2012 Indian Cycles Shefi Dark Horse Killer Klasik ~ motorboxer

rubrikë: Indian Chief | 20 Jun 2015 | Comments Off në 2012 Indian Cycles Shefi Dark Horse Killer Klasik ~ motorboxer
2012 Indian Chief Dark Horse Killer Classic Cycles ~ motorboxer

2012 Ciklet Indian Shefi Dark Horse Killer Klasik I kaloi fundjavën Dita e Punës me një indian motor Chief Dark Horse. I kap atë të premten e mbajti atë deri të martën. I hipi dreq nga ajo dhe të vënë në më shumë se 500 milje gjatë së cilës kohë unë kisha fun vënë atë nëpërmjet paces e saj. The 2012 Indian Dark Horse . ngurtë karburantit injektuar montuar 105 Cubic motor inch Power-Plus V-Twin, 6-shpejtësia Trans, dhe disk frenat Brembo. Ajo ishte e gjitha e aksioneve, përveç për flokë në ndenjësen ajo ishte e vetmja mundësi e shtuar. Lista e çmimeve bazë (nga faqja e internetit): $27,999.00 plus set-up dhe taksat. Në një vend unë u ndal, ka pasur një vajzë e vogël në lidhje me 8 vjeç. Ajo tha se ajo i pëlqente biçikletë. Unë e pyeta se pse dhe ajo ...

Read full article »

Ride parë: 2014 Indian Chief Classic, Vintage dhe Chieftain – cikli News

rubrikë: Indian Chief | 11 Jun 2015 | Comments Off në Ride parë: 2014 Indian Chief Classic, Vintage dhe Chieftain – cikli News
First Ride: 2014 Indian Chief Classic, Vintage and Chieftain – Cycle News

Ride parë: 2014 Indian Chief Classic, Vintage dhe Chieftain Të zhveshur-kockat Indian Chief Classic ka vjetër-shkollën duket me performancën moderne kryqëzor. Sturgis, south Dakota, vendi i botëve tubim madhe motor, dhënë një sfond i përkryer për Motoçikleta indian për të zbuluar jo një, por të tre i linjës së re të kompanisë së re të motoçikletave indiane Shefit, dhe ata e bënë këtë në frontin e një tubim entuziast të Amerikës-markë bikers besnikë në Muzeun Sturgis Motor të dhe Hall of Fame. Për kënaqësinë dhe në dukje miratimin e turmë e madhe, Kompania e re indiane Motor zbuloi shefi Classic, me styling e saj origjinale indiane; Shefi Vintage, me një xhami dhe ...

Read full article »

Motor Indian Kthim në gjithë lavdinë e saj – WSJ.com

rubrikë: Indian Chief | 11 Jun 2015 | Comments Off në Motor Indian Kthim në gjithë lavdinë e saj – WSJ.com
The Indian Motorcycle Returns in All Its Glory – WSJ.com

Ruaje në 2014 Indian Chief Dan Neil / The Wall Street Journal Dëshironi të dëgjojmë disa lajme të mira? Pas dekadave të keqmenaxhimit të ndyrë dhe falimentimin ciklike, i madh markë Indian Motorcycle ka qenë i rilindur në zemër amerikan (Spirit Lake, Iowa) me Cruisers tërheqës retro-modern mundësuar nga bukura 111-inch motorë V-twin / vulgare. Imagjinoni zhubros kadifeje dhe panik që vjen nga gypat efektshëm shter Deco, fëshfëritje e tappets pushrod rikoshet off muret kanion, të pennants snapping në mbyt të plotë. Merrni një peshë e këtë gjë vjen rreth një qoshe. Ju mori një leje për këtë ngjarje? The 2014 Indian Shefi motor ka zgjuar një lloj qelize motor që fle në ...

