off në Shpejtë dhe të shpejtë: udhëtarëve speciale: The 2008 Aprilia Mana 850
Faster and Faster: Commuter Special: The 2008 Aprilia Mana 850

udhëtarëve speciale: The 2008 Aprilia Mana 850 The 2008 Aprilia Mana 850. styling bukur, shasi kompetent dhe pezullimin, 76bhp v-binjak, gearbox automatik. Çfarë më shumë ju mund të kërkoni për? mana 850, e cila u shfaq së pari në nivel 2006 EICMA në Milano, tani së shpejti do të jetë në dispozicion në dyqanet Aprilia gjithë botën. Ndërkohë që duket të jetë një vend modern, zgjuar motor looking dhe kompetent në përgjithësi, mana 850 kartën e quajtur është transmetimi i saj i kontrolluar elektronikisht 'Sportgear' automatike. Biçikletë nuk ka një levë tufë - gearbox ose mund të lihet në mënyrë plotësisht automatike 'Autodrive', ose kalorës mund të zgjedhin për të zhvendoset ingranazhet dorë, duke përdorur clutchless, Mënyra vazhdues ndryshim. ...

Read full article »

2009 Aprilia Mana 850 Automatic Transmission Rishikimi Motor – Një rishikim…

Rubric: Aprilia | 11 Jun 2015 | Comments Off në 2009 Aprilia Mana 850 Automatic Transmission Rishikimi Motor – Një rishikim…
2009 Aprilia Mana 850 Automatic Transmission Motorcycle Review – A Review…

Një turpshëm Automatic Transmission Motor në Veshje Ujkut Ashtu si Shiver Aprilia apo super agresive-vetëquajtur Ducati Streetfighter. the 2009 Aprilia Mana 850 ($9,899) është një biçikletë të zhveshur që varet bit e saj mekanike në të hapur. Por ndryshe nga këto bikes, mana ka një funksion ju do të gjeni në një skuter: një transmetimit automatik. Te mirat $9,899 Aprilia Mana 850 ushqehet nga një karburant-injektuar, likuid ftohur, 839 cc motor V-twin që prodhon 76 kuaj-fuqi dhe 8,000 rpm, kurs gazrat përmes një sistemi dy-në-një çelik shter. Gearbox plotësisht automatike është një CVT (transmetimit të vazhdueshme ndryshueshme) që mund të parandalohet në mënyrë manuale. ...

Read full article »

Aprilia Mana 850 Random Blog North Carolina Motor hipur mbi një…

Rubric: Aprilia | 1 Jun 2015 | Comments Off në Aprilia Mana 850 Random Blog North Carolina Motor hipur mbi një…
Aprilia Mana 850 Random Blog North Carolina Motorcycle Riding on an…

Aprilia Mana 850 Blog Random North Carolina Riding motor në një Mana Aprilia 850 Sliders - Mbrojtja Crash Mirë, Unë do të jetë i pari që pranoj, Ky post nuk duhet të jetë e nevojshme, por në qoftë se ju keni lexuar postimet e mia të tjera, ju do të shihni se pse kjo është duke u shtuar në blog. Rruga e hapur. Era. Liria. arratisjen. Rritja e fuqisë që vjen nga motori, transferimin nga rruga e drejtë nëpër trupin tuaj. Pamja. energjia. Rinovimi i një shpirt rinor. Këto dhe mijëra arsye të tjera janë përmendur shpesh, menduar dhe jetuar për ata që zotërojnë dhe motoēikletat udhëtim. Bluarjen e metalike dhe plastike kundër asfalt. Jo aq shumë. mundësisht kurrë. ...

Read full article »

2010 Aprilia Mana 850 / GT ABS motor shqyrtim @ Top Speed

Rubric: Aprilia | 31 May 2015 | Comments Off në 2010 Aprilia Mana 850 / GT ABS motor shqyrtim @ Top Speed
2010 Aprilia Mana 850 / GT ABS motorcycle review @ Top Speed

specifikimet: Prezantimi motorcycles zhveshur janë të njohur si të gjithanshëm dhe user-friendly, cilësitë që kthehet commuters i vërtetë fun nga këto gjëra, e cila gjithmonë duket për të gjetur lehtësisht vendin e tyre në treg. Me 2010 çfarë 850 GT ABS, Aprilia shton aftësitë turne në krye të asaj që ende është trupi dhe shpirti i origjinalit, biçikletë inovative zhveshur. Biçikletë të re është mundësuar nga një pandryshuar 839,3cc 90-shkallë motor V-binjak (euro 3 homologuar) dhe vlerat e 76hp dhe 73Nm me përdorimin e transmetimit Sportgear. Transmetimit inteligjent është një karakteristikë Mana dhe ofron dy mënyra të hipur: Sekuencial dhe Autodrive. E para i lejon kalorës për të vendosur se kur për të ndryshuar ingranazhet ...

Read full article »

2009 Aprilia Mana 850

Rubric: Aprilia | 27 May 2015 | Comments Off në 2009 Aprilia Mana 850
2009 Aprilia Mana 850

Klikoni foton e mësipërme për video Tani unë kam qenë hipur motoēikletat për një kohë të gjatë për të dini se kur unë shoh një biçikletë nuk ka një levë tufë zakonisht diçka e shkuar tmerrësisht në rrugë të gabuar. Me sa duket Departamenti RD Aprilia kanë provuar më të gabuar, si ata kanë prodhuar tashmë një biçikletë që është aq e lehtë për të hipur si një skuter të madhe, por edhe i zhdërvjellët dhe sportiv të mjaftueshme për të klasifikohet si një motor. Aprilia u themelua në 1962 (tani pjesë e Grupit Piaggio në dhjetor 2004) dhe kompania harton dhe prodhon të gjitha llojet e motoçikletave në Noale Itali, me uzinat e prodhimit në Scorzè. Gjatë viteve Aprilia ka treguar nivelet e veta teknike në motoēikletat inxhinierike që kanë fituar shumë ...

Read full article »

Aprilia Mana 850 – CycleChaos

Rubric: Aprilia | 18 May 2015 | Comments Off në Aprilia Mana 850 – CycleChaos
Aprilia Mana 850 – CycleChaos

Aprilia Mana 850 Me hartimin e saj të veçantë dhe të pagabueshme italiane, the 850 Mana është unik në mesin e motoçikletave. transmetimi i saj Sportgear revolucionar është në mënyrë elektronike i kontrolluar për të dhënë kënaqësi të pakrahasueshëm hipur. No motor të zakonshëm, the 850 Mana është e destinuar të ndryshojë zakonet Riding të bikers në të gjithë botën. Mana merr gjithë stresin nga motoçiklizmit duke injektuar më shumë kënaqësi dhe më shumë argëtim në të hipur në të gjitha kushtet, nga Commuting për sportive turne në rrugë të hapur. Të gjithë ju duhet të bëni për të hyrë në një botë krejt të re është të shtypni butonin mbi Handlebars. Çdo gjë është menaxhuar nga një sistem të kontrollit elektronik që lë të lirë për t'u çlodhur dhe të gëzojnë udhëtim. ...

Read full article »
përkthim
 Edit Translation
partnerët tanë
Na ndiq
Na kontaktoni
Kontaktet tona

dima911@gmail.com

I lindur në BRSS

423360519

About this site

For all questions about advertising, please contact listed on the site.


Motorcycles katalog me specifikimet, pictures, ratings, komente dhe discusssions rreth Motorcycles.