Ducati Philippines nis Diavel kryqëzor – Lajme

Rubric: Ducati | 19 Jun 2015 | Comments Off në Ducati Philippines nis Diavel kryqëzor – Lajme
Ducati Philippines launches Diavel cruiser – News

Ducati Philippines nis Diavel kryqëzor Ducati është i njohur mirë për sportin e saj dhe bikes zhveshur. Now, prodhuesi italian motor, përmes distributori lokal Ducati Filipine. ka pamjet e saj në tregun vendor të vendit kryqëzor motor duke nisur Diavel . Diavel është, pa asnjë dyshim, risi më emocionuese në Ducati 2011 Linja sepse ajo përfaqëson një koncept të ri të motor, tha Toti Alberto, Shefi ekzekutiv i Ducati Filipine. Është vetëquajtur si një kryqëzor, por ajo ka fuqinë e një biçikletë të muskujve dhe performancën e një biçikletë sportive . Alberto mund besim pohojnë se Diavel është e gjitha që, duke fluturuar në bazën Ducati në shtëpi në Bolonjë, Itali, ...

Read full article »

Ducati Diavel: Ride me djallin

Rubric: Ducati | 19 Jun 2015 | Comments Off në Ducati Diavel: Ride me djallin
Ducati Diavel: Ride with the Devil

Kryqëzor e sotme është mbërthyer në imazhin e së kaluarës. Kjo do të thotë që të gjithë duhet të kenë Cruisers krom, styling retro dhe lolloping V-Twins, edhe në qoftë se pjesa tjetër e formacion e tyre nuk i përshtatet që estetike. Por çfarë nëse kryqëzor nuk ishte mbërthyer në të kaluarën? Po në qoftë se një markë nuk ishte i kënaqur me idenë se rehati nuk kanë për të ardhur në kurriz të shpejtësisë? Ducati, një markë e ndërtuar mbi trashëgiminë e tyre garash, ka vendosur për të sfiduar status quo Cruiser me Diavel. Në proces, kromit është zëvendësuar me fibra karboni. Kur Diavel parë debutuar, shumë njerëz e panë atë si një zgjerim markë që kishte shkuar një hap shumë larg. Këtu ishte "moment Cayenne" Ducati-së - në atë moment në kohë ...

Read full article »

Ducati shpalos CKD Diavel me çmim të ulët

Rubric: Ducati | 18 Jun 2015 | Comments Off në Ducati shpalos CKD Diavel me çmim të ulët
Ducati Unveils CKD Diavel At Lower Price

Ducati shpalos CKD Diavel me çmim të ulët  të dhënat e-trigger = klasë hover = pop-blog-ads përdorura 2000 Mercedes E -2 të dhënat e-trigger = klasë hover = pop-blog-ads SM Zulkifli SM Amin Naza grup i kompanive të Grupit shefi Operative Zyrtar Dato 'së bashku me Ducati Asia Pacific Sales Manager Davide De Lorenzi ishte në dorë të zbulojë CKD Diavel dhe zbuloi çmimin e re e fillimit të vetëm RM109,888 për të. Ata shpjeguan se CKD Diavel është ndërtuar në fabrikën e tyre Tajlandë për të përfituar nga detyrimeve tatimore ASEAN cila rezulton në një çmim më të ulët të shitjes me pakicë. "Vetëm për shkak se ajo është ndërtuar në Tajlandë, kjo nuk do të thotë se cilësia është më e ulët. Cilësia është e njëjtë si ne kemi teknikë nga Italia në ...

Read full article »

Ride parë: shqyrtim Ducati Diavel Carbon – Testet Road: Rides parë – Visordown

Rubric: Ducati | 17 Jun 2015 | Comments Off në Ride parë: shqyrtim Ducati Diavel Carbon – Testet Road: Rides parë – Visordown
First Ride: Ducati Diavel Carbon review – Road Tests: First Rides – Visordown

Ride parë: shqyrtim Ducati Diavel Carbon A Diavel një make garë seri. Tani ka një ide. "Kështu që, ah. Si ju duket AH cruising në salcë Bolognese?” thotë drejtori i Marketingut Ducati për mua si ne të ulemi për një kafe ka trajtoi amazingly twisty dhe dielli-përmbyt rrugën Ronda në Spanjë. Dhe kjo është gjëja, Diavel është e vështirë të injorosh. Para se të flasim për ekipin prapa biçikletë, më duket vetëm mendova se ishte një udhëtar me një motor të mirë. Edhe pse ajo ndan një shumë e pjesëve të ju do të gjeni në një Superbike, kjo nuk është një Superbike. dhe, kjo është vetëm shumë të ndryshme të lumped në kategorinë zhveshur. Kështu që, pse jam i shqetësuar në lidhje me këtë squeezing ...