Read full article »

2014 Indian Shefi Classic shqyrtim motor nga Top Speed ​​Indi

rubrikë: Indian Chief | 7 Jun 2015 | Comments Off në 2014 Indian Shefi Classic shqyrtim motor nga Top Speed ​​Indi
2014 Indian Chief Classic motorcycle review by Top Speed India

2014 Indian Chief Classic specifikimet: vit: 2014 model: çmimi Chief: 265000 INR Transmisionit: 6 Shpejtësia Torque @ RPM: 138 @ 2600 zhvendosje: 1811 cc paraqitur sipas: Ne gjithmonë kemi konsideruar Harley Davidson si markë origjinale amerikane prodhues motor, por nuk është një prodhues më motor i cili është po aq i njohur jo vetëm në tregun amerikan, por ndërkombëtarisht, si dhe. Të motorcycles indiane filluan rrugën e tyre udhëtim mbrapa në vitin 1901, fillimisht ata ishin të quajtur Hendee Manufacturing Company, por më vonë ajo është ndryshuar për indian Prodhim Motor Company. Tani, në vitet e fundit entuziast Indian biçikletë kanë dëshmuar shumë International 2 Wheeler prodhues nisur ...

Read full article »

I ri 2014 Indian Shefi dhe Chieftain Rishikimi Nga Sturgis

rubrikë: Indian Chief | 30 Mund 2015 | Comments Off në I ri 2014 Indian Shefi dhe Chieftain Rishikimi Nga Sturgis
New 2014 Indian Chief and Chieftain Review From Sturgis

Indian Summer Drejt nga Sturgis, marrë tonë të fundit mbi të 2014 Cruisers Indian Chief dhe Chieftain Bagger. fotograf. Barry Hathaway dhe Tom riles Pjesa më e madhe e asaj që sheh në Javën Sturgis Bike bie në "OMG, Unë uroj që unë nuk e kishte parë se!"kategori. Por kjo nuk është vetëm plot gjallëri boobs, bums trazuar dhe barqet sunburned birrë që hog deri skenën në South Dakota. Bikes show-off kodrina rreth Plains Lartë mund të jetë i shëmtuar. rrotat e përparme tridhjetë inç, ndokush? Por këtë vit, falënderoj Perëndinë dhe Amerikën, ka pasur një të dyfishtë të marrë edhe vlerë kreu radha: zbulimi i shefave të shumëpritur nga Motorcycles indiane. një pak, dy pak, Tre pak Indians ... Gjithkush e dinte ...

Read full article »

Si për të zëvendësuar makinë rrip pasme në motoēikletat indian eHow

rubrikë: Indian Chief | 22 Mund 2015 | Comments Off në Si për të zëvendësuar makinë rrip pasme në motoēikletat indian eHow
How to Replace the Rear Drive Belt on Indian Motorcycles eHow

Si për të zëvendësuar makinë rrip pasme në motoēikletat indiane Udhëzime Park indian në vënd të sheshtë dhe të lejojë tuba shter të qetësohem në qoftë se biçikletë juaj ka nevojë për tuba hequr. Ngritja biçikletë off terren duke përdorur ashensor motor. Hiq bolts që Sigurt tuba të bllokut motor dhe rrëshqitje të tyre kornizës. Hiq arrë bosht nga bosht duke përdorur Ratchet and socket. Slide rripin e ri makinë onto dhëmbë në anën e motorit dhe dhëmbë rear-wheel. Replace rrufe bosht në qendër rrota e pasme dhe tërheq rrotën e pasme mbrapa larg nga motori. Zëvendësuar dhe shtrënguar arre bosht. Më shumë Like This Comments Ju mund të dëshironi Rrip me makinë në një motor ...

Read full article »

2014 Indian Shefi Classic duket të mbizotërojnë Harley-Davidson – DailyFinance

rubrikë: Indian Chief | 22 Mund 2015 | Comments Off në 2014 Indian Shefi Classic duket të mbizotërojnë Harley-Davidson – DailyFinance
2014 Indian Chief Classic Looks to Dominate Harley-Davidson – DailyFinance

2014 Indian Shefi Classic duket të mbizotërojnë Harley-Davidson Përditësuar 12 nëntor 2013 2:34PM  Me 2014 Indian Chief Vintage, Polaris ka bërë një punë të admirueshme të kombinuar klasik dhe bashkëkohor. [I]t mori Indian projektimit dhe inxhinieri ekip në Polaris një të thjeshtë 27 muaj për të krijuar nga toka këtyre shefave të gjithë-të reja. një mendje-ventilator. Dhe pas hipur atyre, ajo ndihet si një mrekulli. Shefi arrin si një luftëtar i vërtetë Harley-Davidson. entuziastët motor kanë qenë dush lëvdata mbi ylli Polar Industries ‘ markë ringjallur Indian. Për aksionarët të cilët ishin tronditur nga post-fitimet shesin-off-it javën e kaluar, kjo është një ndryshim bukur të ritmit. Por bën Indian — ose Polaris ...

