Dy-stroke VERSUS katër-stroke: 2012 KTM 250SXF VS 2012 KTM 250SX News…

Rubric: Kawasaki | 15 Jun 2015 | Comments Off në Dy-stroke VERSUS katër-stroke: 2012 KTM 250SXF VS 2012 KTM 250SX News…
TWO-STROKE VERSUS FOUR-STROKE: 2012 KTM 250SXF VS 2012 KTM 250SX News…

Dy-stroke VERSUS katër-stroke: 2012 KTM 250SXF VS 2012 KTM 250SX Back nga kërkesa popullore! shkatërrim Ekuipazhi MXA përgjigjet pyetjes mosha-e vjetër një herë-çfarë është më e mirë, një 250 dy-goditje ose nje 250 katër-goditje Dhe në këtë kënd. the 2012 KTM 250SX dy-goditje. Ekuipazhi shkatërrim MXA mund të bëjë një premtim me këtë shkëmbim zjarri: një KTM do të fitojë. Ne te vertete, Kjo është më e mira dy-stroke kundrejt krahasimit katër-stroke mundshëm. Përse? Dy KTM 250SX dy-stroke dhe KTM 250SXF janë modele krejt të ri. Ata kanë qenë të përditësuar çdo vit për pesë vitet e fundit, dhe se ata nuk janë mollë dhe portokall. Kjo është po aq i qartë dhe i saktë si një krahasim kokë-to-kokë mund të merrni. Këto janë të dy krejt të ri, ...

Read full article »

Ariel Square Four

Rubric: Kawasaki | 10 Jun 2015 | Comments Off në Ariel Square Four
Ariel Square Four

Kompania Ariel filloi jeta bërë biçikleta dhe në 1870, themelues James Starley dhe William Hillman shpikur rrotën wire-foli e cila lejoi ata për të ndërtuar një biçikletë të lehta peshë e quajti Ariel-frymën e ajrit. Në 1896 kompania filloi duke e bërë të motorizuara me katër rrota automjetet e ndjekur nga një motorizuar biçikletë me tri rrota. Në 1902 Components Ltd. në pronësi nga Charles Sangster bleu kompaninë dhe filloi motoēikletat prodhimin, por përparimi i tyre gjatë dy dekadave të ardhshme ka qenë i ngadaltë. Gjatë 20-ta, Charles’ Djali Jack Sangster punësuar disa prej më të mirë projektuesi / inxhinierë në Britani dhe Marque kishte filluar të tregojnë premtim. Për pak të vonuar ndoshta? prind Ariel-së ...

Read full article »

Kawasaki Eckl Ekipi MotoGP – Informacion dhe historia

Rubric: Kawasaki | 7 Jun 2015 | Comments Off në Kawasaki Eckl Ekipi MotoGP – Informacion dhe historia
Kawasaki Eckl MotoGP Team – Information and history

YZR-M1 Valentino Rossi 2008 Modeli Diecast e Valentino Rossi 2008 Yamaha YZR-M1 në shkallë 1:12 nga Minichamps. Merrni këtë biçikletë fantastike Rossi hipi në 2008 Titulli MotoGP. HighRevs Shop Kawasaki Racing Team Më 10 janar, 2002, bordi i drejtorëve të Kawasaki Heavy Industries mori një vendim historik: për të marrë në sfidën e re të MotoGP World Championship. klasa blu riband e gara ndërkombëtare motor. me një të gjitha-re 990 cc garash prototip. Prezantimi i katër motorë goditje në klasë MotoGP ishte vetëm ajo që Kawasaki nevojshme – shans për të drejtuar motorin e tyre tradicionale inline katër cilindra pa kufizime cilindër / zhvendosjes që janë bërë Kawasaki handicaped ...

