A GoldWing hibrid? Blog Stuart-së

Rubric: honda | 18 Jun 2015 | Comments Off në A GoldWing hibrid? Blog Stuart-së
A Hybrid GoldWing? Stuart’s Blog

A GoldWing hibrid? Vizatim nga një Honda Patent Application - klikoni mbi imazhin per ta zmadhuar Ju nuk mund të mendojnë se një motor ofruar shumë potencial për pushtet hibrid, por Honda ka - ose të paktën është e mbuluar opsione. Kam ardhur të gjithë këtë e SHBA Patent Application kohët e fundit në të cilën Honda ka përdorur edhe GL1800 si bazë për një dizajn skicë e cila përfshin pushtet hibrid. Ju duhet një sy lawyerish të jetë në gjendje për të parë përmes gjuhës gobbledegook në mënyrë që të kuptojnë se çfarë ky ka të bëjë me, kështu që unë nuk mund të premtoj se unë e kam kuptuar se të gjithë që mirë, por në thelb Honda është përpjekur për të patentë një mënyrë për të instaluar një motor elektrik në kombinim me një motor me djegje të brendshme që ...

Read full article »

Historia GL1000 – Spydre s 'WingSite

Rubric: honda | 13 Jun 2015 | Comments Off në Historia GL1000 – Spydre s 'WingSite
GL1000 History – Spydre’s ‘WingSite

Ata do të ngrihen me krahë si shqiponja. -Isaia 40:31 (NIV) goldwing gl honda 1000: 1974 në 1979 Goldwing GL1000 . mundësuar nga një likuid 998cc ftohur, horizontalisht kundërshtuar 'motor flat'four-cilindër, revolucionarizuar turne motor. prezantua të parë në botë në 1974 në Këln, Gjermani (shih prototip, fillimisht quajtur M1 . poshtë), Honda Goldwing GL1000 shkaktuar mjaft një trazim brenda vëllazërisë motoçiklizmit. Pas shqyrtimit të parë, ajo dukej sikur ishte një biçikletë një hibrid dhe ishte mjaft i rastësishëm në kërkim. Por blerësit e atij Goldwing brezit të parë, që e panë kaluara pamjen joortodoks, zbuloi një funksion që ishte ndryshe nga çdo gjë para. Kornizë rëndë ...

Read full article »

klasik metalike: Honda Goldwing-News & Trader Shqyrtime-motor

Rubric: honda | 12 Jun 2015 | Comments Off në klasik metalike: Honda Goldwing-News & Trader Shqyrtime-motor
Classic metal: Honda Goldwing-News & Reviews-Motorcycle Trader

24 shkurt 2012 | Join Ian Falloon për një vështrim në një nga më të mëdhenjtë turne Gold Wing Honda ka qenë tashmë në prodhim për 35 vjet dhe është ngulitur si një motor përgjithshme. Megjithatë, përsëri në 1972 ideja e një motor kapacitet të madh të lëngshme ftohur banesë-katër bosht-makinë ishte një lëvizje mjaft radikal. Vetë Honda ka vendosur një standard të ri të guximshëm me CB750 e saj katër-cilindër të 1968, por 903cc Kawasaki Z1 kishte zënë këtë në 1972. Në kushtet e fundit performancës të gjithanshëm, ajri ftohur, katër cilindra, të gjithë-e-kornizë motor me katër cilindra me zinxhir makinë përfundimtar vendosi. Por jo të gjitha kompanitë janë angazhuar për këtë plan urbanistik. Fillim të viteve 1970 ishte një epokë e eksperimentimit në Layouts motor, ...