Read full article »

2014 Indian Chief Classic: MD Ride Rishikimi …

rubrikë: Indian Chief | 22 Mund 2015 | Comments Off në 2014 Indian Chief Classic: MD Ride Rishikimi …
2014 Indian Chief Classic: MD Ride Review …

2014 Indian Chief Classic: MD Ride Rishikimi Pasi kaloi disa ditë hipur tre modele të reja Indian Chief në Sturgis në lansimin e produktit (që kemi raportuar në këtu ), pyetëm Indian në qoftë se ne mund të kemi një Chief Classic për një vlerësim këtu në jug të Kalifornisë në rrugët e njohura. qartë, Raporti ynë nga nisjen Sturgis ishte shumë pozitiv në lidhje me të gjitha tre modele, duke përfshirë Classic, I cilësisë së mirë (çanta butë) dhe Chieftain (Bagger vështirë me peshqesh integruar dhe stereo). Të tre bikes ndajnë të njëjtin motor dhe shasi (edhe pse Chieftain ka gjeometri pak më të ndryshme drejtues). Ne kemi zgjedhur për të testuar më tej Classic, që është thelbi i indian ri. Ne nuk do të ...

Read full article »

Trip SHBA Road në një shefi indiane

rubrikë: Indian Chief | 17 Mund 2015 | Comments Off në Trip SHBA Road në një shefi indiane
US Road Trip on an Indian Chief

Trip SHBA Road në një shefi indiane Trip SHBA Road në një shefi indiane Image mirësjellje e Wolfgang BERTSCH Duke marrë një motor klasik në një udhëtim rrugë mund të jenë të vështira; duke marrë një në një tjetër kontinent mund të jetë edhe më shumë. Por kjo është ajo që bëri Wolfgang Bertsch në 2012 kur ai solli e tij 1940 Indian Shefi gjithë rrugën nga Gjermania për në SHBA. Që nga indian u rivendos në 1977, Wolfgang ka mbuluar 46,875 milje pa probleme mbi të, kështu duke e çuar atë në SHBA për një udhëtim rrugë nuk e ka brengosur atë. Wolfgang vlerësuar se udhëtimi i tij i planifikuar do të jetë rreth 5,000 milje dhe do të marrë në Orlando, Miami, Key West, të Everglades, Gjirin e Meksikës, New Orleans, Memphis, Blue Ridge Parkway Mountain, Washington, ...

Read full article »

2014 Indian Chief Classic Specs, Çmimi dhe Picture 2014 2015 Motoçikleta

rubrikë: Indian Chief | 16 Mund 2015 | Comments Off në 2014 Indian Chief Classic Specs, Çmimi dhe Picture 2014 2015 Motoçikleta
2014 Indian Chief Classic Specs, Price and Picture 2014 2015 Motorcycles

Shkarko falas 2014 Indian Chief Classic Rishikimi 2014 Indian Shefi Classic me një stil fizik që është i shëndoshë super gjithashtu i dha pamjen e një shumë elegant me një sjellje të butë të trupit. sigurimin e Tërheqjen kryesore e dashuruar indiane. 2014 Indian motor Shefi Classic me pezullimin rafinuar. madhësi më të madhe rrota për të dhënë rehati të shoferit kur cornering dhe shpejtimin. motor me punën e fuqishme motor. ftohur me ajër V - dyshe me nje transmetim Overdrive 6 shpejtësi. dhe përmban pashoq përfundon premium jashtme dhe prek. të sigurojë energji shumë maksimale çift rrotullues. motor në mënyrë të shpejtë meluju në një mënyrë të mëdha. 2014 Indian Head Classic me një rreze delikate dritë dhe i jep dritë ...

Read full article »
përkthim
 Edit Translation
partnerët tanë
Na ndiq
Na kontaktoni
Kontaktet tona

dima911@gmail.com

I lindur në BRSS

423360519

Rreth kësaj faqe

Për të gjitha pyetjet në lidhje me reklamat, Ju lutemi të kontaktoni të listuara në këtë faqe interneti.


Motorcycles katalog me specifikimet, pictures, ratings, komente dhe discusssions rreth Motorcycles.