Si për të ulur një eHow Honda Civic

Rubric: honda | 18 Jun 2015 | Comments Off në Si për të ulur një eHow Honda Civic
How to Lower a Honda Civic eHow

Si për të ulur një Honda Civic Ulur në fund para Jack up makinën, vendosni një qëndrim jack në çdo anë të makinës vetëm pas rrotat e para. Hiq rrota / Gomat nga të dyja anët. Pop individualitet dhe për të hequr të dy bulonat mbajnë të goditjeve në nga lartë. Vendi krye të coilovers në vrimat ku goditjet përshtaten. Forcojë ata nga maja e parë. Ju mund të keni për të përdorur një krik nën rotorit për të shtyrë coilover deri të mjaftueshme për të nënshkruar atë në për të shtrënguar atë. Comments Ju mund të dëshironi uljen një 1995 Honda Civic mund të rrisë aftësitë në-rrugë e automjeteve. Qendra e ulët Qytetare-së e gravitetit parashikon kthehet më të lehtë dhe. Uljen e një makinë të sjell organi më afër në tokë dhe ...

Read full article »

2012 Honda Ruckus Rishikimi

Rubric: honda | 12 Jun 2015 | Comments Off në 2012 Honda Ruckus Rishikimi
2012 Honda Ruckus Review

2012 Honda Ruckus 2012 Honda Ruckus – 2012 Honda Ruckus 2012 Honda Ruckus Rishikimi Shtypni butonin Start, kthesë mbyt, dhe shko. Me të vërtetë është aq e lehtë për të marrë mobile në të projektuar në mënyrë radikale Honda Ruckus. Çfarë mund të jetë pije freskuese se një skuter ekonomike? Si në lidhje me një me një dozë shtesë të qëndrimit. Ruckus® është skuter Honda zhveshur-grusht që vendos një standard të ri për të ftohtë. Honda Ruckus është aq i shkathët, user-friendly dhe të lehtë për të parkuar, ju-do të duan të ngasin këtë zbavitje të vogël trokas-rreth skuter kudo. të qetë 49 cc motor katër-stroke mund të për fat të mirë të kandidojë për orë të tëra në shumë pak gaz, dhe duke shkuar nga një stacion është një meze në sajë të motorit-s të fortë çift rrotullues të ulët-fund ...

Read full article »

2012 Honda Civic Rishikimi: Shqyrtime Car

Rubric: honda | 10 Jun 2015 | Comments Off në 2012 Honda Civic Rishikimi: Shqyrtime Car
2012 Honda Civic Review: Car Reviews

Evolucioni i një gjë e madhe FAKTE TE SHPEJTA 1. I ri 2012 Civic ruan njëjtin 140 HP 1.8L 4-CYL dhe 5 shpejtësi marsh automatik. 2. Ekonomia e karburantit është deri në 28/39-mpg, duke i dyti Qytetare vetëm për Elantra në ekonominë e karburantit, edhe pse një buton ECON duhet të ndihmojnë edhe më tej për të përmirësuar atë numër. 3. Qytetare është i pari për të marrë Honda ri i-MID në dash ekran LCD me kontrollet timon për të vepruar çdo gjë nga e automjeteve dhe të udhëtimit info, në pajisje multimediale dhe Bluetooth. 4. Së bashku me Coupe dhe Sedan, Honda ofron një hibrid mesatare Qytetare 44-mpg, një lartë-performance Si me një motor të madh dhe më të fuqishëm, plus një 41-mpg pse modeli HF dhe një version Natural Gas powered. 5. The 2012 ...