Read full article »

2012 honda Goldwing 4000

Rubric: honda | 9 Jun 2015 | Comments Off në 2012 honda Goldwing 4000
2012 Honda Goldwing 4000

Publikime financiare Michael Scott, Dwight Schrute Albert Walter naftës jonë është një lartë-grade "ëmbël dritë" me përmbajtje shumë të ulët të sulfurit dhe një pjesë të madhe të benzinës, dhe ky lloj i naftës është shumë duke u kërkuar pas nga industria globale. Debitues sot në selinë e Mv Agusta në Varese, Itali, Agusta Corse MV 2012 honda goldwing 4000 Ekipi ParkinGO Supersport ka zbuluar biçikletë e saj garë MV Agusta F3. Disa njerëz të shmangur hapjen dhe leximin e letrave të kërkojë pagesën krejt. BMW tani ka një central të energjisë për të konkurruar, 2012 honda goldwing 4000 me një motorcyle që peshon £ 200. BMW, Vizioni fitores së, dhe më shumë janë të gjitha pas një pjesë të tregut të këtë gjë e. pas blerjes, ti mundesh ...

Read full article »

GoldWing Club Rusia / Historia GoldWing

Rubric: honda | 28 May 2015 | Comments Off në GoldWing Club Rusia / Historia GoldWing
GoldWing Club Russia / GoldWing History

Copyright © 1999-2003 Steve Saunders Goldwing Faqe Honda Goldwing parë pa dritën e ditës në Cologne Motor Show në tetor 1974, si sheshtë katër cilindrin e, 999cc GL1000. Ndërsa ky version i parë i prodhimit të Goldwing tani e famshme u vlerësua në fund të fundit të jetë një sukses (ajo ishte pas gjithë lindjes së një legjendë), është vend në botën e motoçiklizmit nuk ishte hedhur tërësisht në gur në fillim. Pjesë e arsyes për këtë ishte fakti se GL1000 nuk ka të vërtetë të përshtaten si duhet në çdo klasë të veçantë motor, edhe pse ajo është etiketuar zyrtarisht si një turist. Shprehet në 584lbs thata, ajo ishte shumë më e rëndë që do të quhet një biçikletë sportive dhe njerëzve të drejtë ulur ...

Read full article »

Honda shpalos Micro-sized automjeteve elektrike “Micro banor Prototype”…

Rubric: honda | 24 May 2015 | Comments Off në Honda shpalos Micro-sized automjeteve elektrike “Micro banor Prototype”…
Honda Unveils Micro-sized Electric Vehicle “Micro Commuter Prototype”…

Honda shpalos Micro-sized Electric Vehicle Micro banor Prototype Demonstrimi Testimi fillon në 2013 Përdorimi i automjeteve që të miratojë Platformën ndryshueshme Dizajn Tokyo, nëntor 13, 2012 – (JCN Newswire) – Honda Motor Co. Ltd. zbuloi Micro banor Prototype, një mikro-sized short distancë EV udhëtarëve. Ky automjet është zhvilluar në konsideratë nga kategoritë e automjeteve për produkte të lëvizshmërisë mikro-sized që janë aktualisht duke u diskutuar në iniciativën e Ministrisë së Tokës, infrastrukturë, Transporti dhe Turizmit në Japoni, si dhe për rregullat për kategorinë L7(1) në Europë. Përdorimi i automjeteve bazuar në këtë model prototip, Honda do të fillojë testimin demonstrim në ...

Read full article »

MotoGP Silly Season Update: Pirat Yamaha M1s Sulmues-së, Hayden-së…

Rubric: honda | 22 May 2015 | Comments Off në MotoGP Silly Season Update: Pirat Yamaha M1s Sulmues-së, Hayden-së…
MotoGP Silly Season Update: Forward’s Privateer Yamaha M1s, Hayden’s…

MotoGP Silly Season Update: Pirat Yamaha M1s Sulmues-së, Future Hayden-së, – Racers prodhimit Honda 08/20/2013 @ 3:00 pm, nga David Emmett 18 KOMENTE Me të gjitha vendeve prototip të zëna për 2014 - ndalon një bust kontraktuale ndërmjet Ducati dhe spiunë Ben, e cila është vetëm një mundësi teorike të shtrenjtë në momentin - Beteja ka filluar për pjesën tjetër të vendeve MotoGP konsiderohet si më konkurruese. Ndërsa bikes fabrika - bikes në fabrikën dhe satelitore ekipeve u nxituan si hyra MSMA - janë marrë të gjitha, makina Pirat - duke përdorur software Dorna spec-ECU dhe karburantit ekstra - janë ende kryesisht e mundshme. Të tre kërkuar më shumë pas ...

