bikes, pjesë, aksesorë, servis, Lajme mbi të gjitha Ducati, KTM dhe Husaberg…

Rubric: KTM | 19 Jun 2015 | Comments Off në bikes, pjesë, aksesorë, servis, Lajme mbi të gjitha Ducati, KTM dhe Husaberg…
Bikes, Parts, Accessories, Servicing, News on all Ducati, KTM and Husaberg…

Botëve më të gjithanshëm Enduro udhëtimit Qe nga fillimi, transferimi pakompromis i njohurive nga gara të prodhimit në masë ka siguruar se jashtë rrugës, aventurën seri KTM ka qenë gjithmonë një gjatesite pak përpara e të gjithë enduros e tjera të udhëtimit. ajo themeluar shpejt veten si Enduro ideal dy-cilindër për turne ekstreme dhe hipur vështirë jashtë rrugës. në një përpjekje të jashtëzakonshme të zhvillimit, KTM tani ka vënë së bashku e re 1190 aventurë, shkathtësi të cilit në çdo aspekt do të përcaktojë standarde të reja në segmentin e udhëtimit pa sakrifikuar një këmbë të vetme të tokës ku performanca është e shqetësuar. Në kundërshtim me: at 150 hp e pushtetit dhe një peshë prej vetëm 230 kg ushqyer plotësisht, e fundit ...

Read full article »

KTM Zyrtarisht zbulon 350 SX-F – Racer X Online

Rubric: KTM | 11 Jun 2015 | Comments Off në KTM Zyrtarisht zbulon 350 SX-F – Racer X Online
KTM Officially Unveils the 350 SX-F – Racer X Online

KTM Zyrtarisht zbulon 350 SX-F nëntor 11, 2009 9:42jam milan, Itali Dje KTM paraqiti një gamë të gjerë të motoçikletave të reja të ri në 2009 EICMA Panairi motor duke përfshirë edhe ri prototip 350cc Motocross, the 690 Duke R dhe modele të ardhmen 125cc. Duke paraqitur një 350cc para-seri gara biçikletë, KTM ilustron përcaktimin e kompanisë austriake për të shkuar rrugën e vet. Në mesin e modeleve të reja karakteristika janë injektimit të karburantit dhe lidhje dhe natyrisht motor e saj unik 350cc. Ndërsa kompanisë 250 SX-F dhe 450 Modelet SX-F kanë qenë të suksesshme dhe të orientuara që i përshtaten zhvendosjen specifik të rregullave të sportit-së, tani KTM është prodhuesi i parë në botë për ...

Read full article »

Modifikimi GL PRO NEO Modifikasisport

Rubric: KTM | 10 Jun 2015 | Comments Off në Modifikimi GL PRO NEO Modifikasisport
Modification GL PRO NEO Modifikasisport

Modifikimi GL PRO NEO Faqja krijuesit MODIF "GDZH një cikël i përshtatur" Jombang nisur kryen bazuar Ford GL Pro '05 Neotech kopsht Maji kënaqësinë e Pacet Mojokerto. si të rregullt, këto kryen ishin gjithashtu të marrë Anyar ndjenja si e kryen më parë. Asnjë kompeticion një gjykatës kur më i madh MODIF Philippines ekuipazhi-së, HOCS kompensuar me dhënien fituesit në klasë të parë sportive MODIF tmerrshëm në Malang HOCS rend më parë. ekip KTM 690 Stop Concept Ajo duhet të jetë i pranuar në qoftë se intuita MODIF me të vërtetë i veçantë tregohet nga Ghondezh, doi çuditem shumë e vërtetë në identifikimin nëse një koncept MODIF pazakontë dhe nuk glimpsed madje edhe nga krijuesit e tjera. Si tani, DOI KTM formal 690 Stop rejuvenated ...

