Day6 shqyrtim ëndërr Commuters Bike

Rubric: honda | 19 Jun 2015 | Comments Off në Day6 shqyrtim ëndërr Commuters Bike
Day6 dream review Bike Commuters

Day6 Dream Rishikimi Gomë Front / Rear Kenda Komfort 26 x 1.95 Rim dyfishtë mur, sidewall CNC, aliazh Casette Shimano Derailleur Front / Rear Shimano Altus 21 shpejtësi Shifter Sram MRX Comp + freewheel Shimano Back Day 6 Custom injeksioni - me të mesit dhe të integruar paketë të udhëtimit Pesha e përafërt 35 34 Wheel Base 51 " Pesha Limit 250 paund Rider Size 5'4 "- 6'3" përafërt Rider Size 4'8 "- 5'7" përafërt Colors Cobalt Blue, Metallic Burgundy Në ditët e mia të shumta të bikes hipur, Unë kam udhëtuar shumë e shumë llojet më të bikes që janë në dispozicion. nga foldables, për të skate bikes, Unë jam i sigurt se unë kam qenë në atë tashmë. Por kjo nuk ishte deri sa kam takuar Day6 ëndrra që unë ...

Read full article »

njëzet 150: Pamundur Ëndrra : 2strokebuzz

Rubric: honda | 19 Jun 2015 | Comments Off në njëzet 150: Pamundur Ëndrra : 2strokebuzz
Venti 150: The impossible dream : 2strokebuzz

njëzet 150: Pamundur Ëndrra janar 22, 2009 "Është e thjeshtë,"Ne gjithmonë themi. "Pse nuk mund dikush vetëm godasin një motor moderne në një kornizë Vespa tashmë? Pse nuk mund Vespa vetëm vënë përsëri 160GS në linjë kuvendit? Pse nuk mund të LML / Stella bëjë një 250cc California-ligjore Vespa? Gjithkush do të blej atë, pa marrë parasysh se çfarë ata ngarkuar!" mirë, këtu është provë, direkt nga një reklamë në Dealer News se kjo nuk është aq e lehtë për të bërë një skuter të vërtetë-cilësisë së mirë-looking në këtë ditë dhe moshë: Zonja dhe zotërinj të publikut skuter blerjen, dëshmitarë të Venti 150 (kliko mbi foto për ta zmadhuar). çekanit Offroad. ndoshta duke kërkuar për një mënyrë për të marrë përsëri në lambretta International për upstaging ofertat e tyre ...

Read full article »

My Vintage Motoçikleta Photo Gallery nga Chip Curley në pbase.com

Rubric: honda | 15 Jun 2015 | Comments Off në My Vintage Motoçikleta Photo Gallery nga Chip Curley në pbase.com
My Vintage Motorcycles Photo Gallery by Chip Curley at pbase.com

Motorcycles mia Vintage 1. I kam minibike tim (1963) në 12. Unë jam i habitur se sa larg unë rode atë dhe kurrë nuk u ndal nga policia. Vëllai im i vogël e mori atë mbi dhe ajo shpërtheu kur ai shtoi vaj gatimi në crankcase 2. motoçikletë im i parë (1964) ishte një Honda 90. isha 13 dhe i kufizuar në 5 kuaj-fuqi me ligj kështu ajo erdhi me një copë litari lëkure në carburetor që kufizuar rrjedhjen e gazit. Ajo mori mua rreth një javë për të marrë atë jashtë. Tërhequr shall bërë off pak 90 tingëllojë si një makinë e aksioneve 3. tjetër (1965) Kam marrë një Honda 150 ëndërr. Unë mendova se ishte ftohtë dhe të trajtojë im ishte Engjëlli siç shihet në xhami tim. Helmetat nuk janë të nevojshme, e cila ishte mirë që flokët e mi ishte më e rëndësishme për mua se sa një motor. ...