Read full article »

1980 BMW M1 gjermane Cars For Sale Blog

Rubric: honda | 11 May 2015 | Comments Off në 1980 BMW M1 gjermane Cars For Sale Blog
1980 BMW M1 German Cars For Sale Blog

1980 BMW M1 M1 ishte një makinë kurioz për BMW; ajo ishte ndryshe nga çdo gjë kompania kishte prodhuar ndonjëherë dhe ne nuk kemi parë një ditë ekuivalent modern që nga. Për këtë ditë, ajo është e njohur si një nga modelet e rralla BMW, por ndikimi i saj në të gjithë formacion mund të shihet drejtë deri në këtë ditë. Kjo ishte makina që kickstarted ndarjen Motorsport BMW-së në rrjedhë, si inline M88 gjashtë jetoi në makina të tilla si E24 M6 dhe M635CSi dhe E28 M5. Është e pazakontë për të parë një M1 në të egra, në fakt, i vetmi që kam parë ndonjëherë ishte në Zentrum BMW në Mynih. Ky shembull i veçantë për shitje në Londër është fillimisht një makinë Kaliforni dhe një nga ato më të fundit off linjë prodhimi. 1980 ...

Read full article »

Stoner i pëlqen 'fun' 1000cc Honda Prototype News Motorsport.com

Rubric: honda | 7 May 2015 | Comments Off në Stoner i pëlqen 'fun' 1000cc Honda Prototype News Motorsport.com
Stoner likes ‘Fun’ 1000cc Honda Prototype News Motorsport.com

Nga Gordon Hatch, korrespondenti MotoGP Honda përfundon testin e saj të 2012 MotoGP prototip në Jerez Racing Corporation Honda përfundoi testin e tij të parë publik të saj 2012 1000cc prototip javën e kaluar me Repsol Honda Ekipi rider Casey Stoner duke qenë vetëm një nga tre riders të fabrikës duke marrë pjesë në test. Dani Pedrosa theu klavikul e tij në një incident gara me satelit Honda kalorës Marco Simoncelli në raundin e katërt e javës së kaluar të MotoGP kampionatit të këtij viti në Le Mans, France, ndërsa Andrea Dovizioso nuk ishte i pranishëm në testin. Me një pushim dy-javë para Çmimin e Madh të Catalunya në Barcelonë, Spanjë, Stoner ardhur për provë në të njëjtën udhë Jerez, ku ai është marrë jashtë në anën tjetër ...

Read full article »

honda Goldwing – Answers.com

Rubric: honda | 7 May 2015 | Comments Off në honda Goldwing – Answers.com
Honda Goldwing – Answers.com

Ku është valvul Bleeder në 84 honda goldwing? Si mund të ndryshojë vaj mbi një 1994 honda GoldWing? ENGINE OIL AND FILTER Ju lutem referojuni në masat e sigurisë në faqen 103 (i doracakut tuaj të përdoruesit) cilësia vaj motori është shefi faktori që ndikon jetën e shërbimit motor. Ndrysho naftës siç është specifikuar në orarin e mirëmbajtjes në faqen 106 (i doracakut tuaj të përdoruesit). Ndrysho vaj motori me vaj motori në temperaturë normale operativ dhe motor mbi të është të qëndrojë qendër (nivel) për të siguruar teper e plotë dhe të shpejtë. Ju lutemi hidhni vajit të përdorur motor në një mënyrë që është në përputhje me mjedisin. Ne ju sugjerojmë të marrë atë në një enë të mbyllur në stacionin tuaj lokale të shërbimit për rikuperimit. ...

Read full article »
përkthim
 Edit Translation
partnerët tanë
Na ndiq
Na kontaktoni
Kontaktet tona

dima911@gmail.com

I lindur në BRSS

423360519

About this site

For all questions about advertising, please contact listed on the site.


Motorcycles katalog me specifikimet, pictures, ratings, komente dhe discusssions rreth Motorcycles.