Read full article »

Honda Shtyp ulët poshtë në marrëveshjen e All-Ri Evropian – AutoSpies Auto News

Rubric: honda | 7 Jun 2015 | Comments Off në Honda Shtyp ulët poshtë në marrëveshjen e All-Ri Evropian – AutoSpies Auto News
Honda Releases The Low Down On The All-New European Accord – AutoSpies Auto News

Honda Shtyp ulët poshtë në marrëveshjen e All-Ri Evropian Share këtë artikull Honda njoftoi marrëveshjen gjitha të ri për Europën. Synon squarely në sfiduese pretenduesit përcaktuara primit në D-segmentit, Honda është e gjitha-re Accord Saloon dhe Tourer ofrojë styling sportiv, sqimë të madhe dhe një paketë unike e sistemeve të sigurisë, së bashku me aftësi të shkëlqyer dinamike. kredenciale të forta mjedisore në formën e një të gjithë Euro 5 Emisionet përputhje motor line-up më tej theksojnë qëllimin Honda me Marrëveshjes së gjithë-re. Në mënyrë të konsiderueshme më të gjerë dhe pak më e ulët, styling miraton një shumë emocionale, motiv sportiv. E 'mprehtë tehe’ dizajni, me muskulare theksuar ...

Read full article »

Untitled Document

Rubric: honda | 27 May 2015 | Comments Off në Untitled Document
Untitled Document

Kur American Honda shkoi Dirt Track Racing Nga Dave Despain Pjesa më e madhe e historisë së Amerikës gara udhë poshtër motor është shkruar në portokalli-dhe-zi. Për shembull, Harley-Davidson riders kanë fituar 43 të 55 Titujt që nga 1954 Krijimi i Kampionatit Kombëtar Grand. Por, për një periudhë të shkurtër dhe spektakolare në mes të viteve 1980, Honda pikturuar botëror udhë poshtër kuqe të ndritshme. Një teori popullore thotë se Honda pushtuan Harley-dominuar fushën roundy-të rrumbullakët për të ndëshkuar kompani me motor për ndjekjen e saj të një tarife në motoēikletat importuara. Por tarifa është shqiptuar në 1983 dhe nga atëherë dirt program Honda pista po afrohej me shpejtësi të plotë. Pra, pse Honda shkojnë ndjekja poshtër? Ishte ...

Read full article »

honda CTX700 & CTX700N – webBikeWorld

Rubric: honda | 18 May 2015 | Comments Off në honda CTX700 & CTX700N – webBikeWorld
Honda CTX700 & CTX700N – webBikeWorld

– Honda CTX700 CTX700N shkurt 12, 2013 – Honda Shpall CTX700N dhe CTX700, modelet e para të CTX Seria për të sjellë përvojën Comfort Teknologji. Honda sot zbuloi biçikletë CTX700N zhveshur dhe motor CTX700 pajisur me një kapuç në Motor Show nga Ndërkombëtar në Çikago si motoçikleta parë personifikuar CTX ri Honda (Comfort Teknologji Experience) koncept. CTX700N dhe CTX700 Seri CTX është zhvilluar nga përvoja e konceptit të ri Comfort Teknologjia ëndërruar nga Honda. CTX jep manovrimit dhe rehati sjellë nga bashkim një qendër të ulët e gravitetit me më pak i mundimshëm karakteristika të ulët-dridhje për të realizuar një të pandërprerë ...

Read full article »

honda Brio – Price, rishikim, pics, Specs & Mileage në Indi CarDekho

Rubric: honda | 14 May 2015 | Comments Off në honda Brio – Price, rishikim, pics, Specs & Mileage në Indi CarDekho
Honda Brio – Price, Review, Pics, Specs & Mileage in India CarDekho

Honda Brio Rishikimi Honda ka bërë një hyrje të re në tregun indian hatchback dhe se edhe me të mirë – një makinë të vogël christened Honda Brio.Honda Brio u nis në Indi në shtator 2011; ajo është mirëpritur mirë dhe është i pajisur me etiketë të jetë një lloj makinë që ka kapacitet për të revolucionarizojnë Honda shitjet e makinave të vogla. në Indi, Honda Brio është e dytë oferta hatchback pas Honda Jazz në treg tashmë konkurrues makinë të vogël. Ajo është çmim më të ulët dhe më të përballueshme makinë Honda në Indi dhe ka rrudhë thjesht shquar në trupin e saj dhe një mahnitëse qëndrim përpara prirur për të joshur blerësit e makinave. Kjo styling është diçka që është duke shkuar për të përzënë blerësit e makinave i çmendur dhe ajo gjithashtu do të ndihmojë në rritjen e saj ...

