Ducati mbulesat, Ducati peshqesh Kits MotorcycleFairing.org

Rubric: Ducati | 14 Jun 2015 | Comments Off në Ducati mbulesat, Ducati peshqesh Kits MotorcycleFairing.org
Ducati Fairings, Ducati Fairing Kits MotorcycleFairing.org

Ducati mbulesat Rritur estetikë me mbulesat Ducati nga MotorcycleFairing.org Si pronar Ducati biçikletë juaj është thjesht më të mira, më mirë se gjithë të tjerëve. Dhe ju mund të bëjë atë edhe më të mirë, kur ju përshtaten atë me një palë të pabesueshme të mbulesat Ducati nga MotorcycleFairing.org. Nëse ju doni për të kënaqur nevojën tuaj për shpejtësi, të marrë kompjuterin tuaj një Makeover dhe të gëzojnë mbrojtje fundit për të dy ju dhe biçikletë, të gjitha që ju duhet është të vendosni porosinë tuaj për një Ducati peshqesh të drejtë këtu dhe ne do të kemi të dërguar falas në pragun tuaj. Shto stil dhe funksionalitetin për Ducati tuaj Duke qenë një biker avid ju keni scouted ndoshta rreth e rrotull për mbulesat motoçikletë dhe e gjeti shumë të jetë përtej buxhetin tuaj. However, ...

Read full article »

999s Ducati

Rubric: Ducati | 8 Jun 2015 | Comments Off në 999s Ducati
Ducati 999s

Ju mund të mbani mend se kur kemi shqyrtuar Ducati 999 disa muaj më mbrapa ne ishim mjaft të impresionuar. Ne nuk presin një marrëveshje të madhe nga versioni S – në fund të fundit në një shikim të gjithë ju të merrni është një pezullimi projektuesi dhe një çift i tweaks të motorit, kështu që çfarë mund të jetë aq e ndryshme? çdo gjë. Të 999s duket shumë e ngjashme me modelin bazë. Të dyja janë në dispozicion si versionet e vetme ose të dyfishtë sediljeve, të dyja janë të kuqe dhe të dy duken më të mirë në mish, se sa në foto. Kjo është aty ku mbaron, megjithëse. Të 999s thjesht oozes cilësinë. Unë kurrë nuk kam parë një biçikletë të marrë aq shumë vëmendje nga njerëzit e tjerë, edhe kur ngjitur në një rimorkio në një M25 me shi. Kjo është një biçikletë jashtëzakonisht mirë në kërkim. Mashat Ohlins ...

Read full article »

DucatiTrader – DucatiTrader e këtij muaji

Rubric: Ducati | 7 Jun 2015 | Comments Off në DucatiTrader – DucatiTrader e këtij muaji
DucatiTrader – This Month’s DucatiTrader

ndritshme të ardhmen e—–kuqe të ardhmen e! Para së gjithash unë shpresoj që ju të gjithë e kishin një Krishtlindjeve të mirë dhe havent shpenzuar të gjitha paratë tuaja në dhurata, veçanërisht në qoftë se ju jeni të dhënë pas epshit një të ri 1098. Ne kemi shumë të ngjarjeve të planifikuara gjatë këtij viti dhe do të postoni artikuj dhe pics kur e kemi kthyer nga këto trips.We gjithashtu do të jetë i sponsorizuar Rob Jones në ngjarjet e përzgjedhura në Partsfinder Ducati 996R të cilën ne jemi duke ndërtuar pas pësimit të një maniak dështim në Pembrey në nivel fundi i sezonit të kaluar. Vitin e kaluar me Rob kemi arritur një vend të përfundojë pestë në Superbike METTING MRO Caslte Combe drejtimin e ulët 1.17 në një 748R kështu që ne kemi shpresa të mëdha për këtë vit me biçikletë të re. Unë jam gjithashtu duke pasur një punëtori ...

