DN radikal Honda-01 për të nisur në Britani të Madhe nga gushti 1 …

rubrikë: Honda | 16 qershor 2015 | Comments Off on DN radikal Honda-01 për të nisur në Britani të Madhe nga gushti 1 …
Honda’s radical DN-01 to launch in the UK from August 1 …

DN radikal Honda-01 për të nisur në Britani të Madhe nga gushti 1 Është e drejtë të thuhet Honda është ndoshta më konservatore nga prodhuesit kryesore – teknologji është futur shumë ngadalë, harton janë larg nga radikal dhe cilësinë dhe besueshmërinë komandoj. Pra, çfarë dreqin është DN-01 bërë në formacion e saj të produktit? Kategoria e-goditjes cruisy sportive maxi-skuter është vendosur të nisë Gusht 1 në UK, në të cilën pikë ne do të mësojmë nëse e tregu gati për një biçikletë aq të çuditshëm. DN-01 është biçikletë parë në funksion të re pafundësisht ndryshueshme "Human-miqësore Transmisioni" Honda-së (HFT) e cila është e aftë për të vepruar në mënyrë të plotë automatike 'makinë' ose një ndryshim manual 6-speed 'sports' ...

Lexo artikullin e plotë »

Honda Motorcycle 2010 DN-01: Një rishikim – yahoo Voices – voices.yahoo.com

rubrikë: Honda | 15 qershor 2015 | Comments Off on Honda Motorcycle 2010 DN-01: Një rishikim – yahoo Voices – voices.yahoo.com
Honda Motorcycle 2010 DN-01: A Review – Yahoo Voices – voices.yahoo.com

Honda: Nje kombinim Vazhdon më shkurt 28, 2008, Honda njoftoi ardhjen e DN-01, një biçikletë turne avokon një lloj sportiv aventurë udhëtim rrugë. Edhe me një trup të ulët-vetëquajtur, ajo mbeti një kryqëzor të madhe sportive, shprehet në 595 paund peshë të thatë. Qëllimi Honda ishte për të bindur riders serioze se ajo ishte në rregull për të kombinuar disa nga karakteristikat më të mira të një skuter, si transmetimin automatik dhe manovrave më relaksuara lëvizëse, me tiparet më të mira të një motor: Distanca e udhëtimit, aftësi lëvizëse, dhe pajisjet mekanike të shëndoshë. Të vetëdijshëm se pamja është një rrëmbyes vëmendje të menjëhershme, ata projektuar atë që ata shpresonin do të jetë një zgjedhje optimale, emërtimin atë DN-01, pas ...

Lexo artikullin e plotë »

Drivers Seat Rishikimi i DN Honda-01 – WSJ.com

rubrikë: Honda | 8 qershor 2015 | Comments Off on Drivers Seat Rishikimi i DN Honda-01 – WSJ.com
Drivers Seat Review of Honda’s DN-01 – WSJ.com

Ruaje në përditësuar shtator. 21, 2009 1:56 ores. ET A ju ngasin një motor ose një skuter? Për disa bikers, kjo është si të pyesësh nëse ju jeni një fitues apo një humbës, një lojtar apo një njeri pozant, një burrë apo një mouse. Ajo përdoret për të jetë një pyetje e lehtë për t'iu përgjigjur, por Honda vetëm e bëri më të vështirë. Me DN ri-01, ngriti si një motor mbikalesë, gjigandi japonez motor do që të tërheqë riders të reja duke kombinuar shpejtësinë, Trajtimi i mprehtë dhe eksitim e një motor sportiv me stabilitetin dhe lehtësinë e një skuter. Kjo është një lëvizje e rrezikshme, however — nëse riders fillojnë duke e quajtur atë një skuter, kompania mund të humbasin shitjes. So, çfarë është problemi me Scooters? Në sytë e disa motoçiklistëve, ata janë shumë të ...