Read full article »

Husqvarna të racës Rebadged KTM Në Moto3 Me Kent And AJO MotoMatters.com…

Rubric: KTM | 30 May 2015 | Comments Off në Husqvarna të racës Rebadged KTM Në Moto3 Me Kent And AJO MotoMatters.com…
Husqvarna To Race Rebadged KTM In Moto3 With Kent And Ajo MotoMatters.com…

Husqvarna të racës Rebadged KTM Në Moto3 Me Kent dhe AJO Dërguar nga David Emmett Enj, 2013-11-21 13:55 Një ditë pas listave të përkohshme të hyrjes për klasat e Grand Prix u liruan nga FIM, dhe ka një ndryshim tashmë. sot, Husqvarna njoftoi se ata do të jenë të bashkuar kampionatin botëror Moto3, dhe zbarkojë një ekip fabrikë. Ekipi i Red Bull Husqvarna Factory Racing do të drejtohet nga Aki AJO, dhe kanë Danny Kent si kalorës. gjithashtu, Husqvarna gjithashtu do të sigurojë mbështetje për Niklas AJO në ekipin Avant TECNO. Njoftimi se Husqvarna është gara në Moto3 nuk do të thotë një biçikletë markë të re do të regjistrohen. Husqvarna do të jetë një KTM rebadged, drejtuar në një të ngjashme ...

Read full article »

KTM Duke 125 – SHQYRTIMI How To Make Extra!

Rubric: KTM | 29 May 2015 | Comments Off në KTM Duke 125 – SHQYRTIMI How To Make Extra!
KTM Duke 125 – REVIEW How To Make Extra!

Çfarë mendoni për këtë video? Chris Theed: Tillë një prezantues Ahaha madh Ishak Matallah: Unë jam 1.60 14vjeç ( por kalorës të mirë ) a mendoni se unë mund të ngasin atë ? Orangy përbindësh: Mark Andar: ajo është një biçikletë shumë e mirë, jam kaq i lumtur kam pasur atë. Videoja mund të plotësoj tingujt e saj, kjo nuk është plotësisht e biçikletë e qetë, por është shumë lehtë i përshtatshëm me. exhausts performancës (Akrapovic) e bëjnë atë të duket e ëmbël edhe pse! Mark Andar: Është mirë që ju keni marrë një praktike, biçikletë me stil. Por si mund të merrni në lidhje me atë që po kështu me zë të lartë? Prototype7Vx: Sa i gjatë je? dhe sa e vogël e një personi të mendoni se do të jetë në gjendje të ngasin atë? Neil Mcgregor: Someones qenë shikuar MCN për më shumë. dhe ...

Read full article »

KTM X-hark (hark) KONCEPTI RACE CAR – CAR DOT INFO

Rubric: KTM | 29 May 2015 | Comments Off në KTM X-hark (hark) KONCEPTI RACE CAR – CAR DOT INFO
KTM X-Bow (crossbow) CONCEPT RACE CAR – KERETA DOT INFO

KTM X-hark (hark) KONCEPTI RACE CAR KTM ka përfunduar pothuajse prototipin e parë të futuristic Roadster saj KTM X-Bow . modeli, të jetë i pajisur me një motor Audi katër-cilindër, prodhimin e sa më shumë 220 kuaj-fuqi dhe të pajisur me ose një manual me gjashtë shpejtësi ose gearbox famshme DSG, do të shfaqë kohën nxitim të mirë në bazë të katër sekonda. Nuk mund të jetë model i shumë më e fuqishme, shfaqur 300 hp makinë koncept dhe dinamika edhe më të mirë. Ashtu si shumë të tjera roadsters super-lehtë në dispozicion, KTM X-Bow do të ketë asnjë xhami, por do të shitet me një palë e helmetat projektuar posaçërisht në vend. Helmetat nuk do të japë shoferin dhe një pasagjer me mbrojtjen adekuate rrëzimit, por ...

Read full article »

2005 KTM 125 SX – KTM 250 SX motocrossers – Test Ride – rishikim…

Rubric: KTM | 17 May 2015 | Comments Off në 2005 KTM 125 SX – KTM 250 SX motocrossers – Test Ride – rishikim…
2005 KTM 125 SX – KTM 250 SX Motocrossers – Test Ride – Review…

2005 KTM 125 SX – KTM 250 SX Motocrossers - Test Ride – Review - Dirt Rider e martë, shkurt 24, 2009 Shumë herë kur një prodhues ka një motor të madh, ajo ndryshon atë për vitin e ardhshëm modelit gjithsesi, dhe nganjëherë se këmbëngulja mbi ndryshimin e kafshon fabrikën e vështirë. KTM motocrossers dy-stroke kishte motors gunga në 2004, kështu që kompania austriake mbajtur përmirësimet motorike në minimum. Në vend të kësaj, ai kaloi kohën e vet R-D dhe buxhetin punuar nga një kornizë të re dhe pezullimin. Inxhinierë portokalli gjetur se pjesa qendra e 2004 kornizë ishte në gjendje për të prerë nën një ngarkesë, në mënyrë shumë më të mëdha tuba ovale përbëjnë kornizë të re nga zona swingarm strumbullar të shokut sipërme mali. Se Mali ka qenë ...

