Brammo Enertia TTR Electric Motor – Sponsorizuar nga Best Buy

Rubric: interesant | 15 Jun 2015 | Comments Off në Brammo Enertia TTR Electric Motor – Sponsorizuar nga Best Buy
Brammo Enertia TTR Electric Motorcycle – Sponsored by Best Buy

Brammo Enertia TTR Electric Motor - Sponsorizuar nga Best Buy 06/02/2009 @ 5:00 pm, nga Jensen BEELER 6 KOMENTE Sot është një ditë e dyfishtë Brammo. Më herët këtë mëngjes ne ju ngacmohem me një foto të Brammo TTR në trim garë. Ju mund të keni vënë re dy gjëra. 1) Biçikletë është e gjelbër ... lloj si Hunter Hungry, dhe 2) Best Buy është duke sponsorizuar atë. Ne nuk bëjmë rrëmujë me njerëzit gjigante që kanë lakër brukseli rritje mbi ta, kështu që ky artikull vetëm do të përqëndrohet në këtë të fundit e të dy vëzhgimeve. Më shumë fotografi pas kërcimit. Me Brammo Enertia planifikuar për t'u shitur në një Best Buy pranë jush, ka në një mënyrë një lidhje logjike, atëherë për TTR Brammo të ketë Best Buy si një sponsor Marquis në ...

Read full article »

Brammo Enertia vs. zero S- Part 4: Ride-(Enertia) Të Electric Chronicles

Rubric: interesant | 14 Jun 2015 | Comments Off në Brammo Enertia vs. zero S- Part 4: Ride-(Enertia) Të Electric Chronicles
Brammo Enertia vs. Zero S- Part 4: The Ride-(Enertia) The Electric Chronicles

Brammo Enertia vs. zero S- Part 4: Ride-(Enertia) Përvoja Udhëtim, Rants dhe raves: Siç e kam thënë më parë. gjëja e parë që kam vënë re në Enertia ishin footpegs- Unë nuk mund të gjeni ato. Sapo kam gjetur ato, shumë përpara dhe të ulët, Kam vënë re se ata ishin një dizajn mjaft të pazakonta- pothuajse një pedale biçikletë. OK ... pak më ndryshe. Kur mora rrotullim tim të parë të vogël rreth rrugë-de-sac unë menjëherë harruar në lidhje me atë stuff- Kjo gjë është e bukur! Biçikletë është me të vërtetë e lehtë dhe shumë mirë i balancuar ... donuts dhe të kuptoj-Eights menjëherë sapo duhej të ndodhte- biçikletë leans shumë controllably dhe të parashikueshme- i ngadalshëm shpejtësi kthese është një meze, edhe me bllokohet lock-në-shumë të ngushtë 52º ...

Read full article »

Brammo motorcycles elektrike vijnë në Best Buy

Rubric: interesant | 13 Jun 2015 | Comments Off në Brammo motorcycles elektrike vijnë në Best Buy
Brammo electric motorcycles coming to Best Buy

Brammo motorcycles elektrike vijnë në Best Buy Best Buy nuk mund të jetë një dyqan shumica e njerëzve e lidhin me motoçikleta. Kjo sigurisht nuk është vendi më i riders do të mendojnë se kur është koha për të marr një biçikletë të re dhe e goditi në autostradë. Por shitësin elektronike është saktësisht ku ju mund të presin për të gjetur motoēikletat elektrike shpejt. Në pamje të parë, njerëzit pas krijues motor Brammo mund të shkarkohet si nutso për edhe duke menduar e hooking deri me një dyqan të madh-kuti si prizë primar për ciklet e tyre elektrike. Mbani në mend, djemtë Brammo janë njerëz që e dinë motoēikletat, motorcycles udhëtim, dhe e di se njerëz të tjerë që bëjnë. Dhe Brammo Enertia është një motor i vërtetë, një biçikletë të plotë-size aftë ...

