honda CB500F, Kawasaki er-6N ose Yamaha XJ6: të cilat biçikletë A2 zgjidhni? bikes Doctor

rubrikë: Kawasaki | 18 qershor 2015 | Comments Off në honda CB500F, Kawasaki er-6N ose Yamaha XJ6: të cilat biçikletë A2 zgjidhni? bikes Doctor
Honda CB500F, Kawasaki er-6n or Yamaha XJ6: which bike A2 choose? Bikes Doctor

honda CB500F, Kawasaki er-6N ose Yamaha XJ6: të cilat biçikletë A2 zgjidhni? Dy roadsters Kawasaki ER-6N dhe Yamaha XJ6 aktualisht janë motorcycles preferuar nga nxënësit e bikers dhe tyre bikes-shkolla, por nivel të ri të hyrjes llogaria e Honda CB500F edhe të ndryshojë dhënë. Bikesdoctor.Com krahason për ju. provë! dy referenca, një të ri Per pothuajse 20 vjet, Honda CB500, Kawasaki RP-5, Suzuki GS500 dhe të tjera Yamaha XJ600 kanë zhvilluar bagazhin e mbështetëse këmbe për riders të panumërta. sot, Dy modele u pëlqejnë fillestar (nxënësit i Bikes-shkollave dhe leje të rinjve): Kawasaki ER-6N dhe Yamaha XJ6. Të lehta dhe më pak të fuqishme se motrat e tyre të mëdha Z750 dhe FZ8, Kawasaki dhe Yamaha janë aktualisht ...

Lexo artikullin e plotë »

afatgjatë Test: 2010 Kawasaki ER-6N Super Streetbike

rubrikë: Kawasaki | 15 qershor 2015 | Comments Off në afatgjatë Test: 2010 Kawasaki ER-6N Super Streetbike
Longterm Test: 2010 Kawasaki ER-6n Super Streetbike

1012_sbkp_23_z + longterm_test + CRG_arrow_mirrors.jpg 2010 Kawasaki ER-6N John Zamora: Editor Associate Miles tejkalohen: 5,200 Si unë kuptova, ju nuk mund gjithmonë të kthehet në një mom futbollit në një model super. ER-6N në formën e aksioneve është me të vërtetë e lehtë për të hipur. Por edhe para se të largohet nga kati sallë ekspozite, ka disa sende që duhet të adresohen menjëherë. The Stock frenat thjesht nuk e prerë atë dhe të kërkojë një sasi të madhe të përpjekjeve për të ngadalësuar atë poshtë, madje edhe në shpejtësi të moderuar. I ndryshuar nga pads frenave dhe linjave dhe që ndihmuan të zgjidhë problemin e një marrëveshje e madhe, por më pas kuptova se nuk duhet të ketë ndaluar atje. Unë mendoj se upgraded rotorave ose një cilindër të fortë mjeshtër mund të ketë sjellë ...

Lexo artikullin e plotë »

Kawasaki ER-6N 2012 Ash On Bikes

rubrikë: Kawasaki | 10 qershor 2015 | Comments Off në Kawasaki ER-6N 2012 Ash On Bikes
Kawasaki ER-6n 2012 Ash On Bikes

Kawasaki ER-6N 2012 Pas `ve kishte një udhëtim në Kawasaki e ri ER-6N ju kuptoni pse fabrika tërësisht rinovohet biçikletë për 2012. It `s jo sepse nuk kishte asgjë të gabuar me modelin e vjetër, si ka wasn`t – me të vërtetë, mesme të gjitha-rounder ishte tashmë një nga zgjedhjet më të lartë për blerësit në këtë klasë. It `s vetëm se një i ri është një tërësi shumë më mirë. Pothuajse çdo gjë në lidhje me biçikletë është e re, më e dukshme fillimisht në sy, të cilat duke e lidhur në mënyrë të qartë të vjetër tani ka një qëndrim më agresiv dhe të qëllimshëm me linja të pastra dhe më të qëndrueshme. Inkorporimi i shokut pasme në përputhje të kornizës në anën e djathtë të ER-6N është ruajtur, por frame ...