Lexo artikullin e plotë »

të përdorura 2009 honda DN-01 – Shqyrtime, Çmimet dhe Specs në motoçiklist Magazine

rubrikë: Honda | 27 Mund 2015 | Comments Off on të përdorura 2009 honda DN-01 – Shqyrtime, Çmimet dhe Specs në motoçiklist Magazine
Used 2009 Honda DN-01 – Reviews, Prices and Specs at Motorcyclist Magazine

2009 honda DN01 2009 honda DN-01 bazë Ndërsa ka një numër të Scooters në treg sot, disa kombinohen madhësinë absolut dhe specifikimet unik i 2009 honda DN-01. Për ata riders në kërkim për një biçikletë të madhe me madhësi që është ende e pajisur me tiparet standard të një skuter të rregullt, kjo është motor për ta. Kur shikon në 2009 honda DN-01, gjëja e parë që hedhje nga është madhësia skuter së. Ndërsa disa scooters peshojnë në në më pak se 200 paund, Honda DN-01 ka një peshë guximshëm 595 paund thatë, duke e bërë atë një nga bikes më të mëdha në klasën e saj. Me një trup dhe çeliku plastike kornizë hijshme, përshëndeti nga një wheelbase 63 inç dhe 27.1 inç ndenjësen shofer rregullueshme, ...

Lexo artikullin e plotë »

honda DN-01 luan renë Santa Claus '- TalkVietnam

rubrikë: Honda | 25 Mund 2015 | Comments Off on honda DN-01 luan renë Santa Claus '- TalkVietnam
Honda DN-01 plays Santa Claus’ reindeer — TalkVietnam

Rekomandoni histori "Santa Claus" e përdorur në një motor Honda si një renë të çliroj përgjegjës dhurata e Krishtlindjeve për fëmijë kryesisht të miqtë e tij në Facebook. Nguyen Dang Quang është një biznesmen dhe motor i ri entuziast i suksesshëm. Honda DN-01 është një motor të përdorura të cilin ai ka blerë gjashtë muaj më parë për VND400 milion (SHBA $19,200). veç, ai gjithashtu ka një Ducati 848 dhe a KTM. Honda DN-01 provuar të jetë i përshtatshëm me aftësinë për të kryer një shumë e dhuratave. Fëmijët gjithashtu dua këtë motor me pamjen agresive, edhe pse ata preferojnë dhurata. Edhe nënat e tyre (miqtë e tij në Facebook) gjithashtu duke pritur padurim për Santa Claus për të trokas derën, ai tha. optik, baba i dy fëmijëve ...

Lexo artikullin e plotë »

honda DN-01 rishikim – më shumë HFT – ekonomia e karburantit – krahasim

rubrikë: Honda | 23 Mund 2015 | Comments Off on honda DN-01 rishikim – më shumë HFT – ekonomia e karburantit – krahasim
Honda DN-01 Review – More HFT – Fuel economy – Comparison

Azhornuar së fundi. 05 korrik 2013 Mirë se vini në pjesën tjetër të mia shumë të gjatë në thellësi Honda DN-01 rishikim. Subjekti kryesor për këtë faqe është në lidhje me DN-01 fuel economy, më shumë sende HFT dhe komenti masmedia dhe krahasimi me një nga motoēikletat më të shpejtë të prodhimit në botë. DN-01 është një motor të veçantë dhe unike. Jo shumë do të konsiderojnë atë thjesht në bazë të çmimit un-të arsyeshëm blerjes kur ri. po, DN-01 është ndoshta motor me çmim më jorealiste të ri të planetit. Ju mund të blej një Hayabusa në rrugën për më pak në shumicën e vendeve. Megjithatë pak me fat që mund të përballojë një të ri ose të gjejnë një përdoret do të vlerësojmë atë jepet një shans. Duke qenë Honda parë me HFT ata duhet ...

Lexo artikullin e plotë »

2008 honda DN-01 – Regjisorit Ed bye-së Preferred banor (09 tetor 2008 – Honda)

rubrikë: Honda | 21 Mund 2015 | Comments Off on 2008 honda DN-01 – Regjisorit Ed bye-së Preferred banor (09 tetor 2008 – Honda)
2008 Honda DN-01 – Director Ed Bye’s Preferred Commuter (09 Oct 2008 – Honda)

2008 honda DN-01 – Regjisorit Ed bye-së Preferred banor burim: honda Tokyo, Japoni Dërguar: 09 tetor 2008 Në lidhje me këtë 2008 honda Drejtori i TV legjendar zgjedh Honda DN-01 për Londër Commute drejtori legjendar TV dhe producent - Ed Bye – ka zgjedhur unik Honda DN-01 për udhëtojnë tij të rregullt në të gjithë kryeqytetin e Britanisë së Madhe. Si njeriu kryesor pas disa nga programet e preferuara e Britanisë së Madhe alternative komedi dhe filma, Ed ka punuar me sërën e frëngjisht dhe Saunders, Lenny Henry, Adrian Edmondson, rik Mayall, Harry Enfield, Eddie Izzard, Jasper karrota dhe gruaja e vet Ed, Ruby Wax, në shfaqje të tilla si Absolutely Fabulous, Xhuxhi Kuq, Bottom dhe më të fundit në shfaqje BBC, pas ...

