ushqim 2011 Ducati Desmosedici (1:10) (Colors / Graphics mund të ndryshojnë)

rubrikë: Ducati | 19 Jun 2015 | Comments Off në ushqim 2011 Ducati Desmosedici (1:10) (Colors / Graphics mund të ndryshojnë)
Maisto 2011 Ducati Desmosedici (1:10) (Colors/Graphics may Vary)

ushqim 2011 Ducati Desmosedici (1:10) (Colors / Graphics mund të ndryshojnë) marrë #69 Nicky Haydens Bike. Bej kujdes! . qershor 18, 2012 I urdhëroi këtë duke menduar unë do të merrni biçikletë Rossi. por kini kujdes, kam marrë #69 Bike Nicky Hayden-së. I pëlqen Nicky, kështu që unë do të mbajë atë. por donte V. Rossi-së. Detajet janë Excellant. Vetëm të kërkuar për të paralajmëruar folks që ju nuk mund të merrni #46 Makinë! Një kopje e madhe e biçikletë në fillim Rossi GP11 . shkurt 14, 2012 ushqim 1:10 Scale Ducati Desmosedici GP11 Unë nuk e kuptojnë ky model Maisto ishte një 1:10 shkallë deri sa unë të marrë kutinë humongous. Ajo absolutisht kulla mbi tjetrin im 1:12 bikes shkallë! Një recensues komentoi se kjo nuk ishte Rossi-së ...

Lexo artikullin e plotë »

Ducati Malaysia – Shtëpia e Ducati Pronarët GP11.1 Malaysia

rubrikë: Ducati | 31 Mund 2015 | Comments Off në Ducati Malaysia – Shtëpia e Ducati Pronarët GP11.1 Malaysia
Ducati Malaysia – The Home of Ducati Owners GP11.1 MAlaysia

Trupi i MotoGP kalorës Marco Simoncelli ka mbërritur përsëri në Itali pas aksidentit fatal të së dielës në Çmimin e Madh të Malajzisë. Simoncelli s babai Paolo dhe shokët kalorës Valentino Rossi ishin në bordin e fluturimit që mbërriti në aeroportin Leonardo Da Vinçi të Romës të martën. Ata u përshëndetën nga Presidenti i Komitetit Olimpik Italian Giovanni Petrucci. shkatërruar: Babai i Marco Simoncelli Paolo (majtas) është përqafuar nga presidenti olimpik italian Giovanni Petrucci Petrucci urdhëroi një minutë heshtje, para të gjitha ndeshjet e futbollit të dielën dhe lojtarët veshur armbands zeza si një haraç për të sprovuar të ri. "Të dielën, kur kemi mbajtur një minutë heshtje ka pasur gjithsej ...

Lexo artikullin e plotë »

Testet MotoGP në Sepang / Malajzi – Valentino Rossi Ducati Desmosedici auf…

rubrikë: Ducati | 28 Mund 2015 | Comments Off në Testet MotoGP në Sepang / Malajzi – Valentino Rossi Ducati Desmosedici auf…
MotoGP Tests in Sepang/Malaysia – Valentino Rossi auf Ducati Desmosedici…

Gara Blog Moto Motor Testet MotoGP në Sepang / Malajzi - Valentino Rossi me Ducati Desmosedici shkurt 8, 2011 aktualisht të clamped jam profesionalisht dhe personalisht, për të raportuar në një masë të duhur gjatë gjithë testet IRTA në Malajzi. Unë do të kufizojë veten në, e cila është ndoshta më (dhe mua) më të interesuar: Si është ajo shkon me Ducati, të tilla si "Il Dottore" Rossi vjen me Desmosedici GP11 përballuar? Emocionuese e cila duhet të jetë jo vetëm për shumë tifozët Rossi, është, por ndryshimi i kampionit rekord botëror për Ducati është më pak e parashikueshme në sezonin e MotoGP 2011. Deri më tani, kishte në të vërtetë të gjitha Shoferët - përveç Casey Stoner - më së ...