Lexo artikullin e plotë »

2009 Kawasaki ER-6N: MD Ride Rishikimi – “Jo bukur Këpucë “…

rubrikë: Kawasaki | 8 qershor 2015 | Comments Off në 2009 Kawasaki ER-6N: MD Ride Rishikimi – “Jo bukur Këpucë “…
2009 Kawasaki ER-6n: MD Ride Review – “Not the Nice Shoes “…

2009 Kawasaki ER-6N: MD Ride Rishikimi - "Jo Këpucë mirë" Mos harroni kur mom tuaj mori ju për të blerë një palë këpucë? Në atë kohë, nuk ka pasur ndër-trajnerë, vrapues gjurmët, sandale urbane, "athleisure" këpucë (çfarëdo ato janë) ose alpinistë akull. Ju mori këpucë e bukur, apo ju mori atlete. Perëndia ju ndihmojë nëse ju veshur këpucë e bukur në shkollë. Kështu që tani ju jeni të gjithë rritur dhe ju ecni në një pikë shitjeje për të blerë një motor të ri. Por nuk ka motorcycles në sallë ekspozite. Në vend të kësaj, ka vetëm Cruisers, Sportbikes, Dual-sportive, sportive-tourers, Supermoto, sportive-Cruisers, dhe madje edhe "zhveshur" Sportbikes. Nuk janë një shumë e standardeve, megjithëse; transportit themelore me styling thjeshtë, ...

Lexo artikullin e plotë »

Shpejtë dhe të shpejtë: 2009 Kawasaki ER-6N përshtypje hipur

rubrikë: Kawasaki | 4 qershor 2015 | Comments Off në Shpejtë dhe të shpejtë: 2009 Kawasaki ER-6N përshtypje hipur
Faster and Faster: 2009 Kawasaki ER-6n riding impression

2009 Kawasaki ER-6N përshtypje hipur 2009 Kawasaki ER-6N. i shkathët, në mënyrë adekuate të fuqishme, fun për të hipur. Me më shumë se 22,000 Njësitë e shitur në mbarë botën, Kawasaki ER-6N mbetet popullor, të gjithë-rreth motor të aftë. Nuk është ZX-6R sigurisht, por kjo duket interesante dhe arrin që të dal në trillime të mjaftueshme kështu që nuk do të ju lindi me vdekje. Pra është 2009 version më i mirë se paraardhësi i tij? Djemtë në Motociclismo kohët e fundit mori për të ngasin biçikletën, dhe këtu janë disa fragmente nga ajo që ata kanë për të thënë në lidhje me ER-6N: Në ER-6N, Kawasaki kanë një biçikletë që i përgjigjet nevojave të biker urbane, dhe kjo është një makinë që është në të vërtetë tërhequr shumë blerës të reja / për herë të parë në Kawasaki ...

Lexo artikullin e plotë »

2010 Kawasaki VERSYS, ER-6N, dhe Rishikimi Ninja 650r – Riding turne nëpër…

rubrikë: Kawasaki | 2 qershor 2015 | Comments Off në 2010 Kawasaki VERSYS, ER-6N, dhe Rishikimi Ninja 650r – Riding turne nëpër…
2010 Kawasaki Versys, ER-6n, and Ninja 650R Review – Riding Tour Through…

Jason Fogelson teston bikes rrugë Kawasaki-së nga Irvine në Idyllwild Në një kohë kur ndryshimi është çdo gjë, ajo është një kompani motor për të bërë kur nuk është shumë e re për të folur për? Nëse ju jeni Kawasaki, ju ftoj disa gazetarë jashtë për një udhëtim, dhe le të bikes të flasin për veten e tyre. Javen e shkuar, I ngarkuar me pesë gazetarë të tjerë dhe një passel e stafit Kawasaki për një udhëtim nga Kawasaki Motors Corp. SHBA. Shtabi në Irvine, California për të Idyllwild, një të lartë të vogël të komunitetit artsy në malet San Jacinto. Pergjate rruges, Ne udhëtuar nga nivelin e detit gjatë gjithë rrugës deri lart 5,500 ft. Ne përshkuar së bashku freeways, të gjithë të famshëm Ortega Highway. pse kanioneve, mal ...

Lexo artikullin e plotë »

2012 Motorcycles Kawasaki ER-6N Specs Informacione Picture Speed

rubrikë: Kawasaki | 27 Mund 2015 | Comments Off në 2012 Motorcycles Kawasaki ER-6N Specs Informacione Picture Speed
2012 Kawasaki ER-6n Specs Information Picture Speed Motorcycles

2012 Kawasaki ER-6N Udhëtim të qetë dhe dizajn bashkëkohor të ri 2012 Kawasaki ER-6N siguri do të jetë shumë ëndrra riders` u bë realitet. Udhëtim nëpër qytet është shumë më shumë argëtim me këtë motor të madh! Pra, pse nuk ju lënë makinën tuaj në garazh për një kohë dhe të gëzojnë qytetin në një dimension të ri. Ju mund të harrojmë për duke u përpjekur për të kursyer para duke studjuar lirë auto insurance quotes online ose duke gjetur rrugën më të shpejtë për të punuar në mënyrë për të shpëtuar të gazit. Ngiste një motor është shumë më i përshtatshëm dhe mënyra më shumë argëtim. Qëndrim është dhënë përmes çdo kurbë të vetme, kënd të guximshme dhe të vijë i ndjeshëm i ri ABS ER-6N. ende, pavarësisht nga ky vështrim agresive, motor ABS është ndërtuar për çdo konkluzion, ...

