Moto Guzzi Le Mans – Wikipedia, Enciklopedia e Lirë

rubrikë: Moto Guzzi | 18 qershor 2015 | Comments Off në Moto Guzzi Le Mans – Wikipedia, Enciklopedia e Lirë
Moto Guzzi Le Mans – Wikipedia, the free encyclopedia

Moto Guzzi Le Mans përmbajtje 850 Le Mans [ redaktoj ] lëshuar në 1976, the 850 Le Mans u vetëquajtur si një vrapues kafe. Edhe pse shpesh të referuara si Le Mans Mark I, Modeli i parë mans Le njihej nga fabrika si më të 850 Le Mans, dhe është pjesë e një liste të gjatë të motoçikletave Moto Guzzi zhvilluar që nga fillimi e kompanisë gati 100 vite më parë. Ai kishte debutuar në shfaqje motor Milano në nëntor 1975, Edhe pse bazat filluar disa vite para se versioni përfundimtar i prodhimit shfaq. [ 1 ] Ai u krijua nga modeli i mëhershëm V7 Sport [ 2 ] por u zhvendos performancës përtej 750S përkohshme dhe 750 S3. Prodhimi të energjisë matet në timon e pasme ishte një 71bhp, duke i dhënë ...

Lexo artikullin e plotë »

Moto Guzzi Historia Motor, Historia e shpejtë e Moto Guzzi Motorcycles

rubrikë: Moto Guzzi | 10 qershor 2015 | Comments Off në Moto Guzzi Historia Motor, Historia e shpejtë e Moto Guzzi Motorcycles
Moto Guzzi Motorcycle History, Quick History of Moto Guzzi Motorcycles

Moto Guzzi Historia Motor Për shumicën e historisë së saj më i madh prodhues italian motor dhe racer suksesshëm luftoi për të qëndruar gjallë. Moto Guzzi punuar në buxhet të shtrënguar dhe mund të për një kohë të gjatë vetëm në zhvillimin e shumë në kërkesë modelin Kaliforni deri Aprilia besim të ri në markë dhe një linjë të bikes të reja. Një miqësi e madhe e tre miqtë Forcën Ajrore, Carlo Guzzi, Giorgio Parodi dhe Giovanni Ravelli i cili donte për të filluar një firmë motor pas Luftës së Parë Botërore. Megjithatë Ravelli u vra në një aksident ajror e cila ishte një shok për Karlo dhe Giorgio. Ata mbahen duke shkuar me kompani motor dhe përshtatur ikonën Corps ajrit (simbol eagle) në nder të tij. Moto Guzzi ka qenë ...

Lexo artikullin e plotë »

Moto Guzzi MGS-01 Corsa Motor – Ride parë & rishikim – motoçiklist online

rubrikë: Moto Guzzi | 6 qershor 2015 | Comments Off në Moto Guzzi MGS-01 Corsa Motor – Ride parë & rishikim – motoçiklist online
Moto Guzzi MGS-01 Corsa Motorcycle – First Ride & Review – Motorcyclist Online

Sportiest Guzzi ende, dhe shumë mbresëlënëse Moto Guzzi tronditur të gjithë në shtatorin e kaluar i Mynihut Shfaq me MGS elegant dhe sportiv-01 prototip. Nëntë muaj më vonë, kjo është pozitivisht e mahnitshme të gdhendje rreth qark Adria pjesën veriore të Italisë mbi vetëm drejtimin e MGS-01 në botë. Ndërsa versionet rrugë-ligjor nuk do të arrijë deri në fund të vitit të ardhshëm, Guzzi do të rrokulliset nga një pjesë të vogël të këtyre Racers të prodhimit në fillim 2004. Një vështrim thotë se ky masiv ftohur me ajër, bosht shtyrë, tërthor V-dyshe–rrethuar nga bodywork elegante lakuar dhe një shasi të klasit të parë–mund të vijë vetëm nga Moto Guzzi. Kjo është pikërisht ajo që Guzzi Bosi Roberto Brovazzo dëshiron që ne ...