Lexo artikullin e plotë »

honda chillbike.co.za

rubrikë: Ducati | 18 Mund 2015 | Comments Off në honda chillbike.co.za
Honda chillbike.co.za

Honda New NC700X është Një Scooter Adventure? Honda ka njoftuar një të ri 2012 model, NC700X. NC700X është e shënuar zyrtarisht si një motor aventurë, por kompania thotë se motor ka shumë comforts që vijnë së bashku me një skuter. NC700X ka mjaft hapësirë ​​magazinimi dhe mund edhe të jetë e pajisur me ndërrues automatik të transmisionit. Pra, nëse ju duhet të bëni pazar ushqimore në një gamë të largët malor, kjo është motor për ju. Është gjithashtu motor për ju, nëse ju doni një çmime të arsyeshme, 670cc parellel motor twin motori që është në gjendje të trajtimit terrenit ose qytetit rrugët përafërt. Honda shkruan në një deklaratë për shtyp: Honda nis vitin e ri me një tjetër 2012 ...

Lexo artikullin e plotë »

Ducati konfirmon ndryshime të mëdha në Desmosedici GP11 – Ducati.ms – I fundit…

rubrikë: Ducati | 4 Mund 2015 | Comments Off në Ducati konfirmon ndryshime të mëdha në Desmosedici GP11 – Ducati.ms – I fundit…
Ducati Confirms Major Changes To Desmosedici GP11 – Ducati.ms – The Ultimate…

Ducati konfirmon ndryshime të mëdha në Desmosedici GP11 Pas Valentino Rossi dhe Nicky Hayden foli për shtypin të martën, E mërkurë pa radha e Ducati Corse shefit Filippo Preziosi për të folur për shtypin në lidhje me biçikletë Desmosedici GP11 MotoGP, ndikimi që Rossi kishte pasur në drejtim të zhvillimit, dhe ndryshimet që do të bëhen. Përmblidhet në një fjalë të vetme, këto ndryshime më të mirë do të përshkruhet si radikal: siç është raportuar dje, biçikletë të re do të ketë një të ndryshuar përpara subframe / AIRBOX, kllapat modifikuara treshe, swingarm rishikuar dhe 42mm forks reja, në vend se 48mm Ohlins përdorur nga të gjithë Ducatis (si dhe Yamahas dhe Hondas) përveç Casey Stoner gjatë 2010. Ndryshimet në ...

Lexo artikullin e plotë »

Rossi për garën në Përditësuar GP11.1 Ducati Desmosedici

rubrikë: Ducati | 3 Mund 2015 | Comments Off në Rossi për garën në Përditësuar GP11.1 Ducati Desmosedici
Rossi to Race on Updated Ducati Desmosedici GP11.1

Rossi për garën në Përditësuar GP11.1 Ducati Desmosedici Me 2011 Sezoni i MotoGP nuk shkon aq sukses sa shpresonte, Ducati është futur një numër të përditësime të rëndësishme të racebike saj Desmosedici duke përfshirë edhe karakteristika të destinuara fillimisht për 2012 version. Valentino Rossi, kushtonte cilit bashkim lajmëruar me Ducati ka prodhuar vetëm një fund të vetme podium në gjashtë garat, do të jetë i pari për garën në Desmosedici përditësuar, quajtur GP11.1. Rossi do të ngasin GP11.1 në Assen ardhshëm. e shokut të tij Nicky Hayden megjithatë nuk do të kaloni në GP11.1 deri raundit të Laguna Seca, korrik 22-24 pasi ai ka kaluar tashmë nëpër katër motorët këtë sezon dhe GP11.1 do të jetë e pesta e tij e ndarë tij ...

Lexo artikullin e plotë »

MotoGP: Aleix Espargaro në krye si Preseason Testing Përfundon SPEED…

rubrikë: Ducati | 1 Mund 2015 | Comments Off në MotoGP: Aleix Espargaro në krye si Preseason Testing Përfundon SPEED…
MotoGP: Aleix Espargaro On Top As Preseason Testing Concludes SPEED…

Postuar nga MotoGP.com në 4:45 pm Aleix Espargaro lë rrugë gropë gjatë testimit MotoGP, në Katar. (Foto: Dorna Communications) Testi i klasës final Kryeministri i 2014 MotoGP preseason përfundoi në natën e diel në qark ndriçuar shkretëtirë të Katarit, me Aleix Espargaro kalorës të shpejtë në të pranishëm - vetëm përpara vëllait të tij më të ri Pol i cili pësoi një pushim klavikul në një aksident vonë në mbrëmje . Gjatë disa muajve të fundit, gjatë përgatitjeve për fushatën e re të MotoGP Kampionatit Botëror, plaku Espargaro vëlla ka qenë shquar interpretues i periudhës së testimit - duke treguar potencialin e hyrjes së tij 'të hapura' Yamaha për ekipin NGM Mobile Forward Racing. FOTO GALERIA - ...