Read full article »

Ducati Diavel UK rrugore Testi Ash On Bikes

Rubric: Ducati | 2 Jun 2015 | Comments Off në Ducati Diavel UK rrugore Testi Ash On Bikes
Ducati Diavel UK road test Ash On Bikes

Testi rrugë Ducati Diavel UK Diavel ka qenë një fenomen, wowing reviewers, kjo përfshinte, me përzierje e saj bindëse të fut të madh, e dorëzimit likuid fuqia, Trajtimi i shquar dhe të egra, ndaluar duket. Por kjo është me të meta. Ju mund të lexoni të plotë nisjen shqyrtim Ducati Diavel këtu, dhe pasi kaloi 600 milje (1,000km) në Mbretërinë e Bashkuar me një karbonit Kuq Diavel, Nuk `d modifikojë ndonjë gjë kam thënë atëherë për bike`s dinamikën befasues. Nuk janë Futjet pse, Llojet e gjërave që ju vetëm të gjeni se duke përdorur një biçikletë për të shkuar vende dhe të bëjë gjëra si ju `d të bëni në qoftë se ju në pronësi atë. Dhe ata e bëjnë të hedhin një dritë të ndryshme mbi disa aspekte të biçikletë. Ajo duhet të jetë çudi kjo nuk është një makinë për ...

Read full article »

2012 Ducati Diavel

Rubric: Ducati | 29 May 2015 | Comments Off në 2012 Ducati Diavel
2012 Ducati Diavel

Test Ride: 2012 Ducati Diavel Carbon Red "Diavel Ducati-së: Një mrekulli Bolognese mekanike " Kur një i parë sheh Diavel Ducati në ndonjë nga nivelet e trim, kjo është më shumë se vetëm një frikësuese pak. A është kjo një biçikletë sport? A Cruiser? A është kjo një biçikletë turne? A është kjo një biçikletë zhveshur? Përgjigja, është se ajo është me të vërtetë asnjë nga lartpërmendur Në realitet, kjo është një përzierje e të gjitha këto dhe më shumë. zyrtarisht, Diavel përkthehet si "Djallit" në Bolognese, zona provinciale italiane nga ku ajo vjen. The 2012 Ducati Diavel vjen në katër nivelet e trim: një model standard; Diavel CHROMO; Diavel Carbon, e cila është në dispozicion në të dy Kuq e Zi (I guess ju mund të mbështeteni se si dy në një). ...

Read full article »

Ducati Diavel Revealed – motoçikletë…

Rubric: Ducati | 16 May 2015 | Comments Off në Ducati Diavel Revealed – motoçikletë…
Ducati Diavel Revealed – Motorcycle…

Ducati Diavel Revealed Jo të gjithë ne si Cruisers. Mirë, disa prej nesh përbuzin Cruisers dhe të gjithë ata përfaqësojnë dhe të qëndrojnë për. Por, pas viteve të spekulimeve dhe muajt e ngacmues fotografive spiun, kryqëzor parë Ducati në një brez u njoftua zyrtarisht sot, dhe kjo mund të dërgojë më të thekur hecklers anti-Cruiser në afërt e objektit lëkurë jetese për të marrë disa chaps dhe conchoes. Ne kemi qenë duke spekulluar në lidhje me përmbajtjen e saktë të kësaj pakete vetëquajtur agresive, por këtu, te pakten, janë fakte vështirë. Ajo përdor një të plotë-bie borisë 162 kuaj-fuqi, 94 £ ft. i versionit çift rrotullues të 1198cc mrekullueshme Testastetta motor quajtur "11º,"Duke iu referuar një 11-shkallë kënd të ri valve mbivendosje ...

