2000 Chrysler PT Cruiser Conceptcarz.com

Rubric: honda | 18 Jun 2015 | Comments Off në 2000 Chrysler PT Cruiser Conceptcarz.com
2000 Chrysler PT Cruiser Conceptcarz.com

2000 Lajmi Chrysler PT Cruiser, pictures, specifikimet, dhe informacioni Kjo është e treta makinë prodhimi Chrysler zhvilluar nga një makinë retro-style koncept. E para është Viper, atëherë Prowler. Dy prej tyre janë makina vetëm ulëta sportive vëllim. në të kundërt, PT Cruiser synohet të prodhuar 100,000 njësi në vit në Meksikë. Ajo gjithashtu do të eksportohen për në Evropë, si dhe tregjet e djathtë-makinë. Pa suksesin e New Beetle, Chrysler nuk mund të ketë guxuar të bëjë një makinë volum të lartë retro. However, krahasohet me Beetle, PT Cruiser duket edhe më e Retro, Amerikan tha se kujton atyre 'shufra e nxehtë’ e 30-ta, ndërsa anglezët tha se duket si London Taxi tyre. ...

Read full article »

Motorcycles janë Marrja Shift për të automatik të transmisionit

Rubric: honda | 17 Jun 2015 | Comments Off në Motorcycles janë Marrja Shift për të automatik të transmisionit
Motorcycles are Making Shift to Automatic Transmission

Motorcycles janë Marrja Shift për të automatik të transmisionit Me DN-01, Honda është gati të hartojë në suksesin others_ me një biçikletë që merr konceptin automatike motor dhe prezanton dizajn të ri dhe inxhinieri. Me disa përjashtime në motorbiking moderne, bota me dy rrota ka thyer diçka si kjo: transmision manual është e barabartë me motor (dhe macho). automatik të transmisionit është e barabartë me skuter (dhe motër). Por në vitin e kaluar, më njeri i egër i kategorizimeve me dy rrota ka filluar të zhvillohet: Motorcycles kanë filluar të përfshijnë transmetimet automatike Honda DN-01, e cila është kodrina në U.S. shitësve këtë javë, lejon riders të bëjë larg me dorë squeezing një tufë dhe këmbë-kalimin ...

Read full article »

Honda nis DN Re-01 Large Sport Cruiser me Innovative Automatic…

Rubric: honda | 16 Jun 2015 | Comments Off në Honda nis DN Re-01 Large Sport Cruiser me Innovative Automatic…
Honda Launches the New DN-01 Large Sports Cruiser with Innovative Automatic…

Honda nis DN Re-01 Large Sport Cruiser me inovative automatik njerëzore, të Transmisionit. Tokyo, Japoni, shkurt 28, 2008 – (JCN JCN Japan Corporate News JCN Journal of Neuroscience njohës JCN Journal of Nursing Kardiovaskulare JCN Journal of Nursing krishterë JCN Job Numri Kontrolli JCN Journal i neurologjisë së fëmijëve JCN rrjetit të komunikimit të përbashkët (SHBA DoD) Newswire) – Honda Motor, Co. Ltd. njoftoi se shitjet e DN-01 sportive të mëdha kryqëzor do të fillojnë në Japoni të premten, marsh 7. unik, body ulët styling përmban një likuid ftohur me katër-goditje 680 cc OHC OHC shufër me gumga indirekte Qelizat OHC Outer flokeve OHC Urdhri i Kryqit të Shenjtë OHC Ontario Housing Corporation ...