Read full article »

Kawasaki Prototype shasi

Rubric: Kawasaki | 6 Jun 2015 | Comments Off në Kawasaki Prototype shasi
Kawasaki Prototype chassis

Kawasaki Prototype Shasia Propozimi makinë Demonstration për rrethi udhë Klasa III Kawasaki Fabrika Auto Racing A ju kujtohet makinën Kawasaki garë? jo, Unë nuk e bëri as. Kawasaki bën Powersports produkte, motorcycles, ujore personale, ATVs, ata bëjnë motorët e vogla dhe të produkteve të energjisë, pajisje industriale, shumë, por kur bënë ata ndonjëherë të ndërtuar një makinë garë? Vitet e para Kawasaki-së Pak duket se dinë shumë për vitet e para Kawasaki në Shtetet. Hyrja në U.S. në mesin e viteve gjashtëdhjetë, ata ishin në kërkim për një mënyrë për të bërë një fitim në motoēikletat ata tashmë janë ndërtuar në Japoni. Ata filluan me një bazë shumë të vogël të punonjësve amerikanë, vetëm katër ose pesë për ...

Read full article »

Katër wheelers për Shitje – Top Ten më të mira komunale / Vlerat Zbavitje.

Rubric: Kawasaki | 6 Jun 2015 | Comments Off në Katër wheelers për Shitje – Top Ten më të mira Vlerat Utility / rekreacion.
Four Wheelers for Sale – Top Ten Best Utility/Recreation Values.

Katër wheelers për Shitje – Top Ten vlerave më të mira. Cilat janë vlerat më të mira në mesin e katër wheelers për shitje në tregun e sotëm? Duket si një pyetje të arsyeshme për ne. In fact, ajo është shumë e shumë të lypur për një listë të Top Ten. Pra, nëse ju jeni si ne,, dhe për të gjetur veten duke kërkuar për më ATV per dollar – këtu është lista juaj! Ju do të vëreni të gjitha zgjedhjet janë nga / kategori rekreative shërbimeve. Ne të ndjehen si se klasifikimi në vetvete përfaqëson vlerën më të madhe për të shpenzuar dollarë. natyrisht, kemi shikuar për zhurmë më të mirë për dollar në mesin e këtyre katër wheelers për shitje. Arctic Cat 300 – $3,999 Kjo dobi / rekreative nivel të ri të hyrjes ATV nga Arktik Cat sjell shumë ...

Read full article »

motor Inline-binjak

Rubric: Kawasaki | 6 Jun 2015 | Comments Off në motor Inline-binjak
Inline-twin engine

Një Inline-binjak, inline me dy cilindra, ose inline vertikale-binjak është një motor me djegie të brendshme, në të cilën boshti i bosht me gunga është inline me aksin e makinë përfundimtar ose shasisë së automjetit. Ajo është e njohur edhe si in-line dhe varg binjake. Një motor inline-twin ndryshon nga dizajnit motor dy cilindër i njohur si një motor paralel-binjak që ka bosht me gunga e saj në një tërthor apo kënd të drejtë për të përzënë përfundimtar dhe shasinë e automjetit. Një inline-binjak, duke pasur paralelisht saj bosht me gunga në drejtim të shasi ose disk, është përshkruar si gjatësor, këtej diferencimi midis tërthor dhe binjakeve paralele gjatesore. avion ultralight, traktor, ATV, Superkart, motoçikletë, ...

Read full article »

i madh 2 goditje

Rubric: Kawasaki | 3 Jun 2015 | Comments Off në i madh 2 goditje
Big 2 stroke

i madh 2 goditje Postuar më parë nga nerobro jo, twingles janë një lloj i veçantë i binjakëve. Ata ndajnë një dhomë djegies me dy Pistons që të kandidojë deri në atë. Twingles janë dyshe detyrimisht paralele, twins paralele nuk janë detyrimisht twingles. Twingles ishin edhe zakonisht dy goditje. Çfarë ju jeni ndjeheni në motoēikletat të ndryshme është një efekt i akordim, Nuk konfigurimit motor. Ka disa 4 bikes cilindër që e bëjnë masiv çift rrotullues të ulët në fund (shikoni në Bandit 1250) dhe disa teke që e bëjnë të gjithë çift rrotullues tyre xhirosh të lartë (shikoni në çdo biçikletë Motorcross). Në qoftë se ju kap një komplote disa Dyno, ju do të shihni se zhvendosja e bën çift rrotullues, dhe gjendja e mendje të motorit përcakton RPM ...

