2010 Harley-Davidson XR1200X photo motor dhe specifikimet, çmim…

Rubric: Harley-Davidson | 18 Jun 2015 | Comments Off në 2010 Harley-Davidson XR1200X photo motor dhe specifikimet, çmim…
2010 Harley-Davidson XR1200X motorcycle photo and specifications, price…

2010 Harley-Davidson XR1200X motor shpejt e mërkurë, gusht 5, 2009, 19:57 nga Auto Korrespondenti Harley-Davidson ka dalë me një shtesë premtuese sa më 2010 vit modeli, the 2010 Harley-Davidson XR1200X motor. 2010 Harley-Davidson XR1200X photo Motor do të nisë në Evropian, Tregjet amerikane dhe Lindjes së Mesme, në 2010. Harley-Davidson së 2010 Modeli line-up do të përfshijë gjithashtu një përditësuar Electra Kaloj, Fat Boy, dhe një Dyna model i të gjitha re-Glide Wide. Seri Harley-Davidson XR1200 filloi në 2008, dhe u frymëzua nga shumë popullor Harley-Davidson XR750. "Frymëzuar nga një nga makinat më të suksesshme në botë për gara, portreti XR750, XR1200X ...

Read full article »

Harley-Davidson XR750 Ash On Bikes

Rubric: Harley-Davidson | 16 Jun 2015 | Comments Off në Harley-Davidson XR750 Ash On Bikes
Harley-Davidson XR750 Ash On Bikes

Harley-Davidson XR750 Fotografi mirësjellje e Arkivave Harley-Davidson Motor Company Copyright Harley-Davidson – Klikoni mbi imazhet për madhësi të plotë Wrecking Crew, 1914 Ajo-s nuk dihet gjerësisht në Evropë, por Harley-Davidson ishte një forcë dominuese në ovale gara udhë të sheshtë për pjesën më të madhe të shekullit të kaluar, dhe ajo ende është! Harley ka bërë seri kombëtar e vet që nga vitet pionier të motoçiklizmit: William S. Harley parë hyri një ekip zyrtar Harley-Davidson në një kampionat gara sa më shpejt që 1914, dhe ekipi ishte e shpejtë për të vendosur autoritetin e saj, duke fituar gara dhe kampionate brenda pak vitesh. Ekipi u bë i njohur si Wrecking Crew dhe ishte aq dominues në fundjavë garën ...

Read full article »

Harley Davidson XR 1200 prototip

Rubric: Harley-Davidson | 8 Jun 2015 | Comments Off në Harley Davidson XR 1200 prototip
Harley Davidson XR 1200 prototype

Frymëzuar nga të gjithë-pushtues XR650 dirttrack vrapues, i ri variacion Harley XR1200 Sportster ishte shfaqur në shfaqje Intermot dhe do të mund të prodhohen brenda vitit. Nga Art Friedman. Në Intermot Shfaq në Këln, Gjermani, Harley-Davidson shfaqet këtë prototip XR1200 ndryshim të Sportster 1200 motoçikletë. Vetëquajtur si vrapues XR750 dirttrack, biçikletë ekran XR karakteristika të lartë të performancës Showa pezullimin dhe frenat Nissin. Shkurtimisht, ajo është për qëllim të jetë Sportster që thekson sport. Biçikletë u treguar për të testuar reagimin e tregojnë pjesëmarrësve, dhe nëse ajo sheh një reagim pozitiv, Harley thotë se motor do të shkojë në prodhim, ndoshta brenda vitit. Styling ...

Read full article »

Harley-Davidson XR1200X XR 1200 X shqyrtim

Rubric: Harley-Davidson | 2 Jun 2015 | Comments Off në Harley-Davidson XR1200X XR 1200 X shqyrtim
Harley-davidson XR1200X XR 1200 X review

dokumentet 2010 Harley-Davidson XR1200X riles NELSON Riding Impression Dita jonë në bordin e XR1200X ri u zhvillua në një version të shkurtuar të 4,048 milje Amerika Road kursin gara rrugore në Elkhart Lake, Wisconsin. Si njësitë tona mostrës paraqitur të gjithë aksioneve përgatitur, Zyrtarët e H-D menduar mirë e duke na lejuar për të përdorur në vijë të drejtë gjatë përpjetë para dhe Chutes shpejtë që përfshijnë kthen një anë të pesë. ende, layout më teknik që përfshinte çdo gjë nga ana e pesë deri ana 13 dhënë një terren të shkëlqyer testimi për XR1200X. Megjithë pamjen e saj me aromë të shijshme, XR1200X nuk është i lehtë, dhe motori i saj hot-shufra është i detyruar të tendosje nën ngarkesë. powerband saj është i gjerë, por ...