Read full article »

2012 Honda Insight – HybridCars.com

Rubric: honda | 14 Jun 2015 | Comments Off në 2012 Honda Insight – HybridCars.com
2012 Honda Insight – HybridCars.com

Foto Galeria 41 / 44MPG LLOJI I TRUPIT: veturë e bollshme TEKNOLOGJIA: hibrid BASE MSRP: $18,300 Kur brezi i tanishëm Honda Insight u prezantua në mars 2009 si nje 2010 modeluar ajo u përshëndetur si një "luftëtar Toyota Prius." Marrja përdorimin më të mirë të më kosto-efektive teknologjinë hibride Honda, Insajt u shpalli si një makinë 40-mpg-plus kompakte për më pak se $20,000 - një figurë projektuar për të goditur Prius pak të shtrenjtë me rreth $2,000. Por Toyota kundërshtoi me një Prius çmim më të ulët. me rreth $1,500 Dallimi në çmim, kombinuar me Prius-së 51 qytetit mpg dhe 48 autostradë kundrejt Insajt-së 40 Qyteti / 43 autostradë, shitjet projektuara Insight e 70,000 vit nuk ndodhi. i fundit ...

Read full article »

Dream Bikes : Red Kite Prayer

Rubric: honda | 12 Jun 2015 | Comments Off në Dream Bikes : Red Kite Prayer
Dream Bikes : Red Kite Prayer

Dream Bikes Adam Craig në Gian TCX avancuar "Unë pashë biçikletë tim ëndërr sot." Sa prej nesh kanë thënë se? Sa prej nesh të thotë atë një herë çift në vit? Për disa prej nesh është një mantra. Ajo ishte vajza ime 7-vjeçar, i cili shqiptoi ato fjalë, pa rezerva, për gruan time në vijim udhëtimin e saj të parë në dyqan për të blerë biçikletë handgrips reja për 20-inch biçikletë e saj me rrota. "Ju tingëllojë ashtu si ati juaj,"Tha gruaja ime. Sigurisht. Unë jam një çiklist. Objekti i dëshirës së vajzës sime ishte një biçikletë 24-inch. Ajo kishte një chainring vetme deri para dhe një derailleur në shpinë - progresin teknologjik nga singlespeed saj. Ngjyra ishte një zbehet blu-gri, e cila i dha asaj një vështrim të shërbimeve të gëzueshme në vend ...

Read full article »

Honda Collection Hall Tour – Motor USA

Rubric: honda | 11 Jun 2015 | Comments Off në Honda Collection Hall Tour – Motor USA
Honda Collection Hall Tour – Motorcycle USA

Honda Collection Hall Tour Mbledhja Salla e Honda u hap për publikun në mars 21, 1998 si pjesë e 50-vjetorit të Honda. Mbaj mend se si ajo ishte dje. Kam gjetur një reklamë në tregtarit ciklit për një CBR900RR u rrëzua për të lirë ose tregtinë. Kjo do të jetë shansi im i parë për të zotëruar një Superbike vërtetë, baddest e djemve të këqija në atë kohë. Kam arritur të tregtisë inatosur tim 750 dhe disa të holla për një RBB cosmetically dëmtuar që kam marrë drejtimin e drejtë atje dhe rode atë në shtëpi. Ajo ishte e para Streetbike tim Honda dhe mjetet e mia vetëm i transportit për gati një dekadë. Shumë prej jush ndoshta keni një përrallë të ngjashme apo ndoshta ju jeni thjesht një tifoz gara, por pa marrë parasysh se kush jeni apo çfarë ju ngasin, Emri ...

Read full article »

Çmimi Honda Activa në Indi, si në Mars 10, 2014 syze & Rishikimi PriceDekho…

Rubric: honda | 10 Jun 2015 | Comments Off në Çmimi Honda Activa në Indi, si në Mars 10, 2014 syze & Rishikimi PriceDekho…
Honda Activa price in India as on Mar 10, 2014 Specs & Review PriceDekho…

Mbi të gjitha Shqyrtimi i Honda Activa Rishikimi i përgjithshëm Honda Activa është një emër i njohur edhe në tregun automatike skuter, pas fillimit të tij në 2000, për një një kohë shumë të gjatë ka qenë sinonim për Scooters. nisur në 2000 me shokun e tij Honda Dio, ajo filloi një epokë të re në industrinë e dy veta dhe një revolucion, shumë të ngjashme me atë të blerë nga kinetike Honda. Activa u bë zgjedhja e njerëzve, pavarësisht nga mosha, sex apo profesion, posaçërisht për shkak të stilit të saj të mirë-ekuilibruar kombinuar me zgjuarsi e kick-kosi-vetë të fillojnë sistem ndezjen dhe birë rezistente Tuff Up tuba. Kjo makinë Japanese erdhi mundësuar nga një 102cc mulli 7bhp 4-stroke. Në 2009 erdhën disa teknologjik të rëndësishëm ...