Read full article »

Çfarë është Bore & Goditje për një motor? eHow

Rubric: Kawasaki | 1 Jun 2015 | Comments Off në Çfarë është Bore & Goditje për një motor? eHow
What Is Bore & Stroke for a Motorcycle? eHow

Bore Matja Kalibër referohet diametër të cilindrit, në të cilën karburantit është djegur në një seri shpërthimesh të shpejtë për të përzënë një piston. Sa më e madhe lindi dhe numrat goditje, më të mëdha dhe më të fuqishme motor, dhe më shumë kuaj-fuqi ajo mund të zhvillohet. Bore / Stroke Ratio raporti kalibër / goditje është numri arrihet duke e ndarë kalibër nga infarkti. Ky raport jep Motoçikleta karakteristikë e tyre motor. Sa më i lartë përqindja e lindi për goditje, më shumë kuaj-fuqi një motor mund të zhvillohet. Raporti mesatar në motorëve me motor është rreth 1.2. Një motor me një raport prej 1 është e thënë të jetë katror në dizajn, ndërsa një proporcion të madh se një është oversquare dhe më pak se një është undersquare ose ...

Read full article »

We Ride shërbimi për Honda CR250AF dy-stroke MOTOCROSS biçikletë News Mobile

Rubric: Kawasaki | 31 May 2015 | Comments Off në We Ride shërbimi për Honda CR250AF dy-stroke MOTOCROSS biçikletë News Mobile
WE RIDE SERVICE HONDA’S CR250AF TWO-STROKE MOTOCROSS BIKE News mobile

We Ride SHËRBIMI Honda CR250AF dy-stroke Motocross Bike CR250AF nuk është një modern / trofe retro; kjo është një biçikletë të denjë garë ndërtuar me pjesë të gatshme në dispozicion që duhet të jetë në garazhin tuaj. plus, video Kur katër-goditje Motocross bikes mori përsipër motocross botëror për herë të dytë, jo kohë-vetëm i pari Yamaha dhe të markave evropiane qëndruan në biznesin dy-stroke. Dhe kjo ishte një turp. Paramendoni se çfarë do të kishte ndodhur nëse Honda, Kawasaki, dhe Suzuki ka vazhduar për të ofruar dhe zhvilluar dy-goditje për Motocross. Edhe në qoftë se ata nuk mund të justifikojnë dizajne të gjithë-të reja, ata mund të kishin të lehtë të motorët e vjetër dy-stroke në marshin e tyre moderne rrjedhshëm katër-stroke. Kjo nuk është një shtrirje të ...

Read full article »

Honda për Prodhimi V-Four 1000cc MotoGP Prodhimi Racer për Shitje në 2014

Rubric: Kawasaki | 31 May 2015 | Comments Off në Honda për Prodhimi V-Four 1000cc MotoGP Prodhimi Racer për Shitje në 2014
Honda to Produce V-Four 1000cc MotoGP Production Racer For Sale in 2014

Ne shitje: Honda MotoGP Bike! Honda thotë se do të prodhojë për shitje makineri Grand Prix në 2014. Shefi MotoGP Honda, Shuhei Nakamoto, ka bërë të ditur se për 2014 sezon, kompania do të ofrojë për shitje një V-Four 1000cc MotoGP "vrapues të prodhimit." Kjo makinë do të marrë vendin e pranishme bikes satelitore me qira. Ajo do të jetë një prototip të plotë, nënshtrohet rregullave aktuale prototip, dhe nuk duhet të ngatërrohet me të ulët-spekulim Duke pohuar Ekipet Rule (CRT) makina konkurrojnë për herë të parë në kampionatin e këtij viti. CRTs janë mundësuar nga çfarë janë në thelb motorët kit Superbike kryera në shasi nga krijuesit tashmë furnizimin me spec-motor Moto2 klasë. Kompanitë kryesore janë Suter, ...

Read full article »
përkthim
 Edit Translation
partnerët tanë
Na ndiq
Na kontaktoni
Kontaktet tona

dima911@gmail.com

I lindur në BRSS

423360519

About this site

For all questions about advertising, please contact listed on the site.


Motorcycles katalog me specifikimet, pictures, ratings, komente dhe discusssions rreth Motorcycles.