Read full article »

Vende Corbin motor & Aksesorë Harley-Davidson XR 1200 800-538-7035

Rubric: Harley-Davidson | 29 May 2015 | Comments Off në Vende Corbin motor & Aksesorë Harley-Davidson XR 1200 800-538-7035
Corbin Motorcycle Seats & Accessories Harley-Davidson XR 1200 800-538-7035

Gunfighter Lady shalë ofron një shkëlqim, rrjedhin vështrim në biçikletë dhe vetëm të vërtetë dy deri rehati në dispozicion për XR 1200. Në vend se të përpiqet për të ndërtuar komoditetin e pasagjerëve në hapësirë ​​të kufizuar të seksionit aksioneve bisht, Corbin krijuar një bisht krejt të re që instalon së bashku me dizajnin tonë një copë vend dhe lejon për një zonë të madhe të shtrojë. Seksioni ynë bisht mban një duken të ngjashme me bursë formë në mënyrë që të mbajë që pista e sheshtë të duket vetëm tani ju keni mundësinë për të kryer një pasagjer. Natyrisht ne para-pikturuar bishti për të koordinuar me modelet bojë tuaj too. shalë ynë dual përmban një të gjerë, Pozicioni i shoferit të rehatshme me një zonë të pastër të shtrojë ndenjëse e pasme duke siguruar një profil të përsosur. Me takë të lartë ...

Read full article »

Harley-Davidson XR-750 – Wikipedia, Enciklopedia e Lirë

Rubric: Harley-Davidson | 23 May 2015 | Comments Off në Harley-Davidson XR-750 – Wikipedia, Enciklopedia e Lirë
Harley-Davidson XR-750 – Wikipedia, the free encyclopedia

Harley-Davidson XR-750 Një XR-750, numër 16, përmes pluhurit në Scioto Downs. Ohio Harley-Davidson XR-750 është një motor garash bërë nga Harley-Davidson viti 1970, kryesisht për Dirt Track gara. por edhe për gara rrugë në variantin XRTT. XR-750 është projektuar në përgjigje të një 1969 ndryshim në rregullat e AMA Grand National Championship që barazuan në fushën e lojës për të e bën të ndryshme nga Harley-Davidson, duke lejuar motoēikletat japoneze dhe britanike të bëj më mirë të parë dominuese garë biçikletë Harley-Davidson KR. [ 1 ] XR-750 vazhdoi të bëhet biçikletë winningest garë në historinë e Shoqatës Amerikane motoçiklist (POR) garash. [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] XR-750 është e lidhur ...

Read full article »

Harley-Davidson XR1200 Ash On Bikes

Rubric: Harley-Davidson | 12 May 2015 | Comments Off në Harley-Davidson XR1200 Ash On Bikes
Harley-Davidson XR1200 Ash On Bikes

Harley-Davidson XR1200 Nga Kevin Ash Harley-Davidson ka disa shpjeguar për të bërë në shtëpi. Fabrika Milwaukee nuk mund të jetë i njohur për Race Track nivelet e veta këtu në Evropë, por në shtetet ku udhë poshtër gara është një sport i madh, Harley është krejtësisht dominant. Ju jeni të humbur disa përmbajtje Flash që duhet të shfaqen këtu! Ndoshta shfletuesi juaj nuk mund të shfaqin atë, ose ndoshta ajo nuk ka nisja saktë. Me të vërtetë, XR750 saj është ndoshta më i suksesshëm biçikletë gara të çdo lloji në histori, përbërë up shumë fitore më shumë se çdo tjetër që nga futja e tij në 1970, Edhe pse rregullat janë tweaked rregullisht për të ndihmuar ekipit vendas. Në fakt, modeli i parë ishte një masë e përkohshme, bazuar në rrugë Sportster ...