Read full article »

Të Wiggins Brothers: Andrew, qok, Mitchell Jr. secili duke e bërë më të madhe të tyre…

Rubric: honda | 9 Jun 2015 | Comments Off në Të Wiggins Brothers: Andrew, qok, Mitchell Jr. secili duke e bërë më të madhe të tyre…
The Wiggins Brothers: Andrew, Nick, Mitchell Jr. each making most of their…

Të Wiggins Brothers: Andrew, qok, Mitchell Jr. secili duke e bërë më të madhe të ëndrrave të tyre Hoop LAWRENCE, mund. – Një anëtarësimi vjetor të rinjve në Qendrën Dufferin Clark Komunitetit shkon $15 keto dite, që do të thotë edhe tani do të kushtojë Mitchell Wiggins vetëm $45 një vit për të mbajtur djemtë e tij të lumtur. i sigurt, tre fëmijët e tij - Mitchell Jr. me i moshuari, Nick djali mesme, Andrew më i ri i bandë - ka pasur interesa të tjera në rritje deri. Por kjo ishte gjykata e basketbollit që joshur ata në si një magnet, nga një moshë të re secili duke u përpjekur për të ndjekur hapat e babait të tyre. Ata të tre kishin një ëndërr për të ndjekur atë që kam bërë, Said Wiggins, i cili ka luajtur për disa vite në NBA para se të përfunduar e tij ...

Read full article »

Honda Worldwide Historia

Rubric: honda | 8 Jun 2015 | Comments Off në Honda Worldwide Historia
Honda Worldwide History

Ekspozuar në hyrje të mbledhjes së Hall Honda është kjo biçikleta e pajisur me një motor ndihmes bërë nga një vend i vogël, Njësia rimodeluar që kishte shërbyer si një gjenerator të energjisë për një nr të vjetër. 6 transmetues radio ushtarake (tetor 1946). Ky motor shënoi origjinën e Honda Motor, fillimi i një ëndrre. Yume, karakteri për ëndrrën në japonisht që është parë etched në xhami, është në formë të shkruar vetë themeluesit Soichiro Honda. ëndrrat Honda ishin gjithmonë grand, dhe në këtë frymë, ai me guxim mori sfidat para tij. Unë nuk e kujtojnë atë. Aspak. Duhet të ketë qenë vetëm një ditë e zakonshme si gjithë të tjerëve. Kiyoshi Kawashima (aktualisht Honda Këshilltar i Lartë) ishte atje në atë ...

Read full article »

Si për të hartuar Dream juaj Car Praktikisht eHow

Rubric: honda | 4 Jun 2015 | Comments Off në Si për të hartuar Dream juaj Car Praktikisht eHow
How to Design Your Dream Car Virtually eHow

Udhëzime Përcaktoni prodhues makinë e zgjedhjes suaj. Përdorni një motor kërkimi në internet për të gjetur faqen e internetit e prodhuesit specifik. Lundruar nëpër faqen e internetit e derisa ju të gjeni një mundësi për të ndërtuar tuaj. Kliko këtë opsion. Hartimi e jashtme e automjetit tuaj. Zgjidhni nga metalike dhe jo-metalike ngjyra kur zgjedh një ngjyrë. Për të apasionuar pas qiellin e natës, shtoni një çati hënë. Për të apasionuar pas sportit, shtoni një raft biçikletë. Zgjidhni nga një shumëllojshmëri të opsioneve të jashtme të mirë rregulloje makinën tuaj ëndërr. Comments Ju mund të dëshironi Një makinë mund të jetë vetëm diçka që ju vetë që ju merr nga vendi në vend, ose ajo mund të jetë një zotërim të çmuar. Ju ndoshta keni një ide e mirë të asaj që tuaj ...

Read full article »
përkthim
 Edit Translation
partnerët tanë
Na ndiq
Na kontaktoni
Kontaktet tona

dima911@gmail.com

I lindur në BRSS

423360519

About this site

For all questions about advertising, please contact listed on the site.


Motorcycles katalog me specifikimet, pictures, ratings, komente dhe discusssions rreth Motorcycles.