Read full article »

Honda Accord (2011)

Rubric: honda | 12 May 2015 | Comments Off në Honda Accord (2011)
Honda Accord (2011)

Honda Accord Vendosur për të dalë në shitje në mes të gushtit të 2010, the 2011 Honda Accord Sedan dhe Coupe merrni më të reja të rëndësishme, duke përfshirë të përmirësuar ekonominë e karburantit, zgjeruara jashtme dhe styling brendshme dhe shtimin e një lëkure të pajisur ri Special Edition (SE) niveli trim. Në dispozicion ose si një sedan ose një Coupe në 4-cilindër dhe variacionet V6, Marrëveshja Honda ofron një ekuilibër të veçantë të stilit, performanca, efikasitetit dhe vlera specifike për çdo model individual. për 2011, Marrëveshja Honda zhvillohet përsëri me styling mprehur brenda dhe jashtë, ekonomia e karburantit fiton dhe një aplikim më të gjerë të karakteristika të njohura, tha Erik Berkman, nënkryetar i Planifikimit të Korporatës dhe Logjistikës për amerikane Honda Motor ...

Read full article »

Honda mbiujëse motorcycles

Rubric: honda | 6 May 2015 | Comments Off në Honda mbiujëse motorcycles
Honda bobber motorcycles

Bikes HONDA mbiujëse Gjetur këtë të vështirë-lookin mbiujëse Honda GoldWing në faqen e internetit e internetit Naked GoldWings. Është biçikletë-of-the-month dhe nuk është e habitshme. Çfarë një transformim! Këto Wings e vjetra mund të blihet konkurrojnë për një këngë këto ditë dhe janë një bazë e shkëlqyer për një mjet kërkuar mbiujëse apo Streetfighter. Si kjo faqe rritet nuk ka dyshim do të jetë gjithnjë e më shumë bobbers GoldWing. Nëse ju vendosni për të kthyer në një nga këto behemoths sigurohuni motori dhe Elektrike të punojnë të përkryer si diagnostikimin dhe fiksimin e problemeve do të merrni të shtrenjta dhe ju doni të goditje të holla tuaj në dizajnin tuaj, jo riparime. Pjesa më e mirë dhe më e lehtë të kthyer GoldWing tuaj në diçka të veçantë ka mori të jetë teardown. ...

Read full article »

Honda Integra Rishikimi – webBikeWorld

Rubric: honda | 29 Apr 2015 | Comments Off në Honda Integra Rishikimi – webBikeWorld
Honda Integra Review – webBikeWorld

Honda Integra Rishikimi Në 2012, maxi-skuter bota pa nisjen e dy këmbyesve të mundshëm lojë: BMW luksoze C650 GT (review) dhe C600 Sport dhe Integra inovative Honda. Disa javë pas testit të hipur mbajtëse e bukurive BMW-së (BMW C 600 Sport vs. C 650 GT ), I kthyer vëmendjen e mia për Honda. Prodhuesi japonez ka një histori të gjatë të prodhimit skuter, dhe trashëgimia e serisë së suksesshme Silver Wing është e qartë në styling Integra-së. tjetërkund, megjithëse, gjërat janë shumë të ndryshme. NC700D Integra Honda, për të dhënë atë emrin e saj të plotë, ndan transmetimin e saj dhe shumë komponente — çdo gjë më e ulët se ndenjësen, në thelb — me motor e saj ...

Read full article »
përkthim
 Edit Translation
partnerët tanë
Na ndiq
Na kontaktoni
Kontaktet tona

dima911@gmail.com

I lindur në BRSS

423360519

About this site

For all questions about advertising, please contact listed on the site.


Motorcycles katalog me specifikimet, pictures, ratings, komente dhe discusssions rreth Motorcycles.