Read full article »

KTM EUROPEAN JUNIOR CUP 2012 KTM-UAE

Rubric: KTM | 16 May 2015 | Comments Off në KTM EUROPEAN JUNIOR CUP 2012 KTM-UAE
KTM EUROPEAN JUNIOR CUP 2012 KTM-UAE

KTM EUROPEAN JUNIOR CUP 2012 Pas angazhimit të suksesshëm nga KTM dhe Red Bull në Rookies Cup Red Bull si pjesë e MotoGP, riders rinj do, në të ardhmen, të jetë në gjendje për të shfaqur talentin e tyre në Superbike Kampionatin Botëror në motoēikletat nga fabrika Mattighofen KTM-së. Një version i modifikuar pak e krejt të re 690 Duke do të përdoret si biçikletë konkurrencës në Kupën Junior Evropian KTM 2012. riders të rinj premtues nga 14 to 19 vjet do të përjetojnë KTM-së 'gati për garën' ndjenja në Kupën Junior Evropian KTM 2012! Si Rookies Cup Red Bull, seri përfaqëson klasën hyrje të nivelit për Superbike Kampionatin Botëror. Riders duhet të ketë të paktën një viti ...

Read full article »

KTM Concept 125 Marifet Shqyrtime DIY!

Rubric: KTM | 12 May 2015 | Comments Off në KTM Concept 125 Marifet Shqyrtime DIY!
KTM Concept 125 Stunt DIY Reviews!

A këtë video të ju ndihmojë? kingben1995: si EUR është ky motor:D dykta666: sigurisht kështu ddd1199: Unë vetë një 2008 ktm 250sx-f. biçikletë e madhe. kevcrawler: nuk ka frena dore pasme, ka kunjat pasme, tank nuk dented. lloj i një biçikletë marifet crapty Krzysztofek94: Unë kam një pyetje. Ju mund të regjistroheni atë në Poloni?? EwoodSkillaz: @ TD6543 kjo është edhe marifet conecpt nuk është e lejuar rrugë normale Patrick Jones: KTM ka 15 kuaj-fuqi, yamaha im 9.6 (vetëm shikuar atë) Unë qëndroj korrigjohet, then. meqe ra fjala, baba im ka KTM 250 exc, dhe unë do të marrë një 125 sx këtë korrik. Unë nuk jam një fanboy yamaha 🙂 antirisias01234: 15 hp një të thjeshtë. koncepti r unë e di se sa shumë hp kanë. / ...

Read full article »

2009 Çmimi KTM X-Bow Street, syze & më shumë RSportsCars.com

Rubric: KTM | 12 May 2015 | Comments Off në 2009 Çmimi KTM X-Bow Street, syze & më shumë RSportsCars.com
2009 KTM X-BOW Street Price, Specs & More RSportsCars.com

2009 KTM X-Bow Street KTM të ofrojë më pak të shtrenjtë, Rruga-Legal X-BOW në 2009 KTM ka marrë purists-only 2009 KTM X-BOW dhe ndarë atë në disa modele të dedikuara për shoferët me nevoja dhe interesa të ndryshme. Ndoshta më i rëndësishëm nga modelet e reja X-Bow është homoglamated versioni KTM X-Bow Street, e cila do të vrullshëm deri backroads dhe ditët publike në Nurburgring në tregjet në të gjithë Evropën shpejt. X-Bow Street ka pjekur disi nga më të hershme Trikes KTM 4-rrota, me një 2.0 litër turbocharged Audi powerplant TFSI dhe çdo të mos shfaqë nevojshme për komunikim në mes të shoferit dhe rruga hedhur në erë në emër të thjeshtësisë ashpër dhe kursimet peshë. peshim ...

Read full article »
përkthim
 Edit Translation
partnerët tanë
Na ndiq
Na kontaktoni
Kontaktet tona

dima911@gmail.com

I lindur në BRSS

423360519

About this site

For all questions about advertising, please contact listed on the site.


Motorcycles katalog me specifikimet, pictures, ratings, komente dhe discusssions rreth Motorcycles.