Lexo artikullin e plotë »

Moto Guzzi Stelvio 2011 shqyrtojë Ash On Bikes

rubrikë: Moto Guzzi | 2 qershor 2015 | Comments Off në Moto Guzzi Stelvio 2011 shqyrtojë Ash On Bikes
Moto Guzzi Stelvio 2011 review Ash On Bikes

Moto Guzzi Stelvio 2011 rishikim Moto Guzzis kështu që shpesh janë gati atje. por jo fare. They`ll kanë spekulim, duket, fuqia, shumë e vullnetit të mirë në këtë drejtim 90 vit kompani të vjetër, pastaj disa krisje irrituese do të thyejnë marrëveshjen. Stelvio i ri edhe pse në fund të dridhet off këtë traditë të pakënaqur. It `s ngriti si Stelvio gjithmonë ka qenë, direkt në BMW`s R1200GS, dhe këtë herë, në qoftë se ju shkoni për Guzzi vend të parazgjedhur biçikletë gjermane, ju don `t duhet të vuajnë për sjellje e çuditshme tuaj. Shkurtimisht, Moto Guzzi ka bërë atë, Stelvio është një ndeshje, dhe për shumë riders edhe, it `s një zgjidhje më të mirë. Stelvio NTX Ka dy modele Stelvio, 8V dhe NTX, linjë përafërsisht me magazinë BMW`s ...

Lexo artikullin e plotë »

Moto Guzzi Piaggio Group

rubrikë: Moto Guzzi | 23 May 2015 | Comments Off në Moto Guzzi Piaggio Group
Moto Guzzi Piaggio Group

Moto Guzzi në 15 marsh 1921, Kompania Società Anonima Moto Guzzi ishte e formuar në zyrat e noterisë Paul Cassanello në Corso Aurelio Saffi, Genoa, për fabrikimin dhe shitjen e motoçikletave, dhe të gjitha aktivitetet e tjera përkatëse ose në korelacion me përpunimit të metaleve dhe industritë inxhinieri mekanike. Partnerët në kompanisë ishin njohur Genovese anija pronari Emanuele Vittorio Parodi, djali i tij Giorgio dhe shoku i tij Carlo Guzzi. Guzzi ishte një ish-shok i Parodi-së në Trupat Ajrore Italiane, si ishte një tjetër mik Giovanni Ravelli, një aviator - si Parodi - i cili vdiq, megjithatë, në 11 gusht 1919 gjatë një fluturimi provë. Ajo ishte në kujtim të këtij shoku se përhapja krahë ...

Lexo artikullin e plotë »

2009 Moto Guzzi 1200 Sport 4V – Motor USA

rubrikë: Moto Guzzi | 13 May 2015 | Comments Off në 2009 Moto Guzzi 1200 Sport 4V – Motor USA
2009 Moto Guzzi 1200 Sport 4V – Motorcycle USA

2009 Moto Guzzi 1200 Sport 4V dalluese tërthor-montuar fuqitë V-dyshe Moto Guzzi 1200 Sport, por këtë vit motor 1151cc në katër valvulave në vend të dy. Ne nuk jemi duke përdorur për të Guzzi vjen me modelet e reja, kështu që kur themeluar gjatë firma italiane zbulon diçka të re është një lajm i madh. Por një zhvillim që ka rënë në radar ka qenë reworked e saj në mënyrë të konsiderueshme për 2009 1200 Sport. Dallimi kryesor, përveç nga disa ndryshime të vogla të detajuar mes kësaj dhe modeli aktual është 1151cc V-Twin motor, e cila tani ka një kokë me katër valvula vend të dy, e cila jep 1200 Sport 4V pak e fus shtesë. Ky është motori që është përdorur edhe në Moto Guzzi-së ...

Lexo artikullin e plotë »

kuotë 1000, kuotë 1100 ajo është e – Moto Guzzi – Gregory Bender

rubrikë: Moto Guzzi | 30 prill 2015 | Comments Off në kuotë 1000, kuotë 1100 ajo është e – Moto Guzzi – Gregory Bender
Quota 1000, Quota 1100 ES – Moto Guzzi – Gregory Bender

Moto Guzzi Quota 1000, kuotë 1100 ajo është e 2010 Sep 21 – I shitur tim 2000 Moto Guzzi Quota 1100 ajo është e. I pronësi kuota për më shumë se gjashtë vjet dhe shitur atë me 49,296 milje në rrugëmatës (I vënë 29,796 milje mbi të). Kjo faqe e materialit të përkushtuar për Kuotës do të mbeten aktive. seksione Featured zëvendësim filtrin e ajrit Falë Charlie Taliaferro për të siguruar këtë informacion në Yahoo! Grupi lajmeve Guzzi_Quota. Me fjalë të veta Charlie: përmasat: 1.00 inç H; 8.75 inç L; 5.25 inç W Aplikimet: Njejte si me siper, plus disa Cagiva (Grand Canyon, etj) Unë kam urdhëruar CG-9002 sepse dimensionet duket të jetë më afër të aksioneve. The 33-2682 është vetëm 1 ⁄ 8 inç një kohë të gjatë, por une ...