Lexo artikullin e plotë »

Shqyrtime biçikletë – Kawasaki ER-6N PRLog

rubrikë: Kawasaki | 14 Mund 2015 | Comments Off në Shqyrtime biçikletë – Kawasaki ER-6N PRLog
Bike Reviews – Kawasaki ER-6n PRLog

Shqyrtime biçikletë – Kawasaki ER-6N Siguruar Ride logon e mia PRLog (Njoftimi për shtyp) – Mund 9, 2008 – Çdo tani dhe pastaj unë mendoj se Kawasaki Heavy Industries, prindi i (relativisht të vogël) ndarje motor, ka harruar në lidhje me fëmijën e saj të vogël. Markë duket të vetëm të shënuar kohë, apo edhe duke i dhënë terren. Mos harroni, kur ata u përpoqën që shkrirje modeli i pjesshëm me Suzuki? Ajo dukej sikur ata vetëm do të drejtuar nga avulli. Dhe do t'i Momma mend, dhe papritmas Kawasaki ka bikes më të reja në bllok. Kjo ndodhi kur ata lëshuar vetëm turbo-ngarkuar motor me vlerë blerjen - në GPz750 - dhe kjo ka ndodhur vetëm një herë. ER-6N mund të duket si ...

Lexo artikullin e plotë »

Ride parë: 2012 Kawasaki ER-6N shqyrtim – Testet Road: Rides parë – Visordown

rubrikë: Kawasaki | 5 Mund 2015 | Comments Off në Ride parë: 2012 Kawasaki ER-6N shqyrtim – Testet Road: Rides parë – Visordown
First Ride: 2012 Kawasaki ER-6n review – Road Tests: First Rides – Visordown

Ride parë: 2012 Kawasaki ER-6N shqyrtim Menduar ju nevojitet një e shtënë e këtyre downpipes më të gjatë. Gjatesite shkoj në për ju, i dashur lexues.. Nuk është se e thënë e vjetër "në qoftë se ajo nuk është e thyen, nuk rregullohet’ dhe ndonjehere, në kërkimin e tyre për të bërë një biçikletë të mirë më të mirë, një prodhues duket të harrojmë se thënie, në vend të kësaj ata të përzihem me një formulë të suksesshme dhe për të prodhuar diçka krejtësisht të harrueshëm. Unë mund të mendoj shumë e Bikes që i përshtatet këtë myk por le të marrin Hornet origjinale. Kur filloi ai ishte mishërim i asaj që ju shikoni është ajo që ju merrni motorizmit ndershme; i fortë, buxhet, aftë dhe ende ajo kishte një bukuri të vërtetë në lidhje me të. Ajo ishte një hit i menjëhershëm. Gjate viteve, honda ...

Lexo artikullin e plotë »

Kawasaki ER-6N,Sportbike fillestar,riders gratë – Gratë Riders Tani – Motoçiklizëm…

rubrikë: Kawasaki | 2 Mund 2015 | Comments Off në Kawasaki ER-6N,Sportbike fillestar,riders gratë – Gratë Riders Tani – Motoçiklizëm…
Kawasaki ER-6n,beginner sportbike,women riders – Women Riders Now – Motorcycling…

Mesazhi juaj është dërguar! Ulur në Kawasaki ER-6N dhe pastaj të marrë atë për një udhëtim provë, E dija menjëherë këtë motor të gjitha-re, prezantuar në vitin e modelit 2009, ka këtë cilësi të veçantë që do të - dhe është duke tërhequr shumë grave riders, fillestar dhe të ndërmjetme, të duan të vet një. Unë jam duke hipur 2010 ER-6N, një motor 649cc që frymëzon besim në këdo që është hipur atë. Herë në pak kohë, një prodhues harton një motor që, vetëm nga happenstance, përfundon duke qenë një preferuar në mesin e grave. Merrni Harley-Davidson së Softail Deluxe për shembull. Kompania Motor kurrë të përcaktuara për të bërë atë biçikletë të grave, as nuk ka motor është tregtohet si e tillë, por lartësia vend të ulët të kombinuara ...

Lexo artikullin e plotë »
përkthim
 Edit Translation
partnerët tanë
Na ndiq
Na kontaktoni
Kontaktet tona

dima911@gmail.com

I lindur në BRSS

423360519

About this site

For all questions about advertising, please contact listed on the site.


Motorcycles katalog me specifikimet, pictures, ratings, komente dhe discusssions rreth Motorcycles.