Read full article »

Ngarje Toyota FJ Cruiser

Rubric: honda | 7 Jun 2015 | Comments Off në Ngarje Toyota FJ Cruiser
Driving the Toyota FJ Cruiser

Njihuni me 2007 Toyota FJ Cruiser 2007 Toyota FJ Cruiser (c) Jason Fogelson Ne rruge, FJ Cruiser është i përbërë dhe e bukur për të përzënë. Kompakt 105,9-inch wheelbase bën shumë maneuverable dhe të lehtë për të parkuar. Freeways nuk janë të llojit të FJ. forma e tij messes me Aerodinamika, duke e bërë atë më të prekshëm ndaj erërave anësore se makina më e pasagjerëve. Pasqyrat e mëdha, ndërsa e madhe për të shikimit, janë shumë të zhurmshme me shpejtësi. FJ nuk do të ishte zgjedhja ime e parë për një udhëtim autostradë ndër-vend, por është e përkryer gjobë për ngarje të përditshme. The 4.0 V6 litër nën kapuç e vë jashtë 245 hp dhe 285 lb-ft i çift rrotullues, kështu fillon sinjal 'stop' janë gjallë. Jashte rruge, FJ vërtetë tregon Its ...

Read full article »

Toyota Land Cruiser (2013)

Rubric: honda | 30 May 2015 | Comments Off në Toyota Land Cruiser (2013)
Toyota Land Cruiser (2013)

Toyota Land Cruiser legjendar Toyota Land Cruiser kohët e fundit festoi 60 vjetorin e saj që nisë e saj origjinale në Japoni dhe ka mbetur konstante në U.S Toyota. Modeli formacion për më shumë se 50 vjet. Toyota Land Cruiser ka evoluar me kalimin e kohës nga një automjet bazë të shërbimeve katër-wheel-drive në vitet e para të një tetë-pasagjerëve automjeteve luksoze shërbimeve sport (SUV) shitur në 188 vendet. Ende, ky automjet portreti ka ruajtur një pas besnike si ajo mbetet e vërtetë për trashëgiminë e saj jashtë rrugës me aftësi të pakompromis go-kudo. Per 2013 vit modeli, Land Cruiser merr jashtme dhe të brendshme enhancements styling. Përveç kësaj, Land Cruiser tani do të vijnë me të gjitha tiparet ...

Read full article »

Automatic Transmission Motoçikleta

Rubric: honda | 28 May 2015 | Comments Off në Automatic Transmission Motoçikleta
Automatic Transmission Motorcycles

Automatic Transmission Motoçikleta përgjithësisht, ju do të vërehet se shumica e njerëzve që duan të mësojnë të ngasin një motoçikletë kryesisht do të shqetësohen për gear ndryshim detyrën. Nëse ju jeni njëri prej tyre, automatik të transmisionit mund të zgjidhin problemin tuaj. Si emri sugjeron, këto janë motorrë të cilat nuk përfshijnë setup standarde transmetimit që përfshin tufë dhe ingranazhet. Këto motorcycles jo-drejtuar janë zgjidhja më e mirë për njerëzit që duan të mësojnë të ngasin, ose ata që nuk duan të shqetësohen për veshje ndryshimin duke hipur. Mirë Motoçikleta Automatik të Transmisionit honda DN-01 Honda DN-01 është një kryqëzor prodhuar nga Honda, i cili është vënë në dispozicion për përdorim komercial në 2009. Kjo është një nga ...

Read full article »

2008 honda DN-01

Rubric: honda | 27 May 2015 | Comments Off në 2008 honda DN-01
2008 Honda DN-01

2008 honda DN-01 I ri 'Twist-and Go’ – Cruiser Performance styling radikal i ri që grabs vëmendjen nga çdo kënd. Form-montim komoditetin që fton një për të dy ulen në dhe për të hipur. Përgjigja Smooth për çdo input kalorës, reaguar me punën dinamike në çdo kthesë të mbyt saj, dhe asnjë tufë! Jo vetëm ajo, nuk Changer gear! Me HFT e saj të re revolucionare (Human-Friendly Transmisionit), DN ri epokal-01 fut në Motoçiklizëm më të avancuara transmetimit plotësisht automatike zhvilluar ndonjëherë për një automjet me dy rrota, dhe një që ofron të gjitha exhilarating pushtet dhe një përshpejtim lidh me 'të vërtetë’ Transmetimet motor manual. ...