Lexo artikullin e plotë »

Valentino Rossi Biografia – profil & Biografia e Valentino Rossi

rubrikë: Ducati | 24 Apr 2015 | Comments Off në Valentino Rossi Biografia – profil & Biografia e Valentino Rossi
Valentino Rossi Biography – Profile & Biography of Valentino Rossi

Valentino Rossi Biografia e hënë, 14 shkurt 2011 18:12 Shkruar nga Dan Evon Valentino Rossi është një motor racer MotoGP nga Urbino, Italia i cili ka fituar nëntë futeni në Kampionatin Botëror. Valentino Rossi është një nga figurat më të suksesshme në historinë e gara me motor, me një rekord shtatë klasë Kryeministri Grand Prix World Championships. Babai i Valentino Rossi-së, Graziano Rossi, ishte gjithashtu një motor racer Grand Prix. Statistikat Vitale Valentino Rossi-së Valentino Rossi Valentino Rossi Biografia Valentino Rossi ka lindur në Urbino, Itali, më 16 shkurt, 1979, për Graziano dhe Stefania Rossi. Ai u rrit rreth një orë e gjysmë larg në Tavullia, dhe për shkak të profesionit të babait të tij ...

Lexo artikullin e plotë »

Ducati Oferta GP10 rrallë dhe GP 11 Makinë, RM është shumë e parashikuar…

rubrikë: Ducati | 20 Apr 2015 | Comments Off në Ducati Oferta GP10 rrallë dhe GP 11 Makinë, RM është shumë e parashikuar…
Ducati Offers Rare GP10 And GP 11 Machines At RM’s Highly Anticipated…

Ducati Oferta GP10 rrallë dhe GP 11 Makinë, Shitje Highly e parashikuar RM Monaco • RM Auctions ekipet deri me Ducati për të ofruar dy makina Ducati Desmosedici GP në Monako, 11th May • Ofrimi përfshin një GP10 nxituan nga Casey guri dhe një GP11 nxituan nga Valentino Rossi • Shitja gjithashtu përmban vlerësua Saltarelli Collection, një nga koleksionet më të rëndësishme të botës private Ducati LONDON (12 March, 2012) – RM Auctions është i kënaqur për të njoftuar ofertë ekskluzive e dy makinave Ducati Desmosedici GP - një GP10 nxituan nga Casey Stoner dhe GP11 nxituan nga Valentino Rossi - në shitjen e saj shumë të parashikuar Monaco, planifikuar 11-12 Maj në Forumin Grimaldi. paraqitur direkt ...

Lexo artikullin e plotë »

2011 Ducati Desmosedici GP11 VR2 motor shqyrtim @ Top Speed

rubrikë: Ducati | 7 Apr 2015 | Comments Off në 2011 Ducati Desmosedici GP11 VR2 motor shqyrtim @ Top Speed
2011 Ducati Desmosedici GP11 VR2 motorcycle review @ Top Speed

specifikimet: vit: 2011 bëj: Ducati Model: çmimi Desmosedici: €350000 motor: desmodromic DOHC, katër valvola për cilindër Transmisionit: 6-SpeedsTransmission Horsepower @ RPM: 200 energji: indirekt Magneti Marelli zhvendosja elektronik injeksion: 799 L Top Speed: 192 mph paraqitur sipas: Postuar ne 02.28.2013 17:58 nga Sulthoni Ducati Desmosedici GP11 VR2 u ankand nga Ducati me një çmim të vlerësuar prej € 300.000- 350.000 €. Motor ishte i dyti nga katër variacione Rossi nxituan gjatë 2011 sezon, por është gjoja i njëjtë si GP10 të sezonit të kaluar. Motor është i pajisur me një 800-cc D-16 motor dhe pezullimi ishte një Öhlins TRSP25 48-mm "Nëpërmjet Rod" ...

Lexo artikullin e plotë »
përkthim
 Edit Translation
partnerët tanë
Na ndiq
Na kontaktoni
Kontaktet tona

dima911@gmail.com

I lindur në BRSS

423360519

Rreth kësaj faqe

Për të gjitha pyetjet në lidhje me reklamat, Ju lutemi të kontaktoni të listuara në këtë faqe interneti.


Motorcycles katalog me specifikimet, pictures, ratings, komente dhe discusssions rreth Motorcycles.