Read full article »

Brammo ka prezantuar një përditësuar Enertia më të gjatë varg – National gjelbër…

Rubric: interesant | 9 Jun 2015 | Comments Off në Brammo ka prezantuar një përditësuar Enertia më të gjatë varg – National gjelbër…
Brammo has introduced an updated longer range Enertia – National Green…

Faqet Photo: Brammo. krijues Oregon në bazë të motorcycles elektrike, njoftoi sot 2011 Enertia Plus. Ajo ka të njëjtat syze si ato që 2010 Enertia, por me një dallim shumë të rëndësishme. varg. Është e dyfishtë varg, me të njëjtin peshes, dhe një çmim pak më të lartë. Enertia është një motor i vogël urbane. Ajo ka një 60+ milje Shpejtësia / hr lartë dhe në modelin origjinal një varg max e 42 milje (por sigurisht që varg nuk është kur hipur me shpejtësi të lartë). Ajo ka një 13 motor kilovat AC, që i jep 29 ft £ e çift rrotullues, frenat Brembo, peshon 320 lbs, etj. Nga të gjitha raportet e Enertia është një motor shumë mirë bëri që fitoi një çmim si motor elektrik më të mirë të 2010. Enertia ...

Read full article »

Brammo Enertia – Wikipedia, Enciklopedia e Lirë

Rubric: interesant | 26 May 2015 | Comments Off në Brammo Enertia – Wikipedia, Enciklopedia e Lirë
Brammo Enertia – Wikipedia, the free encyclopedia

Brammo Enertia Enertia është një motor elektrik projektuar dhe shitur nga Brammo, inc. Ajo përdor një hekuri fosfat litium. dhe është i destinuar si një mjet udhëtarëve. motorcycles Enertia parë doli në shitje në fund të korrikut 2009, [ 2 ] dhe filloi shitjen në Best Buy në gusht 2009. [ 3 ] përmbajtje Ndërtimi dhe komponentët [ redaktoj ] Trupi përdor ndërtimin monocoque. prototypes e hershme e përdorur fibër karboni si material kryesor, por Brammo më pas vendosi për të prodhuar trupin monocoque nga alumini. Disa nga komponentët biçikletë janë bërë tërësisht nga materiale të riciklueshme, ndërsa panelet trupit janë krijuar nga një përqindje të përzier të materialeve të riciklueshme dhe të reja. [ 4 ] Të Enertia-së ...

Read full article »

Brammo angazhohen dhe Encite elektrike Motoçikleta

Rubric: interesant | 21 May 2015 | Comments Off në Brammo angazhohen dhe Encite elektrike Motoçikleta
Brammo Engage And Encite Electric Motorcycles

Brammo angazhohen dhe Encite elektrike Motoçikleta Brammo njofton Angazhohen dhe Encite motorcycles elektrike, duke marrë atë për të fëlliqur me gjashtë shpejtësi të dyja projektuar posaçërisht për të trajtuar diskutueshme terrain.The Angazhohen është një dirtbike të plotë-sized, në dispozicion në të dy Motorcross dhe gjithashtu Supermoto dhe supermoto.It fillon në $9,995 për në ose off versionet gara rrugë dhe pastaj hapa deri në $11,995 për rrugë-ligjor SMS Super Moto ........... Brammo Inc. , një udhëheqës global në industrinë e automjeteve elektrike dhe S.M.R.E. inxhinieri . një udhëheqës hulumtim inxhinieri dhe zhvillim kompania njoftoi se Brammo dhe SMRE kanë hyrë në një partneritet strategjik. Si pjesë e kësaj marrëveshjeje, Brammo ka fituar ...

Read full article »

Brammo rezultatet Hong Kong marrëveshje qeveria Tech Lajme dhe Analiza

Rubric: interesant | 16 May 2015 | Comments Off në Brammo rezultatet Hong Kong marrëveshje qeveria Tech Lajme dhe Analiza
Brammo scores Hong Kong government deal Tech News and Analysis

Comments Off Electric krijues motor Brammo thotë se është shënuar një marrëveshje për të furnizuar qeverinë Hong Kong dhe forcë policore me motoçikleta e tij elektrike. Brammo thotë se qeveria Hong Kong do të zëvendësojë gaz-powered motor flotën e saj ekzistuese me Enertia Brammo-së (shih drive time provë e Enertia poshtë). Furnizimin me ujë Departamenti i Hong Kongut do të përdorin Enertia Plus, ndërsa departamenti i policisë Hong Kong do të përdorë 2012 Enertia Plus "The,"Ose botim të Zbatimit të Ligjit, i cili ka karakteristika për policinë. tregtari ekskluzive Brammo në Hong Kong është JCAM avancuar Mobility Company. Unë nuk jam i sigurt se sa motorcycles elektrike kërkon marrëveshje, por unë kam kërkuar të kompanisë dhe do të ...