Read full article »

Aurora Honda – vlerë të udhëtimit – Fort Collins Motor Travel Examiner.com

Rubric: honda | 24 May 2015 | Comments Off në Aurora Honda – vlerë të udhëtimit – Fort Collins Motor Travel Examiner.com
Aurora Honda – worth the trip – Fort Collins Motorcycle Travel Examiner.com

Aurora Honda – vlerë të udhëtimit Honda Fury Special Edition në Matte argjendi metalike Para se të premten e kaluar, shkalla ime e njohurive rreth Aurora Honda ishte se ata janë një mbështetës ABATE, një shumë e Hondas të përdorura në klasa Abate vijnë nga Aurora Honda, dhe në qoftë se ju shkoni atje brenda 10 ditët e përfundimit të një kursi ABATE Basic Rider, ata do të ju jap 50% off një helmetë. 50% Kjo është e madhe! Miku im Dan (djalë me sport të dyfishtë unë kam qenë huamarrëse), dhe unë shkova në Aurora Honda për të parë në një modulare (flip-deri) të përballet me helmetat e plotë. Duke ecur në derë, ne u tërhequr për palë të Furys (Furies? furries?) në katin e shitjes. Unë të kërkuar për të marrë një udhëtim, por bikes nuk kishte pasur ...

Read full article »

2013 Specifikimet Toyota FJ Cruiser – Auto Trends Magazine

Rubric: honda | 15 May 2015 | Comments Off në 2013 Specifikimet Toyota FJ Cruiser – Auto Trends Magazine
2013 Toyota FJ Cruiser Specifications – Auto Trends Magazine

2013 Specifikimet Toyota FJ Cruiser Toyota FJ Cruiser Nëse Toyota FJ Cruiser duket si një dizajn shumë më të vjetër se ajo që është e, ju do të jetë i falur për të bërë atë gabim. FJ Cruiser ka qenë në treg që nga viti 2007, por një model i saj që tregon për trashëgiminë Toyota, veçanërisht aftësia e tij për të bërë automjeteve Jeep-si. FJ Cruiser përditësime projektimit të FJ40-së, për herë të parë futi në SHBA në fillim të viteve 1960. Modeli aktual i merr këto cues portreti Styling dhe i vendos ato në një kornizë të re, një 4-2 ose 4-4 automjeteve që retails nga 20-tat e larta. Model Pikat kryesore Toyota FJ Cruiser duket si një model me dy dyer, por ajo ka katër dyer. Dyert e pasme janë pasme varet për përmirësimin e qasjes ...

Read full article »

2012 Honda Integra Njoftoi; Motori All-New 670cc me Dual Clutch Transmisionit…

Rubric: honda | 26 Apr 2015 | Comments Off në 2012 Honda Integra Njoftoi; Motori All-New 670cc me Dual Clutch Transmisionit…
2012 Honda Integra Announced; All-New 670cc engine with Dual Clutch Transmission…

2012 Honda Integra Njoftoi; Motori All-New 670cc me Dual Clutch Transmisionit Print Email një shoku Kthehu Mbrapa Printo këtë faqe Ed: Honda kohët e fundit ka njoftuar motori i ri Integra do të jetë një motor 670cc, Nuk 700cc Siç njoftoi më parë. Ky post është përditësuar për të pasqyruar këtë informacion të ri. Honda njoftoi se është duke zhvilluar një seri të re të motorëve 670cc 700cc dhe një të dytë të gjeneratës së transmetimit të dyfishtë tufë për motoçikleta. Motori i ri dhe transmetimit do të futet me versionin e prodhimit të konceptit të ri-Mid Honda si Integra scooter.Yes Honda, Honda ka drejtuar zyrtarisht nga emrat dhe tani është riciklimin e tyre nga makinat e saj. Bazuar në konceptin New-Mid zbuloi ...

Read full article »
përkthim
 Edit Translation
partnerët tanë
Na ndiq
Na kontaktoni
Kontaktet tona

dima911@gmail.com

I lindur në BRSS

423360519

About this site

For all questions about advertising, please contact listed on the site.


Motorcycles katalog me specifikimet, pictures, ratings, komente dhe discusssions rreth Motorcycles.