Read full article »

Ducati Diavel dhe Diavel Carbon

Rubric: Ducati | 15 May 2015 | Comments Off në Ducati Diavel dhe Diavel Carbon
Ducati Diavel and Diavel Carbon

Ducati Diavel dhe Diavel Carbon Sulm Automjete urbane më në fund, ne kemi marrë në duart tona për Ducati Diavel e re për ju. Ka pasur kaq shumë urdhra për Diavel që Ducati Australia nuk mund të vihet edhe në një njësi demo për publikun, le të vetëm të japë një për shtypin uritur për të shqyrtuar. Por kemi marrë një të tillë dhe, djalë, ishte ajo me vlerë të presim! Ne e kemi quajtur atë automjetit Assault Urban si ajo do Sulm mendjen tuaj, zemër, sytë dhe veshët dhe kalimtarë do të vihet në një njoftim nga dy vesh-pounding goditje e fortë dhe stil të çuditshëm të Diavel-së. Emri Diavel (theksuar dee-AH-vel) vjen nga fjala dialektin lokal për "djallin". me sa duket, kur ajo ishte rrota jashtë në frontin e ...

Read full article »

Ducati Diavel – Falsifikuar në Ferr – Rishikimi pronësia – Team-BHP

Rubric: Ducati | 14 May 2015 | Comments Off në Ducati Diavel – Falsifikuar në Ferr – Rishikimi pronësia – Team-BHP
Ducati Diavel – Forged in Hell – Ownership Review – Team-BHP

Ducati Diavel – Falsifikuar në Ferr – Rishikimi pronësia Ducati Diavel – Falsifikuar në Ferr – Rishikimi pronësia Hi guys, Qenë të thotë për të vënë këtë thread për disa ditë tani. Historia e Diavel tim. Unë u bowled përsipër nga duket e Diavel sapo fotot filluan të shfaqen në internet. Rides parë dhe komente vetëm konfirmoi atë që unë kishin shpresuar për: se ajo hipi aq i mirë sa ajo dukej. Ajo mori mua një kohë për të vendosur se si dhe ku për të blerë biçikletë nga. Filloi duke bërë hulumtime në lidhje me Ducati Indi, dhe në lidhje me mundësinë e importit të drejtpërdrejtë. Shërbimi Desmo dhe DDS (Ducati mjet diagnostikues) resets për shërbimet përjashtohet importit të drejtpërdrejtë. Kjo nuk ishte Harley që unë mund të bëj ...

Read full article »

Ducati njofton partneritetin AMG – dhe lëshon 1200cc Diavel fuqia Cruiser

Rubric: Ducati | 10 May 2015 | Comments Off në Ducati njofton partneritetin AMG – dhe lëshon 1200cc Diavel fuqia Cruiser
Ducati announces AMG partnership – and releases the 1200cc Diavel power cruiser

Ducati njofton partneritetin AMG – dhe lëshon 1200cc Diavel fuqia Cruiser 2011 Ducati Diavel pushtet kryqëzor Dy pjesë shumë interesante e lajmeve nga italian motor Marque Ducati këtë javë. së pari, një partneritet bashkëpunues dhe MotoGP marrëveshje sponsorizimi me Mercedes-AMG - demonstrimin e dollarit- dhe kokërdhok-tërhequr fuqinë e yll rekrutuar Valentino Rossi - dhe së dyti, përfundon kanë ardhur off një nga sekretet më të keq-mbajtur në industrinë motor, me Ducati Diavel pushtetit Cruiser bërë debutimin e saj publik. Diavel ka marrë tifozët më Ducati stumped - kjo është një dizajn të çuditshme-looking musclebike / kryqëzor / shufra rrugë që duket të përshtaten diku në mes të ...

Read full article »
përkthim
 Edit Translation
partnerët tanë
Na ndiq
Na kontaktoni
Kontaktet tona

dima911@gmail.com

I lindur në BRSS

423360519

About this site

For all questions about advertising, please contact listed on the site.


Motorcycles katalog me specifikimet, pictures, ratings, komente dhe discusssions rreth Motorcycles.