Read full article »

Harley Davidson XR 1200: Supersport

Rubric: Harley-Davidson | 11 May 2015 | Comments Off në Harley Davidson XR 1200: Supersport
Harley Davidson XR 1200: super sport

Harley Davidson XR 1200: sport super Harley-Davidson premtimet 100% përshtatur për mbledhësit evropiane të roadsters sportive. Por Harley Davidson XR1200 është kryesisht një "Super vëzhgues" në shpirt, të duken si i papërmbajtshëm si soaped tij dhe të aftë për të më të mirë ... me kusht që të përmbahet e saj "USA Frymë". Harley Davidson XR 1200: Testi i plotë Tifozët e binjakëve të mëdha dhe të U.S. abonentë motor-stacioneve dini legjendar Harley Davidson XR750. Si Hardy efektive, Kjo biçikletë ka ndërtuar një histori të pabesueshme unaza balte dhe kontribuon për të nxitur legjenda e markës. Pastaj sigurisht ka shumë që e ëndërronte një ditë për të vënë në dispozicion një version të kësaj urtësie të shenjtë "Turner ...

Read full article »

2011 Harley-Davidson XR1200X – motoçiklist Magazine

Rubric: Harley-Davidson | 10 May 2015 | Comments Off në 2011 Harley-Davidson XR1200X – motoçiklist Magazine
2011 Harley-Davidson XR1200X – Motorcyclist Magazine

Faktor X Ata thone: Performanca Sportster honed me buzë e saj të mira. Ne themi: Ajo do të kryejë edhe më të mirë pasi të keni honed një inç off e footpegs. Ata thone: Performanca Sportster honed me buzë e saj të mira. Ne themi: Ajo do të kryejnë edhe Është e drejtë të thuhet se Harley-Davidson zhvillimit gara arriti kulmin në 1970 me lirimin e portreti, XR750 menjëherë suksesshëm. Kjo platformë, e cila vazhdon të dominojë dirt-udhë gara për këtë ditë, ka bërë prefiksin XR sinonim me punën Harley. Kjo është arsyeja pse Streetbike nxehta e kompani me motor është quajtur e XR1200, dhe nuk është një variant XL1200 si më konvencionale të saj, vëllezër baby-Cruiser. Tani Harley-Davidson ...

Read full article »

Çfarë ndodhi me të gjithë Harley Davidson XR-750 motoçikleta të?

Rubric: Harley-Davidson | 5 May 2015 | Comments Off në Çfarë ndodhi me të gjithë Harley Davidson XR-750 motoçikleta të?
What happened to all of the Harley Davidson XR-750 motorcycles?

Më të mirë Përgjigje Choice votuesve 305-509-2427 DeeLar@aol.com Kontaktoni BSARACER @ Yahoo.com Pyetni në lidhje me XR për shitje Kontaktuar Phil dhe kërkoni atë nëse ai e di e ndonjë Gjithashtu. pyesni atë se si të kapte topin Racing Tommy Connors / TC. Ai mund të ketë një të tillë ose e di e disa për shitje I dunno si të kapte topin Carl Patrick ose. Kontaktoni ky djalë të kërkojë. Hank Jo luaj w / Bikes shumë më. por ai mund të ketë një avantazh mbi një XR. Dhe ai duhet të dinë se si për të kontaktuar Carl Patrick. ai mund të ketë disa XR-së ose e di e disa Mert bën një 1200 tracker rrugë. kjo është unik. Kjo është ajo që unë do të rekomandojë nëse ya duan diçka të vërtetë ju mund të ngasin rreth gëzojnë. I kam XR750 tim shumë të 1-rë nga Mert,,ajo ...

Read full article »
përkthim
 Edit Translation
partnerët tanë
Na ndiq
Na kontaktoni
Kontaktet tona

dima911@gmail.com

I lindur në BRSS

423360519

About this site

For all questions about advertising, please contact listed on the site.


Motorcycles katalog me specifikimet, pictures, ratings, komente dhe discusssions rreth Motorcycles.