Read full article »

Brammo Enertia Tani $7995 Ose më pak PlugBike.com

Rubric: interesant | 16 May 2015 | Comments Off në Brammo Enertia Tani $7995 Ose më pak PlugBike.com
Brammo Enertia Now $7995 Or Less PlugBike.com

Brammo Enertia Tani $7995 Ose më pak A do të fryj mendjen yer? Kjo ka ndodhur vetëm! Sot Brammo njoftoi një vënie në skenë 33% rënie të çmimeve në Brammo Enertia. një herë $11,995 motor elektrik tani retails për $7995 para kredi tatimore. Kredia federale e taksave sjell atë poshtë për të $7195 dhe stimuj agresive tatimore në shtetet si Oregon do të shihni $5695. 24 muaj 0% financimi është gjithashtu në dispozicion me $2000 poshtë dhe $250 / muaj. Arsyeja e vetme kjo nuk është një shok i përgjithshëm është se Bramscher kishte lënë të kuptohet në çmimi vjen poshtë në mënyrë drastike, pasi një program shkëmbimi bateri është zbatuar. A mund një program shkëmbimi bateri të marrë çmimin më të ulët? Marrë parasysh bateritë janë pjesa më e madhe e kostos unë do të mendoj ...

Read full article »

Brammo Enertia Tani $5995 në Kaliforni! — ASHLAND, Ore., April 5 /PRNewswire /…

Rubric: interesant | 15 May 2015 | Comments Off në Brammo Enertia Tani $5995 në Kaliforni! — ASHLAND, Ore., April 5 /PRNewswire /…
Brammo Enertia Now $5995 in California! — ASHLAND, Ore., April 5 /PRNewswire/…

Falë Njoftoi sapo Zbritja Shtetit A CEO F BRAMMO BRAMSCHER DHE CA GOV. Schwarzenegger BRAMMO CEO BRAMSCHER DHE CA GOV. California Guvernatori Schwarzenegger Arnold Schwarzenegger dhe Brammo CEO Craig Bramscher. (PRNewsFoto / Brammo Inc.)[JD] ASHLAND, OSE SHTETET E BASHKUARA 04/04/2010 ASHLAND, mineral. April 5 /PRNewswire / — Brammo Inc.. krijues i motorcycles elektrike, njoftoi sot se çmimi i Enertia motor e tij të gjitha-elektrike tani është vetëm $5995 në Kaliforni pas federale dhe shtetërore stimuj. Ne admirojnë Kaliforni legjislativit, Guvernatori Schwarzenegger, dhe shërbëtorët e vështirë e punës civil në Bordin e Air burimet për udhëheqjen e tyre në marrjen e këtij program në dispozicion, Said Brammo ...

Read full article »

Brammo Empulse – 100mph Electric Bike!

Rubric: interesant | 7 May 2015 | Comments Off në Brammo Empulse – 100mph Electric Bike!
Brammo Empulse – 100mph Electric Bike!

Brammo Empulse - Getting deri në pikën Ajo nuk ka qenë një udhëtim i lehtë për Brammo deri tani, me varg Empulse vonuar pas origjinalit të saj 2010 lirimin e planifikuar, por më në fund kompania ka produkt si ajo dëshiron atë. Kjo është një dizajn shumë të zgjuar, një biçikletë konceptuar superbly lehtë elektrike që premton 100mph (160km/h) dhe një 100 varg milje. Nëse kjo mund të arrihet ajo do të bëjë të Empulse një automjet shumë tërheqëse të vërtetë. Brammo ka bërë tashmë një shenjë në treg elektrike biçikletë me modelin e mëparshëm, Enertia, por kjo është shumë më mirë vetëm në lidhje me çdo mënyrë. Empulse përmban një pozicion të rishikuar të shtrojë - ngushëllim i dobët ishte një nga mungesat kryesore të modelit më parë - ...

Read full article »
përkthim
 Edit Translation
partnerët tanë
Na ndiq
Na kontaktoni
Kontaktet tona

dima911@gmail.com

I lindur në BRSS

423360519

About this site

For all questions about advertising, please contact listed on the site.


Motorcycles katalog me specifikimet, pictures, ratings, komente dhe discusssions rreth Motorcycles.