Lexo artikullin e plotë »

2013 Moto Guzzi California 1400 Custom dhe Touring: Southern California…

rubrikë: Moto Guzzi | 23 prill 2015 | Comments Off në 2013 Moto Guzzi California 1400 Custom dhe Touring: Southern California…
2013 Moto Guzzi California 1400 Custom and Touring: Southern California…

2013 Moto Guzzi California 1400 Custom dhe Touring: Southern California Riding Impression Ne kemi shkruar gjerësisht për të ri Moto Guzzi California të 1400 Custom dhe Touring modele, duke përfshirë edhe një copë të teknologjisë. si dhe raporti ynë nga futja e shtypit evropian disa muaj më parë. Këto dy nene të përmbajë të gjitha detajet teknike, dhe unë do të prekë vetëm disa nga ato më poshtë. Ky është i pari të gjitha-re, tokë-up, ridizajnimin e një modeli Moto Guzzi që blerjen e Moto Guzzi nga Piaggio disa vjet më parë. Shkurtimisht, Piaggio sheh Moto Guzzi si markë të lartë evropian, Dhe kjo duket e përgatitur për të shpenzuar paratë e nevojshme për të zhvilluar motoēikletat të denjë për këtë pozitë. Unë kisha për të hipur ...

Lexo artikullin e plotë »

2013 Moto Guzzi V7 Racer accessorized

rubrikë: Moto Guzzi | 22 prill 2015 | Comments Off në 2013 Moto Guzzi V7 Racer accessorized
2013 Moto Guzzi V7 Racer Accessorized

2013 Moto Guzzi V7 Racer accessorized | rishikim 2013 Moto Guzzi V7 Racer accessorized 2013 Moto Guzzi V7 Racer accessorized 2013 Moto Guzzi V7 Racer accessorized 2013 Moto Guzzi V7 Racer accessorized 2013 Moto Guzzi V7 Racer accessorized 2013 Moto Guzzi V7 Racer accessorized 2013 Moto Guzzi V7 Racer accessorized 2013 Moto Guzzi V7 Racer accessorized 2013 Moto Guzzi V7 Racer accessorized 2013 Moto Guzzi V7 Racer accessorized 2013 Moto Guzzi V7 Racer accessorized Test Motor Pa asnjë dyshim, Moto Guzzi ka marrë mjaft e kilometrazhin jashtë platformës së saj V7. Ka pasur versione të ndryshme të modelit standard të drejtë, me një shumëllojshmëri të vendeve të punës bojës përcaktuar dallimet. The ...

Lexo artikullin e plotë »

Moto Guzzi 3000 dmth – webBikeWorld

rubrikë: Moto Guzzi | 19 prill 2015 | Comments Off në Moto Guzzi 3000 dmth – webBikeWorld
Moto Guzzi 3000 ie – webBikeWorld

nga Texas Joe webBikeWorld.com Mandello del Lario, Itali – Moto Guzzi S.p.A.. ka njoftuar një të drejtuar të kufizuar të prodhimit të Cruisers 6-cilindër në bazë të famshëm shasi Moto Guzzi Centauro dhe motor. I ri MG-3000ie ( injeksion elektronik ) gjithashtu do të shiten në U.S. duke filluar këtë vjeshtë si një 2009 model, ku do të njihet si MG-3000fi (injektimit të karburantit). Por lajmi më i madh është se biçikletë të re është zhvilluar nga një prototip krijuar nga vet tonë kontribues webBikeWorld "Texas Joe, i cili është i njohur për lexuesit tanë nga artikujt e tij përshkruajnë "Custovation" e tij e projekteve, përfshirë Ducati 750GT. e tij përputhen Ducati GT1000 dhe Royal Enfield tij interceptorëve Custovation bukur. ...

Lexo artikullin e plotë »
përkthim
 Edit Translation
partnerët tanë
Na ndiq
Na kontaktoni
Kontaktet tona

dima911@gmail.com

I lindur në BRSS

423360519

Rreth kësaj faqe

Për të gjitha pyetjet në lidhje me reklamat, Ju lutemi të kontaktoni të listuara në këtë faqe interneti.


Motorcycles katalog me specifikimet, pictures, ratings, komente dhe discusssions rreth Motorcycles.