Read full article »

Bonhams : MBLEDHJA prestigjioze DUCATI NGA SILVERMAN MUSEUM RACING bashkohet…

Rubric: Ducati | 7 Jun 2015 | Comments Off në Bonhams : MBLEDHJA prestigjioze DUCATI NGA SILVERMAN MUSEUM RACING bashkohet…
Bonhams : PRESTIGIOUS DUCATI COLLECTION FROM SILVERMAN MUSEUM RACING JOINS…

DY duzinë të RACING BEST, SPORT DHE MODELET rrugës nga Marque kryesorja ITALIANE TË ZGJEDHURA San Francisco - Pas lajmit të fundit të mbledhjes së Pierce Muzeut të Harley-Davidsons headlining ankand motor Las Vegas janar-së, Bonhams është shumë i kënaqur për të njoftuar shtimin e një koleksion të vërtetë mbresëlënëse, që i Silverman Muzeut Racing. I përbërë nga thoroughbreds italiane, mbledhja Silverman është i njohur për të pasur më të mirë e më të mirë. Si mbledhjen Silverman e artefakteve amtare amerikane me famë botërore, konsiderohet botërisht si një nga më të mirat në ekzistencë, mbledhja e motoçikletave Ducati është gjithashtu i pakalueshëm. Pas pronarit ...

Read full article »

2012 Ducati 1199 Panigale Shiko parë – Motor USA

Rubric: Ducati | 4 Jun 2015 | Comments Off në 2012 Ducati 1199 Panigale Shiko parë – Motor USA
2012 Ducati 1199 Panigale First Look – Motorcycle USA

2012 Ducati 1199 Panigale Shiko parë Ducati ka mbretëruar kampion kuaj-fuqi Superbike, BMW S1000rr, në pamjet e saj me lirimin e 2012 1199 Panigale dhe e saj pretendohet 195 hp. Ne kemi marrë një konkurrent të ri në luftërat Superbike kuaj-fuqi. Ducati theu përfundon në saj 2012 1199 Panigale Superbike sot në një konferencë për shtyp në Verme të Teatro Dal në Milano, Itali. Touting një numër i shkëlqyer performancës së 195 KF dhe një peshë pretendohet thatë 361.5 paund, Superbike ri Ducati është thënë të jetë standard i ri në motor e prodhimit të energjisë-to-peshë dhe çift rrotullues-to-peshë raportet. Nëse numrat e saj të prodhimit të pikut, pretendohet të jenë 195 hp @ 10,750 rpm dhe 98.1 lb-ft çift rrotullues @ 9000 rpm, tingëllon sinqerisht, ...

Read full article »

Audi blen Ducati - Official Press Release

Rubric: Ducati | 26 May 2015 | Comments Off në Audi blen Ducati - Official Press Release
Audi Acquires Ducati – Official Press Release

Audi fiton Ducati lexuesit BikeAdvice do të jetë edhe i vetëdijshëm për biz fundit që kohët e fundit ka ndodhur në Italian krijues biçikletë sportive Ducati në ditët e fundit. Ducati tani e tutje do të jetë një pjesë e markës Audi i cili është i njohur për pozicionin që mban në segmentin e makinave ngrohtë të gjithë të gjithë globin. Këtu është ajo që raporti zyrtar për shtyp nga Gotta Audi thënë në lidhje me këtë marrëveshje. AUDI AG është përvetësuar nga Investindustrial Group traditën - kalonte Italian prodhues sportive motor Ducati Motor Holding S.p.A. e cila ka selinë e regjistruar në Bolonjë. Transaksioni do të përfundojë sa më shpejt të jetë e mundur një herë autorizuar nga autoritetet e konkurrencës. Bordet mbikëqyrëse të AUDI ...

Read full article »

Ducati Mototype

Rubric: Ducati | 21 May 2015 | Comments Off në Ducati Mototype
Ducati Mototype

Ducati Audi AG është përvetësuar nga Investindustrial Grupi traditën-kalonte italiane prodhues sportive motor Ducati Motor Holding S.p.A. e cila ka selinë e regjistruar në Bolonjë. Së bashku me vijën e 2009 motorcycles paraqitur në EICMA, CEO Ducati, Gabriele Del Torchio i dha botës një paraqitje e shkurtër e logos së re të kompanisë. Kjo është një evolucion i emri i markës historike, e cila tani përfshin një mburojë të re të kuqe që shfaq një simbol grafik bashku me shkrimin klasik Ducati, duke e bërë këtë Motoçiklizëm Logo edhe më shumë pasion sy-infektues dhe unike dhe komunikimi, konkurrenca dhe performanca. Për të shoqëruar nisjen e këtij logo të re, Ducati ka prodhuar një video për të nxjerrë në pah dallimin e saj ...