Lexo artikullin e plotë »

2009 honda DN-01 motoçikletë- Shqyrtime honda motor

rubrikë: Honda | 20 Mund 2015 | Comments Off on 2009 honda DN-01 motoçikletë- Shqyrtime honda motor
2009 Honda DN-01 Motorcycle- Honda Motorcycle Reviews

provë: 2009 honda DN-01 Honda bën një rast për motor automatik. Kohë të gjatë dedikuar motoçiklist afrohet skuter me disa dyshimin. bodywork plotë, rrota pak, motorë të vegjël, të gjitha të dizajnuara për të lehtësuar dhe ekonominë sesa shpejtësia dhe aventurë. Por, pavarësisht nga të ulët të saj, profilit plastik dhe transmetimit automatik, Honda DN-01nuk është një skuter. Filloni duke shikuar në 680cc saj motor V-Twin, 17-rrotat inç dhe gome sportive. Kuptojnë se ajo ka një tank të gazit në mes të këmbëve tuaja, nuk ajrin e një hap logjik. Të kuptojë se ju nuk mund të telefononi diçka që kushton $14,599 një skuter. Çfarë për të thirrur atë? Honda ofron fjala "mbikalesë" dhe përshkruan DN-01 si një "sportive të rehatshme ...

Lexo artikullin e plotë »

2009 Rishikimi honda DN01

rubrikë: Honda | 19 Mund 2015 | Comments Off on 2009 Rishikimi honda DN01
2009 Honda DN01 Review

2009 Rishikimi honda DN01 Honda referohet disa historike e vet, terren-thyer makina kur ai diskuton DN re-01 model në materialet e tij për shtyp. Icons si CB750 origjinale, CBX dhe madje edhe Goldwing janë përmendur. qartë, kompania e sheh këtë të ashtuquajturin model të ri ndër-mbi si diçka për të drejtuar një drejtim të ri në motoçiklizmit. Në zemër të konceptit është një automatik të transmisionit zhvilluar për dhe huazuar nga sistemi atvà hidro-mekanike Honda Fourtrax Foreman Rubikon quajtur HFT që ofron dy vargjet plotësisht automatike së bashku me një sistem me gjashtë shpejtësi operuar me dorë për të hipur sportiv. Kjo teknologji e re është e ekspozuar në një motor kryqëzor-tipit, pa dyshim ...

Lexo artikullin e plotë »

honda DN-01 Shqyrtimi Scooter Lajme dhe Shqyrtime Scootersales

rubrikë: Honda | 14 Mund 2015 | Comments Off on honda DN-01 Shqyrtimi Scooter Lajme dhe Shqyrtime Scootersales
Honda DN-01 Review Scooter News and Reviews Scootersales

Mirë, kështu që nuk mund të "teknikisht" të jetë një skuter, por për të shkarkuar atë në një terminologji do të ishte gabim. Words nga Jeremy BOWDLER, Fotografi nga Lou MARTIN Ka një kontakt të Ndërmarrjes USS për Honda DN e ri-01, guxim të shkojnë aty ku askush nuk ka shkuar më parë. Dhe në qoftë se ju mbyllni sytë tuaj, ju mund të pothuajse të shihni Captain James T. Kirk dhe Mr Spock cruising rreth disa planetit zbuluar rishtazi në DN-01, vetëm para teleporting përsëri në anije nënë. Ndoshta kjo është linjat futuristic e makinës, ose mënyra seamless veprat e reja të transmetimit, por hipur DN ju ben te ndiheni si ju jeni marrjen e mostrave makine nesërmes, sot. Sigurisht kjo është ajo që të gjithë të tjerët ...

Lexo artikullin e plotë »
Përkthim
 Edit Translation
Our partners
Follow us
Contact us
Our contacts

dima911@gmail.com

I lindur në BRSS

423360519

Rreth kësaj faqe

Për të gjitha pyetjet në lidhje me reklamat, Ju lutemi të kontaktoni të listuara në këtë faqe interneti.


Motorcycles katalog me specifikimet, pictures, ratings, komente dhe discusssions rreth Motorcycles.