Read full article »

Si për të vjedhur një Ducati Diavel në 60 sekonda?

Rubric: Ducati | 21 May 2015 | Comments Off në Si për të vjedhur një Ducati Diavel në 60 sekonda?
How to Steal a Ducati Diavel in 60 Seconds?

Si për të vjedhur një Ducati Diavel në 60 sekonda? 04/26/2011 @ 12:20 jam, nga Jensen BEELER 7 KOMENTE Ducati News Sot duhet të ketë marrë të njëjtin tip lajmeve si ne, si një IT sigurisë blog është që pretendon të ketë informata se si mund të vjedhin një Ducati Diavel (dhe me sa duket një Multistrada Ducati 1200) nëpërmjet sistemit pa kyç biçikletë e ndezjes. Ajo duhet të thuhet deri përpara se pos cekura është datë 5 prill, me shkrimtarin e blog gjoja zbuluar këtë informacion më 1 prill ... dhe mirë të gjithë e dimë se çfarë lloj të marrëzi shkon në gjatë asaj kohe të vitit . Sipas autorit Postës së, Ducati Diavel mund të nuk ka filluar vetëm pa pasur çelësin në ndezjen, por pa ...

Read full article »

2010 Ducati Multistrada 1200 rishikim – Piktura dhe Shqyrtimi i Ducati…

Rubric: Ducati | 18 May 2015 | Comments Off në 2010 Ducati Multistrada 1200 rishikim – Piktura dhe Shqyrtimi i Ducati…
2010 Ducati Multistrada 1200 Review – Pictures and Review of the Ducati…

Udhëtim novator Meet Ducati i ri 2010 Ducati Multistrada 1200 nuk do të kishte zgjoi shumë interes nëse do të ishte thjesht një redesign butë i turist ftohur me ajër largohet sportive, por ri-imagjinuar Multi krenohet kaq shumë karakteristika radikale– në mesin e tyre një motor Superbike-burim dhe pezullimin elektronike në dispozicion– se ajo është bërë një nga bikes më të pritura të vitit. Ne hipi në Multistrada ri mbi 150 milje në ishujt Kanarie të përjetojnë biçikletë të dorës së parë nëpër një shumëllojshmëri të terrenit. Lexo më për të gjetur nëse ose jo më e re Ducati jeton deri në hype. Te mirat, Pjesa I: Katër Bikes në një? Ducati guxim pretendon se Multistrada tyre të reja 1200 ...

Read full article »

-=- Club pjerrët Heaven - =- Faqe Indeksi

Rubric: Ducati | 9 May 2015 | Comments Off në -=- Club pjerrët Heaven - =- Faqe Indeksi
-=- Club Bevel Heaven -=- Index page

-=- Club pjerrët Heaven - =- Ajo aktualisht është Mon Mar 10, 2014 2:19 jam Faleminderit për ndalimin nga forumi pjerrët Heaven Ducati e cila ka qenë e vendosur në mënyrë të veçantë deri në vitrinë Cucciolo të para-916 epokës Ducati diskutim. Kliko vëmendja: Lexoni këtë seksion. Titulli mësipërme për të gjetur se si për të regjistruar dhe pas. 1 Temat 1 Postimi fundit nga BevHevSteve Sun Mar 14, 2004 10:21 jam Ju lutemi të thonë hello dhe të na tregoni rreth vetes, biçikletë tuaj[s] dhe ku janë të vendosura, etj. 481 Temat 1656 Postimi fundit nga BevHevSteve Diskutimi i përgjithshëm dhe thashetheme në lidhje me Ducati dhe çështje të tjera të lidhura Moto – postuar Fakte tuaja jo-teknike, Komentet pyetje këtu. Më Moto chat lidhur chit që nuk ka të vërtetë ...

Read full article »
përkthim
 Edit Translation
partnerët tanë
Na ndiq
Na kontaktoni
Kontaktet tona

dima911@gmail.com

I lindur në BRSS

423360519

About this site

For all questions about advertising, please contact listed on the site.


Motorcycles katalog me specifikimet, pictures, ratings, komente dhe discusssions rreth Motorcycles.